Vzťah po pôrode a sebavedomie

29. júl 2024

Ahojte baby je mi strašne smutno potrebujem nejakú radu alebo podporiť…som 6 mesiacov po pôrode a priateľ sa má vôbec nedotkne dokym nechce sex,nedá mi pusu ani má neobime proste nič aj som mu to povedala a on sa na tom zasmial ako keby to nebola pravda a radšej sa chytil a išiel pozerať telku teraz tu ležím pri malom a revem…nevyzeram tak ako som vyzerala a veľmi zle sa kvôli tomu aj cítim a ešte aj on mi dáva na javo že už to nieje take aké to byvavalo,sebavedomie mám nulové,vždy som sa rada obimala,tulila od malička som bola od rodičov na to zvyknutá a teraz mám toho dosť aj pri malom k tomu ešte hrozne vyzerám a priateľ sa ešte ku mne aj takto chová už som z toho unavená

zuzanita1609
29. júl 2024

Si mamina,keď tvoj priateľ nemyslí na teba,ty všetku svoju energiu venuj dieťatku a medzi tým sa začni venovať aj sebe. Pocvič si,pekne sa uprav,obleč a chodievaj von s kočíkom ako hrdá mamina 😊. Plačom u chlapa málokedy pochodiš, skôr naopak. A je to možno len obdobie, nálady, ktoré preverí akýkoľvek vzťah.

colsami
29. júl 2024

Je mi to luto.
Od frajera, ktoremu si porodila syna, by som ocakavala ze Ta bude nosit na rukach a poziada o ruku.

Urcite nevyzeras tak hrozne aby ho to ospravedlnovalo ze takto dopadol vas vztah po porode. Ak to teda pred porodom bolo diametralne odlisne.

really8
30. júl 2024

A co robis preto aby si vyzerala tak ako by si chcela?

eva233
30. júl 2024

Bábätko ma 6m. Povedať chlapovi. Muž moj potrebujem so sebou niečo robiť, nie som so sebou spokojná a ako vidím ani ty nie. 3x do týždňa budem chodiť do fitka/behať/cvičiť doma. Zariad si to tak aby si mohol byť s dieťaťom. Určiť mu čas pripadne sa vždy na začiatku týždňa dohodnúť kedy to bude. Ty si daj hodku dve cvičenia potom zvyšok venuj relaxu a daj sa dokopy. Nie kvôli chlapovi, ale kvôli sebe a dieťaťu. Bábätko je malé a potrebuje spokojnu mamu a ty takisto pre svoje vlastné psychické zdravie potrebuješ byt OK. Čím skôr začneš tým skôr to bude viac v pohode a aj chlap s prebudí o co prišiel. Nebuď závislá na chlapskych rečiach a celkovo na chlapovi. Keď sa mu nepáči nech sa strčíty si krásna žena, matka a tak sa aj potrebuješ prezentovať a cítiť 💪💪👍

pininka1
30. júl 2024

Po každom pôrode som mala tieto pocity, proste hormóny a potrebujeme viac pozornosti co žiaľ väčšina chlapov nechápe. Im sa s telom nič nedeje, čiže nerozumejú, ale netlacila by som na pílu, je to pre vás oboch nová situácia.

autor
30. júl 2024

Tak žiaľ maľovať sa momentálne nemôžem keďže na tvári sa mi v tehotenstve spravil zápal a ku kožnej som sa dostala len minulý týždeň lebo som mala problémy s poistením a tu v Rakúsku sa čaká na termíny neskutočne dlho takze už sa to lieči ale maľovať sa nemôžem teda aspoň make up nie…jesť ani nejem iba keď príde priateľ z prace lebo nestiham… malemu idu zuby takze je mrncavy popri tom musím upratovať a variť take cez deň si ani nesadnem som rada keď stihnem ist na záchod😅priateľ vždy dôjde unavený z práce okolo 18:00 takze ísť niekam cvičiť tak že by bol maly s ním nieje možné

autor
30. júl 2024

@zuzanita1609 Neplakala som pred ním až keď odisiel

really8
30. júl 2024

Snad nemusis kazdy den varit a upratovat. To su take vyhovorky len.

stanislavicenka
30. júl 2024

To ma mrzi, ze mas pri sebe takeho necitliveho trula. Ak sa ty necitis v pohode, tak musis pre seba naozaj nieco urobit. Ale ten muz by ta mal podporovat.
Bud mi to narovinu povedat a trvat na tom, alebo sa zariadit postupne tak, aby videl, ze nieco treba zmenit aj v jeho vlastnom postoji.
Ja som toto nezazila, moj manzel mi je vzdy oporou, po porodoch bol vzdy pri mne, a pre neho som stale krasna. Hovori mi to, aj ked som Po 100km na bicykli😁.
Drzim ti palce

autor
30. júl 2024

@really8 no neviem ako vyzera tvoja domácnosť a tvoje zvyky ale áno ja upratujem a varím každý deň 😀po tomto celom som cela mokra spotena takze verim v to že aj to spali nejaké tuky…neviem si predstaviť že by som si večer išla ľahnúť s vedomím že som cely deň nič nespravila

fineta
30. júl 2024

Vo vzťahu je veľmi dôležité podržať manžela/ku, keď nemá práve najlepšie dni. Byť oporou v dobrom aj zlom, v pohode aj nepohode. Nie iba keď ide všetko po masle. Vy ešte manželia nie ste a podporu necítiš. Je to problém... Možno sa to časom vyrieši a možno aj nie. Hlavne sa zameraj na malého a na seba, snaž sa byť čo najviac v pohode, nech si neprivodíš nejaké vážnejšie problémy. Si ešte krátko po pôrode, psychika je zradná. Držím päste.

autor
30. júl 2024

@fineta no…sme spolu 5 rokov porodila som mu syna,má jeho priezvisko,varím,upratujem,vždy sa ho pytam ako sa,všetko vybavujem okolo malého aj bývania aj nás…a prsten na ruke nemám jeho výhovorka je že nemá na taky prsten peniaze…za 1. ja niesom nejaka náročná povedala som mu že mne stačí prsten za 2€ z čínskeho obchodu a za 2. S peniazmi teda problém nemáme vôbec takze len tolko k tomu…ja už nemám energiu urobiť pre neho niečo viac lebo by som sa už asi zrútila

really8
30. júl 2024

No u nas hlavne domacnost nie je na prvom mieste. Mame trosku inak nastavene hodnoty a som v prvom rade manzelka a matka az potom hospodynka. Iba ked stvornozkovali som vysavala kazdy den. Ale ed je dolezitejsie mat umyte okno ako spokojne manzelstvo budis.

blonde_bella
30. júl 2024

A prečo je tvoj cieľ, aby si ťa zobral?
To ma byť jeho cieľ, aby si povedala áno!
Mne príde že si je tebou taký istý, že ti nepotrebuje dávať prsteň.

3petka
30. júl 2024

Nemôžeš, nevieš, nechceš tak nerieš!!!!
Môžeš, chceš, vieš tak dačo s tým rob. Buď sa budeš ľutovať alebo začneš niečo robiť. O tvojom chlapovi ani nehovorím, treba mu dať pocítiť že nie si na dieťa sama.

fineta
30. júl 2024

Pozri, vedela si asi, ze nie je pre neho podstatné, aby si Ťa vzal a ty si bola aj napriek tomu ochotná založiť si s nim rodinu. 🙆‍♀️

Si starostlivá žena, mamina. Vidí to pánko alebo to všetko považuje za samozrejmosť? Popremýšľaj, či by nebolo lepšie zvoliť vo všetkom strednú cestu. Nemusíš mať domácnosť na 100 % a hrnce vždy plné, podeľte si prácu a ty sa venuj o to viac sebe. Tiež som to kedysi tak robila, vsetko nech je tip top a ja na poslednom mieste. Okolie vysmiate, spokojnosť u každého a ja mlela z posledného... Zaraď do svojho dňa aj čas pre seba, budeš žiariť a okolie to ocení. A možno aj tá prehnaná istota, ktorú v Tebe partner má trošku pominie.

autor
30. júl 2024

@really8 a ako sa mi zmení vzťah keď cez deň nenavarim a neupracem keď je aj tak cely deň v práci? Z toho že sa mi zmení vzhľad sa nikto nenaje…cely deň som v pohybe pijem čistú vodu alebo zelený čaj a jem prvý krát keď dôjde priateľ z prace…na svadbu vôbec netlačím nieje to vôbec dôležité ale keby som muž a a zena mi vynosi a odrodi dieťa a tlačil by som na to aby dieťa malo moje priezvisko tak ho doprajem aj jej nie? Niesme spolu rok

autor
30. júl 2024

A on tiež nemá najvysportovanejsiu postavu 😀

majlo1234
30. júl 2024

Treba mu povedat svoje potreby tak, aby pochopil. Oni su obcas uplne nechapavi. Pekne sa staras o neho aj o jeho dieta, na seba a svoje potreby kasles a potom si nestastna. Musis dupat aj za seba, za to, ze chces svadbu, ze chces pomohjat, ze chces vztah pre seba. Lebo nakoniec nebudes mat nic

luccija
30. júl 2024

Začni normálne jesť a nie večer o 18 chces skolabovať?takto neschudnes.to, že ťa objímali rodičia je pekné, ale tvoj partner asi na takéto veci nie je.Ci bol predtým iný?Veľa ženám svojim spôsobom na RD začne presvihavat bez urážky celý deň sa starajú o blaho iných a potom si vynucuju pozornosť cítia sa osamelo.
Na postavu zapracujes chce to cas

really8
30. júl 2024

Vies co, kasli na to. Ty chces len fnukat a lutovat a nie hladat riesenia. Poviem ti len posledne. Po prvom porode som mala najlepsiu ppstavu v zivote. 6m dieta spi minimalne dvakrat denne. Kazdy den som stihala si hodinu zacvicit kym spalo. Ale ty asi svohim prispevkom chces polutovat, vypocut si aka si dokonala lebo mas kazdy den navarene a popratane (neviem asi nemate zakladne hygienicke navyky ked to musis robit denne) a okydat chlapa. Toho sa nezucastnim. Pekny den

evcagabi
30. júl 2024

Z toho, ze sa budes starat o seba sa sice nikto nenaje ale ty sa budes citit uplne inak ked uvidis prve zmeny na svojom tele a pride ta prvotna spokojnost so sebou. V podstate si zalozila temu, aka si nespokojna ale v konecnom dosledku tu len obhajujes svoj nastaveny stereotyp. Ja som teda uplne spokojna so sebou, ked cely den nic neurobim, venujem sa sebe a ked pride partner tak jemu. Sice bejby este len cakame kazdym dnom ale uz som dostala na narodeniny parmenetku na welnes a moj planuje, ako mi pomoze aby som sa aj ja citila dobre ako predtym a to mam hore 10kg. Mozno to teraz vidim ruzovo, ale moj partner odo mna neocakava a ani nikdy neocakaval komfort ako od nejakej zienky domacej co sa mu moce okolo prdele

zuzubb007
30. júl 2024

Načo mu robíš slúžku, prepáč, ale evidentne len na to si mu dobrá, keby chcel peniaze sú výhovorka svadba sa dá spraviť aj za pár eur bez oslav, on neráta s tebou absolutne čo ďalej, možno očakával niečo ine, a akože pol roka ste nič nerobili? To myslíš vážne, podľa mňa na 100% má bokovku, zdravý chlap by nevydržal, ja by som sa pekne odpojila od neho a budeš si spokojne žiť svoj život , nebude to žiadnou vahou čo máš o 20 kíl navyše? Ukázala by som mu samostatnosť krásne by som schudla a kopla ho do riti

eva233
30. júl 2024

Písala si, že aj ty sa zle cítiš kvôli tomu ako
vyzeráš.... Tak potom keď ty sa necítiš dobre vo svojom tele ako asi to môže vnímať tvoj partner?
Ked sa nepáčiš sama sebe ako sa môžeš druhému...
Tu nejde o to, že nenavaris alebo neupraces ale o to, že budeš mať čas na seba večer nebudeš taka unavená a budeš mat čas niečo so sebou robiť... Ono nemusíš hneď teda cvičiť ale ak vravíš ze varia tak var take aby si chudla stravou... Chudnutie je celé o tom aby bol korigovany príjem a výdaj...
A to robí každý deň do 18tej aj cez víkendy? Od koľkej ráno je preč... Mne pomohlo keď som ráno cvičila hneď som mala naštartovaní deň inak... A ono netreba veľa niekedy aj 20 minút kým dieťa spi hneď ráno.... A to, že síce ty ako vravíš mu peries varis uprarujes je fajn ale v tom prípade ak ho už nepriťahujes ta ma ako chyznu a nie ako partnerku.
Už si sa s ním o tom snažila rozprávať v pokoji?

autor
30. júl 2024

@zuzubb007 ale mali sex mávame o to vôbec nejde ale dokym to nechce tak sa má ani nedotkne a bokovku nemá lebo vidíme navzájom svoje polohy a koľko krát mu volám tak zdvihne a je v práci žijeme k tomu v Rakúsku a on nemecky nevie s nikým sa nestretáva len do roboty chodí…

autor
30. júl 2024

@really8 áno presne to chcem diki za radu 🤣nemáme hygienické návyky lebo upratujem každý deň 😌

autor
30. júl 2024

@eva233 robí od rana 6:40 odchádza…keď navarím zdravo on to nezje a cez víkendy nepracuje ale chce oddychovať lebo že cely týždeň robí…sebe niekedy robím zvlášť jedlo alebo niekedy nejem ani niesom hladná

pandorra
30. júl 2024

Preco nejes?Ja sice nedietujem, ale zakladna vec je najest sa, aby telo nehladovalo. Chlap ti zjavne nepomaha a ty napriek tomu sa ho zastavas.. Tak co od nas chces pocut? Kazdy navrh negujes, ze sa to neda..

really8
30. júl 2024

No evidentne nie. A kto ti robi bordel ked je muz cely den prec? Ty sama? Lebo to pol rocne isto nie. Urcite nemusis kazdy den prat a zehlit, ani umyvat podlahu, okna, kupelnu. Ale teda ak sa nevyzuvate, neviete po sebe splachnut a vsetko nechate tak jak vam z ruk odpadne tak ano. To treba kazdy den upratavat.

luccija
30. júl 2024

@zuzubb007 navarit a upratať nie je robiť slúžku.
To robí každá žena čo má rodinu.Autorka čo je vlastne problém, že nechce sex?či málo sa s tebou rozpráva?chyba žien je, že sa väčšinou zahrabu doma a upratujú, nemajú kamarátky, nikam nejdú cez deň a potom čakajú na muža ako na spasenie ten je unavený z roboty a nechce sa mu počúvať ponosy žien.Najdi si kamarátku a sprav si režim dňa choď do mesta na veľké prechádzky trocha ži....aj muži sa príchodom dieťaťa zmenia v noci sa tak nevyspia, zodpovednosť, peniaze....jednoducho ste rodičia nie milenci ktori mali čas a chuť vždy...dieťa bolo plánované?