Časté močenie štvorročnej dcérky

cherry1981
19. dec 2016

Dobry den, prosim poradte ci ste sa stretli s podobnym problemom, a co bolo pricinou. Dcerka ma 4 roky a 8 mesiacov a chodi casto cikat.
Problem trva 2 tyzdne. Je schopna ist cikat aj kazdych 5 minut, niekedy 15 minut. Napr. dneska rano sa vycikala a o 10 minut, ze sa pocika a uteka znova ale vycika tri kvapky, potom chce ist o par minut znova tak som jej povedala, ze vydrzi este nech sa neboji ze sa nepocika a vydrzala pri zabavani 2 hodiny. Potom znova a takto cely den. V noci ako kedy napr. teraz dva dni v noci nebola predtym bola. Aj vcera sa nam stalo, ze sa vycikala a po 5 minutach chcela ist znova a znova iba kvapky, tak som jej povedala, ze uz pojde az za hodinku a kazdy 10 minut sa ma pytala, ci uz moze ist cikat, ze uz dlho nebola. Ked jej poviem, ze nech vydrzi este aspon par minut, dakedy pekne vydrzi zacne sa hrat a akoby zabudla, ze ma ist cikat, ale inokedy zacne robit sceny revat, ze sa docika, tak jej poviem nech ide, ale zase iba par kvapiek, som z toho nestastna, a neviem ako to riesit. Moc vysetrenie na vsetko moze, negativne, sono negativne, krv negativna. Co to moze mat? Moze to byt hyperaktivny mocovy mechur? Na stvrtok sme objednani na urologiu,

ivetka_kamo
19. dec 2016

Aj môj syn má 4,5 roka a posledné dva týždne toto vystraja. Pritom keď je zaujatý niečím tak nie, ani v noci. Nerozumiem tomu

cherry1981
autor
19. dec 2016

@ivetka_kamo ja som z toho nestastna, ale ona to robi vsade kde prideme, no dneska sme boli s tym uz druhy krat u dr. a napodiv si na cikanie nespomenula cele 2 a pol hodiny co sme tam sedeli, ale hned ako sme prisli k babke a domov, znova nonstop. Inak to robi aj vonku vsade

michaela62
19. dec 2016

Moja ma 2/5 roka a tiez chodi casto cikat a je to odvtedy co nema plienky cca 4 mes.,rano vypije flasu caju a doobeda ide aj 5 krat cikat aj po 10 min.,zatial to dako neriesim sme doma,horsie bude ked pojde do skolky a cim to je neviem, ci sa malo vycika a musi ist znova- neviem

ivetka_kamo
19. dec 2016

Mne to robí len doma, ani v škôlke, na návšteve, nikde, len doma a už mi to ide hore krkom ;) aj dnes utekal na záchod, ľahol si, zakryl sa a už utekal znova, nelezal ani 10 sekúnd

cherry1981
autor
19. dec 2016

@ivetka_kamo moja je schopna ist za den aj 30 krat

jana_eyre
19. dec 2016

A nezmenilo sa u nás niečo? Moja trojrocna si takto podľa mňa troska vynucuje pozornosť odkedy prislo k nám babo.. Ona nie ze cikat, ale boli ju brusko.. Každú chvíľku mi hovorí ako ju boli brusko, boli sme aj u dr, testy robili a nič.. Inak keď sa hra a blázni nestazuje sa..

cherry1981
autor
19. dec 2016

@ivetka_kamo tak to je este fajn, ale mne to robi uplne vsade kde ide teraz ani do skolky koly tomu nechodi

jana_eyre
19. dec 2016

U vás, nie u nas 😁

ivetka_kamo
19. dec 2016

Aj môj, normálne som mu povedala, že už sa hnevam naňho, lebo ani kvapka niekedy nevyjde, niekedy len cvrkne a len lieta, uz ho podozrievam z toho, že sa mu páči, keď môže splachovat 🙂

cherry1981
autor
19. dec 2016

@jana_eyre praveze nie nic sa nezmenilo absolutne nic . Preto to nechapem

ixayxa
19. dec 2016

nie je nachladená? myslím nádchu

cherry1981
autor
19. dec 2016

@ixayxa nie nic jej nieje nic ju neboli

timea7
19. dec 2016

@cherry1981 prestaň to riešiť, nehovor jej, aby ešte vydržala, na čo je to dobré? Nechaj ju, nech ide aj sto krát za deň. Čím viac na to upriamuješ pozornosť, tým je to horšie. Ak je po zdravotnej stránke OK, tak si to skús aspoň dva, tri týždne nevšímať.

kattky
20. dec 2016

@cherry1981 moja neter ked mala 4,5 roka, tak tiez behala casto cikat, ale aj velmi casto vodu pila, lebo sa vzdy stazovala, ze je smedna. Po neviem akom case jej zistili, ze ma diabetes typu 1. Teraz ma 6 rokov. Je lenivejsia aj co sa tyka chodenia na wecko aj pitia vody.

klaudiecka32
20. dec 2016

@cherry1981 Ja si myslim ze to psychicky povod nie zdravotny museko sa nieco udiat preco to tak robi. Aj nasa to robila ked bola mensia ucitelka ju raz nechcela pustit cikat v skolke ked spali a potom sa zlakla ze sa pocika tak sa vkusr pytala na zachod ze sa pocika aj kazdych 5 minut..najlepsie je nevsimat si to alebo ju nejak zabavit ju to prejde a zabudne na to.. Ale tiez som bola z toho nestastna a stale som jej dohovarala ze urcite ti netreba tak casto ze to neni mozne tak chodit dookola na ten zachod..prejde to urcite samo po nejakom case hlavne ju zabavit aby na to zabudla🙂

cherry1981
autor
20. dec 2016

@klaudiecka32 ved to ze ked ju zabavim zrazu ba zachod ist nepotrebuje a vydrzi dalej ako nahle sa jej nevenujem uz potrebuje

cherry1981
autor
20. dec 2016

@klaudiecka32 ja netusim co take sa mohlo udiat kedze nicoho som si neni vedoma absolutne a co si robila vzdy ked sa jej chcelo cikat tak ste ju postali aj po 5 minutach alebo tiez ste sa snazili aby vydrzala aspon hodinku? kolko to trvalo za aku dobu to preslo?

cherry1981
autor
20. dec 2016

@kattky
jej robili cukor aj z krvi aj mocu

cherry1981
autor
20. dec 2016

@timea7
ale to by sme sa ani z domu nepohli nikde ved by som ju len vonku vyzliekala a davala cikat

klaudiecka32
20. dec 2016

@cherry1981 trvalo to asi tak tyzden mozno dva nepamatam presne..najprv sme jej dohovarali ze isto jej netreba tak casto zabavali aby na to nemyslela a potom som to nechala tak neriesila a prestalo to samo..

cherry1981
autor
20. dec 2016

@klaudiecka32 u nas to uz teraz trva dva tyzdne a pokracuje....

cherry1981
autor
20. dec 2016

@klaudiecka32 este som zvedava co nam povedia na urologii pripadne co poradia ako sa k tomu postavit

klaudiecka32
20. dec 2016

@cherry1981 my sme najprv boli pri pediatricke kde jej zistovali z krvi ci nahodou cukrovna ale vsetko bolo v poriadku aj na urologii sme boli tiez v poriadku vsetko zo zdravotneho hladiska ale to som vedela aj sama ale pre istotu sme urobili vysetrenia..asi je najlepsie neriesit a ked chce ist nech ide aj 50 krat ju to prejde

melynda
20. dec 2016

@cherry1981 niečo podobné má práve kamoška. Akurát včera mi volala, že išla do práce autobusom po sto rokoch a cesta normálne jej autobusom trvá 30 minút a po 15tich musela normálne vystúpiť na zastávke a utekať niekam na wc, čo mala také nutkanie a pritom z nej nič nešlo. Ja by som to tipovala na prechladnutie, ale problém môže byť aj v hlávke nie?

perinbabenka
20. dec 2016

Tak toto sme riešili aj my s 3,5 ročným synom. Ja v strese, že zápal močového mechúra, 3 x denne sedací kúpeľ v harmačeku, litre urologického čaju...cez deň sme mu normálne dávali plienku, lebo bolo neúnosné každú minútu behať na vecko. všetky vyšetrenia v poriadku...pani doktorka mi povedala, že je to v hlave dieťaťa, že len musíme nejako oddialiť čúracie intervaly, nejako ho zahovoriť..tak to vyriešil môj muž - prišiel z práce skôr ako ja, synkovi oznámil, že pani doktorka povedala, že je zdravý, že nemusí každú chvíľu cikať. a že ak mu treba plienku, tak bude musieť ísť do nemocnice, lebo veľkáči už plienky nenosia...malému sa to nepozdávalo, ale keď ohlásil, že ide cikať, tak mu muž povedal, že až o hodinku...a tak fungovali, kým som neprišla z práce ja...a na druhý deň slávnostne odkráčal do škôlky, že je už zdravý🙂 doktorka neverila, že sme to dali za jedno poobedie, že sa rodičia zvyknú trápiť dlhšie...tak držím palce,,,

timea7
20. dec 2016

@cherry1981 nesnaží sa takýmto spôsobom vynucovať si tvoju pozornosť? Keď píšeš, že kým sa jej venuješ, OK, keď nie, lieta každú chvíľu. Možno žiarli na súrodenca, nemôže to byť tým? Veď ju nechaj, ak ste dnu, nech behá, obslúži sa v jej veku už sama, asistovať jej nemusíš, nekomentuj to. Ak sa jej chce vonku a bola pred 10 minútami, tak jej povedz, že ju vyzliekať v tej zime nebudeš, že vydrží, kým prídete dnu. Jasné, že nie o hodinu.

zvonkohra
20. dec 2016

Aj my sme si tym presli,ja hysterka k dr na vsetky mozne vysetrenia a trvalo to mozno mesiac a pol a preslo to.U nas k tomu cikaniu zacala este aj pit furt pohar vody kazdych 20 min.ja som uz myslela na vsetky choroby aj na cukrovku nakoniec vsetko ok,bol to problem v hlavicke a preslo ju to🙂jednoducho nevsimat si ju aj ked to je velmi tazke lebo uz to potom lezie na nervy

cherry1981
autor
20. dec 2016

@zvonkohra a kazdych 5 minut ju nechat nech chodi mne sa to zda blbost skor sa stotoznujem s
@perinbabenka aj ja sa snazim povedat hodinku vydrzis u nas to uz trva dva tyzdne .
@timea7 na surodenca nie ma 17 rocnu sestru a 14 rocneho brata ale mozno na psa ked rozmyslam pred dvomi tyzdnami sme kupili psa a dost som sa mu zacala venovat 😳😳😳😳to je jedina nova udalost ktora sa u nas stala

timea7
20. dec 2016

@cherry1981 môže to mať súvis s tým psíkom, aj nemusí, možno naozaj zistila, že je tu niekto, kto ju oberá o pozornosť matky.

enya00
20. dec 2016

@cherry1981 aj moj maly to mal ked mal 4...kazdu chvilku cikak,aj kakat trvalo to cca mesiac a raz z neho vypadlo,ze ked sa nevycika,pride,neviem uz kto,ci bubulas,fakt si to uz napamatam...a ani neviem kto ho tak vystrasil,ci v skolke,alebo kde.tiez sme boli u dr.a vysledky dobre,tak nas poslala k psychologicke az by to nepreslo,co sa nastastie nestalo.Takze je mozne,ze to robi zo strachu ci stresu,ono mozno v skolke sa nieco udialo,alebo tak podobne.Tak ak bude u urologa vsetko ok,budete musiet asi iba vydrzat