Sú dlhoročné snažilky viac závislé na svojich malých deťoch?

4. júl 2024

Su podla vas dlhorocne slazilky viac zavisle na svojich malych detoch? Myslim take zeny, ktore sa snazia viac ako 5 rokov, zaziju aj potraty pocas snazenia o dieta, prejdu IUI, IVF. Lebo ja poznam par takych zien, a svoje dieta nedaju ani svokre postrazit, do skolky davaju deti najskor 4 rocne a hladaju vsetky mozne diagnozy, aby s dietatom boli na predlzenej rodicovskej do 6 rokov. A to same nununu na dieta, ziadna prisnejsia veta, ziadne na zadok. Spravaju sa k dietatu ako k motylikovi krehkemu.

autor
4. júl 2024

SNAZILKY - oprava

vanilkovazmrzka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
klip0
4. júl 2024

Veď dieťa je krehký motýlik, nech už naňho rodičia čakali akokoľvek dlho. Správať sa k dieťaťu hrubo alebo mu dať na zadok je primitívne.
A áno možno si tak viac vážia že môžu byť rodičmi

autor
4. júl 2024

@vanilkovazmrzka 😃😃😃 co?

dadka1997
4. júl 2024

Necítim, že by som svoje deti milovala menej alo kamoška, ktora je po IVF

autor
4. júl 2024

@dadka1997 Ja nepises o laske, ale o zavislosti az chorobnej na dietati

gejb
4. júl 2024

Závislé nie, ale boja sa o ne viac... (skúsenosti z môjho okolia)

dadka1997
4. júl 2024

A to je aky rozdiel ? Veď to je vsetko laska, bojím sa o ne viac, ako o svoj život, su pre mňa všetkým, nevedela by som su bez nich predstaviť žiť.. tak aj kamoška, aj ona tak isto ich miluje, ale urcite ich nejde zožrať láskou, alebo deti nedusí doma,kôli strachu ani chorobnej zavislosti na nich

autor
4. júl 2024

@dadka1997 Vidis, a ja poznam take co ani z ruky dieta po nekolkorocnom snazeni nepustia. Proste sa o tie deti az prehnane boja. Preto ani do skolky nechcu deti dat.

maminkadeticiek
4. júl 2024

Mam skusenost ze ano.A aj precitlivele.Nehovorim ze vsetky,nechcem sa nikoho dotknut,ale ja mam taku skusenost.

reanda
4. júl 2024

to je chorobna zavislost na dietati? nedavat mu na zadok, nestrcit ho cim skor do skolky a nedavat ho niekomu strazit? zaujimavy pohlad 😀

autor
4. júl 2024

@reanda Ale nedat ani na minutu ani rodine postrazit? Nedat ani v 3 rokoch do skolky, lebo sa zena boji. A jasne ze nemyslim, ze treba po riti davat dietatu, ale tieto zeny ani hlas na dieta nezvysia. Iba same nunu nesmies pokladik nunu. Proste podla mna niektorym zenam prepne z niekolkorocneho snazenia a extra sa boja o dieta.

domka222
4. júl 2024

A čo ti toto správanie nejak extrémne zasahuje do života, či ako? Či prečo ťa to trápi?

pankpanda
4. júl 2024

Ja nie, dcéra je zo 4.tehob tuzobneho tehotenstva, ale aj zakricim,ked naschval robí zle aj ku svokrovcov chidi spat so starsim uz od malicka,lebo chce aj do jaslí chodila. Ale dost ju mojkam a uzivam si ju, ale to aj staršieho, ktorý vyšiel na prvý sup. Skor je to take,ze dievčatko, rada je kontaktná.

viestta
4. júl 2024

Sutorka, myslim si, ze to je pripad od pripadu ine. Poznam par, ktory ma obidve deti z asistovenej reprodukcie a spravaju sa k nim ako XY inych rodicov- Poznam takych, ktori maju dieta neplanovane a ma helikopterovu matku, ktora presne spada to toho tvoju popisu "neda dieta z ruka".

autor
4. júl 2024

@domka222 Nie, iba sa zamyslam, ze to zanecha psychicke stopy na tych zenach a nesu si to cely zivot uz. Je to smutne. Najprv sa roky snazia o dieta a ked dieta uz maju velmi extremne sa o dieta boja. Maju to tazke.

klip0
4. júl 2024

Nedať ani v troch rokoch do škôlky... Píšeš to akoby to bolo úplne absurdné, akoby išlo o pomaly dospelého človeka. 3r dieťa nepotrebuje škôlku, zväčša tam chodia lebo sa matka musí/chce vrátiť do práce.
Cítim tú trochu závisť že sú s deťmi dlhšie doma

masinka
4. júl 2024

Poznam aj taku co otehotnela ani nevedela ako a napriek tomu sa sprava ako by deti boli z cukru, aj taku, co sa dlhsie nedarilo a teraz deti uprace k niekomu pri kazdej prilezitosti, takze z mojej statistickej vzorky by vysiel presne opacny vysledok.

domka222
4. júl 2024

Nie,ty sa nezamýšľaš,že to majú ťažké. Ty chceš týmto poukázať, že tie deti sú podľa teba nesprávne vychovávané,poprípade rozmaznávané lebo sa po nich nekričí, nedostanú po riti a nestarajú sa o nich iní

autor
4. júl 2024

@domka222 Nejdem reagovat na tieto tvoje vety ani. Ak mas zlu naladu tak si daj cokoladu, a pusti hudbu 🙂.

reanda
4. júl 2024

je kopu zien, ktore sa o deti prilis boja, nemusi to suvisiet iba s tym, ze nemohli dlho otehotniet.. ale tie priklady, co si ty popisala, vobec nereprezentuju matku, co sa prilis boji o dieta.. moze to byt kludne iba matka, co ma iny pristup k vychove a ine potreby, ako je bezne .. k dietatu nie je nutne byt prisny a zvysovat na neho hlas - da sa to aj inak.. takisto nema kazdy potrebu 'davat dieta z ruk', su rodicia, pre ktorych je normalne sa starat o svoje deti sami, vedia si to tak zariadit a nepotrebuju, aby im ich niekto strazil - nemusi to byt vobec o tom, ze ich nepustia zo strachu.. takisto to, ze niekto chce byt s dietatom doma, miesto toho, aby ho dal do skolky - kludne moze ist o zivotny styl a priority, nie o prilisnu naviazanost na dieta.. takze treba rozlisovat..
a hlavne asi zbytocne druhych neposudzovat.. vsak ok, podla teba je nieco smutne, ale tento tvoj nazor nic na tom aj tak nezmeni 🙂

mamutka
4. júl 2024

Predovšetkým neviem, kto sa ako dlho o dieťa snaží. Nepcham nos do cudzích veci, ani im nestojím v spálni. Viem o jednej čo sa tu pred rokmi prezentovala ako zúfalá snažilka a keď už mala bábätko, riešila kedy ho už môže nechať vyrevat, že hádam ho nebude 20 minút uspavat….a hned by ho barkomu strcila, nech ma kľud.
Jedna kolegyňa, čo sa naozaj dlho snažila a všetci to aj vedeli, tak ta dieťa cepuje ako žoldáka, aj keď mu da prvé posledné inak.
Tak neviem. Ale teda to som netušila, že bežne ľudia okolo seba rozširujú ako im to nejde so snažením, aby mohli vznikať drby a kadejaké novodobé diskusie

rivini
4. júl 2024

Niesom dlhorocna snazilka, napriek tomu svoje dieta nebijem, nedavam nielen svokre, ale celkovo nikomu, ku komu nechce ist samo, alebo pri kom sa neciti dobre. Ak chce samo, s radostou. To moze byt dovod, preco niektore mamy nedavaju dieta strazit svokre. A vychovna „na zadok“, je velmi neuspesna metoda vychovy z 80.rokov, necitim potrebu toto praktizovat na vlastnom dietati. Niektore mamy proste vedia, ze deti su male len velmi kratky cas a aj ten mega rychlo zbehne.

lucka_ke
4. júl 2024

to nie je o dlhoročnom snažení, ale o tom, že sú ženy viac citlivé, viac úzkostlivé ako iné

petamich
4. júl 2024

mam v okoli niekolko "snaziliek" a matky deti z IVF a tymto syndromom netrpia 🙂 podla mna to vobec nie je o tom a takyto typ najdes v kazdej skupine (na prvy sup, snazilka, ...)

jakoma
4. júl 2024

Svagrina mala dieta hned, otehotnela v 18tich a dietatko neda z ruky (dieta bude mat 7 rokov), umoznuje mu kontakt len so svojimi rodicmi a do skolky tiez viac nechodi ako chodi, takze je to o povahe a uvedomelosti matky, nie o snazeni sa.

angeli121212
4. júl 2024

Popri fakte, že to od tohto ozaj ani tak nezávisí ti poviem iba jednu vec nesúď iné ženy za ich výchovu.. myslieť si môžeš čo len chceš ale nesúď, neprináša to nič dobré nikomu.. mali by sme sa viac navzájom podržať

miadi
4. júl 2024

Podla mna na tom nie je nic smutne. Smutne je skor ze ty si dovolis tie matky posudzovat. Ja som napriklad nedala deti svokrovcom nikdy strazit lebo maju vysoky vek (85 a 90) a Proste nevedeli by dat pozor na mala deti . To nie je urazka ale fakt. Skolka u nas zacina v 4rokoch. Vacsina deti ide do daycare uz v 1r . Ja som mala ten luxus ze som mohla byt snimi . A ziadne chudatka to teda nie su chodila som snimi na vylety do parkov detskych centier do jazera v zime bazen indoor kolobezky od 1.5r korcule na lade atd . Doma vela kreativnej tvorby a play dates s inymi detmi. Drzala som mrtve dieta v dlani 18tt a nie som poznacena ani chudinka. Viem velmi dobre aky je zivot krehky a vzacny. Snazim sa nekricat na deti mat velku trpezlivost ale aj hranice ktore musia respektovat. Ved povedz tym svojim znamim co si o nich myslis ako su poznacene . A budes mat od nich navzdy pokoj . ( Aj ked ani teraz ti nic nerobia ) Keby sa kazdy viac staral Sam o seba bol by krajsi svet . Hlavne ze ty si super mama teta babka suseda manzelka atd cokolvek si

sono2
4. júl 2024

Neeee

nikaeli
4. júl 2024

Mám deti s 11-ročným odstupom. Prvé sa podarilo doslova na prvý šup, druhé po dlhom snažení, po mimomaternicovom, aj po spontánnom. Nemyslím si, že jedného ľúbim viac ako druhého, ani od nich nie som 'závislá'. Chránim ich najviac ako viem, ale nespútavam. Obaja šli do škôlky ako 2,5-roční. Nedávam ich susede, netrávia choroby ani celé prázdniny u babkovcov. Porodila som ich, lebo som ich chcela. Je mojou povinnosťou sa o ne starať. Neriešim iné matky. Majú právo na svoj život a výchovu svojich detí podľa svojich predstáv. Žiadna z nás nie je dokonalá, učíme sa za pochodu 😉