Ako zvládate túto chrípkovú epidémiu?

pisonka
1. jan 2023

Ako prosim zvladate tuto chripkovu situaciu?deti mali teploty od stedreho dna doteraz, 2 dni pokoj a bum dnes zas aj s hnackami😟doktorka tvrdi ze to je viroza, ze antibiotika nezaberu ani sirupy na teploty im nepomahali, ako z toho von?? Cele vianoce sme nikde neboli, len sa chudatka doma trapime😢

zobaka
1. jan 2023

nezvládam, doliecujem sa a modlim sa, ze sa mi to uz tak skoro nezopakuje, drzim palce, nech ste cim skor zdravi

pisonka
autor
1. jan 2023

@zobaka ďakujem 😞

petrapod
1. jan 2023

Presne takto sa správa teraz tá chrípka. Treba vydržať. Bohužiaľ o to horšie že Vás to chytilo cez sviatky. Toto sme prežívali týždeň pred vianocami :(

pisonka
autor
1. jan 2023

@petrapod ja sa tak bojim tych teplô,to tak mozu v teplotach byt dokedy? Kym ten vírus neodide??
Antibiotika by naozaj nepomohli? 😟

timea301196
1. jan 2023

U nás tiež už tri týždne syn už druhé ant

pisonka
autor
1. jan 2023

@timea301196 žiadne vam nezabrali? A kasel? Co davate na kasel?

iramka
1. jan 2023

@pisonka nasa to mala pred mesiacom, 2 tyzdne doma, najskor vysoke teploty, co ani pri covid take nemala, trvalo to 3-4 dni + na treti uz aj zvracala..crp mala nizje, ziadne atb nedostala, potom teplota ustupila na cca 2 dni a opat sa vratila, ale uz iba cca 37.5 a tak to bolo tyzden, ze jeden den teplota a druhy den nic..2 tyzdne doma, potom opat skolka a teraz presne na stedry den znova teplota, 39,4 a na druhy den nic..ale ani sa to uz nevratilo..nechapem tej jednodnovej teplote...

nikaeli
1. jan 2023

@pisonka my to isté.. drobec začal teplotovať po rozbalení darčekov a doteraz soplí, kašle. Ja som začala včera, dutiny upchaté, že pomaly nepočujem. A to som prednedávnom ťahala 5 týždňov s dvomi atb. Celé sviatky sme nikde neboli 🤷🏻‍♀️ teda klamem, predvčerom sme zbehli k svokre, lebo mala aj narodeniny a drobec sa už zdal ok.. a večer zase teplota..

slavomira236
1. jan 2023

@pisonka dcérka mala od štedrého večera teploty 5dni stále cez 39 keď skončili prišiel hrozný kašeľ štvrtok sme boli u lekára mAla chytenie priedušky dostala ATB sunamed 3 daňové už je to trošku lepšie kašle menej no stále škaredo riešené počujem ten nalepený hlien tam ..syn má len kašeľ horúčky nemal ja zimnicu jeden deň a druhý deň kašeľ potom nič akoby utal...celé prázdniny sme kôli dcére doma🙂

zobaka
1. jan 2023

neviem, co to je, ale pri covide som nekaslala, tato chripka sa fakt sprava divne, po 39 horuckach par dni pride kasel a plus perfektne nacasovanie na Stedry vecer, muz uz ide zajtra do prace a ja sa citim uplne divne, ze sviatky boli takto stratene 😢

inak ten tymian chuti hnusne

marca12
1. jan 2023

@pisonka aj my sme tak dopadli,sviatky,dovolenka v prdeli,ale co uz. Jedine,co ma tesi,ze nie je sneh vonku. To by ma stvalo,ze musim lezat doma.

zobaka
1. jan 2023

@marca12 aspon, ze pocasie je hnusne mas pravdu 😂

marca12
1. jan 2023

@zobaka normalna chripka takto sa sprava chripka. To je ta chripocka,z ktorej sa ludia smiali,ked tu bol covid. Lebo ludia vzdy obycajne prechladnutie nazyvali chripkou. Ale chripka ta uplne odrovna,vysili. Mala som pred rokmi prvy krat chripku a vtedy som myslela,ze moja posledna chvila prisla. Po ustupe vysokych teplot nastupil kasel.

marca12
1. jan 2023

@pisonka ci treba antibiotika,to sa zisti podla crp. Niekedy treba,ak je tam zapal. Vavsinou,ak niekolko dni neutupuje vysoka horucka,je dobre prekonzultovat telefonicky s lekarkou a podla inych priznakov ta nasmeruje,ci treba prist do ambulancie alebo este vydrzat.

zobaka
1. jan 2023

@marca12 ja som mala vela krat chripku, ale z chripky kasel takmer nikdy, kym covid ma odrovnal na dva dni, toto uz 8, ale co pozorujem, vela ludi sa nevie dokaslat, inak ani ja nechapem ako moze niekto nachladnutie volat chripka, maju ledva 37, natacaju sa, chodia kade tade a napisu, ze maju chripku, no pri chripke ledva clovek prejde na wc

lenkalenka1987
1. jan 2023

@pisonka a boli ste sa testovat? U nás v rodine sme to pripisovali epidémii chrípky a bol to covid.

elementissa
1. jan 2023

Joj no my tiež. Syn začal kašľať a soplit na Štedrý deň, teplotu síce nemal ale doteraz kašle, takže zajtra ho do škôlky nemôžem dať. My sme sa nakazili od neho, muž iba dutiny upchaté, sopel a mierny kašeľ, mňa to ale chytilo poriadne, 4 dní teploty, Silvestra aj Nový rok som strávila v posteli s čajom, stále na striedačku zimnica a potenie sa, včera, keď som si odmerala len tak náhodne, tak 38,8 a to bolo počas celkom dobrej chvíľky, len zima mi bola, ale inak pohoda. Som rada, že počas tej brutálnej horúčky som si nemerala, lebo to by bolo nejaké veľmi nezdravé číslo. Dutiny upchaté, kĺby ma boleli, na striedačku furt nejaký iný, nos mám vydraty zo smrkania, celý spuchnuty, v ústach sa mi spravili 4 afty, rozprávať kvôli nim nemôžem... No parádny záver roka.. mala som dva týždne dovolenku, tak ešte týždeň PN, aspoň pospim 🤒🙄🤧🤣🤣

hradnapani
1. jan 2023

teploty teraz mozu trvat aj 10 dni. Moje deti a aj ja sa doliecujeme z chripky treti tyzden (stale nas drzi sopel/ kasel, ale slabne to, no velmi pomalicky.)

miadi
2. jan 2023

Moja mama to mà uz vyse 2t najprv horucky kasel hnacku uz nema horucku ale kasel hnacku mà .. atb vybrala a vobec jej nepomohli . Kopec jej znamich to uz malo a vacsinou ze to trva 3t .. Tak nic len vydrzat.

timea301196
2. jan 2023

@pisonka vieš čo zabrali prestali teploty a aj kašeľ. Vydržal tyzden potom na novo teploty už nie take veľké ako prv kašeľ sem tam ale sople mu idu.. s to poctivo inhalujeme. Na kašeľ buď ambrobene alebo Stoptussin podľa toho či ma vlhký alebo suchý

deadlylucy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
1fifinka1
2. jan 2023

My tiež, ale my sme dostali atb. Mala dostala horúčky, kašeľ na štedrý deň. Teploty neklesali, teda jeden deň mala, druhý nie a tak dokola. Lekárka jej dala atb. Ma zápal priedusiek. Takto chorá veru dávno nebola. Celé sviatky na nič. Ale to zas mali pred Vianocami v škole besiedky, a kopu deti v kope, cele zle. Hlavne, že týždeň predtým im dala dištančné kvôli vysokej chorobnosti. Dcéra má 7 rokov.

kvetinka75
2. jan 2023

našťastie sa nám to vyhýba. Neviem či je to tým, že berieme kolostrum. Pred tým sa na dcéru všetko možné nalepilo, a teraz nič. Všetci sme zdraví. Skús vyskúšať, možno pomôže.

saxana000
2. jan 2023

Nas to zatial az na nejake mierne sople obchadza.. a to sa nejak ludi nestranime.

pisonka
autor
2. jan 2023

@lenkalenka1987 ano to hned ako prve a negativny...

pisonka
autor
2. jan 2023

Zajtra pojdeme zas k dr, skusim ju popytat atb, keby sa im aspon od toho kasla ulavilo, cez den mokro a v noci sa ide zadusit jak sucho ho drazdi😟ventolin sme dobrali, trifed som vysadila ten im strasne zle robil, teraz skusime sinupret🤔
Uz som zrobilacibulovo ciyronovy sirup, hocico vyskusame len nech daco zabere

medea2003
2. jan 2023

My presne od 9. decembra, po antibiotikach do dvoch dni opat vysoke horucky plus bolesti usi. Bum, dalsie antibiotika hned za sebou, ktoré bral do Silvestra. Teraz sa trosku z toho dostava, dufam, ze tyzden bude stacit a bude moct konecne ist do skoly.... Mesiac uz nerobim nic ine, len meriam teplotu a podavam lieky a vreckovky. sialene....

babajaga
2. jan 2023

my tak isto,cele sviatky az doteraz sme v posteli...chripka,junior teraz angina,ja crevna viroza...dr hovorila,ze ako sluzi,tak take sviatky a tolko ludi chorych nemala

mischap
2. jan 2023

u nás detto...tretí x za dva mesiace chorý. Najskôr mal iba klasika virózu s teplotami, to sme zvládli za týždeň. Začiatkom decembra 3týždne doma s kašlom a na Silvestra vracanie, hnačka viacmenej doteraz. Nikde sme neboli okrem dvoch návštev, z druhej sme už utekali,lebo mu prišlo zle a doma už vracal. Smutná som z toho, už na instagram ani nepozerám radšej ako všetci lyžujú.

tehulka2016
2. jan 2023

@pisonka my detto, stedry den starsia 6r bola ako neboha s teplota k 40. Mensia medzi sviatkami zacala teplotovat. Obe kasel, sopel a teploty. Dostali pred koncom roka atb, starsia uz ma len kasel a mladsia aj napriek atb stale teplotu okolo 39.. a to sme mali tiez plany cez sviatky ist za rodinou, na svah… a len doma len sirupy podavam