Dieťa sa nakazilo Covidom-19 od učiteľky

20. sep 2023

Ako by ste riešili situáciu, keď sa dozviete, že učiteľka chodila chorá do školy, vaše dieťa je z ničoho nič choré, potom postupne je chorá celá rodina. Dozviem sa, že učiteľka má covid a zistím, že my tiež. Teraz oznamovacia povinnosť nie je. Mám to brať ako ublíženie na zdraví?

ropucha6
20. sep 2023

A ako vies, ze naschval chodila chora do skoly? Ako dokazes, ze od nej sa dieta nakazilo? Ber to ako chces, hlavne sa liecte, za chvilu to bude zasa vsade, tiez uz sa tesim, kedze posledne to nebolo najprijemnejsie.

maranco
20. sep 2023

Aké mala príznaky učiteľka?

irusa
20. sep 2023

ublíženie na zdraví ??? Už len podať trestné oznámenie....😵 a učiteľka nech si balí kufre do väzenia

guudy
20. sep 2023

Jesenne virozy su v plnom prude. Covid aj ine. Keby ste sa od kamaratov nakazili virozou, tiez takto vysilujes?
Ublizenie na zdravi ??? To je blby vtip….dufam🙏🏻

autor
20. sep 2023

@irusa A ako by si to nazvala, keď kvôli tomu, že ona sa rozhodla chorá chodiť do školy, naša celá rodina si to celý týždeň odtrpí? Niektorí tu riešia výchovnú facku, z ktorej nikto nemaródi, len sa určí hranica.

nika23t
20. sep 2023

Áno, pretože všetci, čo majú príznak nádchy alebo bolesť hrdla automaticky nejdu do prace ani do školy 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ A aj mňa by to vytočilo, minimálne taka učiteľka, ak sa necíti byť zdravá, ma sedieť doma a nie šíriť vírusy medzi deťmi. Ale nejde o žiadne ublíženie na zdraví. Maximálne tak nezodpovednosť a neohladuplnost zo strany učiteľky. Ak sa teda cítila byt chorá. Nemusela mat príznaky, mohla mať len slabú nádchu, kto vie. Každopádne prajem skoré uzdravenie.

salome123
20. sep 2023

mozno to ucitelka chytila od nejakeho ziaka.... moze teda p. ucitelka zazalovat aj rodicov toho ziaka? takto by sme vsetci skoncili vo vazeni.
aj moja dcera sa pravdepodobne nakazila v 1.vlne od ucitelky a ani ma nenapadlo to riesit.

thereisabear
20. sep 2023

Nijako by som to neriešila. Hnevalo by ma, že sme chorí, to je tak všetko.

klarissa25
20. sep 2023

Covid je už normálne ochorenie. Vôbec to netreba dramatizovat. To ma teraz ostať doma človek ak má nádchu? Ale prosím ta..keby sa nenakazi od učiteľky tak sa nakazite inde....teraz je to všade

zuzinapipina
20. sep 2023

Ach toto je presne ten priklad, kedy rodicia ukazuju na druhych, ze ten a ten nakazil moje dieta, keby ste sa namiesto toho skor zamerali, preco to dieta ochorelo. Ma dobru imunitu? Alebo aspon robim nieco preto aby malo lepsiu imunitu, dostava dieta dost pozornosti? Dost lasky? Lebo aj toto su spustace choroby. Ale jasne chapem, je lahsie pozriet sa na chyby druhych ako na tie nase, a rovno niekhoo zazalovat za ublizenie na zdravi🙈🙈🙈

irusa
20. sep 2023

choď jej to vytmaviť 🔨

zuzanaete
20. sep 2023

Bezne ludia chodievali prechladnuti do prace. Ved kto moze s kazdym soplom zostat doma. Pamatam si, ako sme sa takmer cely tim prestriedali. Mozno ucitelka brala, ze je trochu prechladnuta, ze to prejde. Zial bol to kovid. Ber to pozitivne, uz budete mat protilatky.

nikaeli
20. sep 2023

a keď chodí soplíkové a zakašľané dieťa do škôlky a nakazí sa učiteľka? vtedy je to asi ok, veď soplík nie je choroba 🤷🏻‍♀️

ublíženie na zdraví??
neprestáva ma udivovať zmýšľanie niektorých matiek 😡 do plaču

autor
20. sep 2023

@guudy
@salome123 A keďže to nikoho nenapadne riešiť, tak to všetci podporujeme. Tiež sme sa nakazili od učiteľa ale iného v minulej vlne. Ale veď si uvedomte, že v tej triede je cca 2é žiakov, to je 20 rodín, ktoré môže ohroziť.

autor
20. sep 2023

@nikaeli Soplíkové dieťa nemá chodiť do škôlky.

diewcatqoo
20. sep 2023

Skus podat trestne oznamenie 🙄

marianini17
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzinapipina
20. sep 2023

a uprimne, ak by si to nedoatala od dcery, ktroru nakazila ucitelka, s takymto hnevom v sebe by si to dostala aj niekde na ulici napriklad.

falbala132
20. sep 2023

asi budem jedina, ale presne poznam tvoje pocity. moj kolega chodil do prace so zimnicou a potvrdenym kovidom, musela som si kvoli nemu zobrat dovolenku. lebo posledny kovid mi spustil autoimunutne ochorenie a mam velky strach z reinfekcie. pritom kovid samotny som mala velmi mierny priebeh a ako som sa vtedy tesila, ze ako super som to zvladla :(
ale ublizenie na zdravi by som urcite neriesila, chytit to mozes aj ty aj ja kdekolvek.

autor
20. sep 2023

@zuzanaete Dá sa to brať aj pozitívne, ale je zákon č. 311/2001 Z. z. Zákonník práce v znení neskorších predpisov, ktorý je platný od 1. januára 20231. Konkrétne je to v § 6 ods. 1 písm. a), b) a c), kde sa uvádza:

a) zamestnanec má právo na ochranu svojho zdravia a bezpečnosť pri práci, ktorú mu zabezpečuje zamestnávateľ v súlade s osobitnými predpismi, b) zamestnanec je povinný dodržiavať hygienické a preventívne opatrenia, ktoré ustanovujú osobitné predpisy, a plniť pokyny zamestnávateľa na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci, c) zamestnanec je povinný informovať zamestnávateľa o svojom zdravotnom stave, ak by mohol ohroziť seba alebo iných pri práci.

Zamestnávateľ je povinný podľa § 6 ods. 2 písm. a) a b) Zákonníka práce:

a) zaistiť, aby zamestnanec nebol vystavený rizikám, ktoré by mohli poškodiť jeho zdravie alebo spôsobiť chorobu, b) dodržiavať osobitné predpisy o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci.

taziona
20. sep 2023

Chudaci ucitelia.... existuje aj domoskolactvo a deti sa od ucitelov a ani od spoluziakov nenakazia ;)

abbey1
20. sep 2023

Ludia uz nacisto stracaju rozum? Ublizenie na zdravi?
Ved rieste na rodicovskom, aby vedenie skoly Capel valo na pracovnikov, aby chori zistavalu doma. Rivnako nech vyzaduju, aby chore deti nechodili do skoly. Ci chripka, anfina, pneumokoky, hnacky a ine veci su v pohide a len covid je ublizenie na zdravi?
Ano, chory clovek ma.byt doma. To je fakt. Ale hystercit o ublizeni na zdravi? Ach!

klarissa25
20. sep 2023

A ako ohrozila iných? Véd nádcha ani nič podobné nie je ohrozenie ma zdraví.. jednoducho ide jeseň ako každý rok bude viac chorých

pralinka25
20. sep 2023

tiez som na nervy ked deti ochoreju pretoze kym si to vsetci doma prestriedame uz ten prvy zas nieco prinesie a tocime si dokolola nonstop. navyse mam problem s imunitou takze moje choroby trvaju vzdy nekonecne dlho ale teda takto to brat by ma nikdy nenapadlo. casto ochories od niekoho skor ako ma prvy priznak. infekcny byva clovek casto aj tri dni pred prepuknutim prveho priznaku.
a tu sa dostavamae zase k otazke ze co v takom pripade. je nas doma 5 stale je niekto chory. priznam sa ze do prace chora ist musim. nemam na vyber. a tiez by som lezala radsej doma v posteli. je to neriesitelna situacia. predpokladam ze aj ucitelia su nuteni byt v praci z mnohych dovodov. jedna vec je idealna situacia a druha realita

yanni
20. sep 2023

Ako vies, ze bola chora a chodila naschval do skoly? Covid je uz klasifikovany ako normalna bezna viroza. Aj ty ostas s kazdym soplikom (ked sa citis inak ok) doma na chorej? Inak predstav si, moja dcera prisma domov pozitivna (pre 1,5 rokom). Kde sa nakazila nevieme a keby vtedy nebolo este povinne testovanie deti v skole, ani nevieme, ze ma covid. Nic jej nebolo. Este bola karantena, takze sme boli doma. Len tak zo zvedavosti som o 2 dni na to otestovala mladsiu dceru a mna. A bum, aj my sme boli pozitivne. A NIC nam nebolo. Ani len soplik sme nemali. A bolo to v marci. Cize v case, ked este vzduchom vselico lieta, ci uz virozy alebo alergicke fajnotky.

poopsie
20. sep 2023

Ja ti odporúčam vyhľadať psychiatra aby ti nastavil liečbu,lebo toto čo si predviedla je už na doktora...a pozri si aj iné ochorenia, ktoré môžeš dostať, sú nákazlivé a aj smrteľné

autor
20. sep 2023

@falbala132 Chytiť to môžem kdekoľvek, ale keby sedela doma so svojím soplíkovým škôlkarom, tak by to aspoň nešírila ďalej.
@yanni Bola zachrípnutá, bolesť hrdla až nakoniec posledný deň strata hlasu, ale učííí, aby si zarobila.

nikaeli
20. sep 2023

Ale chodí...
Aj teraz sa tu snažím jedno uspať, sotva dýcha. Sedím pri ňom na zemi a on na mňa dýcha a kašle..
A keď si pozrieš pár diskusií z minulého týždňa, dočítaš sa, že je to úplne normálne a podľa mnohých matiek aj v pohode. Učiteľka má sklopiť uši a robiť to, čo od nich každá matka očakáva.. lebo ich dieťa je stred vesmíru..

Podaj na ňu trestné oznámenie. Aspoň ti na polícii pri vyšetrovaní tohto hrozného skutku povedia na rozum.
Normálne som sa vytočila 😡😔

Učiteľka chodí do roboty, aby si zarobila.
No to je už fakt vrchol!

anjelicek26
20. sep 2023

Takze ucitelka kazdy raz,ked dostane sopel,ostane doma,aby ste ju nezezalovali🫣 To pochopenie riaditela skoly a ostatnych rodicov Bude obrovske.Ked zistila,ze ma COVID,ostala predsa doma, ja nechapem tento typ zmyslania...ked je zasa v skole,tak je negativna a oznamovat TI to nemusi. kazdy ma pravo ochoriet... sanca,ze to schytala prave v skole je velka.. takze skus nech TI dieta vymenuje vsetkych sopliacich spoluziakov minuleho tyzdna...

autor
20. sep 2023

@anjelicek26 Každý môže ochorieť, ale nemá čo chodiť do práce chorá.