Mám pocit, že stále bojujem o čas pre seba

5. máj 2024

Ahojte, dievcata, ako ste to mali /mate na rodicovskej ohladom casu pre seba? Ja mam pocit, ze furt musim o ten cas zobrat, stale rozmyslat, kedy by to vyhovovalo vsetkym, mam pocit, ze len zatazujem manzela, stale je potom taky odmerany, prekruca ocami. Ja ked vidim ako sa nemozem venovat svojmu hobby (malovanie), tak mi je do placu. Aj cvicit by som potrebovala, predsa je to horsie po dvoch tehotenstvach.
Mame dve male deti, manzel je zivnostnik a robi zvacsa z domu. Furt len vravi, ze musi robit, ked nemusi robit, tak furt si najde pracu okolo domu, proste on sa nepyta ze co moze robit, ja som ako otrok.
Ako ste to mali zadelene? Vecer by som sa k tomu dostala tak o 22tej a to teda uz nemam na nic energiu, kedze som furt s detmi

januska12323
5. máj 2024

Nepýtaj sa rovno oznám, odteraz každý utorok a štvrtok od do strážiš vlastné deti a ja idem maľovať /cvičiť doplň si čo potrebuješ.

autor
5. máj 2024

@januska12323 to sa neda rovno oznamit, sa len povadime

aceris
5. máj 2024

Chapem ako sa citis. Ja uz nemam snahu ziaden cas pre seba hladat. Som rada ked mozem poriesit svojich lekarov a zozeniem niekoho k detom. Na ine neostava. Za 6rokov som bola kvoli sebe pre zabavu von z domu 3x(aj to pocas dna a vsetko bolo nachystane)🫣

thoughtfulweirdo
5. máj 2024

Ja som ani ako bezdetná nemala viac času na seba ako na rodičovskej 🙂 čas, keď manžel nebol v práci, sme delili rovnými dielmi na spoločný, čas pre neho a čas pre mňa. A ako? Normálne, slovnou dohodou.

ivik4
5. máj 2024

No ...
Teraz spätne ked si spomeniem na matersku, bolo to lažo plažo, proste som si cas na seba vyhradila, nepytala som sa kedy mozem. Ked uz je po materskej a mas stihat to co doteraz plus hodiny v praci, no uff . Az to je ozaj záhul ...
Nedaj sa

autor
5. máj 2024

@thoughtfulweirdo neverim ze si nemala viac casu ako bezdetna, to bol pre mna raj pred detmi, teraz som len doma, lebo muz stale daco ma a s detmi nema kto byt

autor
5. máj 2024

@ivik4 ani nevrav, ja si uvedomujem, ze ked nastupim do prace, tak to uz bude koniec zivota

thoughtfulweirdo
5. máj 2024

Ja som pred deťmi študovala a pracovala zároveň, a presúvala sa niekoľkokrát do týždňa BA- TN, takže veru na RD som mala toho voľného času výrazne viac 😅

ivik4
5. máj 2024

Koniec zivota to nebude len teraz na materskej si ozaj ten cas najst v pohode vies, ved si panou svojho casu . Takze to vyuzi a nie ze sa neda . Potom toho casu budes mat naozaj ovela menej . Ja aj teraz ( davno po materskej) cvicim ale tiez to ide na ukor casu niecoho ineho,napr. Ze skor musim vstat alebo nieco doma neurobim

2ivana5
5. máj 2024

Veľmi dobre ti rozumiem 😃 akurát teraz som “ušla” na záhradu a nechala partnera s malým 😃 inak by bol tiež najradšej cely deň na dvore

januska12323
5. máj 2024

Tak mu to oznám vo dverách už oblečená a obutá a mobil nechaj doma 😉

autor
5. máj 2024

@januska12323 no a ticha domacnost zarucena..staci, ze uz aj bez toho sa citim sama ako mys

autor
5. máj 2024

@ivik4 chapem co chces povedat, len ked mam vycitky, ze vsak moje malovanie je taka zbytocnost, alebo furt daco treba spravit, ci uz doma alebo okolo deti, stale mam daco od neho vycitane, aj ked sa idem rozkrajat. Bojim sa, ze mi to este bude vyhadzovat na oci, ze ako co vyzera a ja idem sa “zabavat”.

zoja1234
5. máj 2024

@autorka, vnutorne mas toto preto tak, lebo si asi bola vychovana este staromodne, t. j. submisivne. Zena ma byt otrok doma pri detoch a hrncoch a to je tak vsetko. Preto si vnutorne vycitas vlastne hobby a citis sa, akoby si pozadovala nieco extra. Nieje to tak, ta vychova bola vadna, a teraz vidno dosledky. Ja to mam tak isto. Naber zdrave sebavedomie a hlavne pud sebazachovy, a urob si pravidelny cas pre seba. Musis.

zoja1234
5. máj 2024

@autorka a zabudla som dodat, ze nieje problem len na tvojej strane so zlym postojom, ale aj ten tvoj manzel ma podiel tym, ze sa chova (sorry za vyraz) ako necitlive hovado. Ked mu povies ze si potrebujes oddychnut a on zacne vymenuvat vsetku robotu a prevracia ocami, nuz asi to nebol najlepsi vyber partnera na rodinu..takychto by som ja osobne fackala kym by sa nespamatali, a spytala sa ich, ze ci fakt si spravili zo zeny sluzku

doriiis
5. máj 2024

Sorry ale máš debilneho muža ...to je celý problém.

majlo1234
5. máj 2024

U nas presne toto-muz zivnostnik, a ked nie je na zakazke, casto si otvori pocitac a len tak tuka(z mojho pohladu). A furt mlzi, ze ma vela roboty😂 ale ja sa uz nepytam ci mozem mat cas pre seba, ale konkretne mu bud oznamim, alebo sa dohodneme, ze kedy. Pripadne odchadzam ako on, z nicoho nic mu poviem, ze idem na prechadzku a uz som prec.

minenkak
5. máj 2024

Oznam od budúceho týždne v ten a ten deň o tej a o tej hodine pravidelne robím to a to, zaplať si opatrovateľku a je

majlo1234
5. máj 2024

Ale preco ticha domacnost? Ved nemusis kricat, hadat sa, dokonca to mozes podat aj ako prosbu. Ale najlepsie jenproste na rovinu povedat-zavidim ti, ze sa dostanes z domu, a citim, ze to sama potrebujem, tak idem. Vy si to uzite doma. Moj muz neni najlepsi, ale nikdy nepovedal ani pol slova, este naopak-furt mi povie, ze je to tazka pohodicka, ked som prec a perfektne to zvlada😂😂😂 radsej by si dal vrtat do kolena ako by priznal, ze starat sa o deti je na hovno😂

autor
5. máj 2024

@majlo1234 ja praveze nekricim ani nic, kebyze sa zbalim a idem bezoslova, tak z jeho strany by bola ticha domacnost alebo ako zvycajne robi, zobere sa a ide prec on, ako ked musel dnes prebalit starsieho. Proste furt mam v sebe nejaku nervozitu vzdy ked ho mam o nieco poziadat, tak vacsinou aj kaslem na to

autor
5. máj 2024

@zoja1234 asi mas pravdu

evickuska
5. máj 2024

povedat mu, ze ak ti neda cas pre seba skoncis na psychiatrii a bude s deckami sam par dni a on zmeni nazor 🤭😁

majlo1234
5. máj 2024

Tak mu to vyskusaj povedat. Moj muz sa napriklad zvykne urazat, tiez sa rad vezme a ide prec(aj neurazeny) ze proste neciti potrebu mi povedat kam ide a kedy pride. Ked to spravim ja, tak mi pise, ze kde som😂 no a zabera najviac vklude sa o tom porozpravat, ze tak ako sa
Citi on, sa citim aj ja a ze aj ja mam pravo na normalne vyzitie

zmrzlinka2021
6. máj 2024

@doriiis ty si to povedala presne. Zlý výber partnera

777januska777
6. máj 2024

No musíš odísť skôr ako on 😀 kedysi to manžel skúšal aj na mňa, potom som prišla na trik, ze ho musím predbehnúť a odísť rýchlejšie a jeho nechať s detmi a už neuteka 😀

siska53
6. máj 2024

Bohuzial.. ja uz 9 rokov robim, deti dost velke, ale aj tak nemam cas na seba. A ked si aj vybojujem, tak mi je to vycitane.. resp.,ze chcem ist aj s inymi ludmi obcas pokecat. A cvicenie ani len nespominam po tych reakciach.

minenkak
6. máj 2024

Baby to naozaj takto žijete,že sa bojíte povedať,že potrebujete čas pre seba,tie deti a domácnosť sú spoločné a nikdy nie je neskoro na zmenu.Mamzelstvo sú dvaja ľudia a obaja musia akceptovať toho druhého a obaja musia robiť ústupky, tí chlapi budú picovať, či budete doma alebo nie,tak potom čo aspoň si vyčistite hlavu .A s čistou hlavou sa lepšie znáša pičing ako keď je človek unavený a frustrovaný

autor
6. máj 2024

No pytala som sa ho, co ma poobede na plane, povedal, ze musim ist niekam za zakaznikom a nevie, ze preco? A ja ze by som si chcela tak o 6/7 vecer zacvicit, tak pol hodina-hodina. Povedal, ze no dneska mi to nevyjde. A ja ze preco? Ci bude robit do vecera? Tak iba zvreskol, ze on musi kosit a ze furt musi byt po mojom….normalne som sa rozplakala, lebo ja uz neviem ci ja som vadna alebo ako mu mam vysvetlit, ze naozaj nie je vsetko po mojom. Normalne mi je zle z nasho vztahu

minenkak
6. máj 2024

Opatrovateľku zaplať,boha nemáš 30€

minenkak
Autor odpoveď zmazal
Zobraz