Apec syndróm

zuzi194
11. nov 2022

Dobrý deň.,nemáte niekto skúsenosti s APEC syndróm?
Vraj ho má môj malý podľa koznej avšak nieje si istá...už neviem čo mám skúsiť stále sa to šíri...spočiatku len na brušku pod pazuchami,,malé nevine vyrážky,krupicove,,
A teraz už aj na stehiankach aj na rúčkach a ide to na chrbátik,
Prosím poraďte 🙁

zuzi194
autor
11. nov 2022

Snažím sa to bližšie odfotiť

kata1612
12. nov 2022

@zuzi194 pridam sa ak môžem.
Moja to ma na rukach a stehnach.
Kozny nam dal masticku zarabanu . Vysledok bez zmeny 😕

kata1612
12. nov 2022

@kata1612 slabo to vidno ale celu rúčku ma obsipanu.
Niektore vyrazky sa jej aj zapaluju.

zuzi194
autor
12. nov 2022

@kata1612 a ako dlho ich máte?

kata1612
12. nov 2022

@zuzi194 pozerala som teraz fotky . Tak prvy krat som jej to fotila na nozkach 05/2020 pptom to nejak zmizlo . A teraz od maja sa jej vyhodilo na rukach . A opäť na stehnach.

zuzi194
autor
12. nov 2022

@kata1612 fuu to je niak dlho ...nebude tam problém v strave?histamin ,laktóza,lepok...
My zatiaľ chodíme po kožnom ,na začiatku povedala že Apec,bola si istá ..teraz na druhej kontrole už si taká istá nebola😔 zatiaľ to riešime avšak chcem sa pýtať na alergologiu/imunológia...či tam nieje problém strava

macrame
18. dec 2022

@zuzi194 ahoj.. Ako ste nakoniec dopadli? Bol to apec syndrom? Ak ano ako dlho trval? Pripadne co pomohlo? Ci len same zmizli?
Myslim ze moj maly ma tiez. Vyzera to dost podobne.. Uz 2 tyzdne vyhadzany, najskor sem tam blede pupaciky krupicove... postupne sli do cervena a rozsiruju sa na stehnach rukach... Teraz uz aj brusko zacina... Viac to ma na pravej strane tela. Tak myslim ze to asi tiez bude to co ste mali vy. Ďakujem za odpoved.

zuzi194
autor
19. dec 2022

@macrame ja si myslím ,že to bol Apec 4tyzdne sa to rozširovalo ,už na 5sa to začalo sťahovať ale veľmi veľmi pomalicky ,ešte teraz má pár poskriabancov..
Dr povedala ,že vysyp po soplikoch...dávala som aloe krém...nie tie kortikoidy čo mi predpísala kožná...šli do koša,nemalo to žiaden účinok...a hlavne premastovatbkozu po kupani

macrame
20. dec 2022

@zuzi194 Ďakujem. Pozriem sa aj ja po aloe kreme. Davala si aj fenistil kvapky proti svrbeniu? Teraz mam pocit ze zo stehien to ustupuje ale rucicka jedna je hrozna... 🤷🏻‍♀️ U nas tiez pred zaciatkom mal soplik, dokonca aj vracal takze nejaky virus asi bol a vraj apec je s tym spojeny. Tesim sa ze uz to mate za sebou. Dufam ze aj mojmu to cim skor prejde.

marciaaa
23. máj 2023

@macrame prosim Vas ako to cele dopadlo? My mame teraz takyto problem pred dvoma tuzdnami mala zvyzenu teplotu a potom vysev cela ruka osypana....😔

mirka193
30. máj 2023

Dobrý deň skúsim obnoviť diskusiu.
Dcéra 4r, má vysyp na pravej strane tela - ruka, bok a stehno. Dr povedala vraj to bude alergia na jedlo ale neviem. Čoraz viac čítam o Apec a podobá sa mi to na to. Prikladám aj foto.

klaudinkax
30. máj 2023

@mirka193 ahoj
My máme toto .. tiež..len na jednej strane tela..alergia neviem.. naša papala všetko až do crevnej virozy
Potom sa stalo toto .

mirka193
30. máj 2023

@klaudinkax Ahoj, ja tiež neviem, hľadám čo to asi je. Dnes sa jej to rozšírilo kúsok aj na ľavú nohu a ruku. Počkám do piatku či sa niečo zmení či nie. Boli ste u lekára?

klaudinkax
31. máj 2023

@mirka193 ano boli sme .. brali krv,ster z hrdla,stolicu, moc všetko v poriadku
Akurát dneska som jej volala (p.sestricke) a povedala ze akurát výsledky ešte jedny neprišli ,tie najhlavnejšie, tak čakáme stále.. dneska povedala ze to môže byť aj alergia ale neverím lebo fenistil nezabera nejako tak nám dala na noc dithiaden..

mirka193
31. máj 2023

@klaudinkax ozvi sa potom čo jej zistili, hoci aj napíš súkromnú správu. Našej sa to rozšírilo aj na druhé rameno, ráno ho už mala vysypané.

klaudinkax
31. máj 2023

@mirka193 zaujímavé.. lebo apec je vraj len na jednej strane tela.. a svrbi to maličkú? To vase môže byt alergia .. neviem .. Nam to začalo najskôr takou krupičkou..neviem.. ťažko povedať.. a boli ste chorý?

mirka193
31. máj 2023

@klaudinkax nebola chorá, aj jej to začalo minulý týždeň len krupička, malé bodky a teraz už červené fľaky.

malacici
31. máj 2023

Ahojtee 😔 myslíte ze to moze byt ten Apeck ci co to je 🙄ma to na hrudníku krku a okolo ust ma strasny exem uz asi 2tyzden. Nič nezaberá

zuzi194
autor
1. jún 2023

@malacici odporúčam nasadiť dobre probiotiká a prebiotika.(.LR.su naozaj dobre)vyzerá to na Apec.na škrabanie fenistil kvapky a už len čakať,postupne to bude ustupovat

klaudinkax
2. jún 2023

@malacici ahoj ako je malej ?

klaudinkax
2. jún 2023

@mirka193 ahoj ako mala ?

domibed
2. jún 2023

Ahojte zienky aj naša takto vyzerá.. jej to začalo na lickach potom brusko len trošku na ľavej strane .. potom sa to začalo rozširovať na tom brušku sle stále Isva strana a už aj predlaktie na jednej rúčke tuším už sj na druhej…

domibed
2. jún 2023

Chorá som z toho úplne lebo nikdy nemala nič vždy krásne telíčko neviem čo jej na to už dávať. Repík, ovsené vločky som skúšala už naozaj neviem čo.. Dr najprv že potnicky 🫣 týždeň to nechala tak.. teraz ale ten posledný týždeň sa to začalo šíriť naozaj ruychlejsie.. na lickach to mala pomaly aj mesiac a dovtedy nikde nič.. tak som myslela že iba od sliniek, jedla a nemala to vôbec také škaredé ako ma na brušku.. teraz nám predpísala nejakú masť ale vyrobia nám ju až v pondelok v lekárni… a že keď neprejde tsk na kožné.. sle fakt neviem či tá ložná pomôže.. nemôže to byt alergia? Ale jedine čo je denne (keďže sa jej to zhoršuje) je lepok, mlieko a teda zvýšil sa pel u nás všade jw.. tak ja neviem či alergia slebo čo.. hystamin? Čo ste dali na to co zabralo aké probiotiká?

domibed
2. jún 2023

@zuzi194 žiadne mastenie alebo ak áno čím? Mydlo vysadiť?

klaudinkax
3. jún 2023

@domibed ahoj ja jej mastim biodermou na atopicku pokožku keď ju to svrbi
Nič iné nám nezaberalo, skúšala som aj tekutý púder a to sa mi zdá ze to len rozsirovalo
Všade píšu ze to odoznie samo zväčša do mesiaca..
My to máme druhy týždeň
Ale vôbec ju nedávam do vane
Zdá sa ze teplo,slnko a tepla voda to len zhorší
Len ju sprchujem v nie príliš horkej vode
Ale sprchujem ju zasa len biodermou na atopicku ekzemovu pokožku, žiadny gél a vždy pred nakremovanim keď ju to svrbi sa umyje v takej studensi vode
Kamoška mi poradila ze vraj skúsiť potriet zelenou alpou ale to som neskusala
Kúpila som ešte jarischov roztok ešte aj tým skúšam potierat
A dávam 3x denne fenistil
Krémy ani zarabane masticky na to vraj vôbec nepomôžu
Ak je to apec vraj sa mohla vychádzať keď mala nejakú virozu ci baktériu..soplik..bolesť hrdla ... my sme mali črevnú a potom prišlo toto.. len teda som čítala ze apec sa neobjavuje moc na tvári..neviem ťažko povedať..my sme malej na par dni vysadili pečivo ,jogurty mlieko a stále to ma a do črevnej viroze nikdy nemala problém s potravinami tak si myslím ze nejaká intolerancia na potraviny to nie je, teda u nás.. prajem aby ste sa z toho co najskôr dostali. ..

banyka
3. jún 2023

@domibed Moja malá mala Apec teraz začiatkom marca, kožná Dr. jej predpísala tekutý púder ( asi to bol tekutý púder, lebo to miešali v lekárni a na štítku bol len dátum ) Nátierala som jej to ráno a večer vkuse skoro 3 týždne až kým to bolo už takmer neviditeľné .. Kožná aj hovorila , že toto veľmi dlho trvá kým to prejde .

banyka
3. jún 2023

@domibed ešte doplním , moja to mala len na ľavej strane. Najprv stehno, potom ruka a nakoniec brucho. Ľavá strana.

klaudinkax
3. jún 2023

@banyka presne takto to mame aj my na ľavej aj pod pazou to ma.. ale čo mala cez celý bok na bruchu taj sa mi zdá ze sa jej to od stredu straca.

domibed
3. jún 2023

@banyka nám to majú v pondelok namiešať od Dr- pediatra. Potom môžem odfotiť. Dúfam, že to zmizne teda 🫣 áno sj naša láva strana brusko a predlaktie. A tie licka maaa mierne.. ale to možno už je aj niečo iné netuším

mirka193
4. jún 2023

My to máme zase na pravej strane, bok, predlaktie, stehno. Bodky sa jej rozšírili aj na chrbát.