Dávate dieťa do škôlky, keď mu začína choroba?

17. sep 2023

Dávate dieťa do škôlky aj keď sa vám zdá že začína choroba? Dali ste dieťa so soplom do škôlky lebo ste nemali inú možnosť? Stalo sa vám, že vám volali zo škôlky že máte choré dieťa a nič mu nebolo? Mali ste kvôli soplom a všeobecne chorobe konflikt s učiteľkou alebo inými rodičmi?

tosomja
17. sep 2023

Vieš čo, akurát teraz v stredu bol syn v škôlke, v noci sa mi už zdalo, že nejak prehĺta ináč, ako bežne. Ale keďže kycha od rána do večera stále, celý rok (alergia) tak som nevedela rozoznať. Doteraz som to nemusela riešiť. Bol doma. Tak mi už poobede učiteľka povedala, že veľa kychal, viac, ako deň predtým, a veru, už poobede bol prechladeny. Nechala som ho doma. Keby som vedela, že je nachladený, tak ho do škôlky nedám. Aj keby som inú možnosť nemala, stále máš nárok na očr.
Treba pozerať aj na iné deti, nie len na svoje potreby.
A učiteľky keď ochorejú, tak potom ešte väčší problém.

drahomirrra
17. sep 2023

Nie. Nedavam. Beriem ohlad na ine deti, a ich rodicov. Vzdy.

mogaa
17. sep 2023

U nás ti viditelne choré dieťa ani ráno nevezmú....záleží od konkrétnej škôlky....ak to bude tolerovať u jedného dieťaťa, musí to tolerovať u všetkých a potom ťa čaká rok kedy pôjdete z choroby do choroby...lebo soplom to len začína....

pininka1
17. sep 2023

Nie nikdy nedávam so soplikom do škôlky aj mojich rodičov v triede vždy upozorním ze dieťa soplilo celý deň. Keď sa to podchyti na začiatku, nie sú potom 2 týždne doma na ATB.

deedol
17. sep 2023

Nie, nedavam. Nie, nedala. Nie, nestalo. A nie, nemala 🙂 Volali mi zatial len raz, ked sa dogrcal z avokada 🤨

milanemila
17. sep 2023

Nie nedavam, radsej si ju necham 2-3 dni doma so soplom v klude na vitaminoch a inhaluje akoby z toho malo byt nieco vaznejsie a potom by mala byt doma aj 2 tyzdne a na antibiotikach. Samozrejme mi to pride fer aj voci ostatnym detom/rodicom, lebo moje soplave dieta je dnes moj problem a keby bolo v skolke, tak za par dni budu mat kvoli tomu problem dalsi 🤷🏼‍♀️
Chodi od 1,5 roka do jasliciek, teraz ma 3,5 a antibiotika este ani nemala, vzdy stacil volnopredajny sirup. Raz mi volali aby som si prisla pre ni, ale to jej prislo zle od zaludka.

basurka
17. sep 2023

Bohužiaľ,ja som bola viackrát nútená dať malú do škôlky aj so soplíkom,nakoľko muž na turnuse a ja nová práca v skúšobnej dobe,z rodiny mi nemá kto moc pomôcť..niektoré maminy nemajú moc na výber..no keď už to boli tie husté žlté naťahovacie+kašel - hold ostali sme doma..

basurka
17. sep 2023

Možno to vyzerá ako nefér voči iným deťom či mamičkám,no ja som vďaka tým častým OČR a PN opäť a stále bez práce,čo mi nepredĺžia zmluvu po skúšobnej dobe a ocko teda ťahá ako kôň..Dali sme vybrať nosné mandle,zatiaľ sa drží super,i keď hneď prvý deň škôlky bolo počuť z triedy ten parádny kašeľ 🙈🙈 a ona mi poobede zahlási že má sopel (priesvitný,vodový) - nasadila som od alergie Desloratadin+Nasonex+morsku vodu s koloidnym striebrom a po sopli na tretí deň ani chýru ani slychu 😃

misinka0611
17. sep 2023

Teraz som to riešila a dieťa som do škôlky nedala. Chcem to podchytiť na začiatku. Tam by len kýchal, soplil na iné deti. Veď aj on to dostal od iného dieťaťa ktoré tam bolo a nielen on, keďže ževraj minimálne ďalšie 4 deti ochoreli..

Každopádne nikomu nič nevyčítam. Viem, že nie každý ma prácu kde môže robiť z domu, že nás systém je nastavený tak, že sa ľudia boja o prácu a zamestnávateľ nemusí mať pochopenie.

Ak je však niekto taký čo si to dieťa môže nechať doma a radšej ho dá do škôlky tak to mi už zvlastne už príde.

nikpa
17. sep 2023

Nie, nikdy nedávam dieťa do škôlky keď vidím, že na neho niečo lezie. Skôr to prejde keď to doma podchytim za začiatku ako to nechať rozvinúť a namáhať ho v škôlke. Inak vidím bežne v škôlke deti so soplom a s kašľom. Chápem, že nie je sopel ako sopel a kašeľ ako kašeľ, že deti majú rôzne alergie alebo už len dozvuky po chorobe... ale myslím farebný, hustý sopel a kašeľ, vlhký zahlieneny. Také deti sú tam pravidelne, bohužiaľ. Ale tak v každej škôlke to berú inak. Raz syn v škôlke vracal, ráno mu absolútne nič nebolo, učiteľka mi volala okolo 11h s tým, že aby som to vedela a či ho tam nechám alebo prídem pre neho skôr... Nechápala som, že mi dáva na výber. Podľa mňa dieťa čo vracia, nemá čo byť v škôlke. Ja som s učiteľkami nikdy nemala žiadnu výmenu názorov ohľadom tohto, skôr by potrebovali dohovorit, že choré deti do škôlky nepatria.

nwnw
17. sep 2023

Nie. Necham doma, no potom pride do skolky a tam kopa chorych.

em4life
17. sep 2023

Keby mam doma nechavat dieta s kazdym soplom, uz nemam pracu ja alebo manzel. Babky daleko a jedna sa este stara aj o choreho otca, takze tam nejake strazenie pocas choroby neprichadza do uvahy. Doktorka pre sopel nevypise OCR, takze ako to riesit? Sledovat dieta. Ak ho boli hrdlo, ostava doma. Ak ma teplotu, je malatne, samozrejme tiez. Bolave ucho, zostava doma. Ale ak je to zacinajuci sopel, kt. niekedy prejde do choroby a niekedy nie, tak pockam par dni a uvidim. Kedze deti su vacsinou infekcne uz pred samotnymi prinzakmi, uz aj tak si to medzi sebou vymenili.

dominikamacakova
17. sep 2023

Moja mala na obed teplotu 38,5 a po panadole už nič do večera a pri uspávaní akosi zle dýchala nosom. Rozmýšľam či ju mám dať ráno do škôlky aj keď bude bez teploty 🤔

drahomirrra
17. sep 2023

@dominikamacakova Po teplote? Ved jej moze v noci vyletiet opat aj na 39. To seriozne uvazujes, ci ju dat do skolky?

lucia147852
17. sep 2023

@dominikamacakova po teplote dieťa do kolektívu určite nepatrí

dominikamacakova
17. sep 2023

@drahomirrra hovorím ak nebude mať....vždy keď mala teplotu tak iba jeden deň a potom nič. Ale to nechodila do škôlky

lucia147852
17. sep 2023

Moja je už prvacka, dokonca alergicka a astmatička, ale nedám do školy s príznakmi choroby. A niekedy je to fest ťažké rozoznať. Aj teraz bola už jeden deň doma, čo som nevedela či choroba či alergia. Bola alergia

drahomirrra
17. sep 2023

@dominikamacakova Samozrejme, ze nedavat. Minimalne 24 hod po poslednej teplote je telo oslabene, vycerpane. Potrebuje pokoj a oddych, aj ked mala horucku jednorazovo.
Ved si doma s mladsim dietatkom, kludne ju nechaj doma aj dva-tri dni. Nech zregeneruje. Je dost mozne, ze sa jej este nieco rozbehne.

drahomirrra
17. sep 2023

@em4life Lebo my ostatne nepracujeme a mame ansambel starych rodicov na priskocenie. A aj tak, ako pracujuca a bez pomoci, nechavam dieta doma pri kazdom priznaku choroby.

dominikamacakova
17. sep 2023

@drahomirrra tak ona sa teší do škôlky, celý deň o tom rozpráva. Ale však dobre vedieť. Zatiaľ nebývali choré a do škôlky chodí dva týždne, takže ja sa tiež len zoznamujem s tým čo a ako. Mladšia mala ísť zajtra do jaslí. A kebyže nenarazím na toto fórum tak sa opýtam v nejakej skupine

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bluka2
17. sep 2023

Daj si niečo na ukľudnenie. My teraz chodíme 40 minut 1 smerom krátkym plným autobusom, ktorým hodí aj kopec deti do škôly. Priemerný počet soplajucich, kyvhajucich a kaslajucich ľudí je tam vždy tak okolo 10. Vidíš, je kopec takých ľudí, nič s tým nespravis.

nikaeli
17. sep 2023

@dominikamacakova v pohode ju daj do škôlky, nezabudni dať ráno panadol.. dopoludnie zvládne, okolo obeda jej liek prestane účinkovať, od teploty zaspí skôr a nakazí detičky v spálni.. fakt super zmýšľanie 🤦🏻‍♀️ pozdravuje učiteľka z MŠ a mamina predškoláka, ktorý bol 4 dni v škôlke (vo štvrtok večer začal teplotovať a skončil s hnisavou angínou).

Všetci chceme byť zdraví, všetci chceme mať veselé deti v škôlke, všetci potrebujeme chodiť do práce 😉 teda nie, maminky na rodičáku nemusia.....

rami300892
17. sep 2023

Nie nedávam už pri náznaku že len bude ho radšej nechám doma lebo to by bol len kolotoč treba brať ohľad jednoznačne

tanyag
17. sep 2023

Moja bola v škôlke 3 dni aj to len na 4 hodiny a v stredu večer už mala zvýšenú teplotu, nechala som ju doma, včera začala kašlať a sopliť a nie, nedám ju do škôlky možno ešte celý týždeň. Ale tiež som si všimla hneď v pondelok (prvý deň), že v šatni niekoľko deti kašlalo a soplilo...a o ihriskách ani nevravím, tam kašle (ale parádny hlienovitý kašel) a soplí skoro každé dieťa...veď čo, normálka...moje je choré, tak nech je aj tvoje 🤦‍♀️

sofia1979
17. sep 2023

Nie, ale bohužiaľ nie vždy to tak funguje

dominikamacakova
18. sep 2023

@nikaeli prosím?? Je úplne bez teploty, nič jej nie je a keby som chcela tak ju dám kľudne do škôlky

ankare
18. sep 2023

Nedávam také dieťa do školky.

tosomja
18. sep 2023

@tanyag môj kycha, sopli a sen tam aj kašle celý rok. Ale je alergický, čo ty na ihrisku nemôžeš vedieť. Nemá to napísané na čele. Ale áno, taký kašeľ, že sa ide zadusit hlienmi a sople má až po kolená, to je extrém, to som sa stretávala s tým keď chodila do škôlky ešte najstaršia dcéra, to som ja učiteľke povedala, či to myslí vážne a vzala do triedy také choré dieťa. A čo mi na to povedala? Že čo má robiť? Keď mama išla do roboty. 🙈