Kontroverzný názor na dnešné rodičovstvo

papaya1234
6. jún 2024

Aký je váš kontroverzný názor na rodičovstvo? Mne sa napríklad nepáči, keď rodičia pridávajú videá svojich sietí na sociálne siete a keď im dávajú do ruky telefón, nech si pozrú videá, aby ich zabavili.

ssimusska
6. jún 2024

@papaya1234 mne sa tiež nepáčia tie sociálne siete spojené s deťmi, či už ich fotky, videá alebo vlastný profil. Mobil alebo tablet, len za účelom pozretia krátkej rozprávky či už v aute alebo doma.

thirstymonk
6. jún 2024

@papaya1234 A čo je na tom kontroverzne? :D Mne sa nepači, keď všetci svoje deti neprimerane babušia. Napr. moji rodičia sa idu pokakať, keď decko po dome chodi bosé. Zvyk od dedkov a babiek, keď davali papuče. To som nenavidel a nenavidim dodnes. Bosý som sa narodil a bosý aj zomrem. A deti to isté :D

aliaray1
6. jún 2024

@papaya1234 mne sa nepaci, ked sa niekto stara do druhych a kritizuje bez toho, aby o danej veci nieco vedel.
Napriklad aj ludia, ktori vlastne deti nemaju.

galganka
6. jún 2024

Mne sa nepáči, ak sa niekto nepovolaný stará do našich detí.

jana_eyre_2
6. jún 2024

Nemám rada to, že každá druhá žena má pocit že vie aka výchova je najlepšia a začne robiť workshopy aby mohla šíriť svoju pravdu.. najviac ich je takych čo vlastne deti ani nemajú.. nepáčia sa mi extrémy "nikdy nedvíhaj hlas, nikdy sa nemrač, tvár sa ako vila aj keď dieťa naschvál ťahá psa za chvost a hadze ho o stenu" alebo totálny opak "decko ma sedieť, mlčať, cumet do steny a pokiaľ sa ozve, riadne ho zmlat" ..

neznášam diskusie o výchove a predbiehanie sa ktorá to robí lepšie, je to obľúbená disciplína každej druhej matky..

marianarem
6. jún 2024

@papaya1234 Mne sa nepaci trend neustaleho vymyslania zabavy a aktivit pre deti. A nemam rada slovne spojenie "rozvijat dieta", znie mi to ako praca na nejakom projekte, resp. akoby dieta bolo pasivnym prijimatelom rozvijania.

katka700
6. jún 2024

@papaya1234 Som zvedavá či deti rodinných blogerov budú za 20-30 rokov súdiť s rodičmi za spôsobené traumy, ochranu osobných údajov a tak.

tiezjedna
6. jún 2024

- mám výhrady voči kultu dieťaťa, ktorý vyznávajú niektoré premotivované matky
- obťažujú ma deti, ktorých rodičia nezvládli nevýchovu, a sú natoľko tupí, že si to ani nevšimli (pravdepodobne preto, že pravú podstatu tejto výchovy nikdy nepochopili, proste len bola "in")
- klepem si na čelo, keď 8-9-10 ročné decko nevie narábať s mobilom, tabletom, či inou technikou, bez ktorej sa v budúcnosti nezaobíde. To považujem za totálne zlyhanie rodičov, ktorí zjavne prepadli novej modernej povesti, že veškerá elektronika je zlo a všetci kvôli nej zomrieme...
- titul "rodičovské dno" som dávno udelila argumentu univerzálne používaného od bicykla až po more či lyžiarsky "no a čo, že nemá/nepôjde, ani ja som nemala/nebola..."

lalala94
6. jún 2024

@tiezjedna ,,- klepem si na čelo, keď 8-9-10 ročné decko nevie narábať s mobilom, tabletom, či inou" - vážne také v dnešnej dobe existuje? :D To sa pýtam vážne, bez irónie, ešte som také nestretla a ani som o takom nepočula. Mám pocit, že dnes sú tie deti technicky omnoho zdatnejšie.

tiezjedna
6. jún 2024

@lalala94 existuje ich mnoho. Veď aj tu denno denne čítaš, že dať deťom mobil, počítač či nebodaj playstation je skoro trestný čin... A na vlastné oči som to videla, keď v kovide bola domškola. Bavili sme sa o tom aj s učiteľkou, že niektoré deti hľadeli na tablet jak na svätý obrázok, pretože dovtedy ho nemohli🙄 To mal syn 8 rokov... Tempo výuky, už tak poznačené onlinom, bolo zásluhou týchto technologických jaskyniarov ešte pomalšie...

mareka49
6. jún 2024

A do kedy je prípustné byť technologický jaskyniar?
V predskolke ešte môžem a v prvej triede už nesmie byť áno?🙄
Ďakujem

luccija
6. jún 2024

@papaya1234 bio, eko matky, ktoré to preháňajú dávajú múdre prednasky ako všetko musí byť zdravé a dieťa potom o 3r v škôlke jedáva chlieb s maslom.Potom je už všetko zabudnuté.

fantaghiro21
6. jún 2024

...par dni si vravim,ci som vadna,ked som neprecitala ani jednu knihu o vychove ,rodicovstve.a to mam 3 deti...
V resp narodili sa mi predcasniatka,pri prvej som mala knihu o predcasniatkach.ale to je asi tak vsetko.v okoli to frci matkami ,ktore precitali asi vsetky knihy o rodicovstve,vychove,starostlivosti...aktivne asi na vsetkych prednaskach,workshopoch .az take premotivovane matky nemam rada.v resp ja asi nezapadam do tejto skupiny...
Ja aa nejak spolieham na intuiciu.to,co mi aku decku chybalo sa snazim detom dopriat,a to co mi ublizovalo,nerobit.....
Som jedina?

nika3136
6. jún 2024

Ja mam asi najkontroverznejsi nazor zo vsetkych - OSTATNI SU MI UKRADNUTI. Uplne. Je mi jedno, co robia a co nie, co jedia, piju, kedy chodia spat, dokedy sa dojcia 😃 my niektore veci robime, pretoze sme o tom presvedceni, niektore preto, ze si to obcas vyzaduje situacia, niektore preto, ze zlyhavame a sme makki. Kazdopadne je mi super, lebo neriesim nikoho naokolo a tym padom ma netrapi, co si o mne kto mysli.

maxalla
6. jún 2024

Neviem, ci sem ako bezdetna mozem vobec prispievat, ale dovolim si povedat, ze mne sa celkovo na rodicovstve (nie len na dnesnom) najviac nepaci asi taky ten pristup, kedy rodic na dieta prenasa svoje problemy, mindraky, pouziva ho ako arbitra pri partnerskych nezhodach a hlavne ked ho pouziva ako nastroj na vytrestanie (ex)partnera. Ked je dieta nutene rozhodovat sa medzi rodicmi.

portret7
7. jún 2024

@papaya1234 zatahovat deti do politických názorov. Bola som zhrozená, keď prišiel syn zo skoly a hovoril, ako sa deti hádali medzi sebou pred prezidentskými voľbami (11-12r.) a vypytovali sa učiteľov, koho budú voliť🙈

diamont00
7. jún 2024

@papaya1234 rodicia, ktori sa stale snazia vymyslat program pre deti (rodicovsky animatori), nijaka kontrola deti na socialnych sietach, nevyhresit deti ked robia nieco zle (ublizovanie zvieratam napr. ) a kojenie 3 a viac rocnych deti

hatsepset
7. jún 2024

Keď niekto považuje adhd, PAS, add, nks za vymyslené dg a obviňujú rodičov že sa dieťaťu nevenujú a je len nevychovane.

barbie2023
7. jún 2024

Každý nech si vychováva ako chce len nech pamätá,že sa mu to všetko vráti čo dieťaťu dal. Nuž a jediné čo mi vadí je trend,že si niektorí rodičia mýlia dojmy,že keď vychodili aspoň zš majú patent na to,že vedia lepšie učiť ako daný učiteľ a žiak je vždy ten chudáčik nepochopeny.

kris_tin257
7. jún 2024

Keď si niekto myslí že existuje univerzálny spôsob/metóda ako treba dieťa vychovávať, bez ohľadne na povahu gény rôzne diagnózy...

jankasmejka
7. jún 2024

@galganka ak ho vaše deti nejakým spósobom neobťažujú, tak by sa nemal starať🤔🙄

galganka
7. jún 2024

@jankasmejka no, nemal. Ale, žiaľ, často sa starajú. 😂🤷🏼‍♀️

jankasmejka
7. jún 2024

@hatsepset podľa mňa to nie je vymyslená diagnóza, ale "95%" rodičov samo diagnostikuje u svojich detí tieto choroby/ poruchy a potom s nimu pracujú asi tak, že všetky prejavy drzosti, nevychovanosti a nezvládnutia výchovy sú choroba a porucha.

zazka666
7. jún 2024

@tiezjedna také som nezažila. Ale zažila iný extrém, ako dvojročnemu bábätku strčia mobil do ruky, a celá rodina cumela do toho svojho. To sa mi zdá iný extrém. Ale ... ich voľba

tiezjedna
7. jún 2024

@zazka666 dvojročné batoľa nie je bábätko. Ale máš pravdu, je to extrém.

thirstymonk
8. jún 2024

@hatsepset no to som presne robil ja... A teraz sam mam take dieta... 🤷

miadi
8. jún 2024

@diamont00 kojila som 3.5r a druhe 3r Tak Dufam ze ti to vadi 🤣a ze tvoj zivot je vdaka tomu horsi . Ze vobec ludia riesia taketo veci Mne je uplne jedno ci si kojila mesiac ci nikdy ci si frcala na um totalne mà to ani nezaujima , Keby sa kazdy staral viac o seba tak by bol lepsi svet . Autorka tebe tiez vadia veci ze Niekto zdiela videa svojich deti. Mne vadi nasilie vojny primitivnost krutost. Hladujuce deti v 3 svete, zi a nechaj zit. Raz budes mat deti a bude to uplne ok ked im das mobil aby si pozreli par minut videa kym ti v restike donesu jedlo .. Lebo ked to urobis ty bude to merane inym metrom nez tym
Co mas pre druhych .

diamont00
8. jún 2024

@miadi pre mna za mna koj aj 6 rocneho, je to tvoja vec, mne je to divne a tebe nie takze kazda si povieme svoj nazor.... keby kojis predomnou nepoviem ti nic len si myslim svoje.... autorka dala tento prispevok a kazdy si napisal co je pre neho divne a to neznamena to, ze sa niekto do niekoho stara alebo nieco zakazuje, kazdy si urobi podla svojho... takze tak 😉

natalka13
8. jún 2024

@lalala94 co 10, mrkni tu na koni 30rocne zeny si nevedia zistit kedy ide autobus alebo ako vyvavit doklady.
Boja sa platit online kartou, nevefia vratit tovar do eshopu.....

realny
Odpoveď bola odstránená
Zobraz