Vyznávate si lásku s partnerom?

lianka09
10. aug 2015

S manzelom sme spolu 13 rokov, mame jednu 7r dceru, a nejak to prestalo fungovat. Teda manzel si mysli, ze je to vsetk ok, ale mne chybaju iste veci. Nemozem povedat, zeby sme tak fungovali niekedy, ale mne chybaju take tie mile vyznania. Alebo aspon slovko, ze ma lubi obcas. My sa napr. ani nebozkavame tak intimne, zalubene. Ak uz, tak je z toho vzdy viac. Len tak z pocitu neznosti sa to tusim este nikdy nestalo. A mne to chyba. V intimnej oblasti je to tiez tak raz za cas, a to tak sup sup. Ja by som este velmi rada mala jedno babatko, ale takto neviem ci do toho ist. Ako to mate vy?

velkacica
10. aug 2015

mojkaj sa s deckom, to je predsa najväčšia láska pre ženu...

timi1012
10. aug 2015

Byt s niekym 13rokov nieje malo. Za prve si poloz otazku preco si s nim tak dlho ake to bolo predtym a hlavne sa zamysli nadtym ake by to bolo bez neho. Kazdy vztah ci manzelstvo sa meni. Ale podstatne je ze vies preco ste stale spolu, neverim ze je to "len" kvoli dcerke, niekedy nepotrebujes slova na to aby si vedela co k tebe ten druhy citi, my sme s mm 7rokov a neviem ako je to u inych ale my dvaja sa milujeme stale, co u nas znamena ze si to navzajom aj hovorime, a hlavne si to dokazujeme vzajomnou uctou, respektom, vernostou, ak nam nieco vadi vzdy si to vydiskutujeme, komunikacia je na prvom mieste. Preto aj tebe mozem len tolko poradit ze ak mas nejake pocity ci potreby tak to svojmu muzovy jednoducho povedz. Ty mu hovoris ze ho lubis? A co on na to? A co sa tika intimneho zivota ani u nas to nieje hodinove 🙂 ale sme spokojny. Vsetko dobre ti prajem...

mamina_25
10. aug 2015

@velkacica no to si jej poradila teda.... 🙄
@lianka09 nic ine ako uprimny rozhovor s tvojim muzom ti nepomoze.tak kup vecer vinko,navar nieco dobre a sup to prebrat.ak ta ma rad,tak sa bude zaujimat o to,co ti vadi alebo chyba a urobi s tym nieco 😉

bajana
10. aug 2015

Sme spolu 7r, žijeme spolu 6r, máme 1 dieťa a druhé na ceste. Pusy len letme, občas pohladenie, objatie. Vyznania lásky asi ani nikdy neboli (možno tak 5x dokopy?)...Obom nám to vyhovuje.
Ak máš problém, komunikuj s mužom a neporovnávaj - toto sú výsostne individuálne záležitosti.

mima4
10. aug 2015

@lianka09

mozno tvoj manzel ma iny jazyk lasky..a tym ti vyjadruje ako ta lubi.

Urcite nemat dietatko kvôli tomuto je nezmysel.. netreba si vyrabat problemy, tam kde nie su... s tym clovekom predsa ta caka cas az do smrti... tak treba hladat na nom pozitiva...a ozivovat vztah..komunikovat...a byt k nemu uprimna

timik85
10. aug 2015

Neviem či Vám pomôže ak budete počuť ako to majú iné páry.. a s prepáčením, ale rada mojkať sa s dieťaťom je podľa mňa nešťastná, dieťa raz vyrastie a pôjde svojou cestou, preto ani v čase keď je malé netreba zabúdať na svojho partnera a treba sa starať aj vtedy o rozvíjanie partnerského vzťahu.. Preto si myslím,že je super, že máte stále túžbu po intímnych dotykoch manžela.. dovolím si poradiť, nevzdávajte sa tej túžby a ani nečakajte, že manžel to z Vás vycíti či príde na to sám, že by to "mal vedieť sám od seba".. tak to nie je, vo víre stereotypu každodenného života, väčších i menších starostí a trápenia pozabudneme na dôležité drobnosti.. nieje nič účinnejšie než otvorene o tom hovoriť, po čom túžime, čo by sme potrebovali dostávať, ale aj dávať.. a potom to chce kúsok trpezlivosti, trvácne zmeny sa nedejú zo dňa na deň ale postupne sa učia a budujú.. hore hlavu, chce to len pochopenie, trpezlivosť a otvorenosť 😉

libka1
10. aug 2015

@velkacica chod do prdele ty chodiaci komplex!
@lianka09 vaz si toho co mas, asi nikdy nebol velky romantik predpokladam, tak cakat od neho koncert pod oknom je bezpredmetne. Povedz mu ze ta to stve, mozno sa zmobilizuje, alebo sa aspon posnazi...

lubkavargova1
10. aug 2015

Vies, to ze mate dietatko este neznamena ze manzel skoncil svoju ulohu vo vasom zivote. Ano, dieta je pekna vec, ale mas manzela a aj muza. A urcite si si ho brala lebo ste sa lubili. Myslim, si ze tym ze ste vstupili do manzelskeho zvazku este neskoncilo to pekne romanticke medzi vami....a ucte by aj manzela prekvapilo a potesilo nejake romanticke gesto, malinke vyznanie lasky....niekedy treba chlapov aj nakopnut a potom to ide...len nezabudat ze skor ako dieta, tu bol chlap. A deti vyrastu, odletia z hniezda, ale zivotny partner tu bude stale. Mne sa tak paci ked vidim aj starich ludi ako su za rucicky a maju sa radi. Je to uz iny level lasky, ale vidno, ze nieco si zivotom presli a su v spolu v dobrom aj v zlom a to mi dava taku nadej, ze az take zle to v dnesnom svete nieje 😀 😀

147789laska
10. aug 2015

@lubkavargova1 ahoj krasne napisane a nezabudat na to ze aj chlap je vlastne vecne dietatko 🙂)
ak nikdy nebol typ velky romantik uz nim ani nebude,,, ak by bol a uz nieje to by bolo malicko horsie a hladali by sme potom priciny preco ochladol..
a nezabudni, aka budes ty k nemu taky pristup sa ti vrati, pri milom a neznom tvojom spravani aj on bude mily a priast ako maciatko/kocurik 🙂

lubkavargova1
10. aug 2015

@147789laska tak tak...niekedy staci aj droby odkaz na chladicke, alebo len tak objatie, pusa, do telefonu pri luceni povedat "lubim ta"...proste nemusia byt velke kytice 200 ruzove...ked je to uprimne a od srdiecka aj blby kamienok v tvare srdca potesi viac ako nejaky precackany nahrdelnik.. 🙂

emocka
10. aug 2015

U nás sa vyznáva láska "skutkami", to prebuduje, záradu prekope, izby vymaľuje a čaká pochvalu, ale nie ústnu. Sú chlapi rôzni ako aj my sme.

cmulinko
10. aug 2015

@lianka09 najvacsi problem je v tom,ze tento problem vnimas len ty a tvoj manzel si mysli,ze vsetko je v najlepsom poriadku a on tomu naozaj veri.Je s tebou spokojny...ty si jeho istota,ktorej uz nemusi dvorit.Stala sa z vas typicka dlhorocna dvojica a myslim si,ze nie si jedina na svete,ktora v takomto vztahu zije.Nazvala by som to stereotypom.Ja som raz videla jeden velmi krasny film na podobnu temu vychladnuteho manzelstva.Vola sa to V jednom ohni-Fireproof. Ak si to uz videla,tak urcite suhlasis,ze je to nadherny film o vztahu muza a zeny a o com je manzelstvo. Ak si to nevidela,tak ak budes mat cas a chut mozes si to kuknut na tomto linku.
http://gloria.tv/?media=134606&language=2f8MRYt...

lianka09
autor
10. aug 2015

dakujem vam za vsetky odpovede. Ja s vami uplne suhlasim a viem, ze to tak funguje. aj si uvedomujem veci, kt. tu odzneli. problem je ale, ze my sme sa o tom uz tooolkokrat rozpavali a pomohlo to iba nacas. Jemu to nechyba, mne ano. Niekedy mam pocit, zeby nam bolo lepsie oddelene ako spolu. A tiez ma uz nebavi, snazit sa len z mojej starny. Preco niekedy, ked je kriza nezacne riesit situaciu on 😖

147789laska
10. aug 2015

@lianka09 ach jaj toto asi nepis :( neuvazuj prosim nad oddelenim byvanim ak je vas problem len v nedostatku pozornosti
ak je pre teba ale oporou, stabilitou, ak je starosltivy, ak je ti verny, pomaha.. potom nedostatok emocii ktore neprejavi nech ta obcas rozosmuti ale nesposobi vase odlucenie, ved to ani nepochopi ak je taky...
ale komunikacia a pripominanie je dolezite, tak ho to nauc ved muzi su ako deti ale aj ako zvieratka, opakovaným ucenim pochopia uplne vsetko 🙂

lianka09
autor
10. aug 2015

neviem ci je sanca este naucit, ked sa to po 13 r nenaucil 🙂

december1111
10. aug 2015

Prepac ale nazivas krizou to ze ti nehovori lubim ta? Pomaha ti s malou? Pomaha ti celkovo vo vychove, starostlivost o domacnost atd...? "Niekedy by bolo najlepsie oddelene..." tvoje slova, najprv si uprac v sebe a potom komunikuj s manzelom. Nememu decku ani vlastna mat nerozumie. Pripadas mi tak ze ty sama nevies co k tvojmu m citis...

sorciera24
10. aug 2015

@lianka09 my sme spolu presne ako vy 13rokov to bude, mame 6rocneho syna a teraz 9mesacneho..... neviem, co cakas od vztahu a co si si a preco az po tolkych rokoch uvedomila....co ine oblasti? aky je to manzel, otec?
ci jednoducho si sa zamyslela a aztuzila po tomto zrazu?...(lebo vlastne vsetko ostatne je ok?)
neviem?...ty musis vediet...
my sa lubime aj teraz po 13tich rokoch...ale vztah prechadza roznymi fazami a laska ma predsa rozne podoby pocas neho.....akoze nemozem poroovnavat napr. nase prve 2 roky chodenia (kedy sme sa nonstop bozkavali a hovorili si lubim ta aj 20krat za den) a teraz po tolkych rokoch....faza zamilovanosti je prec (to je ajsne)...ale alska sa u nas dokazuje halvne cinmi!....ked vidim, co vsetko manzel pre mna robi....ako mi pomaha, co kona....to je laska!.....vasnive bozkavanie nie je na dennom poriadku.......uz davno nie.... slova lubim ta.....su tiez vynimocne, ale inak by zovsedneli...obcasne objatie takisto...raz pridem ja a ojimem ho....inokedy zas on......ale naozaj je to obcasne...ak to chces inak....tak mu to povedz a ja si kaldiem otazku....aj ty mu prejavujes take neznosti ako od neho ocakavas? 🙂
co sa tyka milovania...zas je to na vas.....u nas je to ako ekdy....niekedy rychlovka (pri 2och detoch je to super:D), inokedy viac casu......aspon je zmena 😀 dolezite je u mna, ze sa frekvencia nezmenila a sposob....a to, ze muz nemysli pri tom len na seba,ale aj na mna, aby mne bolo dobre...od toho sa to vsetko odvija a vzdy to tak bolo 😉
nevidime tu do vasho vztahu, nevieme ako komunikujete, ako zijete....je to na vas.......
pre mna je dolezite ovela viac, ze moj muz je skvely manzel a otec.....a druhe dieta mam s nim preve preto, ze nikoho ineho si vedla seba a mat s nim dieta nedokazem predstavit....zamysli sa aj ty nad podstatou.....lebo podstatne veci vo vztahu su niekedy uplne ine nez co si vybajime 😉

lianka09
autor
10. aug 2015

@december1111 problem je v tom, ze komunikujeme len ja. teda to po com tuzim hovorim iba ja, jemu tento stav pripada normalny. mne teda nie. som zena, a ako kazda ina aj ja by som sa rada dockala pozornosti, neznosti.... ale on to tak neciti. Je dobry otec, partner v domacnosti,...ale ako partner vo vztahu to nefunguje.

147789laska
10. aug 2015

@lubkavargova1 vidis a ja som prave prisiel z obchodu a domov kupil precackany nahrdelnik 🙂 co s nim teraz? 🙂
ale nie, mas pravdu, ako som pisal nizsie chce to vysvetlenie, ak sa lubia, ak je tam zaujem byt spolu pre manzela nebude problem urobit obcas gesto a idealne bude ak to nebude vynutene ale pochopenie toho co manzelka potrebuje

hrcavdeske
10. aug 2015

@lianka09 som s manzelom dohromady 9 rokov mame 4 rocne dieta . vzdy ked ide do prace na par dni a vzdy ked prichadza si dame bozk casto jazyckovy, no nie vzdy, podla okolnosti...
ked je doma a ja varim, casot ku mne pride chyti ma za zadok a zvrtne sa varenie na nieco ine.. vecer pri filme sa drzime alebo sme na sebe nacapeny / tiez nie vzdy ) a ked ideme s partiou tak tiez nema problem ma drzta za ruku, obcas nejaka pusa letma..
a co sa tyka slov, ked je par tisic km od nas tak si to casto volame apiseme, ked sme doma, tak pomenej.. ved sme spolu. vacisnou ked cestuje , ale hovrime si to... hmmm v priemere raz tyzdenne 😀 😕 s tym ze dodame ze si chybame... . necukrickujeme sa prehnane ale zas nie sme nejaky chladny k sebe

december1111
10. aug 2015

@lianka09 pozornost, neznost... to su take veci po 13 rokoch dovolim si tvrdit pekne veci ale nie tak dolezite a vzacne ako to vsetko co mas, ale otazka je to ci vies ake dolezite veci mas...velmi pekne ti to napisala sorciera.

libka1
10. aug 2015

mne manzel povie ze ma lubi mozno raz za rok. ale zas vecer pri telke mi pomasiruje bolave nohy sam od seba, a to je lepsie ako 1000 jazyckovych a kludne moze byt pri tom ticho, vyznania mi nechybaju 😀 😀

katiep
10. aug 2015

Mate dieta a viacero povinnosti, samozrejme, aj casom .. to tak vsetko zovsednie. Ak ma nejake hobby tak to skuste s nim.. viacej spolu ako rodina... popripade len vy dvaja. Viacej sa zblizite ... mozno ten spolocny relax Vam obom pomoze. Vicej pozitivnych zazitkov vo vztahu, viacej pozitivnej energie a prejavi sa to aj v beznom zivote. Samozrejme treba najst taku tu strednu cestu.

jana_eyre
10. aug 2015

ja som s mojim muzom 11ty rok.. nikdy nebol na nejake extremne vyznania lasky - zo zaciatku mi to prekazalo, lebo z byvalych vztahov som bola zvyknuta na ine, hoci teda ja nie som moc romanticky clovek.. ale podarilo sa mu mi vysvetlit, ze proste on na to nejako extra nie je, ani na intimne bozkavanie /to mi prekazalo asi najviac, ale zvykla som si/ - tym ze mi to neopakuje stale dookola neznamena, ze ma nelubi..

to ze ma lubi vidim v tom, ako sa o mna zaujima, ako sa somnou smeje, ako ma objime pred spanim, ako mi pomoze doma a s detmi, ako sa stara ked mam migrenu.. jednoducho si viem vydedukovat, ze take veci co robi on by nerobil, keby ku mne necitil lasku.. nie kazdy je na slovne vyjadrenia, to ze ma lubi mi vzdy povie pri gratulacii k narodkam, alebo podobne.. ani ja mu nejako extra lasku nevyznavam - nemam tu potrebu..

takze ja osobne si myslim, ze ak je vztah v poriadku po neznej stranke /objimanie, rozpravanie, porozumenie/ netreba to riesit a tesit sa na dalsie potencionalne babatko.. ak ti to ale velmi prekaza - tak sa s nim treba uprimne porozpravat..

bajana
10. aug 2015

No ak uvažuješ nad rozchodom resp. rozvodom, tak to ozaj nechápem...

qetinka
10. aug 2015

Mne manžel hovori kazdy jeden den ako ma lúbi...to iste robim aj ja...a sme spolu 17 rok.🙂

libka1
10. aug 2015

@qetinka fiha, to ste ale velka vynimka si myslim 🙂 ale aspon das nadej zenam ze aj taky chlap existuje niekde...

bubelko
10. aug 2015

@lianka09 som s muzom 21.rok. z toho sme 13 manzelia.
v uvodnom prispevku pises, ze ani pred tym taky nebol. pred tym ti tie mile vyznania nechybali? ak nebol romantik vtedy, nebude ani teraz. ako - mozes do neho hucat ako do suda, mozno to po dalsich rokoch pochopi. ale mna skor zaujima, preco ti to zacalo vadit az teraz?

moj muz nikdy romantik nebol. kvety mi nekupuje ani na narodeniny - mam ich v zime, jeho vysvetlenie - kym pridem domov, tak aj tak zmrznu. a ma pravdu. par krat som na narodeniny kvety od neho dostala a vydzrali jeden den. a bolo mi to luto. takze na tom netrvam. kvety som si zacala kupovat sama - nie na sviatky, ale ked mam naladu - tulipany, frezie, gladioly ale aj ruze.
mam rada, ked mi napise z roboty - idem do obchodu, netreba nieco kupit?
alebo - ide vikend, nepojdeme tam a tam?
ked rano zobudi deti, urobi im trebars ranajky a mne prinesie k posteli kavu, ze mam vstat, lebo on ide a deti musim vypustit ja... nepotrebujem 5x za den dostat sms s vyznanim. staci ked ide z domu a povie, pekny den 😉
zamysli sa nad tym, co ti naozaj chyba. ci len slova alebo sa vam naozaj nevenuje, nevsima si ta. ci si sa nenechala uniest predstavami o romantike a pritom ta realna ti unika 😉

originaltea
10. aug 2015
kristinka.s
10. aug 2015

@sorciera24 pekne napisane, ale ja si skor myslim, ze veci, kt. si opisala su take bezne vramci spoluzitia, ludskosti a zdraveho rodinneho zivota. Mne to skor pride, ze on nema zaujem o nu ako o zenu, nezaujima sa a je mu kvazi jedno ako sa ona citi, co jej chyba. Mozno by som skusila este jeden rozhovor, ak nepomoze tak poradna? jednoznacne tam citit stereotyp