Autistické znaky

29. apr 2023

chcem sa poradiť.ma dcérka autistické znaky alebo je všetko v norme?viem, že na diagnostiku je ešte veľmi skoro.len či mám zbystriť pozornosť.má 18 mesiacov.do roka som si na nej nič zvláštne nevšimla.len to, že je dosť aktívna.s manželom sa o tom nedá porozprávať on ma hneď odbije, že si namýšlam a je zdravá.veľmi málo rozpráva.rozpráva dosť, ale len svojou rečou.zrozumiteľné slová povie možno 3-4.nechce po mne vôbec opakovať.napodobňovať zvieratká nechce. iba mačku vie.aj na psíka povie, že robi mau.nevie ani časti tela iba očko vie ukázať.stále jej ukazujem kde má ústa na seba na nej, ale aj na ústa ukáže na očko.vie pekne zakývať pritom aj pozdraviť ahoj a zatlieskať, ukáže aká veľká vyrastie.cudzích ľudí nemá veľmi rada, ale už je to lepšie ako bolo.ale o deti nejaví záujem.má staršieho brata a tohi má rada.len žiarli na neho keď sa s ním stiskam.pusinkovať sa chce len niekedy podľa nálady.na svoje meno reaguje asi tak na 70%.očný kontakt udržiava aj sa usmieva.je aktívna, časti kričí a behá.no možno je to tým, že opakuje po bratovi a ten niekedy tiež behá, tak začne aj ona.rozumieť rozumie aj mi prinesie, čo chcem vo väčsine prípadov.niekedy nie, ale možni je to aj jej povahou.hrať sa ešte tak nevie.ale keď už tak najradšej skladá kocky a potom také, že vyhádzanie šuflikov rozhádzanie hračiek, to ju bbbaví.hlasnýcg zvukov sa nebojí..je to notmálne alebi vidíte v tom popise znaky sutizmu?

selest
29. apr 2023

Ja nevidim ziadne znaky autizmu

cyberk
29. apr 2023

Keby toto su znaky autizmu tak potom kazde dieta je autista :D uzivaj si uzasnu dcerku a presne ako ti manzel vravi - nedramatizuj :D

deti95060810
29. apr 2023

https://www.sposaturiec.sk/co-je-autizmus/
tam nájdeš varovné signály autizmu...

autor
29. apr 2023

@selest
@cyberk hlavne kvôli tomu, že ešte nerozpráva nemá záujem o deti

selest
29. apr 2023

Zaujem o deti nema ani moj 2a pol rocny a urcite nie je autista. 18m este nemusi vediet rozpravat staci ze komunikuje

zuzuliennka1
29. apr 2023

nie vsetky deti su extremne spolocenske, aby sa na ihrisku hned rozbehli za ostatnymi.. pojmy extrovert/introvert asi poznas ze?
preco by hned vsetko mal byt autizmus? zakladne veci, ktore by mala vediet, vie. (a keby ich nevedela, dalo by sa polemizovat o autizme)

majulino
29. apr 2023

Môj mal v auguste 2 roky, ešte v novembri povedal Max. 5-6 slov svojich hatlaninou. V decembri sa rozkecal viacej a teraz sa mu pusa nezavrie. Na meno reaguje podľa nálady. Keď som mu povedala niečo priniesť odniesť, cumel na mňa ako puk, teraz to robí automaticky. Podľa mňa hľadáš chorobu tam kde nie je

pribinak
29. apr 2023

Kde konkrétne mame vidieť znaky autizmu?

Čo by malo 18 mesačne dieťa ako podľa teba rozprávať? Ezopove bajky? Alebo zopakovat rannú predpoveď počasia?

Dieťa v tomto veku majú svoj jazyk, väčšinou nezrozumiteľnú čínštinu, možno 2-3 zrozumiteľne slova

Čo sa týka deti, tak nemusí byt vo vytržení z deti, má brata. To jej bohato stačí

luccija
29. apr 2023

18 m deti nevyhľadávajú cudzie deti na hru.Nic nevidím na nej zvláštne.

beata_k
29. apr 2023

Tvoj muz ma pravdu. Namyslas si a je zdrava.

ildiko36
29. apr 2023

Ani ja nevydim znaky autizmu, moj syn to ma a je úplne iný.Casto si ubližoval, búchal hlavu o stenu, škripal zubami, hrízal si ruku, hracky nechcel len krútil koleso na aute, chcel len predlžovak a to spájal( bez elektriny) a hral sa svetlom.Potom zase co mal rad strasne sa začal báť.Nema rad hluk chytá si za ucho, ked niečo nechce zakrije oči, vela krat kýval s rukou ako keby lietal..a este by som mohla vymenovat.On ma len asperger sy.inak je velmi mudrí uz keď mal 2r povedal ze v strede vulkánu je magma a z toho bude láva, ovladá notbuk s miskou, tablet, anglicky zacal rozpravať atď..u nas to začal ked mal po 15mes dosť škaredý úraz hlavy, skoro väzy si zlomil..( jeho biol.otec nedaval na neho pozor)do vtedy bol normalny..neurologicka povedala že vraj ten pád mu to mohlo aktivovať.Od toho úrazu bol sledovaný a uz mal podozrenie na asperger ale to potvrdili ked mal 3r.

54tinka54
29. apr 2023

Také malé deti sa ešte nevedia hrať spolu, max vedľa seba každý svoje. To že ešte nerozpráva je tiež v pohode.

maryetta
29. apr 2023

Zaujem o deti este moze prist. To je jasne 😉 a napr moj prvy zacal rozpravat uz mal snad aj 3 roky.
Druhy syn zacal ako 2-rocny. A teraz po 4.mesiacoch s nim vies normalne pokecat. Vsetko ti povie.

katus226
29. apr 2023

Ani zdaleka

pukanec123
29. apr 2023

Máš úplne normálne zdravé dieťa 🫣 nevidím tam absolútne nič. Prestaň ju sledovať prosím tá a nechaj ju dychat lebo viac uškodis jej vyvinú takto.
To že v 1,5 roku nehovorí celé vety a neopakuje? Je skôr výnimočne ak to v tomto veku nejaké dieťa robí. Môj v 1,5 roku vedel vymenovat max členov rodiny, havo, papat koniec. Teraz má 2 a štvrť a huba sa mu nezavrie, dáva niekedy 5 členne vety a povie aj to čo nevie 🤷🏻‍♀️ ešte má čas na take rozprávanie, veď to sa všetko do tých dvoch rokov ešte pomeni a rozkeca sa. Ak ti rozumie tak je všetko v poriadku, reč nabehne neskôr. Niekomu v 2, niekomu neskôr proste, tieto veci neuponáhľas, hlavne na to netlac lebo nebude just opakovať.
A ešte k tomu nábehu reči, môj v 2 rokoch povedal možno 20 slov. Behom týždňa začal opakovať všetko, a začal z rukáva vyťahovať take slovíčka ktoré som ani nevedela že ovláda, a za další týždeň rozprával vo vetách. Čiže tá reč môže nabehnúť narazovo veľmi rýchlo keď bude pripravená rozprávať.
Čo sa týka hrania s deťmi, deti sa najskôr od 2 rokoch vedia hrať spolu, dovtedy sa hrajú iba pri sebe, ale o hre ako takej nemôže byt reči.
A že nechce ísť k cudzím ľuďom? Veď ani ja nechcem ísť ku cudzím 😂 to môže byt povaha.
Je úplne normálne zdravé dieťa.

haanovajana
29. apr 2023

Ešte je malinká,podľa mna je to všetko normálne.

jesenzima
29. apr 2023

Moje deti robili a robia milión divných veci, dcéra má už vyše 5 a stále robí podivnosti ... Kašli na to, nerob paniku, užívaj si normálne dieťa 🙃

elmivelmi
30. apr 2023

@pribinak no moja uz recitovala v angl ako 18m :/)Naozaj

elmivelmi
30. apr 2023

mas normalne dieta.Smeje sa tesi sa ked ta vidi?Ako reaguje na zvierata?

pribinak
30. apr 2023

@elmivelmi tak ale je ti jasne tento je výnimka, väčšina deti si ide svoju čínštinu

elmivelmi
30. apr 2023

@pribinak ved ano preto davam 😉Vatsina len par slov povie .

tiika
30. apr 2023

Nemusíš sa našťastie báť. Podľa tohto opisu nemá autizmus. Dieťatko by som viac pozorovala, nechávala prirodzený vývoj na ňu, rešpektovala tempo, akým sa učí a to čo jej nadelila príroda. Tes sa z jej pokrokov a napredovania, vytváraj podnetne prostredie, ukazuj možnosti, spoznavajte sa. Je to jedinečná bytosť, ide si vlastnou cestou. Dôveruj tomu celému. Nesnaž sa ju prosím škatuľkovať a porovnávať. Máš už jedno dieťa, tak ta to tam možno zvádza, no vždy keď si toto uvedomíš, skús to v myšlienkach vedome stopnúť, pre jej i tvoje dobro.

evivb
30. apr 2023

@tiika ukazuje prstom typu, "aha mami, pozri"? Hra sa na "akoze"? Akoze pije caj z poharika, alebo akoze telefonuje, da jest babike?
Pocuva na meno? Rozumie prikazom (dones mi loptu)? Zaujem o deti ma, ze si ich vsimne? Sleduje ich? Ked ty niekam ukazes, pozrie sa?

autor
30. apr 2023

@deti95060810 niektoré by sa našli.ale myslim, že každé tak malé dieťaťa, môže mať niekoľko takých znakov a je to ok

autor
30. apr 2023

@selest
@zuzuliennka1 asi budú také povshy, že sa s deťmi spriatelia až neskôr

autor
30. apr 2023

@majulino verím, že sa rozhovorí aj ona viac.síce hovorí dosť, vysvetľuje len zatiaľ nerozumieme.niekedy mi niečo podá, sle nirkedy ma ignoruje.

autor
30. apr 2023

@pribinak len viac zrozumiteľných slov.nie len tak že 2-3.a s deťmi asi to tak aj bude.stači jej brat.

autor
30. apr 2023

@ildiko36 och ☹️ ja som myslela, ze sa s tým deti narodia.nevedela som, že aj taký úraz má nato vplyv

dorothee
30. apr 2023

Taketo male deti sa nehraju s inymi detmi,ale pri nich..Este to nevedia..Stresovat zacni a aj to len mierne,ak nebude rozpravat v troch rokoch..Nateraz mas uplne normalne zdrave dieta 🙂

autor
30. apr 2023

@pukanec123 tak to malo veľmi rýchly priebeh.aj ja by som taký chcela u malej 🙂 to viem, že hrať sa spolu nebudú.ale mne skôr sa zdá, že veľmi nemá záujem o deti.ale myskím, že to ešte príde.v tomto má čas.