Čo na suchý dráždivý dusivý kašeľ?

ajuska212
22. okt 2013

chuda moje veď ju strašne drhne ☹davam je druhy deň sinecod sirup,fenistil kvapky,zvyšená poloha hlavy,vetrám stale ☹

tajinkaa
22. okt 2013

nám veľmi pomohot Ditustat

udada
22. okt 2013

neskúšala si Stoptussin? ten nám vždy zaberie. Sinecod som dávala tiež a nepomohol ani dcérke ani mne.

anjelik2509
22. okt 2013

@ajuska212 neviem koho ten kašeľ trápi, v otázke to nie je jasné, ale mne nedávno veľmi zabral Stodal sirup, je to homeo a môžu to aj tehotné, aj dojčiace, aj deti a dospelí...A môjmu manželovi dávam, keď má kašeľ a ver, že ten má ten kašeľ fest silný, Stoptussin, ten môžu aj deti, je tam na obale rozpísané od akej hmotnosti...No a ten dávam aj mojej malej (3 roky), je to jediné, čo mi vypije, keď je chorá, z iného mi vracia a toto jej aj pomáha...Po dvoch dňoch je kašeľ fuč 😉 No a veľa tekutín samozrejme...

mahu74
22. okt 2013

U nás tiež zaberá Ditustat + Fenistil. kvapky

nikolka2
22. okt 2013

Ditustat 😉

mirip
22. okt 2013

nám pomohol stopkašel,je to na prírodnej báze, dobre chutí a účinný 100% je písaný pre deti od 3rokov ale u nás je Dr. aj v lekárni a vydáva lieky a vpohode sa môže dávať aj meším deťom a nenapína na vracanie lebo má dobrú chuť a posob podľa typu kašla ak treba vykašiavať tak pomáha ak treba zastaviť tak zastaví a nie je ako kvapky typu ditustat, fenorin alebo stoptussin že ked sa vypije často napína hlavne u nás deti na vracanie čo má hnusnú chuť takže na kašel číslo jeden STOPKAŠEĽ
http://www.simply-you.eu/sk/produkt/24-stopkase...

simonkazga
22. okt 2013

Sinupret alebo Stodal

zuzi0911
23. okt 2013

Ditustat

livka283
23. okt 2013

sinecod sirup, alebo ditustat kvapky, u nas zatial homeopatia nezabrala:( a radili tu aj sinupret,ten je na uvolnenie hlienov a vykasliavanie, nie na suchy drazdivy kasel

janinka444
23. okt 2013

Ditustat + Fenistil

adkasmolka
23. okt 2013

cibula s medom - ta stava z toho. Zo sirupov Prospan. A ak su to zachvaty Zodac (ale ten mame na predpis)

bosoriak
23. okt 2013

Pleumolysin - je to sila, ale pomoze, ja ho davam iba na noc a max. 3 dni po sebe.

alenka777
23. okt 2013

homeopaticke kvapky - drosera compose

snopkulka
23. okt 2013

kalciový sirup

kuriatko84
23. okt 2013

na suchý kašeľ STOPTUSIN sirup, nám pomohol super 😉

m_ij_ka
23. okt 2013

stoptussin 🙂

stanislavao
23. okt 2013

tiez sa priklanam k Ditustat kvapkam. alebo stoptussin, ale tie maju horsiu chut.

evittah
23. okt 2013

Kalciovy sirup urcit nie, ten je na laryngitidu (teda na stekavy kasel) a s nim treba opatrne. Sinupret, drosera, dobre je naparovat sa, aby sa zvlhcili sliznice a na noc (prip. ak je to naozaj velmi drazdivy kasel, tak aj cez den) Zodac (sirup je len na predpis, ale daju sa kupit tabletky na volny predaj).

matusm13
23. okt 2013

robitussin a stoptusin nam najvaic zaberaju

xenicka13
23. okt 2013

ditustat urcite plus dithiaden, stoptussin je na vykaslavanie na konci choroby

aduskaza
23. okt 2013

Nasa babina nas vzdy liecila len cibulou a ja svoje deti liecim tiez tak. Zarucene budes mat do dvochdni po kasli. Cibulu nakrajaj na tenke kolieska, daj vrstvu cibule prelej lyzickou medu alebo cukru, dalsiu vrstvu cibule a medu a uzatvor do skleneho pohara. Do 2 hodin pusti stavu a tu treba davat po lyzickach 3-4x denne. To je najlepsi liek aky moze byt ver mi a vyskusaj...

beatricer
23. okt 2013

6 PL cukru skaramelizovať, zaliať 2,2-3dcl vody, pridať prekrojenú cibuľu zbavenú šupiek, len tú spodnú vrstvu šupky nechať, takto to povariť 20 min. prikryté, aby sa voda nevyparila, potom do toho pridať sáček thymiánu, dobre premiešať, odstaviť z ohňa a nechať aspoň 1/2 hodiny lúhovať. Precediť a môžete podávať....deťom, dospelým...kľudne to môžte dať detičkám aj do čajíka. Moja má 2 a 1/2 roka a bez problémov mi to pije. Teraz kašlala, hlavne keď spinkala alebo zaspávala..tiež ju dusilo a zatekali soplíky...po dvoch dňoch užívania je po kašli. A dávala som jej k tomu aj stoptusin kvapky. Ale zabralo nám to už aj bez stoptusinu. Lieky z lekárne dávam len v núdzi, Ich zloženie je samá sračka

zuzana581
23. okt 2013

Určite stoptusin.. ja ho dávam stále.. on je dobrý v tom, že je na suchý dráždivý kašel, ktorý zastavuje, ale zároveň zrieďuje hlien, čiže sa môže užívať aj keď kašel prejde do produktívneho.. Moje deti všetky sirupy na kašel dráždili a začali z nich laryngitídovo kašlať.. Jedine stoptusin zaberá stále, aj pri laryngitíde..

selema
23. okt 2013

Robitussin, nám vždy veľmi rýchlo zabral.

deny3
23. okt 2013

nám dáva dr.stoptussin a calcium, zaberie to až po niekoľkých dňoch, určite po kašli nie je po dvoch či troch dňoch, akonáhle prejde dráždivý kašel do vykašľávajúceho, nedávať stoptussin, ale napr. mucosolvan, určite pri vlhkom, vykašľavajúcom kašli nedávať stoptussin.

marduliena
23. okt 2013

Ditustat a fenistil, ale ked je velky dráždivý kašel ktorý dlho trvá neprechádza tak nam doktorka dala rectodelt čipky.

januliku
23. okt 2013

kalciovy sirup

jespera
25. okt 2013

Ditustat - na noc 1/3 -1/2 dithiaden - zalezi od veku...

jazminn
28. okt 2013

na aký kašeľ doporučujete kalciový sirup? my máme suchý dráždivý...

luy
28. okt 2013

tu je link,rozdelenie liekov podla druhu kašlania http://detskechoroby.rodinka.sk/sprievodca-liek...