Chcem od manžela tak veľa?

zuzulik280
11. apr 2014

Chcem od manžela tak veľa, keď chcem aby uspal na noc nášho malého, má dva roky, ťažko zaspáva, treba pri ňom aj 2 hodiny ležať,vymyšla do toho ja to samozrejme robim cez obed...ide mi to už na city. Inak je to zlatý a šikovný chlapček. Cele dni som na neho sama, manžel pracuje, snaži sa, som na MD tak sa staram o maleho najlepšie ako viem. Pritom vždy navarim, staram sa o nich , upratane je....chcem tak vela ked chcem aby ho večer uspal???potom mi vždy nadava - lebo zaspi samozrejme pri nom a ja ho zobudim, že zasa si nič večer neporobil - opravuje pc, maily a tak a že za to možem samozrejme ja , lebo som zasa nebola schopná malého uspat.....ale tak aj ja chcem mat chvilku pre seba.....cez den čo mi spí to ledva navarim...

lucinka2811
11. apr 2014

@zuzulik280 ah ti chlapi :D oni si fakt myslia ze materska DOVOLENKA je dovolenka all inclusive :D ... nechces od neho vela ... praveze si myslim, ze otec kt je cely den v robote by mal ocenit ze sa moze s malym tulit ked ho cely den nevidel.... nech si to skusi jeden den ..navarit, popratat postarat sa o dieta a ptm uvidi preco od neho aspon tuto malickost chces 🙂 😉 mm tiez mal take reci .. ale ked som ho nechala cely den s malou to si mala vidiet co bolo doma :D a prisiel na to ....

martija
11. apr 2014

no ja som sa s tym zmierila, ja mam troch synov a uz desat rokov uspavam a uspavam a uspavam....Ked nechce nenut ho,iba sa pohadate, skus sa s tym zmierit, nenervovat... naopak uzi si to, skus mu pustit nejaku hudbu tichu u nas to pomaha pri zaspavani.. a povedz si tak,ze raz sa to skonic a bude ti to este chybat, za rok ide maly do skolky (?) a potom bude viac unaveny.. pripadne vynecha poobedny spanok a mas po probleme. Na manzela nechaj napr. vikedny...alebo ho inak zapriahni aby si si oddychla od maleho...

jadodka
11. apr 2014

@zuzulik280 nie, vobec nechces tak vela...mozes to irobit aj tak ze prvu hotku nech pri nom lezi on a potom ho mozes vymenit, alebo droba nedavaj tak skoro spat...ja neviem, nas zaspi rychlo, ale mm je rad s nim v posteli

janinah
11. apr 2014

načo nútiš malého spať,keď to zjavne nepotrebuje? nedávaj ho spať cez obed,skús až večer,to by už mal spadnúť do postele a okamžite zaspať..moja dcéra nespala cez deň od 2 rokov,nie je to nutné u každého dieťaťa...nežiadala by som to od manžela,učrite nie každý deň a nie ak má nejakú prácu doma,nesedí predsa pri pc a nehrá sa...ak potrebuješ čas pre seba,tak uber z denných prác,navar si na dva dni,neprataj akoby mal k vám prísť prezident....

dai
11. apr 2014

@janinah suhlas...tiez myslim ze dieta zjavne unavene nie je takze bud treba viac aktivit, pobytu vonku etc. alebo upravit spanok pocas dna, vstavat skor, nespat poobede etc. ...
ak muz vecer pracuje tak si myslim ze je blbe od neho chciet aby uspaval dieta... na sebe viem aka som neschopna ked vecer pri detoch zaspim... ak on ma potom este robit tak dakujem pekne...
materska urcite nie je dovolenka a je fajn ked chlap pomoze ale musi byt nejaka rovnovaha... ak chlap robi cely den a musi aj vecer tak je hadam normalne ze zena aj vecer sa o dueta postara

prasiatko30
12. apr 2014

Upravit spankovy rezim a zacat ucit dieta zaspavat same - to by aj mna svihlo uspavat 2h

winna
12. apr 2014

Ahoj, suhlasim s prasiatko30 skus upravit spankovy rezim dietatka. Dohodni sa s manzelom, aby urcite dni daval spat on maleho, pripadne ked nevladzes popros ho, aby dnes to urobil on. Urcite nechces od manzela vela, na druhej strane 2 hodiny su fakt dost.

atrami
12. apr 2014

Chyba je v tom, že ste malého naučili takýmto spôsobom zaspávať. Dieťa vo veku 2. rokov by malo zaspávať samé. Ak Ti mám pravdu napísať, chodím do práce - nemám náročnú prácu, ale som viac unavená ako keď som bola na MD, tak sa nedivím, že manžel je nervózny. Môj syn cez obed nespal od 1 roka, nemal potrebu, neskôr nespával ani v škôlke. Večer zaspával tiež pomerne neskoro. Býval s nami hore, potom sme zhasli a išli spať. Za 5 minút spal.

xevulax
12. apr 2014

No my sme mali to iste az kym sa nam nenarodili dvojicky a manzel neodosiel do zahranicia. Vtedy som presne toto musela riesit. Najskor som zrusila moj ponuy pri malej pocas obedeho zaspavania. 3 dni vrieskala ako blazon v posteli a na stvrty uz pekne sama zaspala. Vecer som ju uspavala este asi 2 tyzdne, nejcela som , aby zrazu mala sok ze taketo zmeny. A po tych 2 tyzdnoch som toto urobila aj vecer. Staci vydrzat a on si zvykne. Ked si zvykla moja 1,5 rocna zvykne si aj tvoj.skus to a hlvne vydrz, ked uz zacnes nepolav!!!! Nechod do izby ked place proste musi to zvladnut sam- zaspinkat. Pesbtum mi to kozes aj vysvetlit ze preco musi zaspinkat sam, ze uz je velku anke sa vyspinka maminka ho pride zobrat... Mne je teraz tak super ze zaspava sama. Ajnked ja cas nemam na seba aj tak lebomled starsia spi musim sa venovat dvojickam. Ale nemusim mat stresy se za aku dlhu dohu zaspi ci nebudu vyedy dvojky chciet jest alebo plakat. Ked plakali nechcela spat. Teraz je to super a da sa to! Chce to len pevne nervy a byt neoblomna.

nicolle21
12. apr 2014

u nas tatko proste uspavat nevie.. maly sa vedla neho rozkokosi strasne, lebo ocka ma na hranie a tak ked ho vidi, ide sa hrat.. ale nas ma necelych 9 mes, u 2rocneho by to uz mohlo byt o inom a druhy velky rozdiel - ja uspim za 5- max 10min a nie 2 hodiny 😨 to by ma naozaj porazilo.. na denny spanok sice ostavam lezat pri nom, ale ked vidim, ze spi pokojne, skusam uz odchadzat, len na nocny ho uspim, dam do postele a on spi, ja si zatial porobim, co potrebujem, uplne bez problemov..
mozno by ste ozaj mali popracovat na tom uspavani, aj ked vonkoncom nesuhlasim s taktikou vystavit dieta na totalku, aby vecer v posteli odpadlo od unavy, taky spanok je nezdravy a nie je plnohodnotny.. kazdopadne treba nieco skusit, nechat ho spat menej cez obed, resp posunut mu ten spanok na skorsiu hodinu, aby sa zobudil skor a aby dlhsie bdel pred nocnym spankom.. manzel nie je az tak na vine, uprimne, mne by sa tiez nechcelo uspavat dieta 2 hodiny 😔

maribell
12. apr 2014

@zuzulik280 a co keby si maleho naucila zaspavat sameho? .. podla mna uz je dost velky 🙂 u nas to funguje od malicka .. jednoducho polozim dopostielky a vybavene ..

kaktusik007
12. apr 2014

@zuzulik280 ja tiez uspavam svoje deti, maju 3 a 4 - teraz mali narodky... a menit to budem az v lete, kedy dostanu kazdy vlastnu velku postel - v tej zaspavat budu sami, inak ako nazor
@atrami beriem, ale neushlasim, ze 2 rocne ma zaspavat same....

ale suhlasim s dievcatami, potrebuje sa viac unavit -- deti su kazde ine, starsi mi od roka a pol uz po obede nespaval, mladsi mal teraz 3 a stale poobede prespi aj 3 hodiny... . ale teda starsi vecer spi behom 5 minut, mladsieho uspavam asi 40 - to fakt najviac a to uz musi byt, aby to tolkoto trvalo....

beriem, ze bude to narocne ked ti cez den spat nebude, ale neboj, das to -- vecer ti zaspi hned a mas chvilu aj sama pre seba...

a odpoved na tvoju otazku -- nie, nechces od manzela vela... ale nestoji ti to za to, aby sa nervacil a mali ste nezhody... ja som na deti sama, takze uspavanie nemam komu delegovat, ani nic ine - tak za mna ti viem povedat, ze si musis dobre rozvrhnut sily a niekedy proste neupratovat a neunavovat sa --- utried si priority v tomto, manzel tiez nepotrebuje teplu veceru a dietatu teply obed spravis raz dva 🙂

ivinka77
12. apr 2014

@zuzulik280 podla mna najlepsie co mozes spravit, je naucit syna pekne zaspavat sameho...2rocne dieta uz je dost velke a rozumne... a budete mat pokoj obaja a este aj pekny vecer spolu !!! 🙂

hradnapani
12. apr 2014

@zuzulik280 ty mas ale vydrz! 😉 dve hodiny uspavat? neexistuje. Dieta ti dava najavo, ze spat na obed nepotrebuje. Ja teda tiez musim syna uspavat, ked bol malicky, bola to hodina, teraz je to polhodina, co mi este pride ok, ale dve hodiny?
a ano, podla mna chces od muza fakt vela. Ak chodi do prace a zvysok dna ma stravit uspavanim, tak musi byt z toho nervozny (pvedzme si na rodinu, uspavanie dietata, najma ak je dlhe, tak je to ostara a prestava to byt prijemne po nejakom case). Ine je chciet od neho precitat rozpravku, chvilu pohladkat a ist, to by aj mal robit...
ale aby som nebola hnusna, chapem aj teba, preco to od neho chces, ale...

lumka333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
michal13
12. apr 2014

No nič proti tvojmu manželovi ale je normálne že keď aj ja prídem domov tak hneď beriem krpca aby si žena odpočinula. Samozrejme sú aj dni kedy chce byť pri nej ale snažím sa to eliminovať nech si odpočinie. Napríklad v teplom kúpeli 🙂 A ak má problém zaspať tak to sa niekedy aj striedame nech zaspí čo najskôr a nech si môžeme odpočinúť spolu. Treba manželovi trocha dohovoriť alebo ho jeden deň nechať so synom doma a on to potom už pochopí. Materská nie je dovolenka a dokáže viac unaviť ako iná práca.

zuzka_bluzka
12. apr 2014

manzela po celom dni v robote by som urcite neziadala aby 2 hodiny uspaval dieta. Takze ako radia baby, upravit spankovy rezim - vypustit obedny spanok, nastavit vecer presnu hodinu kedy sa bude chodit spat aby mal z toho ritual a naucit ho zaspat sameho, na zaciatku bude trochu placu, ale od placu este nikto neumrel a aj ty potrebujes cas a priestor pre seba a nie travit kazdy vecer takto ked sa to da aj inak, vsetci budete spokojnejsi, ver mi.

bikita
12. apr 2014

@zuzulik280 Ja tiež často nahučím na manžela že mi nepomáha, ale ja viem že aj on má toho veľa. Je to podobná situácia ako u Vás príde domov naje sa a pokračuje v práci vybavuje maily a pod. malá má síce 5 mesiacov a uspáva sa kojením ale už teraz mi je jasné že keby som aj prestala kojiť časom manžel mi ju uspávať nebude - max miera jeho trpezlivosti je 5 min :D netreba im to zazlievať sú to proste chlapi vidia veci inak ako my a nemajú ani takú trpezlivosť ani taký cit k dieťaťu, aj ja som si myslela že by to mali chcieť dobehnúť keďže sú celý deň v práci a dieťa nevidia ale sama som zistila že to tak ideálne nefunguje ...môj manžel má je tiež večer nervózny z roboty unavený hladný často robí do noci a nenadchýna ho keď mi má večer pomáhať a oveľa radšej sa napr dcére venuje ráno ... takže na jednej strane áno mal by ti pomôcť mal by chcieť byť s dieťaťom ale sama viem že to také ideálne v praxi nie je ... druhá vec je že to uspávanie by si mohla prehodnotiť. Možno ak by si ho nechala cez obed nespať možno by zaspal skôr a sám. Vyskúšaj 🙂

silvapokorna
12. apr 2014

ahoj. no neprecitala som cele. ale za mna a z vlastnej skusenosti neuspavat dve hodiny. bud nedavat spat cez den, alebo je naopak pretazeny a nemoze zabrat, lebo telo je tak nejak nastartovane az moc. alebo to moze byt aj to, ze proste skusa, lebo vie, ze tam tie dve hodiny s nim budete. a s manzelom sa kvoli tomu nehadajte, je to skoda, ked sa cely den nevidite. skuste si s manzelom sadnut a skor sa dohodnut na nejakom rituale, ktory budete obaja dodrziavat a maleho naucite zaspavat rychlejsie. a myslim, ze budete obaja spokojnejsi. nepojde to hned, ale urcite to zvladnete. treba najst plus minus stejny cas a dodrziavat stejny postup. a deti nie su hlupe, nezda sa to, ale pomaha, im dokola kludne opakovat, co sa od nich ziada. strucne a na rovinu. drzim palceky. ked tak kludne pisni do spravy. 😎

atrami
12. apr 2014

@kaktusik007 nemyslela som to doslovne, že zavriem za ním dvere a hotovo. U nás rozprávka, zhrnuli sme deň, čo sme zažili, urobili plán na druhý deň. Pootvorené dvere a pravidelná kontrola. Ale ak dieťa potrebuje na zaspanie 2 hodiny, niekde je problém. Do 3. rokov spali s nami v spálni aj teraz majú pootvorené dvere na izbe, ak by bol nejaký problém.

eeffka
12. apr 2014

@zuzulik280 ano,namiesto aby ho 2 god uspavaal sa s nim moze 1,5 hrat.... Chore... Este by ma zaujimal cas kedy ho zacinate uspavat.moja ma 2r a pred 22.00 este spat nesla mimo chorob. Vstava o 8. Nie kazde dieta potrebude spat o 19.00.

atrami
12. apr 2014

@eeffka aj moji chodili spať až keď začínali filmy s ,,hviezdičkou" Samozrejme, že dieťa nepôjde spať keď vidí, že rodičia sú hore. Keď si predstavím, že uspáva 2 hodiny na obed a 2 hodiny večer, tak má 4 hodiny zabitého času zo dňa. Určite si viem predstaviť lepšie strávený čas.

majka99999
12. apr 2014

2 hodiny? ako baby radia, skus vynechat obedny spanok. moj spinka cez obed aj 2-3 hodky a vecer zaspi tak za pol hodku. takze to este potrebuje. tvoj syncek je uz velky, moze sa zahrat sam, kym varis. ak sa obavas, nechaj ho hrat sa v kuchyni, moj tam nahana auticka alebo si stavia kocky.
nie, nechces vela, ale aj moj muzik nadava, pride domov o siestej-siedmej, dieta sa nanho vrhne, o osmej sa ide spat, ked ho uspava nahodou, zaspi s nim a vecer v Pcku... ja tiez obcas zaspim a to vlastne za pol hodku zaspi maly. mali by ste mat vecer cas na seba. 🙂

stano4000
12. apr 2014

@zuzulik280 problem je ze nutis svojho syna spat ked ho to este nepotrebuje... u nas syn nechce zaspavat s nikym inym ako s maminou, aj ked mu pred tym rozpravam rozpravku...

lubina
12. apr 2014

@zuzulik280 skor je otazka preco maly zaspava dve hodinky? bud ide skoro spat, alebo spinkal vela poobede...moje obe dcerky prstali spavat popoludni ked mali okolo dvoch rokov, Tiez som ich uspavala 2 hodinky a aj tak nechceli spat, tak som s tym skoncila a spanok sa upravil. CHodili spat krasne vecer o 19 a spali do rana do takej 7:00. Prosto mali ten potrebny spanok v jednom kuse. LEbo ak spali popoludni, ak sa mi ich podarilo uspat po 2 hodinach uspavania, tak vecer bola polnoc a im sa este nechcelo spat a ja som bola hotova s nervami od nevyspatia. Podla mne uspavat dieta dve hodiny nema zmysel, je jasne, ze to dieta este nie je unavene na spanok. Takze ja by som sa nehnevala na mm, ale skor by som sa snazila riesit spankovy rezim drobca...

luvika
12. apr 2014

@zuzulik280 ja som na tom uplne ale uplne podobne...dcerka ma takmer 7 rokov, vzdy odmalicka to bolo to, ze ja som ju uspavala, ja som ju niesla rano do skolky, poobede zo skolky, robila jej program, krmila ju, vecer uspavala a presne, aj dve hodiny, lebo kym sa ona vykecala, este cikat, este je smadna, a mami posledna veta a tych bolo teda minimalne 20, niekedy som predychavala a ratala, aby som nevybuchla. Ked som prosila manzela o to, aby ju uspal on, tak sice aj siel, ale bud mala zacala jacat, ze ona chce mamku, alebo aj ked ako tak privolila, vydrzal 10 min. a stacilo mu. Takze cele roky som si nepozrela poriadne ziadny film, zatial co on videl vsetky spravy, filmy, oddychol si. ja som bud zaspala alebo aj ked nie, bola som tak unavena, ze dovidenia. Teraz mam 8 mes. synceka, a s nim je to to iste, kupem ho, krmim, uspavam, pricom dcerka si musela zvyknut na to, ze ju ulozi muz a to vacsinou vzdy konci ich hadkou, cize pocas toho ako uspavam maleho, pocuvam, ako sa natahuju, hadaju a mala konci v posteli s placom. Take "vecerna pohodicka"...

eeffka
12. apr 2014

@luvika to som mala s vacsou... Riesenie bolo ze som s nou 9 isla spat a na 9.30 som mala budik 🙂

andrejka1974
12. apr 2014

u mna deti boli naucene zaspavat same v postielke, aj najmensia spinkava sama, vlastne je spolu so sestrou 5 rocnou, vecer ulozim dam mliecko a odidw=em, cez den tiez 🙂 🙂 🙂 🙂

miadi
5. nov 2018

Ja ti poviem ano chceš vela.ktory chlap bude 2h uspavat dieta? A potom si zbytocne vyrabas s muzom nervy vo vztahu. Znama to tak mala ze na dieta uz vecer nemala nervy a v noci mal sluzbu k babatku on .. po 2rokoch sa rozisli. Ked nevie zaspat 2h tak neni unaveny treba mu cez den urobit aktivnejsi program. Hoci moja mala ma tolko energie ze aj po celom
dni skakania a plavania v mori pred 10 nezaspi. Lepsie keby sa snim hodinu akcne pohral a potom tu druhu ho uz mozes uspavat ty. Ten Denny spanok ze uspavas dve hodiny som asi zle pochopila?? Lebo to nedava zmysel ked dieta potrebuje denny spanok zaspi rychlejsie ako vecer.

veronikaszabova
5. nov 2018

@miadi naco reagujete na 4 roky staru diskusiu???