Každým dňom viac ľutujem, že som sa dala na ďalšie materstvo

1. dec 2021

Ahojte. Som mama troch deti, trojročné dieťa a malé bábätká dvojičky. Narodili sa v termíne, veľmi som za to vďačna, nič iné som si nepriala.. veď nejak potom bude,hlavne nech su zdravé. Všetko bolo v poriadku. Ale stále každým dňom viac ľutujem, že som sa na ďalšie materstvo dala. Že mala som ostať pri jednom. Je to náročné. Idú im zuby, mrnčia, mám pocit že už vybuchnem. Sú dlhodobo chorí a stále si tu chorobu odovzdávajú.. nevládzem. Ľúbim ich,to je jasné.ale čoraz viac si predstavujem ake by bolo keby ich nemáme. Keby mame len jedno dieťa. A potom sa cítim príšerne. Samozrejme ich mojkam,bozkavam ,to ano. Ale popravde už chcem aby mali 10 rokov,vedeli sa pohrať, ísť sami na ihrisko alebo my ísť spolu na pizzu bez toho aby som musela obliekať 3 deti..viem že to zbehne a hovorí za mňa unava..len naozaj neviem či su tieto pocity v poriadku..ani neviem čo chcem počuť, čítať..viem že na to nie je rada.

juliet86
1. dec 2021

zlatik. mat tri deti je masaker. mat dvojicky je masaker. mat chore deti je masaker. mat lockdown a hnusne vonku vsetko dokopy. ty potrebujes pomoct. ako ste na tom financne? vies jedlo objednabat napr cez steffit? vie ti mamka/sestra svokra kamoska doniest raz dvakrat za tyzden navarene? viete si zaplatit opatrovatelku? vie si dat mamzel home office? vie dedo jeden spanok vozit dvojicky v autosedacke? zobrat starsieho na prechadzku? vypytaj si pomoc. najdi sposob ako si doplnit baterky. aj v lietadle najprv si dava masku kyslikovu mama. az potom detom. drzim ti palce. to das! svokor mal dvojicky a za prvy rok schudol 10kil..

zmrzlinka2021
1. dec 2021

nie som v tvojej kozi, ale podla mna tvoje pocity su uplne OK aj ta urcita samostatnost, pizza, klud casom pride, proste teraz to mas fakt o hubu. Mam kamosku, co ked mala rocne babo, zistila, ze caka "dvojicky" 😉 a je to extremne narocne, ale ono to prejde. Ber to len ako obdobie a proste blbe pocity... o 5-6 rokov uz deti budu uplne inak fungovat.
Drzim palce! Si urcite skvela maminka.

cecilia29
1. dec 2021

Úplne tá chápem . Ja som mala doma dvojrocnu a bábätko s refluxom, nič som nespala , dvojrocna vkuse revala lebo žiarlila.Človek má kadejaké myslienky keď je unavený . Jedinou útechou je skutočne že je to len obdobie. To prejde. Daj si magnezko, večer deci vínka a dobrú čokoládu. Ak máš predsa len voľnú chvíľku venuje sa sebe, urob si radosť, objednaj jedlo. Keď budeš menej unavená budeš si to viac užívať a budeš šťastná že ich máš. Držím prsty

lienkashoppingqueen
1. dec 2021

ja Ta obdivujem!!!!!!!!! to mi ako prve napadlo. Ja mam dost pri jednom jedinom. Bola by som rada pocula, ze vyhladas pomoc niekoho, ved sa zda, ze si na to väcsinou sama a to je teda pri troch detoch tak malych ne... nemam slov, ale nic lahke. Fuu, drz sa!

lienkashoppingqueen
1. dec 2021

myslim rodinu, nech Ta viac odbremenia, si len clovek nezabudaj. Keby si mala tri deti po sebe nepoviem, ale jedno malicke a dve babenka naraz, to su tri bejby naraz a to 24 hodin denne.

derdia
1. dec 2021

Ahoj necudujem sa ti vobec....ale jedine co ti pomoze je aby si si nasla niekoho kto ti pomoze... Inak neexistuje nic. Iba ze si to absolutne neuzijes a hlavne sa z toho zbalznis a to, ze si povies ze je len obdobie ti nepomoze...

pralinka25
1. dec 2021

uplne ti rozumiem a necit sa priserne. to z teba hovori unava ponorka a frustracia.
to je vela aj na kona. uvedom si ze v minulosti zili generacie pokope pomahali si. teraz su zeny na vsetko same. este aj ta socialna izolacia teraz jedno s druhym. mam tiez tri
je to zahul samo o sebe a mat dvojicky neni lahke.
neboj vyrastu rychlo a bude dobre. si normalna mama ktora potrebuje len pomoc

kiki68
1. dec 2021

Ak ma kto pomoct, tak nech pomoze, babky, tetky, strycovia. Jasne, je to masaker, aj toto cele okolo na psychiku. Ale zmaknes to, obdivujem Ta .

angelinja
1. dec 2021

ahoj chapem , ale vies co ej este horsie?keby ti ten jeden zacal hovorit ze sce brata a ze sa tesi ze neikedy bude mat/a ty vies ze asi mu to nesplnis/...okrem toho som jedinacik viem co je to samota, vyzdr to, nic viac si im nemohla dat ako to ze maju surodenca, to keby sa nahodouo neznasaju nenavidia ked budu starsi to je ich problem a vec ale ty si im dala tu sancu mat neikoho na koho sa budu moct spolahnut.

ivangeline
1. dec 2021

Mam tiez 3 male deti. Uplne normalne pocity. A hlavne teraz...ked opatrovatelka ma koronu,svokrovci v karantene,my tiez sme mali soplik,vonku otras a zima.. Manzel nonstop v praci... A pomaly nik ani na pokec..

autor
1. dec 2021

Dievčatá,ste úžasné! Ďakujem za krásne komenty. Samozrejme som to mohla viac rozpisat.. manžel mi pomaha,hoci pracuje 12ky (2dni denne 2dni nočné) a byva 3dni doma..ale keď je doma je plnohodnotný rodič. Staršieho mi tiež hocikedy vezme mama/svokra po robote alebo cez víkend, čiže tie mi tiež pomáhajú keď sa dá..niekedy idú dokonca všetci traja k svokrovcom keď už fakt potrebujem raz za 2tyzdne všetko poupratovať..ale teraz sú chorí už 5 týždňov, kašľu soplia,ide mi na nervy to nekonečné vysavanie soplov, každému podávať iné lieky. December bol vždy môj mesiac,milovala som ho a teraz sa ani nemôžem tešiť lebo mam stres z toho ako sú chorí... A teda dvojkam idu zuby, čiže tie noci sú tiež ťažké,tuto noc sa vkuse budili plakali ,nevedela som im pomôcť.. a cez deň spia max polhodinu takže to tiež nemam čas veľmi pospať.. varím každý deň, síce niekedy polotovar alebo im dam kúpene jedlo..len ten večný bordel , všade veci, hračky. A teraz aj striekačky,vreckovky,lieky kvapky.. ďalej obliekanie do zimy,ide ma z toho poraziť, hlavne led ideme sami von, obliecť seba a deti..potom ich zniesť dole , byvame na trojke bez výťahu čiže v jednej ruke jedno dieťa v druhej vajíčko s druhym dieťaťom a ísť dole.. spotená som až za ušami kym ich len znesiem keďže vážia už 8kg..plus nemáme ani umývačku ani robotický vysávač ani sušičku, čiže všetko pracne robit .. je toho dosť, strašne ma mrzia také myšlienky,lebo som sa na nich tešila a som pyšná mama za to že sme to zvladli...ale viem aj to, že so starším sme to najhoršie mali za sebou a vie už povedať čo ho boli trápi, povedať čo chce...a teraz to zažívame dvojmo ..tuto noc som už mala aj také škaredé myšlienky, ano hanbim sa za ne a nikdy by som nič také neurobila ale v tom zúfalstve som si aj pomyslela, či by som im chybala keby som tu nebola, veď by si ma ani nepamätali.. stále si vravím, že niektoré maminky to majú horšie, majú choré deti ktoré sa nikdy nevyliecia a každý deň sa boja o život svojích detí..ale asi som potrebovala vyliať svoje pocity.

luccija
1. dec 2021

Si unavená, unavená, unavená...čakaj kým bude mať muž voľno a trocha chod aspoň sama von.Chore deti a vonku zima, tma je katastrofa.Obdivujem Tá velmi

janinah
1. dec 2021

Mám dve spolužiačky bez detí a manžela.myslis.ze sú šťastné? Svojim spôsobom musia byť.inak to už nebude.ale menili by s tebou okamžite....tak hore hlavu.vecne nebudú prckovia.este ti za tými detskými časmi bude aj ľúto.ze to prebehlo veľmi rýchlo a máš dospelákov.

juliet86
1. dec 2021

necit sa zle za svoje pocity. su uplne normalne. sak bez revu sa ani vycikat nemozes ist. je to stresujuce. je to unavne. mate tazke tyzdne. ked som si citala ze tretie poschodie bez vytahu. az mi zle ostalo. . . ja to tak mam a mam co robit s jednym dietatom sa vytrrepat a to mi manzel pomaha a obe nas naobliekat a tasku s vecami. no ratam ze cca 100kil nesiem vtedy. akoze klobuk dole pred tebou. a ak im idu zuby. nekasli sa stym a kazdemu fukni na noc cipok! lebo ja osobne neznasam toto ze cipky dietatu len pri teplote. naozaj? a to my dospelaci si nikdy nedame ibac ked nas nieco boli a nemusime mat ani teplotu? akoze najradsej by som ti isla pomoct fakt. akoze zubky nezibky sopel nesopel. potrebujes viac casu pre seba. lebo ked ta sekne ze sa nepostavis tak to nepomoze nikomu. ps ak mas prilis cierne myslienky a desia ta napis na ipcko.sk drz sa zena! to das! to prejde!

annamalaga
1. dec 2021

@janinah aj ja by som snou menila veľmi rada.

amelie2017
1. dec 2021

Mas moj obdiv. A to 3. poschodie bez vytahu ma zabilo. My sme byvali na 2. s jednym dietatom a hladali sme iny byt, lebo to bolo o nervy. Teraz mam 4 rocnu a 5 mesacneho a tiez su dni, kedy mam dost. A ver tomu, ze sme si s muzom neraz povedali, ze co sme vymyslali 😀 jasne, ze drobceka by som si nedala za nic na svete, rovnako ako ty tvoje dvojky, ale jasne, uz sme mali relativnu pohodu, dalo sa hocikam ist, pozriet vecer film a hlavne sa vyspat. A to je maly uplne uzasne babatko. Keby bol ako starsia dcera, uz si asi spokojne podriemkavam na psychiatrii.
Prajem ti vela sil, nech prejde tato hnusna zima, nech vyjdu vsetky zubky a nech sa ti vrati usmev na tvar s jarnym slnkom. A uz z neho neodide.
P.s.- bude dobre

annamalaga
1. dec 2021

A umývačka a roboticky vysávač sa dajú predsa kúpiť nie? To sa manžel môže pozerať , že furt riady pomyvas ručne ?🤨

amelie2017
1. dec 2021

@annamalaga nie kazdy si s 3 malymi detmi moze dovolit kupit umyvacku, susicku,...aj ked ja by som urcite pozerala aspon z druhej ruky.

jana_eyre_2
1. dec 2021

Ako mama troch detí čo boli prvé dve po roku a pol narodené a tretí tak isto stále chory a fakt hrozne urevany a nervak poviem len toľko, ono to fakt prejde.. chvíľu to bude trvať ale bude naozaj, vážne lepšie.. uvidíš.. už len keď začne jar a vonku nádherne, celý život začne byť pozitívnejší.. naozaj, o pár mesiacov si ani nespomenies na tieto pocity.. a fakt keď teraz majú deti 9,8 a 5rokov je to úplne o inom a čoskoro to bude tak aj u teba..

fialka255
1. dec 2021

Som rada, že som našla tento príspevok...mám 6ročného, 1r. a 3mesiace a 3mesačnú a presne pre tieto myšlienky mám strašné výčitky. Milujem ich najviac na svete ale tiež si občas predstavím aké by to bolo iba s jedným a odrátavam dni keď budú mať aspoň nastúpiť do školky 😀

cecilia29
1. dec 2021

Prvé chodí do škôlky ? Aj áno teraz by som ho nedávala. Ľahšie je s 3 zdravými doma ako keď je pár dní ľahšie len s dvoma a potom mesiac s chorými troma. Svoju tiež nedávam do škôlky. Malý mi pri soploch vždy grcia, nechce jesť, Presne ako píšeš - len sople,sirupy, nespavosť , začarovaný kruh .Radšej sa doma v tomto období viac izolovať a mat na čas pokoj od chorôb

autor
1. dec 2021

@annamalaga napr manžel umyva riad viac ako ja...z 10raz umyva on 8x napr. jasné že si ju budeme musieť zaobstarať lebo už to bude iba horšie, keďže dvojky doslova žerú čo nezje ich 😃 len proste v tomto momente ju nemáme a do kuchyne sa nezmestí momentálne. A prerabku plánujeme ked budú dvojky trochu väčšie a schopné byvat napr u svokry ..nie je všetko lusknutim prsta.. kiežby bolo,nepisala by som sem vylev 🙃

juliet86
1. dec 2021

kolko maju dvojky? daj im tie cipky na noc sup sup a lepsie sa vyspite

autor
1. dec 2021

@cecilia29 nedala som ho do škôlky práve preto, žeby nosil choroby k malym bábätkám. A momentálne je druhýkrát takto riadne chorý, vôbec nebyval ale toto počasie plus tieto virusy ho dostali a keďže kym sa dvojky z toho dostanú tak on zasa začne..a trvá to dlho.. navyše strašne protestuje s liekmi,je mudry velmi, ale toto nevie pochopiť, stale si myslí ze mu robim zle .. a tiež grcia zo soplov aj liekov

cecilia29
1. dec 2021

Držte sa, skutočne bude lepšie 🙂 tvoje myšlienky má podľa mňa skoro každá žena - matka ktorá má náročné obdobie či už s jedným alebo viacerými deťmi. Vedľa mňa teraz spí naše mladšie zlatíčko a tiež som mala obdobie, ako som písala vyššie , keď som uvažovala či bolo dobré mať už druhé dieťa. Ale to bol len dôsledok únavy a frustrácie. Lebo presne jeho som mala mať presne v tedy,takého aký je a je úžasný. Ty máß v dvojkach dvojnásobne požehnanie ale zatiaľ aj dvojnásobnú únavu.

66simonka66
1. dec 2021

Ahoj, úplne ťa chápem a presne viem čím si prechadzaš. Nám keď sa narodili dvojičky myslela som že sa zbláznim, stále som si hovorila načo som mala deti, ja nie som dobrá mama, nezvládam to, mala som pocity absolútneho zúfalstva a výčitky že takú mamu si tie deti nezaslúžili. Miliónkrát som vybuchla od nervy, mala som chuť buchnúť dverami a odísť preč, zmenil sa mi celý život na jeden veľký chaos. Obe baby mali koliky, nevedeli sa vykakať takže som prvých 5 mesiacov nespala ani jednu noc. Poviem pravdu že s odstupom času som neuveriteľne šťastná že sú dve, majú len 16 mesiacov ale ja niekedy ani neviem že ich mám, už si kľudne navarim, upracem, počas toho ku mne pribehnu postiskaju má a naozaj mi aj pomáhajú keď dávame prať, podávajú mi oblečenie,... Potom sa spolu pohrame a je to úžasné. Nevymenila by som ich za nič, sú to moje maličké zlatíčka. Ver mi že toto ťažké obdobie prejde a nájdeš si režim, samozrejme to budeš mať ťažšie ako ja, lebo máš o jedno dieťa viac ale určite to zvládneš ♥️

danieladugard
2. dec 2021

Ahoj😊 som v tvojej kozi ❤️ mam skoro trojrocnu a 6 mesacne dvojicky. Malo to byt dieta cislo dva. Velmi sme chcelo este jedno dievcatko. Su to dvaja chlapci. Masaker 😂 narodili sa v termine. Zdravi chlapci. Dokonale vahy. Tiptop. Boze, ako mi chybala moja dcera, ked sa narodili. A to som ani nekojila. (sme hudobnici, na materskej nie som, delime deti 50/50, starame sa obaja). Olutovali sme aj, ze sme chceli dalsie.. Pomoc nemame ziadnu od nikoho.. Ficime si sami.. Choroby si podavaju deti jeden druhemu 👌😂 nosim dvojicky v dvojnosici, aby som mohla pobehovat s loptou okolo starsej dcery, lebo ju tak strasne milujem, ze to psychicky inak nedavam, aj ked zistujem, ze jej je to skoro suma fuk😂 a moj chrbat bude zachvilu v prdeli.. 😆 Doma to nedavam, vkuse sme vonku.. Housefobia totalka. Termopradlo som minule objednavala celej rodine😁 ale vies co.. Kazdy den sa udeje nieco take pekne.... Za to zatial davam.. Ale je to sakra tazke, ze? Napis mi. Kludne. Kedykolvek.

adelkaa159
3. dec 2021

Ahojj ... pridavam sa k tebe .. mam 3 deti 5-3 a teraz 3 mesačnu .. prvy mesiac nespala nič .. a ano presne mam to iste tie picity ako keby si hovorila zamna .. difam ze sa to zmeni lebo ma ide šlak trafiť .. niekedy uz mam take nervy ze aj muzovy vyčitam načo ju mame že prečo si nedal pozor .. on je preč a ja sama sa idem zblazniť niekedy ... ale je to chvilkove potom to prejde .. ale stale su tie hnusne pocity vyčitky

lucia147852
3. dec 2021

Mat rôzne pocity je úplne v poriadku. Záleží ako sa rozhodneš správať a podľa toho čo píšeš, tak si správna mama. Tiež máš právo na nervy a únavu. Máš to teraz hardcore. Hlavne sa nejakými myšlienkami zbytočne nestresuj

andrea_ff
3. dec 2021

Autorka,obdivujem ta. Ja mam medzi detmi 21 mesiacov a tiez mam obcas totalne nervy. Citim sa niekedy ako vazen doma.....
Ale samozrejme, lubim ich..... len co je vela, to je vela 🤦‍♀️🤷‍♀️😜
Mam kamosky, co deti nemaju, ani nebudu mat uz asi (38-39 rocne). Ano, maju pokojny usporiadany zivot. A na take 3 dni by som si to vymenila....ale potom uz nie.
Som rada, ze ich mam.
Teraz si odserkas to najtazsie. Potom sa budu hrat spolu...a aj hadat.
Este mozno skuste premysliet stahovanie do domu. Ked aj podnajom na 2-3 roky....kedy ste vela doma. Svoj byt by ste tiez prenajali. Bolo by to jednoduchsie celkovo logistika s 3 detmi.
My byvame v dome a zato je to o kus jednoduchsie. Ked mame chut, ideme na ihrisko a ked nie, sme na dvore.....co je castejsie, najma v lete.
Pripadne druha moznost- obcasne opatrovanie....len 3 deti su dost teda....
Drzim palce a vela sil zelam. Viem to uplne pochopit.
🙏🍀