Ako sa zbaviť vší?

dobry den, ako sa zbavit vsi vyskusali sme uz snad vsetko a nic nepomaha

vyrovnanaosoba
8. apr 2024

@zubrienkazubrienka v lekárni šampón aj sprej. Podľa pokynov a potom vycesat hnidy. Chlapca ostrihať dohola 🙂 všetko preprať.

joe_mamma
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gabriellka
8. apr 2024

@zubrienkazubrienka vyskúšali ste co všetko?
Treba kúpiť šampón q aplikovať podľa návodu. Poriadne vycesavat každý deň. Po týždni znovu šampón a znovu vycesavat. A toto opakovať aspoň 4 týždne po sebe. Lebo ak ostanú hnidy tak proces vytiahnutie rast a nakladanie vajíčok trvá 21 dní. Čiže stačí ze vám ostane jedna hnida živá a nakladie zase. A preventívne všetkým členom rodiny lebo si ich môžete prenášať

danyelia
8. apr 2024

Ahoj, okrem šampóna skús aj elektrický ,,odvšivovač,, je to super vec za pár €...vši naťahá do nádobky ako vysávač a popri tom ich omráči či prizabije 😄 takým modrým svetlom, resp. šokom...

petulda333
8. apr 2024

Ziadne pripravky,mame odskusanych vela. Vycesavat a vyberat vajicia denne! Nic ine nepomoze

katusiik
8. apr 2024

@zubrienkazubrienka keď som to chytila v práci jediné čo mi pomohlo bol psí šampón na blchy. Mám husté kučeravé vlasy a vyčesávanie bolo veľmi náročné. Použiť každé dva dni, plus v rovnakom intervale meniť posteľné prádlo, gumičky do vlasov, dezinfikovať hrebene. Držím palce.

petulda333
8. apr 2024

@katusiik ja som prala denne 🙆 ale rychlo sme sa zbavili. Netere maju vsi uz rok 🤦

katusiik
8. apr 2024

@petulda333 to musí byť veľmi neprijemé. Ešte mi napadlo, že sme deťom žehlili vlasy. Ale to v mojom prípade neprichádzalo do úvahy. Ale mne teda psí šampón nazoaj zabral. 🙏🏻

petulda333
8. apr 2024

@katusiik hlavne nezodpovedne. Pustaju ich do skoly aj skolky. U nich ide len o to,ze im nema kto cesat a ked,tak raz za tyzden 🤦

ildiko36
8. apr 2024

@zubrienkazubrienka dcere ked bola mala ten sprej pomohlo ale vyse tyzdna sme sa s tym trapili lebo mala vlasy az po zadku, potom ked som farbila vlasy aj dcere som kus precesala na blond vlas, vraj farba pomaha, za tym uz niky viac nedostala..vraj nemaju radi farbene vlasy, ci to pravda neveiem ale uz ich nemala

yelena159
8. apr 2024

Keď nič nezaberá, tak ostrihať dohola.

marcellka32
8. apr 2024

Dcéra raz došla zos kómy, husté dlhé vlasy, vsi, kúpiť paranit olej, nechať 3 hodiny, umyť šampónom, mokré vycesavat, zakaždým utrieť vsivak do servítky, vyžehliť vlasy žehličkou 200 stupňov, po 3 dňoch znova

fido69
8. apr 2024

@joe_mamma To mi nerob. Skoro som si cvrkol do nohavičiek z tvojej odpovede. 🤣🤣🤣

mia781312
8. apr 2024

Ako vyzerajú baby? Ako rozoznať od lupiny

fido69
8. apr 2024

@danyelia Som presvedčený, ze v tom odvšivovači je fotka premiéra. Ten šok ich dokonale omráči a zabije. Modré svetlo nie je potrebné. Je len pre hľadanie vší v tme. 😉

fido69
8. apr 2024

@mia781312 Lupina z vlasu spadne. Hnida je na vlase nalepená a pevne tam drží. 😉

mia781312
8. apr 2024

@fido69 celá hlava? Aj vrch hlávy alebo?

ropucha6
8. apr 2024

@petulda333 to nemaju mamu alebo otca, co by im to kazdy den par tyzdnov povycesaval?

fido69
8. apr 2024

@mia781312 Vši a aj hnidy sa pevne držia vlasu. Tam hľadaj. Na temene hlavy môžeš vidieť len dospelú voš, keď sa premiestňuje.

petulda333
8. apr 2024

@ropucha6 nie. Rodicia neziju spolu. Minuly rok som im vlasy vycesavala ja ( a samozrejme som chytila aj ja aj deti). Ked prisli k otcovi (zije s rodicmi) starsej som vycesala asi 60-70vsi a mozno 300hnid. A to nebol koniec. K mame sli s par hnidami a o 2t prisli zas s plnou hlavou. Svokra vycesavala a svagor nwto kaslal. Ale ked im mama vycese raz za tyzden dva,tak nie je sanca sa ich zbavit.

rapadajka
8. apr 2024

kokosovy olej natrieť vlasy ale poriadne...do toho nakvapkat tea tree...4 hodiny nechať zabalene vo fólii a ešte mastné vycesat vsivakom...ja som už potom nenasla nič ani hnidy...ale pre istotu som ešte vyzehlila vlasy...

katarina_kat
8. apr 2024

Nám vždy pomohla žehlička na vlasy, nastaviť silnejší stupeň a ist prameň po prameni, držím palce.

mmirka02
8. apr 2024

Áno žehlička na vlasy ich zničí

bylinka25
9. apr 2024

@zubrienkazubrienka Bez žartu, moja neter, keď doniesla z detského letného tábora vši, sestra použila šampón pre psy na blchy.

sinusoida
9. apr 2024

@zubrienkazubrienka hygiena 100%ná, šampón na vši...a všetko oprať dôkladne.

ropucha6
9. apr 2024

@petulda333 ty brdo, chudata deti :(

danyelia
9. apr 2024

@fido69 ...a možno je tam fotka neúspešného kandidáta na prezidenta 😉 keď už aj do vší pcháme politiku 😁 Nám túto info poskytla predavačka, vraj to modré svetlo napomáha k ich zničeniu, tak neviem...A ešte vraj Tea Tree Oil ich odpudzuje...

fido69
9. apr 2024

@danyelia Pretože si neviem predstaviť ako modré svetlo zabíja vši, tak kukám na návod a čítam - Špeciálne modré svetlo priehľadnej komory umožňuje dobrú viditeľnosť vší a hníd, ktoré sa zachytia vo filtri. A je to jasné 😉

selenka7
9. apr 2024

My sme si tym presli v lete, dcera huste po zadok dlhe vlasy. Paranit sampon aj sprej opakovane 3x v tusim 4-dnovych intervaloch, plus som objednala tento patentovany vsivacik https://www.vsivacik.sk/ (na rozdiel od tych obycajnych ma spiralovite zarezy na zuboch a zachyti aj hnidy). A pocas dvoch tyzdnov kazdy den 2x tortura vycesavanie. Ale potom som nasla aj vedecke publikacie o ucinnosti peroralne podavaneho ivermektinu, tak sme pouzili aj ten. Zbavili sme sa ich nadobro.