Kedy zariaďovať detskú izbu?

kikapog
18. jan 2022

Ahojte, kedy ste zacali riesit a zariadovat dietatu detsku izbu ak ste dieta po porode chceli mat par mesiacov pri sebe v spalni (v postielke)? Rovnako aj komoda a pod. su v spalni, je dost priestoru 🙂
Nevieme sa rozhodnut co sa tyka zariadenia detskej izby, akemu veku to prisposobit.
Viem, ze je to individualne, ale zaujimaju ma Vase skusenosti. Dakujem! 🙂

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
leniel
18. jan 2022

@kikapog dcerke sme zriadili izbu ako 2 rocnej. Uz rok ju ma, aj tak spi stale pri nas a ani pocut o tom, ze pojde do nej. Hra sa v celom dome - tam kde sme my, nie tam, kde su hracky.

deti95060810
18. jan 2022

moje kočky začali izbu poriadne využívať až vo veku 8-10 rokov....dovtedy stále boli v obývačke, až som vravela manželovi že my sme úplne zbytočne stavali poschodový dom keď deti sú celý čas s nami v obývačke.... v súčasnosti sa neustále rozčuľujem, pretože sú pozatvárané v izbách a do obyvačky zlezú keď ideme s manž. spať....

nikasmile
18. jan 2022

my sme sa sťahovali do domu keď mal malý rok takže vtedy sme začali zariaďovať a keď som otehotnela tak som chcela mať izbičku viacmenej hotovú do pôrodu a podarilo sa. Teraz by na to nebolo toľko času. Ja som toho názoru, že je jedno aký má dieťa vek, treba to zariadiť keď sú na to financie, čas, chuť a fantázia.

luci_ba
19. jan 2022

@kikapog začali sme ked som bola 24tt 😆 ale tak my sme mali prazdnu izbu na totalku, uz sa tam niečo pytalo

amelie2017
19. jan 2022

Ked mala 2 roky, dovtedy spavala s nami a kutik na hranie mala v obyvacke. Od 2 r spava vo svojej izbe, ale hra sa stale v obyvacke. V jej izbe vynimocne, len ked tam idem s nou. Kym sme nemali babo, hravali sme sa tam castejsie.

anjelicek26
19. jan 2022

Moji mali vsetci izbu uz pred narodenim hotovu, mne to prijde zvlastne nemat ju...tam nejde predsa o to, kde dieta spi, ale kde mam veci, hracky, proste ten ulozny priestor, prebalujem... vzdy tam aj spavali pocas dna, mali tam svoj klud, a to od narodenia. V noci mali este kosik na spanie u nas v spalni...takto ale boli od zaciatku zvyknuty aj na vlastnu izbu a spanie v nej, ten prechod potom na spanie len vo vlastnej izbe bol uplne bezproblemovy...poznali to od narodenia.

btus
20. jan 2022

zariadili sme ju, keď mala 15 mesiacov. Nábytok na mieru, taký študentský. Keď mala 6 sťaahovali sme sa do domu. Nábytok Ikea kallax a stuva. Meniť budeme, až keď pôjde na strednú. A možno ani to nie. My sme nechceli vyslovene detský nábytok, aby sa to nemuselo často meniť. Ale nábytok z bytu nám do domu nevyhovoval, len posteľ, tak preto sme to potom riešili Ikeou. Menia sa len doplnky. Ale aj teraz, keď má 9 rokov, občas spí ešte u nás. V detskej je, len keď jej príde kamarátka. A hrávla sa v obývačke, detská bola " na okrasu" 🙂