Ako nakupovať potraviny?

29. aug 2024

Ahojte, asi potrebujem poradit co nakupovat pre 5clennu rodinu. Chodim skoro kazdy den, minam cez 50eur a na druhy den nic nemame 🤷 keksiky a hluposti nekupujem.iba jogurty,syry,zeleninu,ovocie a pecivo..no uz naozaj neviem ako nakupit aby som nechodila skoro kazdy den do obchodu , dik za tipy

biba_18
29. aug 2024

ja nakupujem raz týždenne pre 3 cez internet v tescu… viem čo chcem variť cca plus potraviny čo mám doma vždy plus to čo píšeš jogurty a pod… ak by som mala pocit že nemám miesto v chladničke tak by som objednávala 2x do tyždňa…

kapanek1
29. aug 2024

Naplanovat ci co varit.
Ja chodim na nakup dva krat do tyzdna na cca +-30€ nakup. Chlieb, zelenina, sunka, syr, niekedy sladke... na maso a velky nakup ( muka, zemiaky, cibula, mineralka, vino, dzus... raz za dva tyzdne.
sme Stvorclenna rodina.

deti95060810
29. aug 2024

koĺko rokov majú deti? ak majú deti vek 10+ tak spotreba sa zvyšuje veľmi rýchlo...
ak musíš chodiť každý deň tak asi nakupuješ málo potravín... bežne si dávam do mraz. aj chlieb...

biba_18
29. aug 2024

miniem cca 150 eur týždenne vrátane drogérie, varím obedy iba pre seba cez týždeň, muž obeduje v robote… takže tvojich 350 týždenne je dosť, viac než ja míňam…

pimpa12
29. aug 2024

Ja ti asi neporadim, lego my sme 4 clenna rodina a mesačne miniem v priemere 800 eur na potraviny. Snažím sa ale kupovať len kvalitné potraviny a nie vždy pozerám na cenu. My sme ale fakt že veľki jedaci. A mäso, vajíčka a nejaku zeleninu mám v sezóne od môjho otca ktorý chová hydinu a má záhradu. Zradlo je proste asi najväčšia položka... 🤷

pribinak
29. aug 2024

Keď je akcia tak beriem cely plat jogurtov. Syn zje 2, jeden mu je malo.
To iste kekse, celu krabicu. Inak by som chodila stále.

adabise683
29. aug 2024

Podla mna treba co najviac jest varene ... bo aj taky chlebik so slamou, syrom a zeleninou na veceru je dost nakladny a clovek potrebuje toho zjest viac ... varenim sa vacsinou tie naklady znizuju u mna ... casto varim aj polievky, aj hustejsie a dam si to aj na veceru, a to potom vyjde par korun ... jogurt kupujem vacsie balenie a dochucujem si ho sama (domacim dzemom, medom, kakao ci ovocim)

autor
29. aug 2024

@biba_18 a co zvyknete varit?

autor
29. aug 2024

@adabise683 a nejake tipy co varit? Aj tie polievky ake zvyknete?

maminkadeticiek
29. aug 2024

Joj a kde tak draho nakupujes?My sme 4,nemusim hlafiet na kazde euro ale nakupujem rozumne.Neviem si predstavit nechat denne,ani kazdy druhy den v obchode 40 eur.To je hrozne moc.
Nakupujeme najma v Tesco,kde sa da vzdy na club card dobre nakupit.

autor
29. aug 2024

@maminkadeticiek lidl, tesco 🤷 syry(kvalitne)a jogurty su extrem drahe a vela sa toho u nas zje..maso skoro vobec nekupujem,,zelenina a ovocie tiez nestoja malo..

maminkadeticiek
29. aug 2024

Lenze to vsetko nakupujeme aj my,naozaj nie je take ze to si nekupime,lebo to je drahe.Mame ovocie,zeleninu,deti vzdy sladke,nanuky,jogurty,sunka,salama,masa kupujeme menej,mame domace,skratka nechyba nic.Asi by som sa nezameriavala len na to co kupit a nekupit ale od podlahy.Ja proste len vyberiem do chladnicky pokial je mozne vzdy to co je v dobrej cene.V plnej len to nevyhnutne.Uz radsej nakupujem na club card v Tescu ako v Lidli.Aj Lidl zdrazel a dooost.A pripajam sa k vareniu.U nas dokaze polievka zasytit aj vecer deti plnohodnotne,niekedy aj muza,lebo ten nepotrebuje ani tuhe ked ma veeela polievky,lebo ich miluje.

luccija
29. aug 2024

A čo teda varievas, keď v tom nákupe nie je nič na obed, večeru?
Ja kúpim naraz viac druhov mäsa dám do mrazáku, veľa pečiva, makovky, chleby, vianočku a potom priebežne vyberám.Jogurry, syry, šunku normálny nákup ryžu, strukoviny, smotanu a do obchodu idem iba pre ovocie či, keď mi niečo chyba.
Cca viem na najbližšie dni čo variť.Teraz som chodila častejšie kvôli melónu, ovociu..Chodiť každý deň by ma nebavilo strata času a vždy kúpiš veľa iných veci.
Polievky u nás idú klasická zeleninová s haluškami, šošovicová na kyslo, brokolicová krémová, hrstkova, kapustová, z červenej šošovice, vývar občas, fazuľová s údeným mäsom, Cesnaková krémová s opečeným chlebom

biba_18
29. aug 2024

tak napr. zajtra
raňajky biely jogurt, vločky, do toho kiwi alebo mango
obed červená fazuľa s balkanskym syrom, k tomu chlebík. polievku by som dala nejakú zeleninovú, ale ja na obed nejem 2 jedlá. za obedom nejaké ovocie, možno hrozno ( to mám vždy doma)
večera vajičko ( ja asi volské oko a muž so synom praženicu) s chlebikom a dusenou zeleninou. a každý 1 jablčko

fero0105
29. aug 2024

My sme tiež 5ti. Na začiatku mesiaca dopľňame mrazničku, chladničku a potravinovú skriňu - ryžu, cestoviny, zemiaky, šošovicu, fazuľu, kečup, lebo ten u nás ide 😁 a potom väčšinou kupujeme iba pečivo, salámu a tak. Tiež sme to predtým robili tak, že sme pomaly každý deň boli v obchode. Ale tento systém čo máme teraz nám vyhovuje viac. Aj ušetríme 😁

maminkadeticiek
29. aug 2024

A inak porozmyslala by som,ci naozaj potrebujes ist do obchodu kazdy-kazdy druhy den.Lebo ked tam raz zbehnes pre chleba,moze byt ze odides s 30 eurovym nakupom,lebo "sa to zide,to sa zje".Pouvazovat ci je ta chladnicka fakt prazdna alebo je to len povzdych prepistanych "boze,v tej chladnicke zas nic nie je",a mama nakupi.Ale keby som bola v obchode denne,kupila do zasoby nie jeden ale 2 syry, a toto a hento a vsetko,kupovala aj sladke vody,nepozerala na zlavy,tak sa to zrejme vie nazbierat.Takze ja sledujem co v chladnicke je a u nas sa zje co tam je a aj z toho co nie je na prvy pohlad atraktivne,ako par vajec,sa da vykuzlit dobra prazenica s paradajkou a rozkom.Napr.

biba_18
29. aug 2024

inak, poznám rodinu čo baba nakupuje denne - a je to fest otravné, lebo každý boží deň do obchodu žerie čas. ja vysmiata idem domov a ona do obchodu a furt nasratá že musí vymýšľať čo kúpiť. ale keď jej poviem že prepána že nech kúpi aspoň na 2 dni tak kuká na mňa s tým, že ona nevie na čo bude mať chuť 🤦‍♀️

tilly
29. aug 2024

Ja mám dvoch športovcov v puberte a fyzicky pracujúceho muža. Chodím takmer denne, pod 30 eur to dám málokedy. Varím denne. Tiež nekupujem cestoviny, polotovary, sladkosti, alkohol a pod, to si nosím z talianska alebo Nemecka. Kupujem mäso, syry, jogurty, veľa ovocia a zeleniny, chlieb, vajíčka, mlieko,múky a také tie bežné základné potraviny

3009
29. aug 2024

Ja 1x do týždna objednám donášku z tesca a 1-2x idem kúpiť šunku a to sme 3 dospelí. V piatok idem na trh kde kúpim čerstvú zeleninu a ovocie.

nevenka
29. aug 2024

No, my mame 4 deti, z toho 11 a 9 rocne a minule na olovrant mi ten 11 rocny zjedol 4 rozky 🙄🤪. Tak sme bezali zas vecer po pecivo. Ale my sme sa stahovali, tak som mala pauzu, ale planujem znova zacat piect pecivo. Jedna velka kilova vianocka (mazanec - uz to ani nepletiem, len dam do formy) sa zozerie za 1 den...😬. Zradlo vela stoji.

luccija
29. aug 2024

@nevenka tak už ste na novom?🙂dobrý pocit však?

anjelicek26
29. aug 2024

My sme siedmi, teda 6, Bruna moc neratam... tyzdenne minime 210-230e na potraviny a drogeriu. Ano v nemecku mame asi chlp lacnejsie potraviny, ale neviem. 50e na den mi prijde fakt vela. My chodime do obchodu len 1x v tyzdni, mam rozpisany jedalny listok, kupujem podla toho. Vsestci jedia len doam, nikto neje v skole ci v praci obedy. Na desiatu kupujem vafle, muffiny, bagety (upeciem a oblozim doma), to u nas slape riadne a samozrejme asi 20kg ovocia a zeleniny sa zje... chodim do obchodu po 17tej, hlavne sobotu o tej dobe uz davaju 30% dole na ovocie a zeleninu, kedze sa im to nepredalo... take drobne vychytavky no... my jeme aj mäso, kvalitne jogurty, vsetko... mame aj dve macky, kupujem plienky a aj tak to neni tolko... podla mna strasne vela robi to, ze idem zo zoznamom, redukuje to pocet blbosti a neplanovane nakupy na minimum... ja mam uz tiez velke deti, ktore sportuju...

eva233
29. aug 2024

Základ je pozrieť leták, urobiť si jedálniček, zoznam na nákup, kúpiť podľa zoznamu a je. Pečivo, mäso do mraziaka... A zase ked došla Sunka tak proste nebudu na večeru rožky so šunkou ale dám to co mam, rybky, pomazánka, džem

annamivo
29. aug 2024

Fuha, to je ozaj dosť peňazí. U nás sa varí denne, na raňajky obložený chlebík, toast, praženica, zelenina, potom kto má chuť ovocie. Na obed vždy niečo sýte, husté polievky - šošovicova, fazuľová na kyslo, krémové polievky, perkelt, rizoto, francúzske zemiaky - varím aby ostalo aj na večeru, olovrant - jogurt, ovocie, pečivo ..... Cestoviny, ryža sa u nás vždy kúpi keď sú v zľave. Mäso máme svoje domáce - chovám kačky, husy, brojlere, prasa, pestujeme zemiaky, rôznu zeleninu. Čokoľvek čo si viem doma doma dochovať, upestovat a nemusím to kúpiť je u nás +(samozrejme to tiež niečo stoji, ale vždy menej ako v obchode)

adabise683
29. aug 2024

Rozne strukovinove zasytia veru ...moja oblubena je aj zemiakova alebo kapustova s rajcinovym pretlakom ... casto robim "rizota" ..nie len z ryze ale dam napriklad bulgur alebo couscous a hned to inak chuti davam rozne syry a roznu zeleninu a je to zakazdym ine ... zeleninu idealne nakrajam cerstvu/uvarim ale jasne ze aj mrazenu ci v konzerve sem tam kupim ... oblubene mam cviklove rizoto ... ked je v akcii cvikla je to ozaj za par eur na viac dni ... a jasne ze sa snazim akciove veci kupovat a radsej do zasoby ked sa da ... mam aj extra mrazak, nie len ten co je na spodku chladnicky ... ked je mrkva, petrzlen, karfiol ci brokolica v akcii napriklad, tak kupim, spravim na pare a dam do mrazaka ... a co to aj zavarim ... napriklad calamadu a tym padom kysle uhorky co su dost aj drahe moc nekupovavam

kristinapetronela
29. aug 2024

Veru každý deň 25 až 30 eur pre 5 členmi rodinu .zdraželi potraviny

duppka13
29. aug 2024

Najprv minte vsetko co mas doma. Povymyslaj recepty, aj stare leziaky, skontroluj si datumy spotreby pripadne vyhod. Potom zacni “odznova”. My byvame na dedine a teda do obchodu typu Kaufland idem raz za tyzden. V dedine len ked mi nieco dolezite chyba ale to je tak raz za mesiac a kupim iba tu jednu vec. Pecivo a pokrajany chlieb daj do mraznicky. Vecer vyberies na ranajky alebo ja davam aj zmrazeny chlieb rovno do hriankovaca. Nakupuj iba v akcii, podla toho si robte jedalnicek. Blbosti nekupuj (nanuky, cokolady, kekse, chrumky, malinovky, sirupy - podakuje ti tvoje telo aj penazenka). Ked je maso v akcii naporcuj a daj do mraznicky. Ked navaris tak zvysky zamraz. Nakupovat so zoznamom. Var na dva dni, jedla z jedneho hrnca a huste polievky. My robime doma aj pizzu aj peciem. Este sa nam nestalo ze by nebolo doma co jest.

cukroska
30. aug 2024

Tak to chce nejako inak preorganizovať nákupy aj celkovo domácnosť. Evidentne si doma či cestou z práce robíš nákup? Ako píše väčšina treba viac varené jedlo poprípade na večeru a experimentovať v kuchyni. Ale ak nie su zvyknutý tak treba naučiť Lebo najviac sa minie peňazí na hlúposti typu zob sem zob tam...U nás večera ked som doma často býva co chladnička dala. Ako myslím tak,že všetko sa spotrebuje. Ak jr starší chlieb, rožky tak chlieb vo vahci,hemendex a hrianky,tousty,lečo,špagety,raz za cas krupica a rôzne rýchle jedlá vymýšľam. Záleží podľa toho co potrebujeme stroviť a načo majú chuť. No ja veľa varim a veľmi veľa experimentum a vymýšľam. Lebo aj nemáme tak jeme piate cez deviate a hlavne na kilá šunky,salámy a syry.

sisska96
31. aug 2024

Co je kvalitný syr? Syr je syr 🤷🏻‍♀️ ja kupujem syry v akcii hocijaký len aby bol zrejuci. Joghurty tiež nekupujem najdrahšie 🤷🏻‍♀️a väčšinou v kauflande kde je klubcard a kupóny. No neviem my sme dneska slušne nakupovali za 15 a určite nasledujuce 3 dní nejdeme do obchodu

evickuska
31. aug 2024

@autorka podobne mam pocit, ze moji zeru ako pasomnice...