Fialové nohy u štvormesačnej

stevka25
3. nov 2021

Ahoj nemáte niekto skúsenosti s tým že keď nosím dcéru 4mes. Vo zvyslej polohe na rukách fialoveju jej nohy,keď ju položím prestane to

petamich
3. nov 2021

je to uplne normalne, tak malym detom sa este dobre nedokrvuju koncatiny, preto ich maju castokrat aj studene

stevka25
autor
3. nov 2021

@petamich myslíte že nemusím stresovať?inak na nej nebadam nič zvláštne,ale bojím sa aby som niečo nezanedbala. Či radšej nezbehnem k lekárovi poprípade nech nás pošle na kardiologiu

stevka25
autor
3. nov 2021

@petamich má ich úplne fialové až bordove

maximilie
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stevka25
autor
3. nov 2021

@maximilie ja nesatkujem,len ju nosím tvárou dopredu na rukách keď už je nervózna keď leží. Šatky som nikdy nepoužívala

maximilie
3. nov 2021

@stevka25 ja som si zle prečítala príspevok 😅
Určite zavolaj lekárke! Dieta nemá mat co fialové, či až bordové nohy. Ja by som neváhala volať 155, čo mi na to povedia. Ak by ma oni uistili, že je to v poriadku, až potom by som mohla kludne večer zaspať.

stevka25
autor
3. nov 2021

@maximilie volala som,máme sa prísť ukázať že ju pozrie a keď tak nas pošle na kardiologiu

maximilie
3. nov 2021

@stevka25 noo, tak pre istotu choďte a držím prsty, nech to nie je nič vážne ❤

petamich
3. nov 2021

@maximilie pediatricka nam povedala, ze to je normalne ak drzis dieta na predne klbko, ze treba zmenit polohu a pri satkovani a nosici v nosici sa to stava tiez, cize ja by som fakt nerobila paniku @stevka25 ale vsak pediatricka posudi lepsie skontrolovat ako lutovat, drzim paste 🤞🏻 🙂

katkamatka7
3. nov 2021

@stevka25 Ahoj. Robí sa to aj v polohe, keď leží na brušku?

stevka25
autor
3. nov 2021

@katkamatka7 nie len keď ju mám na rukách tvárou vpred v zvislej polohe. Mali ste nejaký podobný problém?

katkamatka7
3. nov 2021

@stevka25 Nie. V Tom období prevažne ležal na brušku.

stevka25
autor
3. nov 2021

@katkamatka7 no ona dlho na bruchu nevydrží,zlosti sa tak to striedam, leží,nosím ju a na bruchu je

bazoskaa
3. nov 2021

urcite ukázať k dr a kardiovyšetrenie...sleduj aj pery ci kolo nefialovie , končeky prštekov na rukách a akolie očí ...može to byť znak problému so srdiečkom,nedostatočné okysličenie organizmu..držím palce aby tak nebolo ...radšej 100x isť ako niečo zanedbať..dieťa nemá mať fialové nohy..

misinka0611
4. nov 2021

Súhlasím s
@petamich keď to má len vo zvislej polohe je to normálne u takto malých bábätiek, no spýtať sa odborníkov môžeš, za to nič nedáš 🙂 Ináč moja dcéra ( 5m. ) to tiež sem - tam má, ale len v tej zvislej polohe.

katuskacicuska
4. nov 2021

Riešila som to iste, prvý mesiac dcérke tak sfialoveli ruky- dlane aj prsty, aj chodidla, doslova fialove ich mala, pritom neboli studene. Bolo hrozne na to pozerať, úplne ako keby odumreté to bolo, sfialovenie trvalo možno 3 minútky… nakoniec to samo od seba prestalo, dr kázala sledovat kedy sa to stáva, no bolo to keď ležala na chrbatiku. Určite treba vyšetriť

barbora259
4. nov 2021

@stevka25 aj našej najmenšej tak do pol roka mala vždy fialové keď bola na rukách, boli sme na kardio a chvalabohu nič. Prečo to mala sme nezistili samo prešlo

aurorastone
4. nov 2021

@stevka25 aj môjmu malému sa to občas urobí keď ho napríklad asi silnejšie pridržím keď mu zadok umývam v umývadle ale do par sekúnd to zmizne... To jak keby si si priskrtila prst tiež ti zmení farbu

ankare
4. nov 2021

Ak mas pochybnosti, napis do skupiny Zdravotníci na MK. Držím palce!

peach
4. nov 2021

Napis prosim potom co ste sa dozvedeli, aj moja 4mesacna to mava ked ju nosim tvarou dopredu, v predklone.. fialove nohy a tak oranzove flaky na nich. Som myslela prvy krat ze nieco ju stiplo ale ked ju polozim hned to prejde

inseka
4. nov 2021

@stevka25 Aj my sme mali fialové až bordove ruky aj nohy. Dr. nas poslala na kardiológiu. Nič nenašli. Po polroku sme boli ešte na kontrole. Vekom to prešlo...

stevka25
autor
4. nov 2021

@peach ahoj obvodný nás poslal na kardiologiu a na angiologicke vyšetrenie do VUSchky čo to je za vyšetrenie presne netuším ale vraj usg nôh ideme v utorok tak som zvedavá

peach
4. nov 2021

@stevka25 no som aj ja zvedava

elenita
5. nov 2021

@aurorastone my to mame tiez presne tak isto. Vzdy, ked jej umyvam ritku, tak ma jednu rucku fialovu, od toho, ako ju drzim. Do par sekund to prejde. Mne to ani nenapadlo riesit.

stevka25
autor
5. nov 2021

@elenita no mojej to nezmizne až keď ju položím,a len v tej polohe tvárou vpred na rukách inak nie tak neviem. Radšej pôjdem na to kardio aby som to poriesila s lekárom,nechcem nič zanedbať

majca424
25. júl 2022

@stevka25 ahojky, ako ste dopadli? Malému sa to tiež robí keď ho nosím vo zvyslej polohe 🙄

martul
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martul
25. júl 2022

@majca424 lebo ho držíš a trošku ma nohy stlačené, je to normálne, kľud

majca424
25. júl 2022

@martul takže normálne 🙂 vďaka 😊

martul
25. júl 2022

@majca424 samozrejme, stlac si ty stehná, alebo nech si na teba niekto ťažší sadne.....nohy sa stlačila aj žily, tým pádom sa ťažko prekrvuju, ja hneď také mravcenie cítim, a keď to povolí je to ok