Boli ste ubytovaní na detskej klinike na Kramároch v nadštandartnej izbe?

blavacka
1. jún 2012

Chcela by som vediet, či má aj vlastné sociálne zariadenie sprcha + wc, alebo je len to spoločné na chodbe?

martinare
2. jún 2012

Ahoj, ja som tam bola ubytovana, ma to vlastne wc aj sprchu, ale nejako tam stale bolo citit taky pach z odtokov, pomohlo trochu, ked som na chvilu v sprche pustila vodu 🙂))
Ale inak ok, lepsie, ako ta hnusna spolocna sprcha na chodbe. A hlavne, mas tam sukromie, telku.
Viem ale, ze je trochu problem tu izbu dostat, nam sa to podarilo len po znamosti.

pandrholka
2. jún 2012

@blavacka ani neviem ako sa mi podarilo dostať k tvojej otázke...nás čaká s malým pobyt na Kramároch v septembri a vo štvrtok som si už zajednávala nadštandardnú izbu bo sestra na chirurgickej ambulancii vravela, že sa tie izby "míňajú ako teplé rožky"...pri cene 33,19 eur na noc je podľa mňa viac ako žiadúce aby izba mala vlastnú sprchu a wc...ja sa chcem skôr spýtať, bo som si nie istá, na tej izbe bude aj malý so mnou,či?!?!...asi blbá otázka, ale ostala som dáka zaskočená, že či hej či nie

blavacka
autor
2. jún 2012

@pandrholka jasne, ze tam bude s tebou, vsak za to platis, ze bude s malym na vlastnej izbe a budes mat sukromie.. zevraj tam je aj tv aj chladnicka, riady,rychlovarna kanvica...

pandrholka
2. jún 2012

@blavacka no veď ja som s tým aj tak rátala, že proste budeme spolu, ale zostala som na moment akási zabrzdená 😀 ....no by sa patrila takáto výbava, keďže pre nás mamičky je v tej krásne nízkej sume zahrnuté len prespanie, veď si musíme dáko pripraviť resp. prihriať jedlo a mať ho kde uskladniť...a môžem sa spýtať, že čo vás čaká na Kramároch?!?!

blavacka
autor
2. jún 2012

@pandrholka mi ideme v utorok na 3 dni na gastroenterologiu, lebo mala ma podozrenie na alergiu na bielkovinu kravske mlieko. To znamena, ze zle znasa obycajne mlieko a mliecne vyrobky, hnackuje po nich a vracia. Budu jej robit nejaky zatazovy test v ktorom sa to ma potvrdit...
A vy idete na operaciu pruhu?

pandrholka
3. jún 2012

@blavacka hej viem, čo to je, už som sa s tým stretla...no aj my by sme mali byť v nemocnici len tri dni tak som rada, bo nemocničné prostredie je pre mňa deprimujúce obzvlášť keď ide o moje dieťa...hej mi ideme na operáciu slabynového pruhu a aj na pupíku má taký maličký tak aj to mu hneď spravia aby ho už nemuseli napr. o dva roky znova uspávať

lentilka29
3. jún 2012

bola som s malou ked mala reflux...nemala som nadstandart,hned mi dali taku hroznu izbu,ze nechcem opisovat.v zivote by som nesla rodit na kramare,je to stara nemocnica....sprchy,izby no hroza.lezala som tam aj na internom davnejsie a tiez hrozne daco.to sa s ruzinovskou neda ani porovnat.

pandrholka
3. júl 2012

@blavacka ahoj....ako ste dopadli v nemocnici?!?!?...prišli malej na niečo?!?!?...ako to prosím ťa bolo v tej nadštandardnej izbe?!?!?...

blavacka
autor
7. júl 2012

@pandrholka ahoj, sorry ze sa ozyvam az teraz ale boli sme v chorvatsku...
no nemocnica hroza, robili jej len zatazovy test na laktozu, ktory bol samozrejme negativny a potom som to vzdala a isla som domov... takze sme stale tam kde sme boli...
nadstandartka je dobra akurat na to, ze sme tam boli len same dve na izbe, ale inak to bola hroza...
lebo bola umiestnena hned pri vchode a vedla bola sesterska izba, takze cely den a este aj celu noc, tam vsetci trieskali dverami a chodili hore dole som spala za 3 dni asi 4 hodiny ☹
Prvy den sme prisli ani na nas nepozreli ani jedlo malej nedali este stastie ze som jej spravila na 3 dni, keby jej nahodou nechutila nemocnicna strava... co by jej teda ani nechutila, lebo rocnemu dietatu s podozrenim na alergiu na kravske mlieko priniesli na ranajky kakao z kravskeho mlieka a cokoladovy croisant... no skoro som odpadla... na obed luskova mliecna polievka... tak som jej davala 3 dni moju donesenu stravu... budu ta tam drzat uircite 3 dni koli poistovni, lebo kratsi pobyt im nepreplatia... takze nam za 3 dni boli schopni spravit 4 hodinovy zatazovy test na laktozu 😠 som si povedala, ze uz ju nedam do ziadnej nemocnice...

monika15
7. júl 2012

baby radsej zaplate ak sa to teda da... je to super mat privat.... 🙂))
aj ked niekedy cena do neba ale to treba 🙂))

jajka85
14. júl 2012

no ja mam taku skusenost s kramarmi.........prave v tom obdobi,ked strajkovali nasi doktori..............maly bol operovany na akutny pruh.prisla som s nim na oddelenie vecer o 17.OO a predstav si,ta izba co ide na odbyt ako teple rozky bola prazda!!!!!!!!!!!!!obsadene boli takmer vsetky.estemi ponukali aj spolocnu 2 postelovu izbu,najprv som mala na plane,ze to nam bude stacit,ale ked som tam zbadala ufulanu ciganku,tak som nevahala a zobrala som nadstandartku.no,sestrickam to bolo jedno,ci sme na obycajnej alebo na platenej izbe,niektore boli ochotne ako komar....radsej ju nevidiet....ine fajn.vsetky ine izby mali vahy,takze maminy si drobcov kazdy vecer povazili ci priberaju......ja nie! bol tam tv co som vyuzila iba ked bol maly na operacke, a ja cez slzy som si odstrekovala mlieko a aby som nemyslela co robia s mojim malym pokladom ,nemo som cumela do bedne ....... chladnicka.....ano tu som vyuzila,petoze vecere a ani obedy som nemala nahlasene,tak mi nosili z domu.ked som sa opytala sestricky ako a kedy sa to objednava,len mi povedala,ze mne je to zbytocne ked pojdem po troch dnoch domov.... wc a sprcha.....no ked si v spitali necakaj ziadny luxus.hlavne si zober nejaku prijemnu deku pre drobca,pretoze tie hnusne paplony co tam maju su tazke a tvrde, hlavne sa nedaj nicim odbit a VZDY sa pytaj,aj keby to mala byt sprostost,pretoze radsej budu kavickovat a fajcit ako vysvetlovat....taka moja skusenost

ludika33
5. jan 2013

@jajka85 ja idem s malym na kramare v pondelok. mam z toho obavy, lebo moje skusenosti z pred 8-mich rokov co som tam bola s dcerou par tyzdnovou su presne ako ty opisujes. Takze po tvojom prispevku sa naozaj pripravujem na "zazitok" Ja ze sa za tie roky aspon polepsili trosicku, ale asi nieeee.

jajka85
5. jan 2013

@ludika33 jaaaaaaaaj ,ty mas stastie,ze nejdes v case strajku.to bola ignoracia a arogancia,d ktorou som sa este nestretla.poznam spital v tt.cakala som od ba,aspon o trosku lepsie podmieky.ked som sa cez den pytala sestriciek tak ma odbili aby som sa pytala doktorov cez vizitu.a ked som sa ich pytala,povedali si medzi sebou svoje o stave maleho a bez mihnutia oka sa otocili na pate v klude si odisli.akoby som tam nebola.v kazdom spitali sa najde niekto,kto ti pomoze zo vsétkym co potrebujes a niekto kto ta nasere hned medzi dverami.len si zober ,ako som uz pisala nieco na zakryvanie,pretoze naozaj,tie paploniky nemenili asi odkedy funguje spital,a nejake hracky.nas nepustili do tej skolky alebo co to tam je.maly mal len 6 mesiaco a aj tak bol takmer na infuzkach....zelam ti aby vam ten POBYT rychlo ubehol a malinky aby bol co najskor v poriadku...🙂

ludika33
6. jan 2013

jajka85 tak presne tento zazitom mam z pred skoro 9-tich rokov ked som skoro s mesacnou dcerou bola na koznom a to bol des. mala nesmela ani na chodbu ist. z iby mala paniku a ked mi kazali pokazde tu vrzgajucu postielku vytahovat som plakala. Mala tri tyzdne, bocnica aj ked bola spustena bola dost vysoko a spala som pri nej, len ju to po kazde budilo, ked sa mi ju konecne podarilo ukludnit a uspat. Des. Este dva dni a idem na psychiatriu od tial. Tak sa vyzbrojim pevnymi nervami a holivudskym usmevom asi. Len nech sa nic neskomplikuje a ideme v stredu poobede domenko. Tri dni nejako so zatnutymi zubkami vydrzime. Nabalila som hracky, deku aj omalovavanky s farbickami. Tak sa tam spolu nejako prebafkame.
🙂

ludika33
12. jan 2013

@jajka85 uz sme doma z kramarov a fakt som milo prekvapena a v este v soku, ze sa moje obavy a skusenosti spred skoro 9-tich rokov nenaplnili. vsetko sa dalo zvladnut. personal super, maly to bral ako vylet. hral sa v skolke. mohol spinkat so mnou v izbe, iba cez den sme boli na jeho izbicke. nikto sa do mna v kuse nenavazal ako na koznom s dcerou ked som bola. klobuk dolu teda fakt. ked som hocikoho na chodbe zastavila z personalu mi vzdy ochodne odpovedali alebo poradili. nikto nevrcal. este teraz som v soku z toho

jajka85
21. jan 2013

@ludika33 teda........neveriiiiiiiiiiiiiiim.............ale odsusat to nepojdem 🙂 teda super,klobuk dolu pred tou zmenou.hlavne ze maly je ok.a ze uz ste pekne doma,v klude.doma je predsa len doma.hlavne pre tu mamu.jasne,maly ma zazitky.hlavne ze nema negativne.ten si to tam potom uzival ako welness.... 🙂 viem,ze aj sestricky su len ludia,a maju svoje dni.....ze ich robota niekdy nebavi a inokedy by to tam vsetko najradsej vystrielali,ale ja by som kazdu poslala aspon na tyzden robit k pasu,aby si vazili robotu s ludmi.moja sestra je sestricka,stara sa po operacne stavy....niekedy fakt klobuk dole,ze lieta jak blesk,ale niekedy jej naozaj chyba ludskost ...napr. ked im pride 70rocna babka a primar ju ide operovat na bedrovy klb....a ona na to ,ze sak naco..........sak tsa to ma za chvilu zratane.........a vtedy aj ked jej poviem,ze keby tak odpisali nasu mamu,alebo tatina,alebo ju ked bude v takom veku,ze co potom by robila.keby bola na tej druhej strane.........a ona ,ze nic.ze by to nechala tak.tak toto nechapem....bohuzial.to sa potom starym ludom ,teda po 50 oplati skocit z mosta,pretoze dochodok o nicom,ucta je v prdeli,ked sa prepadavaju,okradaju stari a bezmocni a este aj taketo nazory,ze sak naco......ja budem mat tridsat a uz by som sa mala asi bat co bude o par rokov......ale odbocila som velmi daleko.....zelam tebe aj krpcovi rychlu rekovalescenciu a aby ste uz nemuseli ist do spitzala lezat,nech by tam amlo byt akokolvek dobre 🙂

ludika33
26. jan 2013

janka tiez mam zopar kamosiek sestriciek a od jednej som raz pocula, ze bud ostane ocelova a bez pocitov, alebo moze ist. lebo inak by to t tam nevydrzala. ze zo zaciatku vsetko prezivala a po sluzbe plakavala do vankusa, ale uz je ozbrojena. jednoducho pocity a sucit musia ze vraj prec

meg_junova
2. feb 2013

@ludika33
@jajka85
@pandrholka Baby, lezali ste niektora na koznom? My ideme v pondelok a mam obavy.. ake to tam je?

ludika33
2. feb 2013

@meg_junova ja som lezala na koznom na kramaroch s dcerou pred skoro deviatimi rokmi. nakolko bola kojene babatko, tak som s nou lezala priamo na normalnej izbe. vtedy tam este nebola nadstandartna izba. odporucam obrnit sa pevnymi nervami, lebo tam bol dost ostri personal vtedy. teraz ako som lezala na urologii sa to neda porovnat. tu boli mili a ochotni lekari aj sestricky.
ale ak sa ti da, tak radsej tam ostan s drobcom, je to aj pre to dietatko lepsie

jajka85
2. feb 2013

@meg_junova nie.mi sme lezali,ja vlastne neviem kde sme lezali.bolo to pre babatka co su pooperaciach.takze je to asi chirurgia...

jajka85
2. feb 2013

@ludika33 vies co?ja neviem.asi to zalezi aj od povahy.ja som robila maserku.a poviem ti,zaciatky boli prinajmensom usmíevave.ako tazki pubertiaci sme nakukali ,ked si holi chlapi lihali na stol.a po pol roku uz som to nemohla vidiet ani "doma".ale nikdy som nebola nejak nevrla,ani neprijemna.aj ked sem tam prisla nejaka "baba"...ale zas nemozem porovnavat sestricky a maserov...

ludika33
2. feb 2013

@jajka85 hlavne nech vam pobyt pomoze vyriesit problemik. drzim palcoky.

jjjajjjkaxs
20. feb 2013

ahojte prosim mate niekto skusenosti s odd detskej psychiatrie na kramaroch s nadstandardnou izbou a personalom moja mala bude mat styri a mam tam ist na tri dni na pozorovanie koli velmi vybusnemu spravaniu voci dospelim a budenim sa zo zachvatmi placu a nervami v noci a mame tam chodit aj do skolky
mam vsak strach aby sa malej potom nepridala aj poriadna trauma s nemocnice @_@

zuzanakalejova
9. sep 2013

My sme boli teraz vo februari,teda presnejsie moj maly.Sam..bol na pozorovani na detskej psychiatrii.Hroza.Vratili my ho po 9 dnoch ☹ mal ekzem na rukach,herpes na ustach a navyse 39 teploty.A este mu zmizly dvoje teplacky,takze som povedala ze uz ho nikdy nenecham v nemocnici...bolo to na Kramaroch.

ivi_kiwi
12. mar 2014

baby tak teda na chirurgii maju tiez nadstandart?
@jajka85
@meg_junova

meg_junova
13. mar 2014

@ivi_kiwi Ja neviem,lezali sme na koznom a bol to horor,neohladuplne mamicky niektore a budili mi maleho.Mali sme uplne rozhadzali biorytmus a zaspaval mi po desiatej,okrem toho strasna nuda...vazenie,ja som sa tam po 4tom dni isla zblaznit a lezali sme 8

stanka02
6. dec 2014

Bola som na detskom oddeleni hospitalizovana so synom pred 2 rokmi. Na normalnej izbe som vydrzala 2 dni, kedze som isla do spolocnej kupelne, kde som pustila vodu a zrazu sa tam vracal odpad, tak som vodu odstavila, poprosila manzela aby ostal so synom v nemocnici dve hodky a ja som sa isla osprchovat domov, pricom som musela podpisat, ze odchadyam na tie dve hodky na vlastnu ziadost, potom som na druhy den skoncila na nadstandardnej izbe, kde som mala vlastne WC, vlastnu chladnicku a vlastnu sprchu, uplne nieco ine. Po pobyte by som tam dieta same nenechala ani keby co bolo.

maria112
12. feb 2015

prosím vás ako a kde sa da vybaviť ubytko v nemocnici. Podlačoho ho prideluju? Idem so synom a neviem kde budem spávať...dakujem zarady. Prípadne ak viete o dajakom ubytku v okolí....

babulina
12. feb 2015

@maria112 - ked nam robili objednavku na hospitalizaciu, tak som dostala tel cislo vrchnej sestry kde som si zavolala povedala kedy bude zakrok a ze chcem nadstandard, ona si nas zapisala a ked sme dosli tak nas rovno poslali na nadstandard

maria112
12. feb 2015

@babulina Mne nik cislo nedal...neviem co robyt...