Manžel ma uráža, zmení sa to?

4. jan 2020

Mame 8mesacnu dcerku.Je to nase prve dieta.Manzel mi pomaha s nou,co poviem to spravi.Lenze boji sa o nu.A to uz ide do takych extremov,ze staci barsjaka malickost,priklad mala zakasle alebo jej zabehne.A on vykrikuje na mna ze som sprosta ze sa neviem o nu postarat.Alebo mala zaplace a manzel krici na mna,ze ty suka co si jej spravila.Nema problem sa takto spravat aj pred cudzimi ludmi.Za co sa ja hambim.Aj nadava na mna.Nikdy sa mi neospravedlni,len povie ze on sa boji o malu,preto sa tak chova.Neviem co s tym,mam sa zmiernit s tym a dufat ze casom sa to zmeni?Dost ma to trapi.Okrem toho je vsetko ok medzi nami.

sapetka
4. jan 2020

Ano zmier sa s tym a dufaj. 👍🙏urcite vyhra cenu menzel roka!

fadama
4. jan 2020

dala by som mu taku suku......😠 ked mala zaplace tak ho predbehni a zacni mu nadavat. do k.... ze co povie a ci sa mu to bud pacit. A ty len ze ved sa bojim o malu. 😂

abdn16
4. jan 2020

Prepac, ale tvoj manzel nie je ok. Nadavat zene nie je ok. A velmi ti drzim prsty, aby tieto nadavky nevyostrili do fyzickeho nasilia.

alchemilkazltozelena
4. jan 2020

"Okrem toho je vsetko ok medzi nami"... no nie je ani zdaleka, moja mila... chyba tam to najzakladnejsie, a to je ÚCTA voci tebe ako matke a manzelke

dopolbokaodrata
4. jan 2020

Ta posledná veta je úplne super. Čo ti poradiť, buď to budeš trpieť a čakať na zázrak (a najlepšie si urobiť ešte ďalšie dieťa ako tu expertky vedia), alebo sa s ním pozhováraš a budete to riešiť alebo mu začni robiť to isté.. Keď je inak všetko ok..

evittam
4. jan 2020

Okrem toho je všetko ok?! Naozaj je ok aby na teba kričal ze si suka a aj pred cudzími ludmi? To si kde nasla?

vendulka80
4. jan 2020

Zas debilov z neba zhadzujú🤦🏻‍♀️Ale hlavne, ze je medzi vami vsetko ok. Co tam po úcte. Ja sa len opakovane zamýšľam, preco dal panbozko tu možnosť splodiť dieta kazdemu dementovi... aspon iq by sa mohlo brat do uvahy🙄

majah212
4. jan 2020

ano je to normalne a normalne bude aj to ked ti tak bude nadavat vlastna dcera, pretoze to odkuka od otca...

dzulli1980
4. jan 2020

No ak Ti oslovenie suka príde v poriadku, tak potom je naozaj všetko OK ... ach jaj ☹

katarinka89
4. jan 2020

Toto nemoze byt naozaj- niekto ma asi dlhu chvilu...

evamea
4. jan 2020

Hrdosť a súdnosť si predpokladám stratila spolu so sebaúctou na chodníku pred domom. Do súk ti nadáva ale všetko je OK. Ráno si suka a večer mu dáš, veď všetko je OK, či ako?

lintu
4. jan 2020

Manžel robí len to, čo mu dovolíš. Aj keď sa o dcéru bojí, nemá žiadny dôvod ti tak hovoriť. Úmyselným urážaním znevažuje tvoju osobu, zosmiešňuje ťa. Nuž, nezdá sa veľmi, že by si ťa nejak extra vážil. Čo je to za vzťah, keď ťa v ňom má v podstate za nič?

z1984
4. jan 2020

Ty sa na jeho uroven nedavaj. My si s manzelom nenadavame. Raz z neho vybehlo ze som jebla . Vyhodila som ho z izby a olutoval to a prisiel na to sam. Ak.si raz nadavate tak si prestanete važit jeden druheho. Ale myslim ze on sa nezmeni bud sa snim porozpravas alebo ho prihlas na nejaku terapiu 🤔😄

77daniela77
4. jan 2020

Povedz mu ze ved je otec a ked sa mu nieco nepaci nech sa teda postara on lepsie.Ty si vynosila,porodila jeho dieta o ktore sa staras ako najlepsie vies,tak nech nieco urobi konecne pre dieta aj on,ved je tiez rodic.....

marca12
4. jan 2020

Ja by som mu dala taku suku. Ked ti takto vynada,co ty na to? Dufam,ze nie si ticho a nenechas si to. To sa musi zmenit. Musis byt razna a on musi pochopit,ze si jeho zena a nie nejaka suka a neverim,ze sa hrubo zacal spravat len teraz. Predtym nebol takyto?

evalin88
4. jan 2020

Mne muz robil obcas nieco podobne, teda bez tych nadavok, ale ked napr. maly spadol hned na mna spustil. nakrical, aj ked teda slusne... a pomohlo ked maly spadol jemu ked bol s nim vonku ( mal viditelne oskrete celo) , tak mu vravim, teraz by som mala na teba hucat, ze si neschopny atd. On na to kludne na mna nakric.... ked sa to stalo viac krat pochopil, ze sa to proste stava a prestal byt taky uzkostny, on mi na to povedal, ze by krical na kazdeho komu by maly spadol. Aj na svoju sestru alebo mamu....

jaja23
4. jan 2020

Vieš, môj muž miluje malého nadovšetko. Naozaj je skvelý otec a neskutočne ho ľúbi, za čo som veľmi vďačná, lebo pôvodne deti veľmi nechcel. Keď začal chodiť, začali hádky. Ako malé babo si samozrejme nedával pozor, občas sa potkol a väčšinou to skončilo úderom hlavičky. Keďže väčšinu času som s nim ja, stavalo sa to často somnou. Nedá sa také dieťa úplne ustriehnut, ešte keď človek musí urobiť veľa vecí okolo. Muž na mňa tiež vždy vybehol, nahneval sa, strašne mi to dával za vinu. Neurazal ma, no správal sa, akoby som na malého nevedela dat pozor. Veľa krát sme sa hádali pre to. A veľa krát rozprávali o tom. Až teraz, malý ma 18 mesiacov, začal byť trochu iný. Veľa som mu vysvetľovala, že mňa jeho bolesť boli viac, ako malého, že ma to hrozne mrzí, že veľakrát plačem s nim. A ze jeho výčitky mi k tomu nepridáva ju. Môj syn je môj život, musela som to mužovi často hovoriť, aby si uvedomil, že jeho slovami mi ešte viac ubližuje. Potom malý spadol pár krát keď s ním bol muž a zistil, že to nie je také ľahké ustriehnut dieťa. Keď napríklad spadol pri mužovi a plakal, tak som mužovi hovorila, že akoby sa cítil, keby som mu to ešte vyčítala. Lebo on bol veľmi vystrašený, keď sa mu niečo stalo. Tak sme sa zhodli, že musíme držať spolu, že keď malého niečo boli, nepomôže mu obvinovanie zo strany rodičov. Dalo to veľa roboty. Ale už je to lepšie. Držím palce, aby ste to vyriešili.

autor
4. jan 2020

Predtym nebol takyto.Sme spolu 5 rokov a dlho sa nam nedarilo babetko.Mozno preto sa tak o malu boji.A predtym bol velmi dlho sam ako stary mladenec.Mozno aj preto ten strach o malu lebo nevie ako sa vyrovnat s novou situaciou.Stara sa o nu vzorne.Nema problem vecer ju uspavat alebo spravit jej mlieko ked sa zobudi.rozpravali sme sa o tom x krat ale on vzdy povie ze ma strach o malu.Suhlasi aj s tym ze by sme isli k psychologovi,ale on si mysli ze dr potvrdi jeho zmyslanie,ze to co ako sa sprava je ok.Rozmyslala som aj nad rozvodom.Ale len ako myslienka.Nechcem hned sa rozvadzat pri prvom probleme.

vendulka80
4. jan 2020

Prepac ale podla mna svoju agresivitu voči tebe zakrýva strachom o malu. Zas další, co taky nikdyyyy nebol. Kazdy normalny rodič sa boji o svoje dieta ale to neznamena, ze ja poviem muzovi na verejnosti, ze je kkt jebnu...ty ked detom zabehne voda. To je neúcta voči tebe ako zene a matke. Ty ho len ospravedlňujes ale toto nie je normalne správanie. A skor ci neskôr bud navštívte poradňu alebo psychológa lebo zatial je to v rovine nadávok. Casom prídu facky lebo ty v nom vidis fantastické zjavenie a on v tebe neschopnu ženskú.

madeleine
4. jan 2020

Aj moj manzel sa o deti boji, aj moj manzel na mna obcas vybehne, bez ohladu na to, ci ide o pad dietata, jeho bezpecnost, alebo vychovny postup. No este v zivote na mna nepouzil vyraz, ktorym by ma dehonestoval a uz vobec nie na verejnosti. Je to pre mna nepredstavitelne a reagovala by som podobne ako uz bolo spomenute. Okamzite by som ho vykazala z miestnosti dala mu priestor zamysliet sa nad tym, s kym sa rozprava. Aj pred kamaratmi ci znamymi by som mu z fleku povedala, ze taketo spravanie je mozno v poriadku medzi nimi, ale u mna netolerovatelne bez ohladu na to, ako sa on boji, vzala by som dieta a odisla. Chyby robime vsetci, no nerobi nas to principialne "zlymi", "jeblymi" ci "sukami".

Ak suhlasi s psychologom, treba ho tam vziat a pozriet sa na to, nakolko v poriadku je, ze niekto pouziva pri komunikacii s partnerov vyrazy, ktore ho zhadzuju. Pretoze u nas komentujeme a vadime sa pre pristup, ci sposob ako veci robime, no nikdy by mi nenapadlo povedat, ze on je taky ci onaky, pripadne som nepostrehla, ze by to robil partner.

Drzim palce.

autor
4. jan 2020

@marca12 Predtym nebol takyto.No ja zakazdym mu poviem,ze sa mi to nepaci a ublizuje mi s tym.Ale on vzdy ze ja sa len bojim aby malej sa nic nestalo,ze je to male babetko treba na nu davat pozor.

autor
4. jan 2020

@alchemilkazltozelena A stale mi tvrdi ako velmi malubi,len sa boji o dieta.Je to jeho prve.

autor
4. jan 2020

@majah212 Toho sa bojim aj ja aby to nemal zly dopad na malu do buducna.

autor
4. jan 2020

@z1984 Hladam prenho odbornika.No on si mysli ze dr ho potvrdi v tom,ze jeho konanie a strach su spravne.

lenka2710
4. jan 2020

Akože aj pre môjho muža je malá stredobodom vesmíru, ale nikdy nikdy mi nevynadal, keď sa niečo stalo a rovnako ja jemu
Bola s nim rozbila koleno na odrazadle, bola so mnou spadla z kresla rozbila hlavu, bola chorlava keď bola menšia, problémy s prieduskami a vždy ma podržal! Každého rodiča trápi choroba alebo úraz dieťaťa ale ani jeden nemá právo osocovat a nadávať tomu druhému! A ešte pred cudzími ľuďmi, keby ma nazval sukou, takú by po papuli dostal, žeby mu zuby vyleteli! Nie nieje to ok, čo si k tebe dovoľuje, aj keď malú ľúbi!
Lebo jej ešte xkrat zabehne, xkrat bude plakať, a co, už dvihne aj ruku na teba, či ako?

autor
4. jan 2020

@lenka2710 Ja viem,je to normalne ked jej zabehne alebo ked spadne ked bude chodit atd.Len on to nejak extra preziva.A podla mna kedze ja som po ruke ze som nonstop s malou,tak na mne si to odbija s tym jeho chovanim.Zakazdym mu hned poviem ze mi s tym ublizuje a ze nezelam si aby pred malou take hovoril alebo aby pred nou krical atd.No on ze jeho strach o nu je silnejsi.

juliet86
4. jan 2020

pomocobetiam.sk

autor
4. jan 2020

@juliet86 To je aka stranka?

lenka2710
4. jan 2020

Ale prosím ta a to ju bude celý život alebo minimálne detstvo držať za ručičku alebo ju mat v perinke?? To už nieje ani strach, to už je posadnutosť! Ja som matka, strach o dieťa strašne veľký, ved ako každá matka, aké takýto prehnaný strach aj keď jej zabehne, sak by som sa musela zblázniť! Počkaj keď začne rásť, to bude úrazov a za všetko ta bude viniť??

autor
4. jan 2020

@lenka2710 No dufam ze nie,nebude ma za vsetko vinit.Ja uz teraz mam dost.Fakt pri nom pripadam ako neschopna.