Ako môže dieťa skončiť v resocializačnom zariadení?

9. feb 2024

Aké veci, faktory môžu podľa vás viesť k tomu, že je dieťa nutné umiestniť do resocializačného zariadenia?

A otázka pomimo: ako je možné že politici zo smeru chodili zneužívať deti do takéhoto centra? A ako si pán Fico mohol pre seba a jemu podobných uzákoniť premlčaciu dobu 10 rokov aby neskončil za to v base?

bloger
9. feb 2024

Tak ak má nejakú poruchu správania. Alebo pácha nejakú trestnú činnosť. Na tú druhú otázku ti neviem odpovedať. Máš nejaké dôkazy ked tvrdíš, že ich chodili zneužívať? To je vážne obvinenie.

bykaterina
9. feb 2024

@bloger pozor ty si to mylis s reedukacnym. resocializacne je napr pre drogovo a inak závisle

bloger
9. feb 2024

@bykaterina Prepáč ja som si myslel, že je to to isté.

autor
9. feb 2024

@bloger prečo niekoho napadne znížiť trest a premlčaciu dobu za zneužívanie čo myslis?

Existuje vraj nahrávka kde sa Fico venoval sexu s maloletými v resocializacnom zariadení. Bola k tomu tlačovka kde sa pán mafiozo vyjadril.

autor
9. feb 2024

@bykaterina aha ďakujem. Vieš mi napísať prečo končia v reedukačnom teda?

bykaterina
9. feb 2024

@bloger nie, su to dve rozlisne. a patri to aj pod rozne ministerstva. reedukacky, diagnostaky pod skolstvo a resoc pod ministertvo prace a rodiny kde sidli socialno pravna ochrana

bykaterina
9. feb 2024

co tak pouzit google a pozriet priamo zakon nez budes mat nazor na vsetko ??? ani nevies aky je rozdiel ale nazor na vsetko a odbornost mas 🙈

autor
9. feb 2024

@bykaterina ja nemám názor ani odbornosť v tomto žiadnu. Preto sa pýtam odborníkov, ktorí sa mi vedia k tomu vyjadriť, čo môže vo výchove, v rodine alebo celkovo spôsobiť, že dieťa skončí v reedu, alebo v resocializačnom centre. Ďakujem.

kiki68
9. feb 2024

Velmi lahko, staci ked je ta rodina rozvratena a tahaju sa po sudoch, zapoji sa socialka, nieco sa tam stane a uz to ide. Tiez deti, co maju poruchy spravania a nemaju vhodne prostredie doma, tak tam lahko skoncia. Hlavne su to lahke obete zneuzivania, casto nim presli uz nez sa tam dostali a potom kto by veril takym detom? Nikto. Je smutne, ze krajina ako Slovensko nechrani deti pred zneuzivanim co najprisnejsimi trestamk, ale naopak skrati premlcaciu lehotu. Vela obeti totiz az po rokoch dospeje do stadia, ze su schopne sa branit. Vela deti napr v 8-12 rokoch nechape, co da vobec deje a ako to definovat.

deti95060810
9. feb 2024

zaujímavá téma... 👍

deti95060810
9. feb 2024

@bykaterina autor sa pýta lebo je to fórum. čo je na tom už len zlé...
kto vie - odpovie.

bykaterina
9. feb 2024

preto si to pozri v zakone , a preto si tu musela hned fica trepat

autor
9. feb 2024

@bykaterina ale ty si z kadiaľ spadla??? Mňa nezaujímajú zákony!!!! Čítaj prosím ťa.

chillibubble
9. feb 2024

tak aspon uz vieme, preco siahali aj na tuto lehotu 🤮 od zaciatku bolo jasne, ze to musi byt pre niekoho. ja by som este aj richtera tipla. hnus...

bykaterina
9. feb 2024

zakon obsahuje informaciu kedy sa do daneho zariadenia dostane, alebo staci si pozriet hoc ake reedukacne zaraidenie webku a maju to tam napisane

autor
9. feb 2024

@bykaterina Fica tu trepem, lebo je to aktuálna téma v prehnitom sku…. štáte v ktorom do pi… žijeme!!!! Sa zobuď! Môže sa to stať tvojim deťom. Priznajú sa ti o 10 rokov a akože smola????? Si normálna takto?

bloger
9. feb 2024

Dotkne sa to viacerých trestných činov. Nie len premlčacej doby za zneužitie. Tú tlačovku Fica k tomu som nepočul. Ale upokoj sa a nereaguj takto podráždene.

bykaterina
9. feb 2024

tato tema je tu fest dlho, skus si pozriet film SVINA
a hlavne sa ukludni lebo so svojim reagovanim nie si o nic lepsia ako ta fico banda

deti95060810
9. feb 2024

premlčia sa aj vraždy - napr. Tupého ....
hnus.

autor
9. feb 2024

@bloger
@bykaterina neviem si predstaviť zúfalstvo rodičov ktorí tam dajú deti sko poslednú nádej a toto sa deje.
Téma tu je dlho, viem. Doteraz ale nik nespravil take svinstva že znížil premlčacie doby a tresty.

autor
9. feb 2024

Väzení, moja otázka stále platí. Ako sa deti dostanú do resoci, reedu centra. Čo vo výchove, v rodine, v dieťati môže k tomu viesť?

bykaterina
9. feb 2024

v prvom rade je na rodicoch aby sa venovali detom a nie mobilom, atd. aby sa zabranilo , že tie deti vobec pojdu tam.

kiki68
9. feb 2024

Tak politici a rozni bohati ludia su velmi zvrateni, cize po sebe upratuju ako to len ide. S tym sa neda vela spravit, hlavne ked to zial mozu menit podla svojej potreby

autor
9. feb 2024

@deti95060810 otras. Ľudia stále nechápu dôsledky. Kľudne nás môžu vykopnúť z EÚ. Čo týmto ešte napadne… odísť z NATO… des. Spamätajte sa voliči smeru.

bykaterina
9. feb 2024

no pravidelna dochadzka - zaidne zaskolactvo, venovat sa detom, ist na vylety a nie alkoholu, mobilom a byt nonstop v praci atd. deti potom na seba upozornuju tak ze sa dostanu do takýchto zariadeni. a to nie je vec prijmu domacnosti. su tam aj deti aj tych co maju aj nemaju peniaze.

chillibubble
9. feb 2024

tak podla mna nezaujem rodicov, deti zo soc. slabsich rodin kde sa im rodicia nevenuju... netusia ze dcera droguje, predava sa, nechodi do skoly atd. alebo je dieta z dobrej rodiny, ale opat je tam nezaujem rodicov a dieta berie drogy, je v zlej partii, chodi poza skolu.

bykaterina
9. feb 2024

a hlavne aby dieta malo rezim a paravidla... inak su v riti. oni potrebuju istoty a mat v rodicoch oporu a istotu

bykaterina
9. feb 2024

verte ze tie deti by boli radsej s vami na trapnej prechadzke alebo na korculiach ako ze dostanu nove VANS tenisky a podobne veci

mamina7070
9. feb 2024

agresivne spravanie bitky drogy alkohol zaskolactvo kradnutie sikana prostitucia

taky maly vycuc a robit tam je no nie jednoduche

beatrixx1525
9. feb 2024

Ja mám pocit že toto tu písal sám Igor, tieto emóciami podliate reči.. nehovorím že toto nie je problém a téma sa nemá riešiť, ale rétorika čistý Matovič 😂