Jete každý deň sladkosti?

17. mar 2024

Ak ano, cca kolko? Ja si musim dat proste nieco, nejaku mensiu cokoladu, deli, alebo kinderko. Neviem vydrzat. Kolko g cukru je dovolenych denne?

buberova
17. mar 2024

Hrsť sušených banánov alebo 3-4 nejaké želatínové cukríky..
Na to, že koľko je dovolené mať cukru sa nedá odpovedať... Lebo cukor máš napríklad aj v mlieku alebo pečive. O ovocí nehovoriac.. ale jasné sú to iné druhy cukru

stellarstar
17. mar 2024

Nie, mam doma rôzne čoko kt dostávam od klientov, kekse, nugátový krém v tube... ale nedávam si denne. Tak raz za týždeň

henka123123
17. mar 2024

Raz za pol roka 🙂 inak len rano pol lyzicky cukru do kavy

ariannazara
17. mar 2024

Každý deň,inak by som neprezila😁

lenkasarka
17. mar 2024

Sladkosti som nikdy nejedla, teda fakt minimálne. Teraz keď aom ochorela a moja strava je momentálne voda,vzduch mixovana mrkva,zemiaky a ryža tak by som zjedla všetko sladké na co sa pozriem.

althejka
17. mar 2024

Ja jem, ale strazim si to kalorickymi tabulkami,inak by som uz bola ako mamut z nich 😵‍💫

kacenocka2
17. mar 2024

Každý deň..

alessavandervelden
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martinkatinka
17. mar 2024

Ja ano 😆 mam ledva 50kg a aj tak nepriberiem.

ankare
17. mar 2024

Áno, každý deň. Asi jednu sladkosť denne. Najviac mám chuť na sladké po naobedovani sa. Vtedy zjem jednu Linu, Milu, 3bit,...

januska12323
17. mar 2024

Koľko chcem, väčšinou tak 1 keks denne. A koľko je dovolené? Tebe niekto dovoľuje jedlo?

alickapusinka
17. mar 2024

tiež každý deň.

ailiba
17. mar 2024

Sladkosti vobec telo nepotrebuje... Je to skor kompenzacia a zavislost. Momentalne aj ja to mam tak. Ale skus týždeň namisto sladkosti si dat ovocie. Prve dni bude abstak, potom ta to orejde.

mandrewa
17. mar 2024

Každý deň, aj niekoľkokrát. Neexistuje číslo, ktoré by ti určilo, koľko cukru denne je povolené. Záleží od tvojej výšky, váhy, celkovej fyzickej stavby, od tvojho denného pohybu a cieľa. Ak máš priemernú postavu, nechceš chudnúť a strážiť si kalorický príjem a výdaj máš v norme, sladkosť denne ti neublíži.

caroline_
17. mar 2024

Každý deň, ale som závislá a rada by som s tým prestala, nemyslim si ze je to zdravé

lenka567899
17. mar 2024

Áno ❤️

zuzanka.zuzu
17. mar 2024

nepijem, nefajčím, nedrogujem, nehazardujem.... aspoň sex a sladkosti si doprajem pravidelne 🙏

jablkovastrudla
17. mar 2024

Sladke jedavam denne a viem ze to nie je zdrave. Kazdy rok sa sladkeho vzdam pocas postu. Cukor je strasna zavislost😬

lenka567899
17. mar 2024

@ailiba toľko veci telo a človek nepotrebuje a aj tak je dobre že ich mame..

guiseppinka
17. mar 2024

Aktualne mam post od kupovanych sladkosti, takze peciem... nejako to neriesim... niekedy je to horsie, inokedy lepsie

jablkovastrudla
17. mar 2024

@guiseppinka uz len dva tyzdne 💪 ja potom zjem tu najvacsiu margotku co zozeniem 😀

lentilka46
17. mar 2024

Nie, iba vynimocne,mne taketo kupovane sladkosti nechutia. Skor mam rada domace upecene kolace,zakusky, mne ani tie umele z cukrarne nechutia.

fion22
17. mar 2024

@guiseppinka presne aj my sme si dali taký istý pôst s mužom😅 pečieme o život, každý 2-3 deň, včera drahý robil veterníkovú tortu.

jamabe
17. mar 2024

Kazdy den ku kave niečo malé. 1- 2 kocky cokolady, apod. Na druhej strane tu kavu pijem bez cukru, bez mlieka. Takže..

lentilka46
17. mar 2024

@guiseppinka ja som takto mala vlani, ze ide post, nebudem jest sladke...ale pre mna to nebola ziadna vyzva, kontrolovat som sa musela akurat pri domacich kolacoch. Zhodnotila som to tak,ze si post musim dat od pizze a cestovin 🤣

guiseppinka
17. mar 2024

@jablkovastrudla
@fion22 akoze uz bolo dost na male, ale to bolo kvoli malu energie, ale povedala som si, ze uz idem z kopca, ze to dam... prave som dopiekla babovku... nepeciem az tak casto, ale dost vela🤣

guiseppinka
17. mar 2024

@lentilka46 kupovane sladkosti iba, cukriky mi nejako neberu, ale strasne som keksova a cokoladova a tato kombo je pre mna brutal.. takze sa snazim aspon takto raz rocne trochu obmedzit... najhorsie je, ze decka maju vela sladkeho este z halloweenu, ale minule som pozerala, ze uz sa skrinka preriedila...

ailiba
17. mar 2024

@lenka567899 suhlasim😇... To len bola odpoved kolko clovek ma zjest sladkosti.... No nemusi ziadne.

medda_beda
17. mar 2024

Som štíhla, športujem a sladkosti no.
Zjem aj celú nugetu bez problémov, manžela ide zo mňa trafiť keď toto vidí 🤷.
Neobmedzujem sa v jedle.Mám proste také fázy keď sa krotiť neviem a potom mám obdobie keď chudnem lebo mi nejak jedlo nechutí.

Plne si uvedomujem aké je to nezdravé.

sovica
17. mar 2024

Žiaľ, áno, každý deň. Doobeda a kým nezjem obed, nemám vôbec chuť na sladké. Ale neskôr poobede a večer sa neviem ovládať🙈 Denne zjem v pohode 100g čokolády + ešte nejaký keks alebo čoko krém. Som síce štíhla, ale chcela by som sa tohto zlozvyku zbaviť zo zdravotného hľadiska. Akurát včera mi tu na MK jedna mamička poradila knihu Glukózová revolúcia. Kniha je o glukózových krivkách, o tom, ako jednotlivé jedlá ovplyvňujú tú krivku a ako pôsobia na metabolizmus, o tom, v akom poradí jesť jednotlivé potraviny, aby sme krivku znížili a tým pádom nemali chuť na sladké. Ja si ju idem zaobstarať. Skús ju mrknúť, možno Ti pomôže.