Snažím sa pretrpieť dieťa

7. sep 2024

Ahojte je normálne že sa dieta snažím pretrpieť? Ja citim že ma materstvo nici a občas sa pristihnem a myslienkami že keď bude mat tri roky rozvediem sa s muzom, budeme mat striedavku a ja aspoň nachvíľu budem mat cas sama pre seba. Napáda ma to čoraz častejšie, že ok budem mat 30 rokov keď sa rozvedieme a to ešte zivot nekončí 🤯 potom sa tak preberiem z toho že čo mi to preboha napadlo.. ale teda matkou som sa asi nemal stať. 😒

kosicanka2018
7. sep 2024

Normalka. Aj ja mam obcas take myslienky 😁 aj som to muzovi vravela 😁 a potom zasa tieto myslienky odplavaju prec

moonlight1210
7. sep 2024

Neboj, aj ja som si obcas hovorila, preco som sa radsej nevydala za dakeho slachtica, kamsi Saxon-Hohenfeld a nieco. Mala by som guvernantky a legalnu vyhovorku, ze sa venujem charitam. A detom by som sa venovala iba vtedy, kedy by som si urobila cas a naladu.

Potom som sa vyspala, unava presla a fungovali sme normalne dalej. 😁

Dieta porastie, postupne bude samostatnejsie v zaujmoch i hrach. Nebudes mu robit animatora 24/7. A bude ti pribudat cas na seba.
S nastupom do skoly, a potom skolky to zacne letiet. Cas sa ti zuzi na Vianoce a letne prazdniny. A zrazu ti pojde z domu. Nebudes vediet kedy.

Ver tomu, ze ten teraz ukradnuty cas naviac len pre seba o par rokov oplaces, ked bude mat dieta dvojitu vychovu a nebodaj si vytvori blizsi vztah k uplne inemu clenovi rodiny. A z teba ostane mama do poctu.

Kszdopadne, existuju aj ludia, co skuticne rodicmi nemali byt, lebo naozaj si k detom nedokazu vytvorit vztah, su im na obtiaz. Mozu sa premahat kolko chcu, nikdy sa to nezmeni.
Nie je na tom nic divne. Proste taki ludia naozaj su. Hadam sa preto nezastrelia, ze netusili, ze oni na to povahu nemaju.
Da sa pochopit, ze radsej dieta k niekomu odlozia. Je to lepsie, ako by nasilu ostavali, lebo co povie verejnost, a potom si doma na nom vybijali frustraciu.

lavender94
7. sep 2024

Kedy sa narodilo dieťa? Máš čas aj na seba? Ak ti chlap s deckom teraz nepomáha vôbec, ani sa takým myšlienkam nečudujem…. Nie každý je maminkovský typ, nie každá žena cíti naplnenie z bežných materských povinností. To je úplne normálne. Poviem ti, že ja som mala strašne výčitky, keď som mala take pocity ako ty. Nechcela som pomoc od rodiny, lebo samozrejme som čítala MK kde je každý dokonalý, do šiestich rokov by od decka nešiel ani sa vy💩 nie to ešte odniesť k babkám, tetkám. Lebo však moje dieťa ja som si ho spravila, oni s tým nemajú mať nič spoločné, nechcela som otravovať, predsalen su to stále pracujúci ľudia. No skoro som skončila na psychiatrii, bez nadsázky. Pretože mne robí dobre rutina, ale zároveň striedanie denných činností, miest, potrebujem mať veľa vjemov a keď to tak nemám ma to až patologicky ubíja. Takže nastúpil na MD muž, ja práca, časom jasle…. Do toho pomoc od rodiny, kde su všetci naozaj ochotní. Je to na ukor času s mojou dcérou, ale ja som spokojná a viem jej dať v čase keď sme spolu omnoho viac ako by som mohla keď sme bývali spolu 24/7. A zrazu si to materstvo aj užívam.

majlo1234
7. sep 2024

Je to NORMALNe 🙂

jajanka31
7. sep 2024

Ja by som skor chcela striedavku do 3 rokov. Potom to uz je lepsie dieta komunikuje. Zacina samo fungovat atd.. najtazsie je to do 3 rokov. Potom zacne skolka.. skola ... kolko ma male?

ahhola
7. sep 2024

Ze si sa v materstve nenasla, viem pochopit. Len nepochopim o akom zivote snivas bez dietata- na polku v striedavke, teda co budes robit v tych vzacnych chvilach bez decka-rozbijat atom, kafickovat, vybehnes do Berlina... Co? Do tej istej rieky ako si bola v roku pred deckom uz nevstupis a nakoniec zistis, ze pre komunitu na ktoru si spoliehala, ze si s nimi budes vyhadzovat z kopytka si uz stara raketa. Dnes nikto o nikoho nestoji, ludia sa len navzajom pouzivaju. A tu je niekto👶geneticky odtlacok polovice z teba, kto na tebe lipne a potrebuje a zboznuje💔 ty ho ides pomyselne menit za nejaku pipu na kavu, ci chlapa zo zoznamky.... 💧

kristinka92
7. sep 2024

uplna normálka to čo píšeš 😂😂 aj ja som to minule vravela kamoske že ty vole, to keby mám s mužom striedavku tak mám zrazu toľko času že by som nevedela čo od rozkoše. ono je to v podstate normálne, odkedy sa deti narodili, ani vy 💩 sa sama nemôžem. a zrazu by som mala vyložene nohy tyzden? sen 😂

autor
7. sep 2024

@ahhola predstav si, že nie. Pracujem, športujem, robim si VŠ čiže stačil by mi cas plnohodnotne robiť aspoň jednu z týchto veci a nie len cely deň kormidlovať medzi dietatom, pracou, domácnostou atd atd…

h2
7. sep 2024

Som totálne v šoku z toho množstva odpovedí, že je to normálne. Baby, to fakt?! Toto je normálne?! Tak potom som asi ja nenormálna.

kristinka92
7. sep 2024

toto je na matrestve strašne ťažké aspoň pre mna- nemoct spraviť JEDNU vec poriadne, s kľudom a bez prerušenia! Stále jedno okno na jednom dieťati, druhé mi furt všetko berie a roznasa…medzitým niečo stuhne vysypať a tak môžem nechat svoju činnosť a ist medzičasom upratovať bordel po druhom dieťati. Do toho sa prvé pokaká/pogrcia/chce spat/spadne a furt dačo. Bezdetna by som si porobila do hodinky, s dvomi malymi detmi mi niektoré veci trvajú aj cely deň a to nemusím hovoriť o tom koľko to treba plánovať čo kedy spravím, cez koho spanok čo spraviť…

jenni_p
7. sep 2024

@h2 ano je normalne mat tieto pocity a je potrevne aby sa aj taketo vnimanie a pocitovanie materstca normalizovalo. Nie kazdy ma predstavu toho, ze je matka na 110% a nie kazda to takto chce, napriek tomu, ze dieta chcela a lubi ho. Su zeny, ktore sa chcu realizovat aj inde a vypnut od toho dietata a je to normalne. Velmi si vsimam generaciu nasich rodicov a matky, ktore zasvatili zivot len detom a ked deti vyrastli, bud lipnu na nich nadalej a pre tie dospele deti je to obtazujuce, ked maju uz svoj zivot a svoje rodiny alebo tie zeny nemaju nic, nicuce nic a nevedia ako so svojim zivotom nalozit lebo nemali ziadne zaluby, zaujmy a zivot mimo deti. Kazda zena potrebuje trochu vypnut, materstvo je pre kazdu nieco nove a potrebuje kazdy (rodic, matka, otec, nerodic, skratia vsetci), psychohygienu. Pod mnozstvom povinnosti je to narocne, volneho casu je malo a nie vsetko v materstve je ruzove.

kristinka92
7. sep 2024

@jenni_p amen 🙏🏽

jenni_p
7. sep 2024

@kristinka92 och toto iste mam aj ja a to mam jedno dieta, ktore je ale na mne zavesene 24/7 lebo je proste kontaktne a ani ten spanok neviem vyuzit na to, aby som nieco urobila a ked odidem z miestnosti, ma asi senzor, hned je hore 🙈
K tomu okrem fyzickych aktivit a staleho behania okolo dietata, ktore je ako odtrhnuty vagon a treba za nim behat aby zostalo zive a zdrave, priratam este psychicku zataz a to, ze rozum ide na plne obratky, lebo treba preratat spanok, aby dobre bolo, aby nebolo dieta nervozne, aby nebolo v noci hore, nevstalo o 5 rano, nebolo ako “demon” z preunavy alebo bude malo unavene a neuspatelne, do toho premyslat co varit, co nakupit, pobit si veci na aktivity s dietatom ako je cvicenie, plavanie, atd, pri tom dieta mam zavesene na nohe a place bez navonok zjavnej priciny a po celom dni je clovek vyflusnuty a chce mat aspon 10 minut pre seba.
Odkedy mam dieta, smejem sa nad frazou “ako si naucis, tak mas” lebo temperament a povahu dietata neprerobis a nie vsetko si vies osefovat, ale kto nezazil, nepochopi, kym nema dieta takeho poriadneho trenera.
Nemusime ani tak chapat situaciu inych ludi, ako ju len akceptovat a respektovat a to sa tyka aj pocitov inych matiek, lebo nezazijem, nepochopim a nemusim chapat vsetko, staci mat len empatiu. A preto take vyjadrenia ako vyssie ma dokazu nastvat. Prosim, fakt normalizujte to, ze nie pre kazdeho je materstvo brnkacka aj ked ma krasne, zdrave, vytuzene deti, moze mat dieta narocne a moze nemat rad fazu babatko alebo ju naopak mílovat a vsetky tieto pocity, fazy a nase prezivanie je ok.

ahhola
7. sep 2024

Bez podpory od statu, socialnych istot, bez antikoncepcie, zdravotnej starostlivisti, automatickej pracky, mycky, polotovarov,konfekcie,dovoleniek... 🤔

lenkakravcova
7. sep 2024

A načo vlastne kormidluješ medzi školou, dieťaťom, domácnosťou a prácou?
Na čo? ??
Akože mať len dieťa v domácnosti nie je dosť?
Tie ambície ti zničia psychiku. A myslím to v dobrom. Sustreď sa na to aby si mala čas aj na seba.. načo toľko pracovať? Aby si bola úspešná? Mala kariéru? A skončila v 35r rozvedená a vyhorena?

lenkakravcova
7. sep 2024

@ahhola a bez práce a VŠ. 🙂 mali pokojnejší život. Nenahanali sa za všetkým ako dnešné ženy.

jaass
7. sep 2024

Nič v zlom a možno vyzniem divne ale nie , nie je to normálne 😱 ani na sekundu od môjho pôrodu som nemala takúto myšlienku a ver, že prvý rok synček bojoval o život, s mužom sme boli niektoré dni a noci v plači, ako mu máme pomôcť. Podľa mna by ti neuškodil psycholog. A to nemyslím v zlom. Ale brať dieťa ako príťaž je fakt hrozne 😞

autor
7. sep 2024

@lenkakravcova lebo nie kazda zena ma muza takeho ako mas ty, že to máte podelené financie/domacnost. V tomto svete bez vierovyznania tvojho to funguje tak že aj zeny musia zarábať aby rodina prežila pokial muz nemá 4000€ +. Proste to tak je. Preto pracujem. Chapes? A na moje nešťastie, zly vyber partnera ktorý moc nepomaha. Takze toľko k tomu

lavender94
7. sep 2024

@ahhola a koľko tých detí a rodičiek umieralo, však? Koľko času popri všetkej tej práci na tie deti bolo? Každá doba má svoje pre a proti a k tomu prináležiace problémy. Nehovoriac o tom, že v tej dobe keď mala žena za muža debila, tak mohla akurát tak držať hubu a krok a čakať kedy odíde z tohto sveta

kandelabra
7. sep 2024

@ahhola zabudla si dodat ze zeny nepracovali a ak si to mohli dovolit mali doma sluzku. Tiez bolo uplne normalne len tak vypustit decka von, starsie davali pozor aj na babatka a bolo. Pripadne sa nechalo dieta doma same, bud v postielke alebo na dvore. A tiez kolko bolo nehod a umrtnosti.

malykonik
7. sep 2024

@ahhola Toto je fotografia vyššej spoločnosti. Tí mali slúžky a pestúnky 🙂

jajanka31
7. sep 2024

@ahhola no a vsetko toto co si vypisala, treba riesit, zarobit na to, vybrat kupit, niekde umiestnit. ( dnes su ovela vacsie domy nez v minulosti- bez sluzobnictva) obsluhovat, servisovat, umyvat, a po par rokoch vymenit. Okrem toho riesia zeny milion inych veci co nasi predkovia neriesili ( riesili ine) aj my riesime ine. Kde niekedy zena riesila STK alebo cele auto, ucty, vzdelanie, dennodenne nakupi a pranie kazdy den. Uplne neporovnatelne obdobia, situacie. Nie je cely zivot len o pracke, mycke a vysavaci.

h2
7. sep 2024

@jenni_p Vytiahla si tu druhý extrém. Ale ženy sa nedelia len do dvoch skupín: jedna sa chce rozviesť a dať dieťa do striedavky a druhá obetuje deťom život na úkor seba samej. Práveže úplne najviac žien je niekde v strede: žijú normálne, venujú sa deťom a zároveň aj mužovi a sebe samej. Toto, čo píše autorka, by som rozhodne normálnym nenazvala. Či aj ty si mala také pocity? Že si si plánovala, ako sa rozvedieš a deti dáš do striedavky, aby si aspoň vtedy, keď sú s ich otcom, mala od nich pokoj? Príde ti toto normálne?

30katrusa40
7. sep 2024

Píšeš že pracujes robíš VŠ . Tak aký je problém sa realizuješ. Čo ďalšie by si chcela. Čo znamená čas pre seba? Ťa to nenapadlo že keď budeš mať dieťa budeš sa mu musieť podriadiť ?

jenni_p
7. sep 2024

@h2 ja som ale nevytahovala extremy a extrem prveho typu ani nespominam. To, co popisujem ja je bezna prax vacsiny matiek bud dobrovolne alebo nutene skrz to, ze su jednoducho na deti same a ich muz je v zahranici alebo zivi rodinu a ma narocnu pracu a pod.
Ty mas podla mna mylne jnformacie, lebo v mojom okoli poznam zeny. Ktorych manzelia pracuju v zahranici, alebo doma a su stale v robite lebo sa solacaju hypoteky, pripadne v tych stastnejsich pripadoch maju rodicov, ktori im pomahaju a este stale chodia do prace.
Ja mam muza ktory ma vlastnu firmu a teda sa obracia a doma byva malo a som na dieta sama a ano, je to narocne, nikde som nespomenula, ze sa chcem rozviest a mat dieta v steiedavke, nemala som svadbu kvoli tomu a ani dieta kvoli tomu ale to, co autorka spomina, povazujem za situaciu ktora by sa mala normalizovat lebo predpokladam, ze zaziva tszku situaciu, ma negativne pocity a tie by mali pominut, keby dostala podporu od rodiny, od muza a podobne, nie kazda ju mame, nie kazda mame rodinu ktora nam vykryva deti alebo manzela s dokonalou pracou, ktory ihned po robote pride, hra sa s detmi urobi nakup navari operie a pozehli.
Pride mi normalne, ze jej je tazko a jej situacia ju dojana k absurdnym rieseniam, ktore by sa normou nemali stat, ale miesto hanenia by jej pomohlo keby jej niekto poradi nieco rozumne, keby ju niekto pochopi a najlepsie, keby jej v realnom zivote niekto poda pomocnu ruku.
Ked mi dieta od narodenia plakalo kazdy bozi den a nebolo mu pomoci, nikto nepomohol mne, mala som muza v praci, ktory je odcestovany aj na niekolko dni prec a robi na pocitaci po nociach, zazivala som hrozne pocity, nebudem ti ich tu popisovat, lebo by si to nepochopila. Jedine co som potrebovala, aby mi niekto pomohol, odbremenil ma od dietata, aby som nemusela pocut ten celodenny plac a aby som nebola v kolotoci domacnosti a starania sa o dieta ale nebolo nikoho. Pomohlo by mi ak by ma niekto pochopil a vobec mi nepomahali mudre reci kto to ako ma super a ako to zvlada a ktora zena bola aka mega matka.
Ak to ty mas tak, ze ti nikdy nebolo tazko a nemala si taketo myslienky, gratulujem ti, ale ver ze to nie je standard a ver ze o takychto pocitoch treba hovorit a hladat pomoc a vyrozpravat sa z toho aby sa to nepriviedlo k cinom.
Zelam ti krasny a empatiou naplneny den. A mysli na to ze ked to ty mas nejako, nie je to standard kazdej.

h2
7. sep 2024

@jenni_p V prvom rade by som rada zdôraznila, že autorku nehaním, ani neodsudzujem. Ja som vlastne na jej príspevok ani nereagovala, lebo, úprimne, poradiť jej neviem. Reagovala som na komentáre, že toto, čo ona napísala, je normálne. Stojím si za tým, že to normálne nie je. Nikdy som nemala myšlienky, že sa zbavím chlapa a dieťaťa, aby som mala pokoj. A nebolo to kvôli tomu, že by som žila ideálny život. Matkou som sa stala až v 36 rokoch a musím priznať, že to bolo oveľa ťažšie, než som si vôbec kedy predtým predstavovala. Napriek tomu som naozaj nikdy nemala myšlienky, že som to dieťa mať nemala a nerozmýšľala som nad tým, ako sa ho zbaviť. A to rozhodne nemám muža s dokonalou prácou, môj muž je práve teraz v práci a bude v nej do neskorej noci, bežne robieva po večeroch a cez víkendy. Mrzí ma, že si môj príspevok pochopila, ako neempatický, ja s autorkou mám súcit. Len nepovažujem jej myšlienky za normálne. (Normálne myslím vo význame "bežné").

svetlonos
7. sep 2024

@kristinka92
no píšeš mi z duše o tom (ne)dokončovanie! Ja som bola z toho frustrovaný aká som neschopna. Normalne po pol roku som si našla prácu na soboty - upratovala som cudzím ľuďom domácnosti- teda skôr išlo o putovanie. Ten blazeny pocit začať činnosť a priviesť ju v normálnom čase do úspešného konca- to bolo snáď viac ako tie peniaze za to. Potvrdilo mi to, ze nie som blba, len to pri dietati, toboz dvoch fakt neviem!
A presne to plánovanie ci kedy najlepšie zrobiť ci nechať tak. Prádlo v Košiciach na skladanie - zrazu po celej spalni a obyvacke, lebo starsi v spalni dvere nezavrel. Rocny "pomahal".
Ale mat k tomu ešte prácu a VS?? To by som musela byt masochysta. Teda s tou VŠ. Práca- chodenie do roboty je pre matky často oddych 😁
Ale uvazovat nad rozvodom a striedavkou, teda to ma nenapadlo. Babky mame síce ďaleko ani by som ich tam nenechala okrem pár hodín aj to len núdzne. Môžu stari rodicia vyzerať mlado, venovať sa záľubám, behať po horách- ale male deti 2 do 5 rokov je zahul. Babka to síce neprizna ale mala by nervy uplne v ... . Proste by to nedala. Nemala by som milisekúnd problém zato nechať deti sestre! Kedykoľvek! Kludne aj na par dni. Mame opatrovatelku, skolku a veľmi rada tieto služby využijem. Deti ľúbim veľmi, za striedavku v 90% nie som. Ale obcas si len upratat alebo byt sama v klude a tichu je na nezaplatenie! Tiez som si myslela ako budem vychovávať montessory spôsobom a vždy usmiata po výletoch a 3x denne vonku. Robím co sa da ale po vnútorných bojoch medzi - dobra matka nepotrebuje opatrovatelku ani skolku! a je uplne ok mat aj čas sama pre seba/muza, som sa rozhodla. Aj dobrá matka má nárok na čas pre seba bez deti, aj keď ich lubi.

simona1306
7. sep 2024

za mna to teda nie je normalne ... moj nazor je ten, ze pred tym, ako chcem dieta, tak si to musim sakra zvazit, ci som ochotna na nejaky cas prisposobit a obetovat cast svojho zivota svojmu dietatu , a vlastne, tak isto si to musi zvazit aj partner ... Bohuzial, prve roky zivota dietata su narocne, to dieta je zavisle od rodicov . Ak na 100% som rozhodnuta, ze je cas ist do toho bez toho, aby som kazdy den fnukala ze nemam cas na seba , az vtedy si spravim dieta .

mandzula
7. sep 2024

@simona1306 dieta je neprenosna skusenost a mozes si mysliet, ze si pripravena na stratu slobody, no realita nas mnohe ovalila po hlave a veru sme si neraz pofnukali. Ja som praveze velmi rada, ze sa na tomto fore hovori, ako materstvo vyzera v realite a ze nie som sama, co ostala prekvapena, ake to je tazke.

simona1306
7. sep 2024

@mandzula ja nehovorim, ze materstvo je lahke , alebo ze kazda to ma zvladat s usmevom na perach. Ale vyjadrovat sa ze svoje dieta musim pretrpiet, alebo rozmyslam nad tym, ze sa rozvediem a bude striedavka ? tak to normalne nie je