Do čoho dávate deťom lieky?

23. aug 2024

Poradte, do coho davate malym detom lieky, aby to boli ochotne zjest? Momentalne mu potrebujem dat probiotika v prasku aj prasok proti hnacke, parkrat zjedol s troskou vyzivy, ale uz nechce. Rozmyslam nad niecim ako vegansky puding, da sa nieco take kupit uz hotove v obchode, alebo to mam pripravit ako klasicky pudingovy prasok s ryzovym(nejakym inym rastlinnym mliekom-nikdy som taketo mlieko este nepouzila)? O panadole ci nurofene sirup ani nehovorim, panadolu mu uz treba vela (ma 14kg) a tu pachut panadolu je tazke niecim prekryt.

basulaak
23. aug 2024

Daj mu to do veganskej zmrzliny. To sa len zaprasi.
Zvysne lieky napr ked je chory a potrebujem kamuflovat - müller milch cokoladovy. V nom som toho uz poschovavala. 🙃

ivangeline
23. aug 2024

Do ničoho. Zjedia. Majú kruté podmienky. ;D

kris_tin257
23. aug 2024

Nikdy som do žiadneho jedla nedávala, keď boli menší dala som liek do striekačky a tak to zjedli

lossless
23. aug 2024

S dzusom riedenym vodou.

pribinak
23. aug 2024

Do ničoho, od mala učený, že keď je chorý, tak musí spapat liečik.
Jasne, ze som dala zapiť medovy čaj či džús, aby to rýchlo prerazilo chuť lieku, ale inak nič

Proste žiadne cirkusy.

tanyan
23. aug 2024

Ja som vždy dieťaťu povedala konkrétny názov lieku a povedala aj na čo slúži, postupne sa naučila všetko a rešpektovala, neskôr už sama vedela čo ide a prečo. Hlavne som sa vyhla tomu "liečik" a "sirupček," aby mi neodmietala všetky. Mnoho detských je aj ochutených, ale niektoré chutia lepšie bez príchute.

laura164
23. aug 2024

Od začiatku ich zje normálne, nerobila som okolo toho haló, keď boli malí, tak sú normálne zvyknutí

januska12323
23. aug 2024

Liek sa nemá kamuflovať do jedla lebo to bude hnusné a zachviľu ti začne odmietať aj jedlo. Proste musí a hotovo.

andreakotesova
23. aug 2024

@pribinak aj u nás je to tak od malička.

angeli121212
23. aug 2024

tie probiotika a prasok proti hnaćke sa nemaju normalne riediť vodou? my sme si teraz prešli hnačkou u malého 1,5 roka a v pohode mi ho zjedol rozpustený vo vode.. dávala som mu ho po lyžičkách a sa ešte z toho tešil.. ak by nijak nezbralo skús ešte raz tú výživu ale po menej prášku

ns994
23. aug 2024

Do nicoho. Aj Equazen da jak nic. To by dokazal dat dole celu flasku ( toto akoze nechapem ale nesťažujem sa. Som rada, ze to spraska 🤣). Jedine co bol fakt problem, tak po operacii, ked dostal sirup, z toho mi grcal, ze dal von celu davku. Nemohol byt bez toho a skusali sme viac krat a nic. Vzdy grcol. Tak to som musela maskovat do mlieka. Ale to bol fakt aj mensi ako teraz. Inak nic.

autor
23. aug 2024

@angeli121212 ano, ale mozu sa zamiesat aj do jedla, v ktorom sa rozpustia. Skusala som tie probio vo vode, ale zrazilo sa to, nic take mi nezje. Tasectan sa tiez pekne nerozpusti. On to v tej vyzive neciti (myslim tieto prasky. Sirup je citit ale dvakrat ho napriek tomu zjedol,teraz uz nechce), len uz som mu ju od vcera davala tolkokrat, plus citi sa zle, tak mi to zacal odmietat. On je velmi tazky oriesok, maloco mu chuti a u akejkolvek lekarky dostane zachvat, ze ho nevieme udrzat. Nastastie nasa pediatricka je uz na neho zvyknuta. Je to velmi narocne s takymto dietatom, nasilu mu vieme dat iba cipok, dat mu nieco do ust, ked on nechce, to by skor zahryzol sebe do ust alebo mne do ruky.

angeli121212
23. aug 2024

ja ťa chápem ver mi a vôbec to neodsudzujem.. ono sa to ľahko hovorí keď niekto nezažil čoho sú deti schopné a druhá vec je, že aj ten dospelý má potom z toho len stres.. a probiotiká aké dávaś? my sme nedávno mali hnačky sposobene bakteriou a zabral nám enterol 3 krát denne.. ešte je napr aj enterina ona chutí po čučoriedkach keď nič iné a keď vravíš, že máte chápavú lekárku skonzultovala by som možno či môžeš skúsiť aj zmenu možno mu zachutia. Inak eśte skús aj rehydratačný roztok kulíšek malému tiež celkom chutil možno aj tvojmu zachutí..

anavixy
23. aug 2024

Ak ma rad banan, tak do popuceneho bananu.

autor
23. aug 2024

@angeli121212 kulisek mi po lyzickach vypije.
Tiez mu davam enterol, ale vcera som mu stihla dat len raz, dnes zatial rano, dam mu este vecer. Ty si davala na odporucenie lekara 3krat? Lebo v letaku je napisane, ze deti do troch rokov 1x denne a pisala si, ze mas 1,5 rocneho.
Uz som nakazala muzovi kupit ryzove mlieko a puding v prasku, puding ma rad, tak snad ho zje aspon raz. Tiez som objavila v DM nejake ovsenne dezerty, tak skusim aj to, aby mal trochu prestavky od vyzivy.
@anavixy banan raz zje, raz nie, dnes mi ho zatial odmietal. Ale dakujem za tip.

pralinka86
23. aug 2024

Trochu jablkoveho dzusu? Neviem aky mate problem, ale ten puding neznie prave najlepsie ak ma nejake traviace tazkosti.. mozno sa mylim

anketkarka
23. aug 2024

Ja by som do veľkého objemu nedávala. Nevieš potom koľko zjedol. Keď má mať diétu, tak puding ani výživa nie je ok. Maximálne kvalitná čučoriedkova výživa. Do sirupu si nedá zamiešať, keď má rád sladké? Diétne to teda nie je, ale tak malé množstvo. Čakankovy sirup alebo med by som možno skúsila. U nás fungovala striekačka a do zadu na jazyk. Pri ATB uplatiť nejakou sladkosťou. Hnačku sme našťastie neriešili nikdy.

tanyan
23. aug 2024

My sme vyskúšali okrem iného napríklad aj probiotiká od Biopron - malé čokoládky v tvare medvedíka. Je tam síce viac cukru ako probio, ale na prestriedanie to bolo fajn. A po vyskúšaní všetkých foriem a príchutí sme nakoniec zostali pri Hylaku, na ktorého chuť sme si všetci zvykli.

angeli121212
23. aug 2024

Ano na odporučanie sestričky u lekara lebo že keď má virózu tak jeden krát je nič, že treba vtedy vyššiu davku a nám to zabralo ozaj do jedneho dvoch dní a to mal bakteriu podobnu salmonele

autor
23. aug 2024

@angeli121212 tak ja mu skusim dat dnes dvakrat a ak nezaberie, tak zajtra trikrat. Dakujem

angeli121212
23. aug 2024

Skús neviem koľko ma tvoj malý ale nás to zachránilo dosť a ak by ti zjedol čučoriedky tak skús aj tie u nás to super fungovalo

simca06022011
23. aug 2024

do nicoho, nikdy som nic nevysvetlovala, a velakrat ani nepovedala.. max ked bola vacsia, ze musime dat liek od lekarky. Do striekacky, streknut do ust a vybavene. praskove probiotika som davala, len ked bola babatko - do mlieka. AK vacsia, asi by som jej ich zamiesala do niecoho v com sa mozu - jogurt a tak, potom uz som jej davala probiotika cukrikove, v podstate vela dolnkov je takych pre deti - cukriky, gumove veci, lizatka...
KEd musim dat panadol, nurofen a kadeco, asi je na to vazny dovod, chytim, dam do ruky caj, striekacka do ust a zapit... vybavene :DDD sekundova zalezitost netreba robit oklo toho cirkusy.
A okrme toho, ked ot zamiesa niekto do jedla/napoja, a dietra vsetko nezje, ako pridete na to, ze ma davku ktoru potrebuje?

autor
23. aug 2024

@anketkarka ano, vyziva nie je bohvieco, ale ked som nevedela, ako to do neho dostat, tak som si povedala, radsej liek s par lyzickami vyzivy, ako ziadny liek. Muz ma doniest aj mrkvove pyre, vyskusam aj to (vcera mu varena mrkva chutila), mozno aspon raz to zje. Ten puding je len skrob a prichut vanilka, s ryzovym mliekom by mu to nemuselo uskodit, pravdaze by som mu dala len par lyziciek,len aby zjedol ten prasok.

angeli121212
23. aug 2024

@simca06022011 no napr ja to dávam tak teda davala som (teraz už malý zje) že výživa a na to vytlačiť na vrch kusok napr paralen sirupu pomiešať a do úst

autor
23. aug 2024

@simca06022011 vzdy som mu to zamiesala do maleho mnozstva jedla/napoja, aby to urcite zjedol

ns994
23. aug 2024

Neviem ci to tu padlo ale probiotika su aj cmulacie tabletky alebo cokoladky (biopron ma tie cokoladky, probiomaxik su tie cmulacie). Akzoze co sa tyka hnacky enterol super ale ked by ti to nevedel zjest nijako, tak aspon takto, ked tak. A to mensie množstvo super. Aspon vies, ze to spapa.

lulu2014
24. aug 2024

Ahoj. A keby ste vyskusali Enterinu - su to male sklenene flasticky - sladka “vodicka”. My s tym mame dobre skusennosti. A namiesto sirupov rozpucene tbl ? Je toho menej ako plne usta surupu.

tamtumdo
24. aug 2024

Na lyžičku s cukrom....či kvapky,či rozdrvena tabletka,či prášok.....s trochou vody alebo čaju.....už len volám kvapky na cukor a zje zachrumka mu, zapije a hotovo...takto nespekuluje a vidím že všetko zje

angeli121212
24. aug 2024

@lulu2014 jj ja som jej to tiež navrhla.. ta enterina je chuťovo veľmi dobrá a aj účinná

autor
24. aug 2024

@lulu2014 to mi napadlo, ale su pre take male deti aj tabletky? Panadol/nurofen?