Od pôrodu je môj život totálne peklo

14. jún 2024

Od porodu je moj zivot totalne peklo. Same nervy, stresy, robota, nekonecny bordel. Navratom do roboty sa iba presuniem na ine miesto, ktore nenavidim, robit ine veci, ktore nenavidim a s ludmi, ktorych nenavidim. Matky, ako ste sa zmierili s tym, ze odkedy mate decko, Vas zivot je jeden nekonecny stres a bordel a jedine, co Vas z toho pekla vyslobodi, je smrt?

jaskolka
14. jún 2024

A pred porodom si bola spokojná so svojím životom?

h2
14. jún 2024

Koľko rokov (či dokonca len mesiacov?) má tvoje dieťa? Lebo tento stav, čo popisuješ, by nemal trvať viac, než pár mesiacov zo začiatku. Teda, aspoň ja som to tak mala, že akonáhle syn začal v noci lepšie spávať, už sa to dávalo postupne dokopy.
Viac negatív píšeš o práci, než o starostlivosti o dieťa a domácnosť, takže tam by som na tvojom mieste začala.

samkolea
14. jún 2024

😃realita vsednych dni, bude to lepsie casom. 🧘‍♀️

anjelicek26
14. jún 2024

Skus psychológa.. problém je v tvojom vnímaní a nie v tom, že deti ti zničia život... ja mam čisto a upratané a navarene a ťažkú pohodu a pijem teplú kavu a ešte štyri mesiace dozadu som chodila full tíme do prace a aj vtedy to tu vyzeralo normalne 🤣Vsetko je otázka prístupu, vnútorného nastavenia, o strese ani reči.. ano je to práca navyše, ale tak som to chcela... skutočne chod za psychológom, tvoje dieťa ro vníma,že ho berieš ako niečo,čo ti zničilo život. Ja moje dieťa beriem ako niečo,čo môj život spravilo hodnotnejsim...

autor
14. jún 2024

@jaskolka ano, pred porodom to bolo super. S muzom sme si rozumeli, mali sme peniaze, mohli sme chodit po vyletoch, dovolenkach, mali sme oddych, wellnessy, Vianoce boli pekne, aj cez vikendy sme si oddychli. Mala som cas na konicky, na samostudium, cvicenie.. od porodu som prisla o toto vsetko. Nemame peniaze ani na jeden wellness, nieto este na dovolenku. Nevidim vo svojej buducnosti nic pozitivne, iba robit, lietat okolo decka, vsetko "volno" bude "volno" s deckom. Vlastne ani neviem, naco mam vobec zit.

autor
14. jún 2024

@h2 ma 20 mesiacov.

sisa_s
14. jún 2024

Chuda "decko"...naco si si ho robila, ked ti takto "znicilo dokonaly zivot"..vyhladaj psychiatra

h2
14. jún 2024

Ako to, že od pôrodu nemáš peniaze, keď píšeš, že chodíš do práce? A ako narodenie dieťaťa spôsobilo, že zrazu nenávidíš svoju prácu a kolegov?

laurita285
14. jún 2024

Prečo si sa na to dala? 😀 však vám tak dobre bolo a ty si to dojebeš deckom :D žasnem

domkakvet
14. jún 2024

Zacat by si mala zmenou prace.

andrejka_oo
14. jún 2024

@sisa_s asi tak

h2
14. jún 2024

@sisa_s Tak asi nevedela dopredu, aké to bude.

iwesska
14. jún 2024

Kolko mas rokov? To "decko" sa ti urcite "pritrafilo", ze? Naco chodis do roboty,ked ti tam vsetci lezu na nervy? Utekas od "decka", ci? Tak ho daj na adopciu a uzivaj si svoj super zivot ako predtym.

really8
14. jún 2024

Zasluzis si facku za to decko. Ako keby k tebe doliezla nejaka vsivava tulava macka. Ako sa mozes takto vyjadrovat?

doriiis
14. jún 2024

1.Nerobila som si decká,ale milované deti.A vychovávam tie deti tak,že som im nikdy moc nemusela skákať okolo zadku a dnes,keď sú väčšie sú samostatné osoby.Napr.13 ročný syn je teraz v Maďarsku na 3 dni.
2.Nikdy som nemala a nemám prácu, ktoru nenávidím.Mam prácu,ktorá ma baví a živí.
3.Penazi nikdy nebude dosť na všetko.Zivot je o prioritách a pekne chvíle sa dajú spraviť aj zadarmo,za lacno a svojpomocne.

sisa_s
14. jún 2024

@h2 to nevie nikto...ale takuto nenavist k vlastnemu dietatu, dobrovolne ho priviedla na svet a dava mu za vinu, ze chudinka nemoze ist na wellness...

zuzubb007
14. jún 2024

Chudá dieťatko, nazvať ho deckom to ako dáky odpad, za to by si si mala dať po papuli, odporúčam psychiatra čím skôr, ja mám dve deti a život je nádherný, prácu do ktorej sa teším, a každý to má ako si spravi v živote a ako sa na život pozerá, ale ty máš zrejme iny problem

teki1
14. jún 2024

Decko? Toto sotva píše jedna mama,ale nejaký troll.
Dones mi to decko,vychovám rada a ty mi posielaj peniaze,čo zarobíš a neminieš na wellnesse.🤨

trema
14. jún 2024

to si nevedela predtym, ze nebudete mat peniaze? ze budes musiet zmenit pracu? dieta za to nemoze, ze nerozmyslate

kiki68
14. jún 2024

Co take stoji na dietati nejake velke prachy? Toto mi pride, ze rozflakali prachy a teraz , ze pomoc to skrz to dieta.

viestta
14. jún 2024

Autorka, mozno ocakavas, ze polutujem teba, ale ja lutujem tvoje dieta. Este nema ani dva roky a ty o nom rozpravas ako o veci, ktora moze za tvoj zbabrany zivot. Ono ti zivot nezbabralo, ani manzelstvo, ani nic. Zbabrala si si ho sama svojim pristupom.
Ked sa nevies skonsolidovat sama, tak je najvyssi cas navstivit psychologa. Lebo stala sa z teba psychicka troska a mala by si si pomoct najprv sama, ked sebe pomozes aj ostatne sa zlepsi.

ivik4
14. jún 2024

Jedine smrt nie, hlavu hore
Dieta bude predsa raz uz vo veku kedy sa bude vediet skoro vo vsetkom postarat same o seba, neskor dospele a ty mat zas ,,volnost" . 🙂
Hlavne si nerob dalsie ked si na tom takto
Ja druhe tiez mat nebudem, viem ze stastna by som nebola a zbytocne by mali deti vystresovanu uzjapanu matku
Takto s jednym som stastna
A plne Ta chapem, ja som mala este k tomu dieta velmi narocne

gondyo
14. jún 2024

🤦‍♀️

reddflowerlife
14. jún 2024

Autorka - preco sk si robila dieta s muzom ktory vas nedokaze financne zabezpecit? S tvojim platom ste sa mali dobre, ale rozmyslala si dopredu ake to bude ked bude len jeho plat?

really8
14. jún 2024

To peklo si zasluzis.

bubka7
14. jún 2024

Strasne zle sa mi to cita,co tu pises,co vsetko nemozes a nemas.Lebo ,,decko'''.Priserne,ako sa o svojom dietati vyjadrujes.Kolki by dali vsetko za to,aby mali dieta,ktore by mohli vychovavat aj napriek tomu,ze by si vsetko museli odopriet.A boli by stastni.Pochybujem,ze ty si bola,aj ked si nemala dieta.Ale v tomto,ako sa citis ti moze pomoct,ale aj nemusi,psychiater a ty sama.Pretoze ty si musis v prvom rade uvedomit,co ma v zivote vyznam.A welnesy a peniaze to nie su.Drzim palce,aby si to raz pochopila.

jaskolka
14. jún 2024

No ale tak to po narodení dieťaťa býva. Jednoducho už ten život sa zmení a nikdy nebude taký, ako predtým.
Zrejme ste netušili (alebo ani neriešili) ako to naozaj bude, keď príde dieťa.

eludka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nika_16
14. jún 2024

Neviete všetko, neposudzujte, neodsudzujte

tundra
14. jún 2024

Ak je toto realna tema,tak dovi,dopo...🤒