Čo sú tieto vyrážky?

evitka83
26. okt 2016

Ahojte, prosim ak viete poradit, co by to mohlo byt? Vyhadzuje sa to dcere od leta prilezitostne a iba na predkoleniach. Su to cervene vyrazky s bielou hlavickou. Po imazole a zinkovej masti sa to postupne zahoji, ale cca za mesiac to ma zas. Svrbi ju to, ale nevyzera to ako alergia. Fenistil nezabera ma to. Stravu ma stale rovnaku, takisto praci prasok mam stale rovnaky. Stipance to tiez nie su. Tak uz neviem. Vzdy kym sa dostanem k lekarke, uz jej to zmizne :-/

lucinka511
26. okt 2016

tak s touto fotkou chod ku koznej.

monicacha
26. okt 2016

Ja by som na to vyskúšala dať fenistil, podľa mňa nič vážne..

erika26
26. okt 2016

Choď ku možnej a keby že jej to zmizne zase tak jej ukáž foto a povedz že to máva často😀

nezabudka8
1. aug 2017

@evitka83 smiem sa spytat z coho to mala?viem ze je to.stary prispevok no.ja mam teraz presne take iste.vdaka

evitka83
autor
3. aug 2017

@nezabudka8 objavi sa to vzdy ked sa okolo nej toci nejaks choroba...vraj je to imunologicka reakcua, ze s niecim dnu bojuje...odkedy vybrala lieky na imunitu, tak to nemals

nezabudka8
3. aug 2017

@evitka83 super vdaka za info🙂

alenkay7
3. aug 2017

Komare,moja bola minuly rok takto dostipana za noc😉

evitka83
autor
4. aug 2017

@alenkay7 moja dcera to mala v zime, takze komare asi ee 🙂

alenkay7
5. aug 2017

Peeco to pises az teraz.

jannet07
26. dec 2017

Dobry vecer,nasej malej sa robia tiez prilezitostne taketo vyrazky.niekedy nema.ziadne aj dva tyzdne a inokedy ich ma viacej ako vasa na foto.boli sme opakovane u lekara ale vraj sa nemam trapit ze to nic nieje.viete mi napisat z coho to mala vasa dcerka?velmi by ste.mi pomohli.kludne aj do sukromnej spravy.dakujem

nikynka22
28. aug 2018

@jannet07 dostala si na to spravu? Poradte mi prosim aj moja mala ma taketo vyrazky :(

devilka83
3. sep 2018

Dobry vecer. Moj syn ma 11 rokov chory nebyva a ked tak iba nadcha. V Juli sa mu spravily presne taketo pupaky v oblasti brucha par na stehnach ta biela hlavicka zmizne po por dnoch a ostane cerveny ale tazko sa mu hoja ostavaju mu doslova modriny. Skusali mu davat atihystmatika ci ako sa to vola a potom taku mast ze moze mat svrab. No ale doktor sam nevie skusa co pomoze.Tak som sa spitala ked nezabere mast co dalej tak mame zasa prist.2 mesiace je dost dlha doba. Ja som uz zufala postel som vyhodila a kupila novu. No stale to mal a doktor povedal ze mame nieco v matraci tak samozrejme som vyhodila aj ten a kupila dalsi ale problem stale trva viete mi prosim vas poradit? Dakujem za kazdu odpoved

lilien1914
29. sep 2018

@devilka83 ahoj co to bolo nakoniec?

devilka83
29. sep 2018

@lilien1914 ahoj nevedia doteraz. Po troch mesiacoch zmyzlo same len nam poostavali take fliaciky a modriny ale uz to bledne.

lilien1914
29. sep 2018

@devilka83 aj syn ma podobne, zufala som

devilka83
30. sep 2018

@lilien1914 ano su rovnake aj viete co to je? Alergia urcite nie lebo nam davali lieky aj na alergia na jedlo a aj na postipnutie. Dvojake tabletky. Ako som prestala davat lieky a maste a hlavne sme si to prestali vsimat a aj zacaly miznut. Teraz nema nic.

lenny04
5. júl 2019

@devilka83 dobrý večer viem ze to je už stará diskusia ale prišli ste nato co to bolo, dcére sa spravili také isté po tele ale hlavne na zadku. V pondelok zájdem k Dr len teraz čítam ci niekto nemal niečo podobne...ďakujem vopred

evitka83
autor
7. júl 2019

@lenny04 dcera to mavala ako reakciu imunitneho systemu, ked s niecim bojovala vnutri. Niekedy aj s prejavmi choroby, niekedy len vysev. Ked sa jej zlepsila imunita a prestala byt chora, zmizli aj tie vyrazky. Ja som ju kupala v hypermangane a natierala betadine

devilka83
7. júl 2019

@lenny04 dobrý deň.Nie neprisly NATO čo to je ale myslím si aspoň ja že či to nebol volaky vírus lebo nemal to len syn mňa sa tiež spravilo pár a zmysly samé aj muž mal a aj bratov syn to mal ale dcéra to nemala.

mkrobin
30. aug 2019

dobry den, vie niekto viac ohladom tychto vyrazok u deti ?? dakujem za info

lotor
1. okt 2019

Dobrý večer, moj syn 11 roko má tiež také vyrazky na bruchu, vnútorných stranách stehien a sem tam na rukách v hornej časti. Vychádzalo sa mu to po lete. Lekárka nám dáka betadim a fucidin. No, ale že by to dáko pomáhalo sa nedá povedať. Už som zufala co to je a co s tým. Ďakujem za kazdu radu.

lilien1914
1. okt 2019

@lotor zial my sme nato neprisli z coho to mal, postupne zmizli sami od seba, ALE dala som mu vziat krv vtedy a mal zvysene hodnoty tie ktore vyskocia ked ma dieta alergiu, skoncili sme u alergologicky a vysla nam alergia na pel, prach a roztoce. Tvrdi sa ze pri alergii moze dojst aj ku skrizenej alergii s potravinami. Napriklad ked papa paradajky tak ma cervene licka a suchu pokozku na tvari. Tak mozno aj tieto vyrazky boli reakciou tela na nieco. Odvtedy tieto vyrazky nemal.

lotor
2. okt 2019

@lilien1914 Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. U alergológa sme boli asi pred cca 4rokmi, alergiu nemal žiadnu, ale boli sme už raz na kožnom, kde mu zistili atopický ekzém. Len sa mi nepáči to, že mám pocit aj napriek tomu, že sa kúpe v hypermangáne, dezinfikujeme betadinom a potierame fucidinom, tak mu stále nejaké pribudnú. Asi budeme musieť navštíviť znova pediatra a ísť na kožné, alebo jej poviem, nech mu zoberie krv. No uvidíme, ale už som zúfala z toho. Najprv som si myslela, že je to puberta, ale asi to bude niečo iné.

belkare
17. okt 2019

Ahojte, aj moja dcéra 5 rokov to má. Zistili niekomu presne čo to môže byť? Alergia? Štípance? Ďakujem

lotor
18. okt 2019

@belkare Ahoj, no nakoniec sme skončili na antibiotikách, nakoľko nám to mizlo a zasa sa objavilo, teraz malý užíva antibiotiká, tak uvidím aký bude výsledok, dúfam, že to už bude v pohode.

belkare
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
belkare
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
belkare
18. okt 2019

@lotor Mojej od predvčera pribudli nové vyrážky, teraz ich má na stehná, nohách a brušku cca dokopy 18-20 vyrážok. Nie je jej okrem toho nič, pred dvoma týždňami mala trocha soplíky ale nič vážne. Ani teplota, ani iné príznaky len tie vyrážky. Zatiaľ som jej dala len na noc Fenistil kvapky. Uvidím do zajtra, keď pribudnú pôjdeme na pohotovosť. Povedala Vám Dr. z čoho to je? Prečo dala antibiotiká? Mal zápal v krvi, či zvýšené CRP, alebo výter pozitívny?

belkare
19. okt 2019

@mkrobin
@lotor
@lilien1914
dnes ráno som bola na pohotovosti, ani Dr. nevedel. Vylúčil kiahne aj chorobu ruky-nohy-ústa, tiež alergickú reakciu (vyrážky malú nesvrbia), tiež vylúčil poštipnutie. Poslal nás na kožné do nemocnice, tam lekárka skonštatovala, že zrejme ide o postinfekčnú reakciu. Teda pred 1-2 týždňami mala nejakú infekciu, čo sa nemuselo ani prejaviť (fakt je že pred cca 2 týždňami mala trocha soplíky ale nič iné). Imunita zareagovala tak že sa to teraz vyhodilo na koži. Ale mala som pocit, že sama nevie. Záver napísala takýto: “Aktuálne najskôr nález imponuje ako parainfekčný exantém” Liečbu dala potierať Fucidin krémom a premastenie Acidi Lactici krém. Vraj do týždňa keď to nezmizne máme sa vrátiť.

belkare
19. okt 2019

Ps: pridávam fotky mojej malej ako to vyzerá