Aký máte názor na odsávanie soplíkov?

29. okt 2020

Ahojte mamičky.
Dcéra(2r) má nádchu ale viac menej "len" chrchle, dnes je to tretí deň, nakvapkala som jej dobre nos, konečne som niečo odsala... Ale noc bola des, odsat nešlo nič. Nekasle.

No a raz som tu čítala ako nejaká mamička písala ze neodsava sopliky.
Sestra malej tiež neodsava, vraj odsávanim sa hlieny viac produkujú 🤷‍♀️
Aký názor mate na to????

Odsavate - neodsavate?

Neviem mne to nedá neodsat keď počujem to chrchlanie...A potom, čo ak sa jej dutiny upchaju? Ako rozoznám kedy odsat kedy nie🙈
dakujem 😊

limetka69
29. okt 2020

treba davat solmucol, na zriedenie soplov a odsavat az ked zacnu vytekat 🙂

autor
29. okt 2020

@limetka69 žijem v At, Solmucol mi nič nevravi... Pogooglim co to je 🙈🙈🙈
Ah takže kým dieťa chrci netreba skúšať proste počkať kým začnú tiect? 🤨

autor
29. okt 2020

@limetka69 lebo ja som za odsávanie, len sú mamičky co vôbec neodsavaju.... Zato sa pýtam aké skúsenosti sú stym neodsavanim.. Hlieny budú zatekat mne je to nelogické neodsavat🤷‍♀️

antonia1209
29. okt 2020

Podla mna ak tam tie sopliky su treba to dat prec.. morsku vodu pre deti nech sa “zriedia” a odsat.. ja ked som chora tiez sa vysmrkam 🤷🏼‍♀️ Nenechavam si sople v nose 😅 A robim to aj s tou morskou vodou, aspon to zvlhci sliznicu..

limetka69
29. okt 2020

tak si najdi iny liek na riedenie hlienov, aky u vas maju, je to prve stadium, tie sople kdesi vzadu pocut, ale nepohnes s nimi, kym ich nerozriedis liekom, a potom pojdu krasne odsat, podla mna je blud nechat v nose sople, ale dobre, kazda sme nejaka :D

w123
29. okt 2020

tiez to robim tak ze davam physiomer pre deti teda tu morsku vodu, prave naopak odsavanie soplikov je velmi dolezite, lekarka ma na to upozornila ze treba nostek poriadne prestriekat tou morskou vodou potom odsajem a nakvapkam kvapky do nosa

autor
29. okt 2020

@antonia1209 mam rovnaký názor...
Ja robím ako lekár vravel, nesetrit morskou vodou a kľudne X krát denne celý sosacik nakvapkat do jednej dierky. Po vysati Nasivin. Naposledy mala sopliky na vianoce, trvali 10 dni ale dali sme to.
@limetka69 morská soľ nie je na ten štýl? Nestačí?
Sak to ze mne to je tiež proti srsti zato som sem temu hodila ci to vedia mamičky co neodsavaju vysvetliť ako to funguje. Ak sa ozvu 🤷‍♀️😂

autor
29. okt 2020

@w123 👌👌👌👌👌

limetka69
29. okt 2020

netusim, vyskusaj, 🙂 nam to nejak nepomahalo, nos mal akoby prazdny ale zabedneny, tak lekarka odporucila ten solmucol a ten spustil sople, ktore sme odsali a tak to robim dodnes, akurat, ze uz vie fukat nos 🙂

autor
29. okt 2020

@limetka69 pôjdem do lekarne keď pôjdem pre ňu do škôlky 👌👌😊skúsim samozrejme... Ale je to boj - ty vole už inak ziape pri odsávani... Až sa bojím ze mi niekto na dvere zaklope.. Musim si na ňu sadnúť a hlavu kolenami držím inak neni šanca 🥴🥴🥴

janinah
29. okt 2020

Bola som orl sestra,odsávať treba vždy a stále podla potreby,treba pozrieť anatomiu dutiny nosovej,aby si odsávala správnym skolnom,odsávačku smerom kolmo k záhlaviu a nie hore k čelu.Pri neodsávaní je vysoká šanca,že dieťa dostane zápal ušiek,lebo toto priamo súvisí cez Eustachovu tubu,ktorá spája nos a ucho.Že sa odsávaním robí viac soplov je čistý nezmysel.A netreba otáľať s naučením vyfúkania nosa,zvládnu to deti od 3r. niektoré aj skôr.

autor
29. okt 2020

@janinah ďakujem za vysvetlenie 😊😊😊moja bude mať budúci týždeň 2 roky, včera som skúsila nech fúka ale nič....

ajsha123
29. okt 2020

Moja 2 ročná uz vedela vyfukat. Skúšajte, časom to dá... Keby aj neskôr, ale skúšat treba.
Ja mám dobré skúsenosti s kvapkami Sinupret. Používajú sa hlavne vtedy, keď sú zapálené dutiny. Nos máš akoby plný, no nič neide odsat/vyfukat. Ten sinupret to krásne z dutín uvoľní...

autor
29. okt 2020

@ajsha123 ďakujem 😊😊 samozrejme budem skúšat možno sa naučí 😊

ckatka
29. okt 2020

Pozri si olej Air od Doterry a daj do difuzera na celú noc. Môžeš aj kvapnut na vankúš.
Co sa týka.odsavania...dvojrocnu už vieš naučiť fúkať. Je to.lepsie. Ale keď si dá....tak aj odsat čas od času neuškodí. Nie často...ale aby nezatekali zbytocne

akcul13
29. okt 2020

Mne vždy Dr vravela odsavat odsavat odsavat, inak budu zatekat a moze sa pridružiť zapal ucha, dutin,...

autor
29. okt 2020

@akcul13
@ckatka ďakujem 😊

lubi40
29. okt 2020

jednoznacne odsavat. Ved dospely clovek, ked ma sopel, tiez si nos vyfuka...

fiafia
29. okt 2020

Určite áno ak tam stoja. Predtým streknúť sterimar čo je morská voda,ktorá to pekne uvoľní a vytiahnuť. Za mňa je najlepšia odsávačka na vysávač. Odsaje za par sekúnd. Určite lepšie ako by to udrelo do ušiek alebo zapchalo dutiny. Soplik som neodsavala len keď tiekli von.

kittykat22
29. okt 2020

ak ma dieta velmi silnu nadchu tak treba aspon ciastocne odsat pretoze z upchateho nosa sa casto vytvara zapal stredneho ucha.

autor
29. okt 2020

@fiafia no samozrejme odsavacku na vysávač mam 👌👌

autor
29. okt 2020

@kittykat22 😊😊😊👍👍

adamadent
29. okt 2020

Morskú soľ a odsavat. Učiť fúkať nos. Keď to nieje dobre odsate tak zväčša je za pár dní sopeľ zelený... Alebo zíde nižšie a začne kašľať. Odsavat ale jemne ja dám najnižšiu výkon a odsávačk dcére do ruky 2 ročná zvláda sama. So staršou sme bojovali furt so soplami a nakoniec to skončilo zvacsenou nosnou mandlou.

autor
29. okt 2020

@adamadent ujjj😔😔
Naposledy keď mala sopliky-minule Vianoce - po asi 3 dňoch už neprotestovala.... Aj si skúšala dávať sama kvapky do nosa. Tak ja sa s ňou nehrám musí to byť aj keď ju prilahnem. Ale ako som písala už, budem ju samozrejme ucit fúkať 😊

deedol
29. okt 2020

necitala som vsetky prispevky. bavila som sa o tom s nasou pediatrickou, ked mal maly sople. povedala, ze odsavat, ale s mierou. teda ked vidim, ze nevie dychat alebo pocujem, ze ma zatecene hlieny, ale nie kazdu polhodinu, lebo ano, budu sa tvorit dalsie. po odsati kvapnut kvapky (podla davkovania). ked bolo v noci najhorsie, spal na mne na bruchu v polosede, ale to uz bol vacsi, nie uplne babatko.
fukanie sa moj naucil az okolo roka a pol, ale niektore decka to zvladnu aj skor;)
drzte sa.

autor
29. okt 2020

@deedol že až kolo roka a pol😂moja bude mať 2 a nevie to.. Ale tak mala sople naposledy minulý rok nemala som "dôvod" ju to učiť a veru ma to ani nenapadlo 🤷‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️začneme 😊😊
Dakujem za príspevok. No noc bola des.. Hlavu jej podložiť neviem. Už prestala cestovať ale vďaka nosu zase to robi....🥴

cariad
29. okt 2020

V 2r už smrkali sami takže som neodsávala. Vlastne ani dovtedy som neodsávala pokiaľ sa to nenaučili sami vylúčiť. Veľa šťastia. 💕🎈

autor
29. okt 2020

@cariad dakujem 😂 no skusala som vreckovkou vie to.. Ale nechcela... Nerozhodla sa ani pri otázke ručne alebo vysávač.. Tak som sa rozhodla zanu 😂

ajsha123
29. okt 2020

Mohla som to napísať aj cez deň, neuvedomila som si. Ak máte doma propolisovu masť alebo tymianovu (napr.zn.Just), ja to aj malým deťom (pred týždňom ročnému) potriem v tenuckej vrstve pod nos... Ľahšie sa dýcha, resp.nie je tak upchaty nos... Neviem, čím to je, ale pomáha... Celú noc mi prespal normálne, nemusela som odsavat, dokonca zvládol aj kojenie, čo je občas problém pri plnom nose bábätka... Ten tymiánovy krém fakt len trošičku, ja si to rozitriem medzi prstami a len prejdem popod nos. Ono to vonia mentolovo, asi to uvoľní dýchacie cesty. Ak je uz pod nosom veľmi vystipane, vtedy je lepšia propolisova masť. Nielen lieči pokožku pod nosom, ale tiež sa dobre dýcha. Ak potrebujete rady, kde kupujem propolisovu masť, do ss.

autor
30. okt 2020

@ajsha123 ja žijem v at takze to pozriem tu, dakujem. Inak nad týmto som rozmýšľala ci je niečo pre deti ako pre dospelých napr mentolova tyčinka 😂😂😂 noc bola o 90%lepšia ako včera 🙏🙏 nechrcala 🙏