Oplatí sa investovať do postele s rozmermi 160x70 cm?

orl
7. aug 2024

Ahojte, klasická detská postieľka je už pre dieťa malá, oplatí sa investovať do postele s rozmermi 160x70 so zábranou? Posteľ bude v spálni a väčší rozmer (dĺžka) sa nám skrátka do izby nezmestí 🤷.
Koľko ste, prosím, takúto posteľ reálne využívali - do koľkých rokov dieťaťa napr.?
Vďaka.

simsalabim
7. aug 2024

@orl moja v nej spala do 10 rokov. Mozno aj dlhsie. Vzdy vsak bola drobna.

suzitok
7. aug 2024

Ahoj, my mame postel v tvare auta, rozmer 70*160 a teraz akurát čakáme na dodanie novej postele už s klasickými rozmermi pre dospelého. Syn bude mať o pár dní 9 rokov, do tej malej sa v pohode ešte zmesti.

majamat
7. aug 2024

moja dcera bola drobna, cize sa do nej zmestila dlho, dokonca ked bola malinka, ja som obcas pri nej zaspala, aj ked pri mojej vyske uz taka postel nie je vhodna ( mam 164cm ). no do tych 150cm v pohode.

cize zavisi od velksoti dietata, ako rastie. dievcata dospievaju skor,a le vseobecne su mensie, chlapci zas neskor, cize dlhsie sa drzia vyskovo na nizkej urovni. no je to individualne, lebo su deti, ktore su vyvojovo dopredu a dospievaju skor, tym padom maju skor pubertu a aj casto prevysuju spoluziakov. a teda niektore ani nie su vyvojovo dopredu ale maju "vysoku" genetiku.

orl
autor
7. aug 2024

Ďakujem 🙏, dámy, normálne som sa potešila, myslela som, že to má "kratšiu životnosť"...

nika23t
7. aug 2024

@orl ja nemám skúsenosť, ale švagriná presne takú mala pre syna. Asi do 8 rokov využívala, ale synovec je veľký.

btus
10. aug 2024

za mňa nie. Kúpiť rovno dospelácku. My sme našej kupovali klasickú v 1 roku a spáva nej už viac ako 10 rokov. Akurát sme iba vymenili matrac.

jamidea
10. aug 2024

@orl no cudujem sa odpovediam, my sme 160cm vyhodili uz pradavno, fakt skoro, mozno 5rokovmal maly. Teraz ma 8,5r. 140cm. Podla mna je to postel do 110-120cm. Neoplati sa do takej investovat ( nasa bola zadara). Prve 2 deti spali po postielke hned vo velkej

jamidea
10. aug 2024

@majamat do 150cm??? Ved to ma 5cm hore, 5cm dolu. Chuda dieta. Tieto postele maju zahlavie aj dosku na konci, cize 160cmpostel, max.do 120-125cm dietata.

30katrusa40
10. aug 2024

@orl dcéra ju mala do cca 6 rokov. Ona od 3 rokov spala sama vo svojej izbe. Potom sme jej v 6 kúpila veľkú 140x200. Ale ona je vysoká na svoj vek. Vždy záleží od dieťaťa ako rýchlo rastie a ako spáva . Lebo ak moc cestuje bude mať problém.

majamat
10. aug 2024

@jamidea ja mam 164cm a lezala som v nej,a le mne uz bola mala.
trochu zalezi od toho, ako kto spava. v akej polohe.

kristiii
11. aug 2024

Môj v nej spával do 7 rokov, ale ešte by možno potiahol, len sme sa sťahovali a do vlastnej izby mal sľúbenú "veľkú" posteľ 🙂. Vyskovo bol taký priemer.

kulumulu123
11. aug 2024

@orl moj nazor je ze su to vyhodene peniaze. Nase deti isli z postielky rovno do dospelackej postele...
Dieta ma aj svoju izbu alebo planujes ze bude s vami v spalni kym sa neodstahuje?

kristiii
11. aug 2024

@kulumulu123 tak, zase, vyhodené peniaze...ja som takú posteľ zohnala za pár eur tu z bazáru a ešte som ju následne predala. Takže dokopy ma vyšla možno 20 eur.

kulumulu123
11. aug 2024

@kristiii ved ok to je t oj nazor ja pisem za seba... Pekny den 😊

kristiii
11. aug 2024

@kulumulu123 veď v pohode. Ja len tak, že taká posteľ sa dá aj predať (práve preto, že nie je používaná tak dlho ako bežná) a aj kúpiť z rovnakého dôvodu za dobrú cenu.

orl
autor
11. aug 2024

@kulumulu123 🤣 dieťa snáď bude mať aj vlastnú izbu, len momentálne musí byť dočasne s nami v spálni, nakoľko ďalší súrodenec má o 12 rokov viac a nechodí spávať po Vecernicku... A keďže spálňa má tiež svoje obmedzenia čo sa týka priestoru, chceli sme to dočasne poriešiť práve posteľou 160x70 cm...

kristiii
11. aug 2024

@orl nerieš. Tieto postele sú vymyslené práve z kapacitných dôvodov a priestorových možností. Však je jasné, že kto má miesto na 200, kúpi rovno takú.
Autorka, moja rada, popozeraj bazár, tie postele sú ako nové..

maciatkolulu
11. aug 2024

@jamidea záleží snáď od dieťaťa,niektoré majú radi mensi priestor,niektoré väčší.
@kulumulu123 dosť nevhodná odpoveď,vieš o Tom,že sú rodiny,ktoré žijú v.malych bytoch? Mne je smiešne napríklad,že napíšeš "vyhodené peniaze", lebo sú rodiny,ktoré to tak neberú a majú na to,hold,asi k nim nepatris. Čo už,no.... Moje dieťa má veľkú ,krásnu izbu a spi so mnou. No...neplánuje tam byť(si myslím)do doby,kedy by ma chcel vymeniť za inú ženu🙃😉. Dcéra spavala tiež dlho,človeče a už býva sama ,ale odsťahovala sa z mojej spalne predtým,ako teda začala žiť sama. Takže trápne poznámky si nechaj pre seba.
Autorka,ja by som v pohode investovala a potom v.klude predas. Nevidím v tom žiaden problém.

kulumulu123
11. aug 2024

@maciatkolulu trapne su akurat vase poznamky ze ake je super mat taku postel. Autorka sa pytala ci sa oplati ja som napisala svoj nazor, ale ked niekto nenapise to co chce autor pocut lebo si o tom mysli nieco ibe tak je na konovi trapny, blby a hovno vie....
Za dalsie ja osobne by som nikdy nekupovala postel od niekoho aj s pouzivanym matracom MNE (neznamena ze aj vam vsetkym!!!!) je z tej predstavy dost 🤢🤢🤢...
Tak si damy dajte pohov a skuste akceptovat aj to ze nie kazdy je povinny mat rovnaky nazor ako by alebo vsetci okolo vas...
Autorka nech si kupi co izna za vhodne, chcela vediet nauor inych povedala som svoj za seba.
Pekny den 😘

maciatkolulu
11. aug 2024

@kulumulu123 dievča zlaté,skús si prečítať ešte raz čo si odpísala autorke. Aj s tou poznamkou. Inak postele sa zvyknúť kupovať bez matracu😉,inak,to by bolo 🤮asi všetko,od kočíka,cez oblečenie. Kvalitný nábytok vieš nádherné umyť a ošetriť,vydezinfikovať. A ono tie malé deti tam toho veľa necisteho neporobia👍. Aspoň v bežných rodinách.

luccija
11. aug 2024

@orl dlho asi do 9 r v podstate nemáš na výber, keď píšeš, že väčšia sa nezmestí🙂

earlgrey
11. aug 2024

Nechápem, čo ste sa pustili do @kulumulu123, veď vyjadrila len svoj názor a nič zlé ani nevhodné nenapísala. Napísala ako to mala ona s posteľou pre deti a tú poslednú poznámku, no veď normálna otázka. Ste nejaké precitlivené čo? 😀

duppka13
11. aug 2024

Mali sme miesto na velku tak sme kupili rovno velku. Ak nemas inu moznost tak moc neporiesis

nykkushka
11. aug 2024

My sme presne toto riešili, keď mal malý 2-3 roky. Veľkosť 160x70 nám prišla zbytočná, tak má teraz v 4 rokoch letisko 140x200 🤣, manžel mu spravil. Ale tak my na to máme priestory, ty asi nemáš na výber, aj keby ti tu všetky píšu, že je to zbytočná kúpa, ty tam inú nedáš, lebo nie je priestor 😊

silvike
11. aug 2024

@orl My sme mali priestoru habadej, ale mne sa proste velmi pacili tieto postele detske s takym rozmerom. Tak sme kupili pre oboch. A teda vyuzili sa paradne. Deti v nich zacali spavat ked mali 4,5r. a 3r. Najprv obaja so zabranami, potom neskor zabrany sli dolu. A dcerka v nej spavala do 11rokov. A pri tom polroka uz nanu cakala nova prerobena izba s klasickou postelou. Syn do 10r.. Obaja su utlejsi, chudsej postavy, nie velmi vysoki. No a teraz uz v jednej z nich spi nas najmladsi. Spi v nej od cca 4r. Teraz ma 5 takze este nejaky ten rocik mu vystaci. Za mna super, u nas vyuzite na maximum, oblubene. A veru, aj ja som uz v nej zoparkrat spala, mam 160 cm.

kulumulu123
11. aug 2024

@maciatkolulu si vrcholne trapna ja som napisala svoj nazor a uprimne na ten tvoj som sa nepytala z jedneho dovodu nezaujima ma!!!
Kazdy nech si kupuje co uzna za vhodne. Ja si za svojim stojim z mojho pohladu su ti vyhodene peniaze ale nie moje asosvonimi nech si kazdy nalozi ako uzna za vhodne 🤷‍♀️

kristiii
12. aug 2024

@kulumulu123 takže, keď idete na dovolenku, nosíte si vlastné matrace? Či ju celú pre🤮áte?

kulumulu123
12. aug 2024

@kristiii mas kramy alebo ta muz uz dlho nepo....

kulumulu123
12. aug 2024

@kristiii ty si pre mna za mna si kup aj pouzite spodne pradlo tvoj problem 🙈

dominikamacakova
12. aug 2024

Ja mám také postele pre deti. Veľa ľudí kupuje dospelácke kvôli uspávaniu a nie, že by sa tam deti nezmestili.