10-ročnú dcéru poškriabala mačka z dvora

titwa
7. júl 2024

10rocnu dcéru skriabla povrchne mačička mala z dvora
Ahojte moju 10rocnu dcéru na dvore u brata tak povrchne skriabla pazúrikom mala mačička asi mesačná. Prišla asi od nejakého suseda. Dcéra ju vzala okupala umyla vysušila dala jej papať a jemne ju skriabla.
Vyčistili sme to,vydezinfikovali viac krát a boli sme aj na traumacke tam jej opäť vyčistili a Dr zhodnotil že je mala ranka že to nemusíme riešiť ďalej.
Ale je ale. Dať či nedať očkovať dveru proti besnote ?

titwa
autor
7. júl 2024

@titwa nepoznáme majiteľa

pribinak
7. júl 2024

Načo?

surama
7. júl 2024

@titwa Toto sa pytas vazne alebo si robis prdel? 😃

titwa
autor
7. júl 2024

@surama ako čo je na tom smiešne, že chcem nejaké názory ???

juliacenc
7. júl 2024

Ludom je**

titwa
autor
7. júl 2024

@juliacenc keď neodpovedáš na moj príspevok neodpovedal vôbec a ušetrí si názor pre niekoho iného

aurora33
7. júl 2024

@titwa preboha 😀🤦‍♀️😂

aglaonema
7. júl 2024

@titwa a najprv skúsiť pozrieť google ako sa besnota prenáša? ( Slinami pri uhryznutí) Teda keď už neveríš lekárom, dezinfekcii a hľadáš názory na toto na modrom koniku 🤔

heln
7. júl 2024

@titwa vies, ze besnota sa siri slinami a nie poskrabanim pazurikom? na slovensku uz dlho nebol potvrdeny pripad besnoty u domacich zvierat, tak chcete pre istotu nechat napichat dietatu do brucha neprijemne injekcie?

titwa
autor
7. júl 2024

@aglaonema hľadám skúsenosti reálne, pretože na traumacke sa vyjadril takto ako sa vyjadril a jedna známa ma vystrašila že by som mala dať očkovať

pribinak
7. júl 2024

@titwa tvojej známej úplne šibe. My sme mali doma chovnú stanicu. Na Slovensku je veľmi nízky stav besnoty a už vôbec nie domácich zvierat

Tvoja sibnuta známa evidentne ani len netuší ako sa prenáša besnota

titwa
autor
7. júl 2024

@pribinak tak ale to mačiatko prišlo z neviem skade či to bolo od nejakého suseda alebo túlavé maca to nevieme.

solange7
7. júl 2024

@titwa a ty ked si bola mala ta v zivote ziadne zviera neskrablo? Neverim, ze vobec zatazujes lekarov s nejakym obycajnym skrabancom. Ved to uz je proti zdravemu rozumu. Na jednej strane tu ludia odmietaju detom davat tetankovky a potom tu kvoli skrabancu chodia pomaly az na infekcne.

titwa
autor
7. júl 2024

@pribinak volala som aj na detsky urgent a tam napr by dali zaočkovať

titwa
autor
7. júl 2024

@solange7 to či iné matky dávajú deti očkovať neočkovať tu neriešim. To je iná skupina. Ako matka len bojím ô svoju dcéru nič viac

pribinak
7. júl 2024

@titwa nechce sa mi veriť že pre jeden maly skrabenec by ti odporučili tak náročné a bolestivé očkovanie

miskakyska
7. júl 2024

.. ženy preboha trochu kroťte vášne ..sa normálne spýtala,tak sa tu zas nepredbiehajte v urážaní..

solange7
7. júl 2024

@titwa ved si jej to hadam vydezinfikovala. Co by jej malo byt ked ju skrabla povrchovo?

titwa
autor
7. júl 2024

@pribinak no práve to ma tiež prekvapilo. Ale povedala mi v telefóne že áno bežný postup pri neznámom zvierati je očkovanie

michaela329
7. júl 2024

Vykazovalo mačiatko známky ochorenia? Prišla dcéra do kontaktu s jej telesnými tekutinami? Je u vás hlaseny výskyt besnoty? Ak si si odpovedala trikrát nie, tak uváž či chces dcéru vystaviť brutálne nepríjemnému očkovaniu. Nie som proti očkovaniu, ale keby sa musím dať zaočkovať vždy, keď ma škrabne túlavé zvieratko, tak nič iné nerobím...

nikpa
7. júl 2024

@titwa nie, určite ju netreba dat očkovať 🙏 nie som žiadna antivaxerka, moje deti majú všetky povinné očkovania ale toto je určite zbytočné, čo sa pýtaš.

titwa
autor
7. júl 2024

@solange7 jasne a niekoľko krát plus na traumacke tiež. Ale čo Dr to iný názor.

jenny224
7. júl 2024

Besnota sa prenáša pohryzenim, cez sliny. Bodka.

pribinak
7. júl 2024

@titwa treba sa ukľudniť. Netreba pre 1 skrabanec robiť dramu. Naozaj.

titwa
autor
7. júl 2024

@michaela329 mačiatko nemalo žiadne známky ochorenia. Viem že asi 2x jej olizala prstek keď jej dala papať a potom asi hodinu na to ju tak pazúrikom škrabla.

nika523
7. júl 2024

@titwa čosi určite ju netreba očkovať, pomáham v útulku aj zachranujem mačky z ulice hocijaké choré atď a veľakrát na mačka poškrabala z toho nič nehrozí aj keby mala besnotu čo malá mačka ani mať nemôže preto sa očkujú až vo vyššom veku lebo ešte má protilátky od matky myslím aj keď poškriabaním sa besnota neprenáša. Mňa párkrát aj kusla mačka ale na Slovensku besnota nie je takže som bola kľudná a určite som sa očkovať nedávala

titwa
autor
7. júl 2024
majkakvet
7. júl 2024

Potom zas plac, ze urgenty su pretazene a ludia s vaznymi diagnozami cakaju hodiny.

solange7
7. júl 2024

@titwa toto je naozaj chore. Ved tam nic nema.

titwa
autor
7. júl 2024

@majkakvet urgent bol prázdny v tom čase. Takže kľud.