Jem lososa aj 2x do týždňa. Je to zdravé?

25. mar 2024

Je to podľa vás zdravé? Nechuti mi ani tak moc mäso hovädzie bravčové ale kuracinu a lososa to je moje..

pribinak
25. mar 2024

Čo ja viem? V Kanade jedia lososa aj 3x denne

autor
25. mar 2024

@pribinak to by som ani ja nemala problém 😂😂 ja by som ho mohla od rana do večera len neviem či mám z neho dostatok živín .. oproti hovädziemu alebo bravčovému ktoré moc nemusím

stanislavicenka
25. mar 2024

Ak jes toho z lidla za par eur, tak sa krmis len odpadom, rovnako ako to kuracie zo supermarketu

loliki
25. mar 2024

Na tvojom mieste by som ich začala chovať a mala ich doma poruke. 🙂 Hlavne, že ti chutia.

maminkadeticiek
25. mar 2024

Skus si pozriet dokument o tom ako ziju lososy ktore sa nam dostavaju na tanier,a ake ochorenia v tych podmienkach maju a potom porozmyslaj ci to chces mat na tanieri 2x tyzdenne.Je to humus.Ja uz jem len ryby,ktore manzel ulovi.

loliki
25. mar 2024

@stanislavicenka Pochvál sa, čo dobré a kvalitné jedávaš ty. Som zvedavá.

autor
25. mar 2024

@loliki tiež si hovorím to potom asi všetci jjeme len odpady

loliki
25. mar 2024

Zo sliepky z dvora sa nenaje nikto. Tak nech tu nemudrujú.

pribinak
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
loliki
25. mar 2024

@pribinak Lebo lososa majú ako predjedlo. 🙂

pribinak
25. mar 2024

@loliki tam kde som bola ja to predjedlo nebolo

zobaka
25. mar 2024

mňam 😂 ja jem tak 1 x do tyzdna

pribinak
25. mar 2024

ja ti neviem ale obyvatelia kanady mi neprišli nejakí podvyzivene

Bravčové tiež nie je zrovna výhra a hovädzie mi vôbec nechuti

loliki
25. mar 2024

@pribinak Dnes nejak divne píšeš. 🙂 Myslíš si, že žili celý život len z lososa? Mne chutí aj hovädzie, keď mi to niekto uvarí, aj bravčové, hydina, králik aj ryby. A nepýtam sa, kde to žilo. Istotu mám len o tom, čo sama kŕmim a chovám.

pribinak
25. mar 2024

@loliki však jedz čo ti chuti, mne je to jedno. Ale inak take malé ostrovné krajiny, tak fakt ľudia tam cely život jedia ryby (precestovala som kus sveta)

loliki
25. mar 2024

@pribinak Tak to im tie lososy ani nezávidím. Zase som si uvedomila, ako mne je dobre. 🙂

pribinak
25. mar 2024

@loliki však zas nejedia len lososy, more dáva aj iné živočíchy ktoré chutia výborne

loliki
25. mar 2024

@pribinak Majú na výber rybu alebo rybu. 🙂 Podobne ako my mäso alebo mäso. Ešte som si spomenula na jahňacinu. To som jedla asi len raz. A divina má tiež svoje čaro.

pribinak
25. mar 2024

@loliki fakt v mori žijú len ryby?

loliki
25. mar 2024

@pribinak Aj koníky. 🙂

larinka552
25. mar 2024

Podla mna to je super. Hlavne ze to je zdrave a ze ti to chuti 😉 Inac ano, tie lososy z obchodu sa asi nechovaju v najlepsich podmienkach ale to ani ostatne zvierata. Dovolim si tvrdit, ze take sliepky, prasata a kravy su na tom mozno aj horsie 🙁
A teraz si vyber...
Ludia pokial nemate domace maso, fakt si tieto poznamky mozte nechat, lebo su bezpredmetne.

bubuzu
25. mar 2024

Myslím, že losos nepatrí k moc zdravím rybám. Nehovoriac o tom aký je jeho pôvod, cesta sem k nám, čím bol kŕmeny...

reanda
25. mar 2024

hmm.. tak vegetariani by mali byt uz asi mrtvi, ked nielenze nejedia hovadzie a bravcove, ale ani tu kuracinu a lososa.. ludia, jedzte, co vam chuti a nerieste furt ziviny.. kedysi ludia jedli dokola krumple, kapustu a kasu a zili.. su ludia, co ziju aj bez jedla.. a tu niekto riesi, ci ma dost zivin z lososa 🙄 vsak treba sa furt nejakymi zbytocnymi problemami zaoberat - to je velmi zdrave a vyzivne 😝

66bublinka66
26. mar 2024

@pribinak toto som ešte nepocula ani nevidela a to tu žijem už 4roky 🤷🏻‍♀️😁

miadi
26. mar 2024

Ked je u nas Moja mama ( v spomenutej kanade) Tak jej kupujem lososa udeneho aj cerstveho. Ulovenych z mora.Nie z chovnej farmy. ( v nasej kanadskej rodine to nikto neje) a mama mà vzdy ked dojde od nas lepsie vysledky krvne znizeny cholesterol. Ja napriklad ziadne tebou spomenute maso nejem. Prvu polku zivota som bola vegetarian. A druhu jem chobotnice homare atd. Seafood no nie kazdy tyzden . Problem by bol Keby si jedla len toho lososa 2x za tyzden a nic ine. Ja naoriklad frcim na ciceri olivach cibuly cesnaku avocado 🥑 syr chleba to je moje mnam,

lucka_ke
26. mar 2024

nám doktor hovoril, že ryby áno, kľudne aj 3x týždenne, ale losos výnimočne, nakoľko má tučné mäso a v ňom sa držia toxíny z prostredia, v ktorom žije + mäso z lososa sa prifarbuje a konzervy nejesť vôbec

maminkadeticiek
26. mar 2024

@lucka_ke A to tucne maso on nema prirodzene ale z tych umelych podmienok v ktorych zije,tucne masi,farbiva,bordel co to je,choroby co sa tam siria,no proste fuj.

sagitta33
26. mar 2024

Ryby sú zdravé, ale radšej živý pstruh, kapor... ako dovezený mrazený losos. Pôvod lososov je okrem Kanady často Čína a kvalita chovu dosť pochybná.

marianarem
26. mar 2024

@reanda Tak nie je to celkom tak, ja som napriklad ako vegetarianka naozaj mala problem so zivinami, chybalo mi zelezo. A to som jedla naozaj pestru stravu, nie ze kazdy den vyprazany syr. Mama a sestra s tou istou stravou problem nemali, ja som bola anemicka a dost, citila som sa, akoby som nonstop mala chripku. Takze podla mna kazdy ma jest co mu chuti a z coho ma dost zivin, kazde telo ma ine potreby.
Autorka, ak sa citis dobre a zdravo tak neries. Nedostatok zivin spoznas.

simca06022011
26. mar 2024

@marianarem aj vo veg. Strave vieš prijímať dostatok železa, ja som masozravec a železa mam.malo... dcéra keď bola anemicka ako dieťa poriesila som to melasou a zeleninou. Čiže skôr bud problém vo vstrebávani alebo naozaj v tom aké potraviny človek konzumuje, môže sa mu to zdať pestré = ale nemusí byť