Fľaky na chodidlách

adriannasvk
4. feb 2018

Maminky,prosim Vas nestretli ste sa s flakmi na chodidlach vasich deti? Vcera sa synovi urobili,boli take malicke cervene,uprostred svetle,dnes akoby sa to rozsirilo,su vacsie...uz som si to vsimla aj predtym,ale vzdy mu to za cca den dva zmizne,nie je to ani vypukle,ani ho to neboli,nesvrbi....

vronni
4. feb 2018

Neviem,ale urcite by som sla k doktorke a ukazala aj foto ak mu to zmizne dovtedy

kimi203
4. feb 2018

kamaratkin maly mal na stehne takyto kruzok cerveny a povedala lekarka / kozna/ ze je to plesen. Mal to z kurzu plavania pre babatka....Ja by som urcite sla lekarke.

vevapeto
4. feb 2018

Nemá teplotu? Pozri aj dlane či nemá fľaky resp.afty v ústach. Ak áno, pravdepodobne ide o 6.chorobu, teda nám sa takýmto fľakmi na chodidlách manifestovala.

adriannasvk
autor
4. feb 2018

@vevapeto nema teplotu ani flaky(afty),uz to mal predtym par krat a samo to zmizlo do troch dni....6 chorobu uz mal syn....

adriannasvk
autor
4. feb 2018

@kimi203 Plesen ma nenapadla.....ale teraz ked to citam,ja som mala raz na hrudi taky maly fliacik tiez ako syn na nohe a kozna mi povedala,ze jw to plesen....som sa cudovala vtedy aj ja....dakujem baby za rady,uvidim co bude rano,budem kontaktovat lekarku tak ci tak.

lulu2014
4. feb 2018

zdravím......mohlo by ísť aj o chorobu ruky nohy ústa.....v tom prípade by sa to malo prejaviť aj na dlaniach a v ústach ..hrdlo.
aj ked to u nás vyzeralo trošku inak....ale na plôškach nôh sme nemali ...začalo nám to hrdlom ruky....a nohy nám to obišlo.

duun
4. feb 2018

Malý mal niečo podobné na krku, v lete, z potenia a tepla - pleseň. Zmizlo to doma Imazolom a fungicidinom. Samozrejme smer lekár je istota.

prevenar
4. feb 2018

... sice zrejme nie ..ale nic sa nestane , ked das spravit test na boreliozu.

adriannasvk
autor
4. feb 2018

@prevenar ja som mala ako dieta boreliozu,flak vypadal inak,aj ked toto ma tiez napadlo,ale syn nemal este nikdy kliesta.....

adriannasvk
autor
4. feb 2018

@duun ja mam tiez ten pocit,uvidime,zatial som mu na to nic nedala,uvidim ako rano,ale ako vravim,uz to mal syn asi dva krat a za cca tri dni mu to zmizlo...ale mam to nafotene,budem to riesit s dr...

ivanamyl
4. feb 2018

Potom prosim napiste ako ste dopadli, myslim ze co to vlastne je. Dakujem ;)

prevenar
4. feb 2018

@adriannasvk ja viem . preto vravim ,ze ju zrejme nema. ..na druhej strane , je borelioza velmi vazne ochorenie , ktore sa moze prejavit az po rokoch. ..boreliozu moze preniest aj komar. nic sa nestane, ak sa vyluci . v kazdom pripade, je to tvoje dieta ..takze.

ammellia
4. feb 2018

Skús si vygooglit ringworm

adriannasvk
autor
4. feb 2018

@prevenar viem co je borelioza,mala som ju,urcite to nezlahcujem,zajtra som pripravena ist k dr,ze co mi povie na to.

adriannasvk
autor
4. feb 2018

@ammellia syn nema tie flaky,supinkave,ani ziadne pluzgieriky ani opuchnute ani nic....neboli ho to,nesvrbi...len je to po okrajoch i ej farby a meni to svoju velkost,ked to mal predtym samo mu to zmizlo po cca 3 dnoch....

lala123
4. feb 2018

@adriannasvk písala som Vám súkromnú spravu

adriannasvk
autor
4. feb 2018

@lala123 ano uz som citala aj som.odpisala:)

lala123
4. feb 2018

@adriannasvk prepacte teraz som si všimla aj som Vám odpisala🙂

tova
5. feb 2018

@adriannasvk vyzera to na pliesen. Chodil bosy v satni alebo bol na plavarni? treba denne menit ciste ponozky, vyprat v horucej vode, aj uteraky a postelnu bielizen aby sa to nerozsirilo. Ked mu to aj zmizlo a znova sa objavilo moze mat pliesen na uteraku alebo v posteli. obycajne sa nato dava krem proti pliesni.

adriannasvk
autor
5. feb 2018

@tova mna to tiez napadlo ale nema to vobec suche,atd,koza je bez zmien len je takato flakata....boli sme minuly vikend v hopillande ale mal dvojo ponoziek hrubych na nozkach,nechce sa mi verit,ze by nieco taketo dostal tam...ale bosy nikde nebehal,plavat nechodime.....nemal to dlho,bral sirup na imunitu,a ako sme sirup vysadili tak sa mu to urobilo,neviem ci to ma nejaku suvislost medzi sebou....uvidime no,ale ak je to pliesen viem,ze ma caka "dezinfekcia" .....

kimi203
5. feb 2018

@adriannasvk drzim palce, nech je to banalitka, daj vediet, ako ste dopadli.

staleja
5. feb 2018

My sme mali take ked mal syncek alergiu na ant. :(

adriannasvk
autor
5. feb 2018

https://www.modrykonik.cz/forum/detske-zdravotn...

Odporucam precitat si forum o tychto putujucich fliackoch,synovi sa to tak isto sprava,ale ma toho o dost menej ako deticky na foto,ale zavery lekarov su,ze jw to alergia na nieco co dietatko jedlo nove,ze casto sa alergia na nieco nove objavi aj po niekolkych dnoch....nasa dr sa tiez priklana zatial k tomuto nazoru,mam pockat par dni,ak to nezmizne urobi mu rozbor krvi atd....my sme jedli hrozno ako "novinku" mozno je toto vysledok .....

anuela1
10. feb 2018

@adriannasvk ja by som sa len chcela ci ste zistili z coho su tie flaky na chodidlach, pretoze moja mala ich ma asi uz vyse roka. Boli sme s nou podotykam v rakusku na vsetkych vysetreniach a ňbsetko ma nehativne. Flaky sa sami stracaju a objavuju. Teraz ich asi pol roka nemala a minule som ich zasa dvakrat po sebe pri kupani objavila. Zistili ste nieco?

adriannasvk
autor
10. feb 2018

@anuela1 nasa dr povedala,ze sa to sprava ako nejake virusove ochorenie(nazov som zabudla🙈) ale,ze to zvykne sprevadzat teplota atd....ze dieta to prekona ale iba raz,potom by sa to uz nemalo objavit ale kedze nasmu nic nebolo a uz to mal aj predtym nevedela mi viac povedat,nam na to pomohli fenistil kvapky takze ja mam podozrenie,ze nejaka reakcia na jedlo by to mohla napr b...ak sa mu to znova objavi pojdeme na krv a uvidime ake vysledky budu....takze zatial nic nove neviem ani ja🙁ak zistite nieco nove Vy,budem vdacna za kazdu info...

anuela1
11. feb 2018

@adriannasvk u nas boli uplne vsetky krvne vysledky vysledky v poriadku. Ale pravda je ze vzdy ma potom teploty alebo to zistim ked ma teplotu. Len nikto na nic neprisiel, kazdy len ze moze to byt to... alebo hento ale nic nebolo ze ano, je to to. Takze kazdy len triafal do cierneho a nic sa nepotvrdilo. Budem vdacna ked date vediet ked nieco zistite. Dakujem pekne

werim
19. mar 2018

dobry den co ste prosim zistili?syn ma 3roky a toto veeelmi podobne ☹

lala123
19. mar 2018

@werim dobrý večer, my to mame veľmi podobne...imunoalergologia všetky testy negatívne, na koZnom tiež, že to pleseň určite nie je...Dr naordinovala ešte odbery na parazity a ešte na niekake infekčné veci aby sa všetko vylúčilo aj niejake krvné tie boli negat a teraz od štvrtka to má zase ale od soboty je chorá má kašeľ a zvýšenú teplotu...takze zase ako vždy pred chorobou sa takto nôžky a poslednú dobu aj rúčky vysypú.kamaratka detská lekárka citala v niejakom zahraničnom odbornom časopise , že sú deti, ktoré takto reagujú napr. Pred chorobou alebo keď sa organizmus na chvíľu oslabí niejakym vírusom alebo baktériou a že to niekedy ani nemusí prepuknúť do ochorenia a že to v puberte vymizne samé.tak neviem ....čakám za ďalšími vysledkami

lala123
19. mar 2018

@anuela1 aj u nás je to skoro vždy deň dva pred teplotou resp.chorobou

werim
19. mar 2018

@lala123 aha takze my sme po chorobe takze moze byt ze oslabena aj imunita 🤔