Ako dlho budem s dieťaťom v nemocnici, keď má zápal pľúc?

donutka99
20. dec 2022

Ahojte mam choré diéta ma zápal pľúc ako dlho budeme v nemocnici už sme tu 2 dní ďakujem a ze vraj mu je už lepšie

zitaje
21. dec 2022

A prečo sa neopýtaš doktora na vizite? My tu predsa nemôžeme vedieť, koľko si vás nechajú v nemocnici.

janka54321
21. dec 2022

@donutka99 podľa mňa jej vnutrozilne podávajú antibiotiká, si myslím, že minimálne 7 dní...

evaachesa
21. dec 2022

Ráno na vizite sa opýtaj lekára.

andreakotesova
21. dec 2022

Šéfov syn bol teraz 3 dni. Už je v domácej liečbe. Moju dcéru pustili domov na 6-ty deň.

gabu_lienka
21. dec 2022

@donutka99 my sme dnes 7.den a dufam, ze poobede ideme domov 🤯 zalezi od toho ako stare je dieta, ako znasa a reaguje na liecbu a ci nema teplotu (24h musime byt bez teploty)

akinom0077
21. dec 2022

@donutka99 Kamarátka bola týždeň

jumama
21. dec 2022

Chcem poradit, aj ak vas nechaju dlhsie, nestresujte sa, nech mate pokojne sviatky, nech je dieta doliecene ako ma, nech nemusite doma trpiet a strachovat sa, nebodaj sa zase vratit do nemocky, ak by sa dusilo... zmierte sa dopredu s tym ze mozno nie vsetko stihnete, nacancate, vyupratujete, ze mozno tieto vianoce budu jednoduchsie, ze nebudete mat upne vsetko ako inokedy, ale najpodstatnejsie je to, co si vzdy vsetci prajeme - zdravicko... vela zdravicka dietatku a vela pohody vam.

ibrunova
21. dec 2022

My sme boli dve noci, lieky zabrali, tak nás poslali domov. Presne takto dnes pred 17 rokmi 🙂

avanka
21. dec 2022

@donutka99 ja som bola som synom.pred 10 rokmi 5 dní, mal obojstranný chlamydiovy zápal pľúc

marzuz89
21. dec 2022

@donutka99 UŽ 2 dni? To nie je UZ, to je nic. Budete minimalne tyzden, zapal pluc nie je sopel, ak je tak vazny, ze ste v nemocnici. Vyberte vsetku liecbu, Stedry den si o dva tri dni posuniete a urobite si ho, ked pridete domov ❤️ my sme so silnou chripkou boli 1,5tyzdna. Prajem vela zdravicka.

elia9
21. dec 2022

S tým týždňom by som rátala..so synom som bola týždeň ale priebežne som sa vždy informovala ako je na Tom a kedy by sme mohli ísť domov..prajem skoré uzdravenie

blableblu
17. apr 2023

Ahojte baby tie deti co prekonali zapal pluc chodite aj na plucne na kontroly?

mikadooo
17. apr 2023

@donutka99 my sme boli týždeň s malým. Ale on bol trojmesačné bábätko. Ak máš väčšie dieťa a antibiotiká zje aj v sirupe bez problémov, možno vás pustia aj skôr.

mikadooo
17. apr 2023

@blableblu malý nebol na žiadnej pľúcnej kontrole po prepustení z nemocnice.

mamatroch
17. apr 2023

@blableblu my nie (zapal pluc mali prvykrat jedna ako 3-rocna, druha ako 2,5-rocna), ale chodili sme potom na imuno (obe dcery boli casto chore, ale vzdy tak, ze skoncili na kortikoidoch a sprayoch na rozsirenie priedusiek, mensia sa dusila, premodravala...) a odtial nas aj odporucili do kúpeľov v Lucivnej. Tie boli uplne super (nielen na zdravie). Dali sme obom na odporucenie aj nosnu mandlu odstranit. Brali imunor. Asi po 2 rokoch liecby cez imuno boli na tom tak dobre, ze ich vyradili z evidencie.

blableblu
17. apr 2023

@mamatroch no u nas je to skor sokujuce lebo prave tento mladsi syn nebyva absolutne nikdy chory ani ked vsetci doma sme a ked pride na neho choroba za jeden den ju da proste tak nechapem teraz bola silna viroza komplet vsetci fokola chori

blableblu
17. apr 2023

Neostali vasim detom aj nejake nasledky po tom zapale ?

andreakotesova
17. apr 2023

@blableblu žiadne. Odvtedy (pred 4 rokmi), v podstate, chorá nebola. Teda okrem 1x covidu, aj to bol bezproblemovy.

blableblu
18. apr 2023

@andreakotesova ked vsetci strasia ze to je jrozne za pal pluc a ze to uz ma navzdy a ze sa to bude stale vracat a podobne tak som vystrasena ostala

blableblu
18. apr 2023

@andreakotesova aj ste potom zahajilo nejaky doping na imunitu ako rychlo ste sa z toho dostali boli ste aj na kontrolnom rtg a za kolko to zmizlo plucka ciste ?a ake ste mali priznaky

andreakotesova
18. apr 2023

@blableblu po pobyte v nemocnici ešte pár týždňov dcéra užívala antibiotiká, na kontrolnom rontgene nebola. Ani potom nejedla žiadne špeciálne vitamíny. Príznaky mala: veľmi vysoké teploty, kašeľ, niekoľko dní nezaberajúce antibiotiká a neklesajúce CRP. CRP jej aj po antibiotikách predpísaných pediatričkou vystúpilo z čísla 60 na 160.

blableblu
18. apr 2023

@andreakotesova no u nas to bolo trochu ine lebo nakolko sme boli doma a kolo nas kopmpelz vsetci chori tak som to neriesila myslela som ze klasika viroza kasel teolota nikdy by ma nenapadlo ze ma zapal pretoze on nidky nebyva chory a ked teoloty boli aj treti den sla som k dr ktory najskor ze ma zapal priedusiek nakolko ho nedokazal dobre popocuvat dal atb a po atb hned teolota klesla a bol fit sem tam este zakaslal ked sme sli na kontrolu tak skonstatoval ze to asi neboli priedusky ale skor pluca tak sme sli na rtg a tam sa to aj potvrdilo ale to uz mu nic nebolo uplne vesely culy behal ako nic tak este doberame atb .Tak vy ste boli aj v nemocnici a na ktorej strane ste mali zapal ?

blableblu
18. apr 2023

@andreakotesova a kaslala este dlhonpo zapale my mame take dni ze jeden den absolutne nezakasle ani raz a druhy den stale alebo v noci niekedy nic za celu noc a niekedy kazdych 5minut

andreakotesova
18. apr 2023

@blableblu po atb. rovno do žily prešla hneď teplota, inhalovala v nemocnici lieky. Doma už nekaslala.

mirkabbb
5. jún 2024

@donutka99 ahoj prosim ta a po zapale pluc ma aku imunitu?nebojis sa ze zas dostane zapal?

mirkabbb
5. jún 2024

@andreakotesova ahoj prosim ta a po zapale pluc ma tvoje dieta aku imunitu?nebojis sa ze zas dostane zapal?

mirkabbb
5. jún 2024

@blableblu ahoj prosim ta a po zapale pluc ma aku imunitu?nebojis sa ze zas dostane zapal?

mirkabbb
5. jún 2024

@andreakotesova ahoj prosim ta a po zapale pluc ma aku imunitu?nebojis sa ze zas dostane zapal?

andreakotesova
5. jún 2024

@mirkabbb je to už 5 rokov a nemá odvtedy (skoro) žiadne zdravotné problémy. Skôr bežné prechladnutia. Následky po zápale pľúc nemá žiadne. Covid mala len raz a aj ten zvládla bez komplikácií.

mirkabbb
6. jún 2024

@andreakotesova dakujem ti