Som mama a nenapĺňa ma môj život

leyla97
23. jún 2024

Mam 2 krasne deti a dobreho muza, vsetko je ok, ale ako som sa stala mamou citim hrozne nenaplnenie v zivote a ako keby mi zivot utekal pomedzi prsty. Mam 27 a pozeram sa na baby ktore nemaju deti ako sa zabavaju, cestuju, maju uspesne karierne zivoty. Hovorim si to som mohla byt ja, v com je ona lepsia ako ja? Pred tym ako som nemala deti som cestovala a mala sny, mala som dobru pracu a navstivila som asi 30+ krajin....a teraz len kysnem doma...rozmyslam ze fakt som asi mala byt mudrejsia a nevydavat sa z lasky, lebo v tejto dobe to fakt nestaci...a to porovnavanie s inymi ma fakt unavuje, som si aj vymazala instagram lebo mna to normalne depta....a prepacne ak to vyzneho hrozne a povrchne ale pisala som co mam na srdci

viestta
23. jún 2024

Prestaň sa porovnávať. Možno tie by si to svoje cestovanie hneď vymenili za manželstvo z lásky a zdravé deti. Nie je všetko také ako vyzerá

reanda
23. jún 2024

neviem, ci to znie hrozne a povrchne, skor zmatene.. nechapem, naco si si zakladala rodinu, ked si tuzila cestovat a robit karieru.. a preco by mala byt chyba vydat sa z lasky a komu to akoze v dnesnej dobe nestaci 😀

vanilkovazmrzka
23. jún 2024

Porovnavanie sa s inymi je chore. Naozaj. Nie si v nicom horsia, presla si materskou zivotnou etapou, ktora ti tvoje sny a zaluby nijako nezrusila, len odsunula trochu na neskor. No a deti ani nemusia byt uplne velke, aby si mohla cestovat aj s nimi.

A lutovat ze si sa vydala z lasky? Si sialena, nehnevaj sa 🙂

mimi3008
23. jún 2024

Vies, ja sa teraz pomaly po 5,5 rokoch vraciam do prace po 2 MD+RD a tiez ma obcas chyti panika, ako naspat nabehnem. Som 9 rokov po ukonceni VS, niektore moje spoluziacky su uz po atestacii a ja si neviem oredstavit, ako s abidem ucit na atestaciu s 2 detmi. Ale potom si spomeniem na toe, ktore dali karieru na 1.miesto, najslor si chceli spravit atestaciu a maju velke problemy s otehotnenim. To ti nikto na 100% nepovie, ci za to moze vek, ale mozno aj ano. A ja si poviem, ze by som tie moje poklady nevymenila za nic

leyla97
autor
23. jún 2024

@reanda mas pravdu ja mam tiez v tom zmatok..😞

mimi3008
23. jún 2024

A este si predstav, ze ty budes mat mozno 35, deti odrastene, produktivny vek a niektore tie, co teraz cestuju, este len budu zacinat riesit tehotenstvo, plienky a si povedia, ze ako ti je dobre, ze ty uz mozes s detmi pocestovat

leyla97
autor
23. jún 2024

@mimi3008 Ale to je vsetko super lebo vies co chces, mozes mat aj deti aj karieru 🙂 Ja si asi musim upratat v hlave a urcit si priority

0silvia0
24. jún 2024

@leyla97 urcite si to uprac v hlave. Mozno tie, s ktorymi sa porovnavas, sa raz porovnaju s tebou a daju ti za pravdu, ze tvoje rozhodnutie bolo lepsie.

ivik4
24. jún 2024

Nie neznie to hrozne ani povrchne, chapem Ta. Ja som prve roky ,, trpela". Syn vkuse ubliakany, ale ze vkuse, depku som mala do jeho 9 mesiacov,hranie sa bolo pre mna trest bozi takze chvalabohu sa s malym hral zväcsa tato( bol mlady , bavilo ho to) a ja uz som riesila take tie podstatne veci okolo maleho co trebalo a samozrejme ked sme chceli ci som chcela niekam ist bez drobca tak som to musela riesit 2tyzdne vopred ak mi ho vobec kto mal postrazit . Clovek sa citi zas ako male dieta kt. Potrebuje povolanie od mami ze moze niekam ist. Kedze bol tak narocny, x rokov som nechodila ozaj skoro nikam (myslim napr. S kamoskou do mesta). Vedela som ze cim bude väcsi, tym bude lepsie a tak aj je. Posledne roky som s malym velka partacka, rada sa s nim ucim(uz bude ale viacmenej sam kedze je väcsi), chodime do parku hravat volejbal, kolko x ma von na kavu a dzus vola on sam, na nakupy a aj von chodim pomerne casto sama s babami 🙂 .
Nezufaj , nieje to nafurt, kazdym rokom je lepsie.
Jedine co sa cudujem je, ze mas v tomto pripade (ked sa tak zle citis) deti 2 a neostala si pri jednom. Ja viem ze keby mam 2 tak moje deti by mali zbytocne mamku zas v depke, vecne uskriekanu a nestastnu .

arianna25
24. jún 2024

Možno niektoré ženy ktoré majú uponáhľaný pracovný život a ledva si stihnú cez voľno oddýchnuť, tak by boli rady na tvojom mieste.
No a kto je doma s detičkami tak chce trochu byť medzi ľuďmi a pracovať na sebe.
Niekedy sa to dá zlúčiť ale častokrát asi veľmi ani nie, ale postupne sa do toho znovu zaradia a bude ti chýbať to čo máš teraz. 😊

rorino
24. jún 2024

@leyla97 prestaň sa ľutovať,dieťa nie je malé celý život, ani sa nebazdas a budete s ním chodiť kade tade,buď rada,že je zdravé.

mamamasama
24. jún 2024

A deti ti ako bránia? Nejak nechápem. Mám 3 a zmenilo sa všetko len k lepšiemu. Stačí správna organizácia.

betulinka1
24. jún 2024

@leyla97 v prvom rade never všetkému co vidis na insta. Nie je vsetko tak ako vidis na nete. Nikdy som sa nenasla v materstve a preto mam iba jedno bio dieta. Tie pocity strachu o dieta, o nastavení toho aby bolo vsetko 100%, atd.. Ty si sa rozhodla pre dve, co klobuk dole. Svoje dieta milujem najviac na svete ale uvoľnila som sa az tak okolo 5 rokov. Od tohto veku povazujem svoje dieta sa super partaka. Ale naucila som sa od neho aj pre mna nieco nove, ze nemusim robit vsetko na 100% a aj tak na bude moje Dieta milovať, ze je mu jedno, ci mam upratane alebo nie, ze je mu jedno ci som chuda alebo tučná, ze je mu jedno ci ma navarene alebo si objednáme pizzu, ze ked ma boli hlava si mam lahnut a povie mi, teraz si oddychni atd….. dieta chce iba moju ucast na jeho zivote aby som bola pri nom, aby sme mali spolocne zážitky, aby som sa s im jasila a vela smiala. Ked som si to vsetko uvedomila, tak som svoj perfekcionizmus musela zahodiť a zacat inak zit.

basulaak
24. jún 2024

@leyla97 chapem ta. Ja to mam podobne. zlata klietka. 🥲 pre mna sa po dietati zivot tiez akosi skoncil. Stale cakam na tu svoju slobodu. Proste hold niektore zeny to mame tak. Je to normalne. Verim ze dieta povyrastie a stacit ku stastiu mi bude ked bude partak. Nie vrieskajuci pavian co vo vzduchu kope ked niekam chcem s nim ist. 🙂 mozno tento pocit prameni aj z toho aky ma dieta temperament. Ale nech je svoj. Ja si na svoj zivot zase raz pockam. Snad. Takze tap nato, robime co vieme a raz si to vynahradime aj my nespokojne mamy co ubija tento “lifestyle”

majka99999
24. jún 2024

Karieru aj cestovanie mozes mat aj s detmi. Precitaj si tu par tem, "mam 35, kde sa da zoznamit s normalnym muzom?" "Mam 33 a rozisli sme sa po 5 rokoch, stihnem este deti?". O 5 rokov, ked budu deti odrastene, budes este mlada na nove zazitky.
Mam kolegynu, co ma 47, ziadne deti a az teraz bola prvykrat v Londyne. Ja som tiez pred detmi cestovala po Europe. Teraz maju 12 a 9 a cestujeme spolu, minuly rok Praha, tento rok Bulharsko a teda najviac po Slovensku behame.
Na Instagram nekukaj, ja ho nemam a nechyba mi, radsej si precitam kona alebo daco ine, obcas som na FB, minimum casu.

colsami
24. jún 2024

Vies kolko 30tnicek by rado malo tie deti? A mnohe na to nemaju partnera, alebo sa deti nedaria, tak zatial cestuju a uzivaju zivot. Ale hned by s Tebou vymenili.

Manzelstvo a deti boli Tvoja volba, tak bud za to vdacna, nemyslim ze keby si mohla, vymenis to za 30 krajin.

PS: v com je problem cestovat aj s detmi? Poznam rodiny aj s 4-5-6 detmi ktore cestovali so vsetkymi a aj s batolatami. Trosku odvahy, organizacie, a mozete si s muzom robit vylety aj vy.

pandorra
24. jún 2024

A preco necestujes s detmi? Odporucam Fc skupinu akcne mamicky, vela zien tam dava super tipy na dovolenku. Obdivujem ako niektore zvladaju tury same s detmi. Pre mna velmi inspirativne.

liusa82
24. jún 2024

no vidíš a tu ti povedia že aj s deťmi sa dá cestovať nebodaj s malými miminami.No dá ale za akú daň.Niekomu to možno nič nerobí v kuse sa im prispôsobovať.Vôbec to nie je ako cestovanie s čisto len s dospelými.Mne stačila iba jedna dvolenka s dvomi malými bratrancami chceli sme im spraviť radosť tak sme ich raz zobrali a bola som rada že sme išli domov.Nikdy viac.Cestovať bez detí to je úplna iná kapitola.Takže ťa aj chápem že ti to chýba.

ivik4
24. jún 2024

@liusa82 na koni kolko x zistis ze cestovanie s detmi je vlastne pohodlnejsie 😃. Hej jasne ...
Dovca s malymi detmi je zemiakova brigada pre rodicov. ..

beata_k
24. jún 2024

@liusa82 Mas uplnu pravdu. Ano, da sa s detmi, no je tam to ale... Uz si nemozes len tak lahnut na plaz a neriesit ci zaspis pod slnecnikom. Ides si s muzom kam chces a kedy chces.

nikushka8
24. jún 2024

Vyhorenie na materskej. Tiez som zažila, len bohuzial vtedy sa nikam nedalo, lebo korona, ani len na kavu s kamoskou som nemohla isť. No ty to mozes zmenit. Tak sup sup, zbaliť deti a hajde cestovat. Ide to aj s malymi detmi, aj ked je to ine ako len s partnerom. Deti si tiez rychlo zvyknu, prispôsobia sa.
Preco len kysnut a mat depku z ig? Najdi si hobby, zacni sa viac stretavat s kamoskami. My sme s detmi nonstop, žiadna babka nam ich nepostrazi, tak sa s muzom striedame,ked niekto z nas chce niekam vypadnut a vypnut. Ked sa chce, vsetko sa da

luccija
24. jún 2024

To čo más ty oni mať možno nebudú.Asi si len unavená zo stereotypu.Tak isto môžeš cestovať s deťmi jasné tak ako bez nich to nebude.Ale o tom je rodičovstvo.To, čo je na sieťach nesleduj z môjho okolia práve tí, čo dávajú fotky úžasnej rodiny, výlety to majú doma najhoršie to je asi taká útecha nech všetci vidia..

mimi3008
24. jún 2024

@nikushka8 Presne tak, nam tiez nikto nestrazieva deti a striedame sa. A to cestovanie, jasne, nejdem ti hovorit, ze sa s detmi da cestovat tak, ako bez nich. Starsi syn je, da sa povedat koronovy, mal pol roka, ked to zacalo, talze s nim sme necestovali, ale prva nasa vacsia cesta bola, ked mal starsi 2,5 roka a mladsi 5 mesiacov - autom 12 hod. z vychodneho Slovenska do Tirolska. Potom o 2 mesiace 3 hodinovy let do Turecka, plus prirataj cesta autom z vychodu do Viedne. Ked mali chlapci 2 a 4 teraz v zime, sme leteli najprv do Belgicka z Budapeste, nieco cez 2 hodiny, potom 3 tyzdne na to do Azie, len cisty let z Viedne 17 hodin, teraz mame na zimu naplanovane repete tej Azie Cize nie je to samozrejme lahke a bezproblemove, ale da sa, vidis, nas to neodradilo, dokonca napriek tomu, ze starsi syn je este aj teraz vo veku 4,5 narocnejsi vo vacsine veci, nez jeho mladsi brat

leyla97
autor
24. jún 2024

@vanilkovazmrzka dakujem sa povzbudenie naozaj ste tu super baby 🙏😊

leyla97
autor
24. jún 2024

@ivik4 Tak to znie dobre, to mame veľmi podobne a som rada ze vekom to je lepsie 😊 Ja mam 3 a 2 rocne, je medzi nimi iba 13 mesiacov a v podstate obe boli neplanovane, ale nie tak ze nechcene, s manzelom sme uz boli zobrati ale necakali sme ze to pride tak skoro, akoze jasne pocitali sme s tym ale chapes 🙂 Pri prvom som si pocitala dni a pri druhom sme stavili na prerusovanu suloz, a doteraz nechapem ako sa to mohlo stat ale tak stalo sa ale teraz uz mam teliesko takze no stress 😀 Prepacte ak moc detailov, len som chcela obzrejmit ze ja som bola 24 rocna baba, ktora vobec nepocitala s detmi a planovala si uplne ine veci, no namiesto toho musela riesit tehotenstvo a porod 😀 A preto mozno ma sem tam chyti taka nostalgia....ale ako uz pisali baby, vsetko sa len posunie na neskor a budem sa tesit ked onedlho budem moct ist aj s mojimi detmi do mesta, na zmrzku, cestovat ako s kamoskami 😊

leyla97
autor
24. jún 2024

@mamamasama Tym ze je medzi nimi len 1 rok tak sme da stale museli prisposobovat mladsej....teraz uz bude mat 2 roky, takze uz aj planujeme nejake vylety a podobne..😊

luccija
24. jún 2024

@leyla97 tak to si mala a máš náročné pri takom malom vekovom rozdiely, ale bude to lepšie určite🙂

anna_anicka83
24. jún 2024

@leyla97 Tak mala si detičky po sebe, zamerala si sa na ne. Stačí len trošku vyjsť z komfortnej zóny a uvidíš, čo všetko sa dá😉. My máme medzi prvou a tretím 10 rokov, jednoducho sme fičať museli, nemohli sme povedať, že sa bude 2 roky sedieť doma, kým im súrodenec vyrastie. Mali sme brutálne leto, 3 svadby, veľa výletov. Jasné, že to nie je ako keď ideš bez deti, ale s deťmi je to zábava, len sa na to musíš inak pozerať. Ja som už malého nechala tatinovi a išla som na dámsku jazdu, oslavu kamoške, Paríž ma čaká so sestrou. Ale možno to chce aj vek a odstup. Ja som pri prvom tiež bola inak nastavená. A teraz keď mám doma veľkáčku, tak už viem, že toto obdobie prejde ako nič a tak si to úplne inak užívam😉

ivik4
24. jún 2024

@leyla97 jasne bude to omnoho lepsie a aj vekovo sme si ako matky podobne, mne sa syn narodil ked som mala 22. Hlavu hore, ked mal moj krpaty 2 ci 3 roky, bola som uplne na prasky takze chapem.
O mesiac bude mat uz 9rokov a je to diametralne odlisne, ako dve rozne deti. Jedno vecne odute upistane urevane o zem hadzajuce a jedno uz teraz dobre, s ktorym sa da rozumne porozpravat a moj kamos do mesta 😃. Napriklad zajtra ideme do Viedne lebo sme neboli asi pol roka tak sa tesi, tiez to sam navrhol. Je coraz viac ako ja 😇
Rozdiel je len v tom ze ja som dieta tak skoro planovala a vzdy som chcela len jedno 🙂

michaela567y
24. jún 2024

Ja mám 24. Mám dieťa, malicke babatko. Citim že sa mi zivot zmenil, radikalne a už to bude navzdy. Niekedy ka chytajú depky, keď vidim ako kamosky cestujú atd atd.. a viem, že som mohla ešte pár rokov pockat pretože strasne riešim svoju vahu, strie, vyzor.. citim sa extremne zle kazdy den a myslim si, že keby som bola starsia a vyspelejšia asi by som to neriesila. Ale svoje dietatko fakt milujem, ale tesim sa keď bude mat aspoň 3 roky…