Ako to má vyzerať v manželstve?

24. júl 2024

Ahojte ako fungujete s mužom keď deti majú svoje aktivity alebo sú von a vy máte čas dvaja pre seba?
Ako si navzájom prejavujete lásku?ako často chodíte preč z domu keď máte svoje osobné aktivity alebo teda Váš muž?
Skôr ma zaujímaju také dlhšie vzťahy nad desať rokov a viac

vyrovnanaosoba
24. júl 2024

Mame ešte malé deti, ale keď sú v škôlke, tak my ideme hoci aj sa okúpať, či na masáž, niekedy spíme, dáme si budík aby sme nezaspali pre deti do škôlky 😂 niekedy ideme spolu na záhradu porobiť, niekedy on sa bavká s autom v garáži, ja pratam, ale sú aj také dní, že on ide s mojimi bratmi von a ja som aj dva dni sama. 😀 Ja zase idem na bicykel, ale nie na dva dni, len tak na hodinu.

mamamasama
24. júl 2024

Máme malé deti, ale vždy spolu fitko, beh, plavanie, vodná fajka,večer drink na terase a rozpravame sa, alebo prezerame letaky 🤣🤣🤣

zuzanapjat
24. júl 2024

Lásku si prejavujeme vzájomnou masážou, sexom, hladením sa pri telke a počas dňa bozkami a objatiami. 12r. spolu. Keď máme stráženie detí ideme na wellnes, na túru, na nákupy, na obed alebo večeru, prípadne do kina. Osobné aktivity samostatne nemáme.

autor
24. júl 2024

A ako si prejavujete lásku?nejaké dotyky pusy?

autor
24. júl 2024

U nás to akosi prestalo, muž mi povie či som detsko keď chcem nejaké dotyky či sa furt potrebujem olizovat keď chcem pusu...aj tri večeri po sebe ide preč na jeho aktivitu...deti sú von on na mobile...je strašne sebecký...čo mi vadí poviem mu to ale nemení sa to

oli18
24. júl 2024

Autorka, ty nevies z vlastnej hlavy, ako prejavit lasku manzelovi? Za 10 rokov si nezistila, co ma rad? Tak pozeraj viac romantickych a erotickych filmov.

mamamasama
24. júl 2024

Škrabkame, hladkame, tulime sa. Pusy viackrat za den. Večer intimnosti. Lubime sa rovnako ako na zaciatku, aj ked energie je uz omnoho menej.

autor
24. júl 2024

@oli18 ja mu lásku viem prejaviť len on mne akosi nie...mám pocit že to u nás nefunguje

sorciera24
24. júl 2024

Odporúčam prečítať knihu 5 jazykov lásky....tam sa dozvieš,že každý môže prejavovať lásku inak,niekto potrebuje dotyky, niekto službu,, niekto slova uznania, ...to,že ty čakáš pusu a on napríklad. pomôže s domácnostou je len odlišný prejav lasky

autor
24. júl 2024

@sorciera24 chápem čítala som...on skôr slová uznania hovorím mu chvalim ho ďakujem prosim.
ale z jeho strany po toľkých rokoch a potom čo mu to poviem veľakrát by nejaké tie dotyky prejaviť mohol..niekedy to robil...buď som.vyhorela v manželstve, mám krízu alebo som naivná

sorciera24
24. júl 2024

nie, len proste nie je ten typ, kt. je zamerany na fyzicke dotyky (nemožes porovnavat fazu prvych 2 rokov zamilovanosti).....len je typ, kt. to proste prejavuje inak...ekd si vezmem mojich rodicov, kt. sa fakt milovali 40 rokov (do ockovej smrti:(( ked som si uvedomila ako si prejvuju lasku, tak neboli to pusy, ani slova lubim ta....ale činmi...moj otec každé rano vstaval s mamou o 4tej, aby ju odprevadil do rpace po tme, aj ked on siel napr. na pooobednu....tomu sa hovori laska.....to je len jeden z mnohych prikladov....doležite je, že sa mate radi....ak tam je dovera, tolerncia, pochopenie....prejavy su len bod, kt. treba pochopiť, že každý ma ine

sorciera24
24. júl 2024

alebo aj jemu daj knižku prečítať, inak to tiež nepochopi...

autor
24. júl 2024

@sorciera24 áno asi nieje ten typ..ale niekedy to vedel aj po desiatich rokoch...on si tu knihu neprečíta...ja už neviem ani či ho mám rada... toľkokrát ma už sklamal..veľmi málo ideme niekde spolu sami dvaja...niekde je chyba len neviem ako to riešiť...keď sa chcem rozprávať tak len stále riešim niečo dookola a len mne niečo vadí

minenkak
24. júl 2024

Môj muž práve nadáva pri videohre ,ja ležím na gauči a čítam MK

oli18
24. júl 2024

Tak mu povedz, co mas rada a nech to praktizuje.

sorciera24
24. júl 2024

a deti mate velke? lebo my sme sami vlastne doteraz ani nechodili.....konecne uz ako tak ideme, lebo mladsi ma 9. starsi 15......ale tiež nebolo ako.....ono zaleží kolko toho, kto ocakava, ak ty cakas kazdy tyzden a jemus taci kazdy polrok s tebou vyjst.....to ale nemusi znamenať koniec lasky, vztahu.....ano, poteby možu byt rozdielne....doležite je o nich sa porozprávať! to je podla mna najdoležitejsie.....tam to asi viazne, vasa komunikacia, ak aj sme nikam kvoli detom nemohli ist, tak sme si vecer sadli a rozprávali sa, aj ked len polhodinu-hodinu, ale kazdy den....tam potom možes vyrozprávať co len chces, nie len, co bolo v robote, ale už by vedel, že ta toto trapi a haldali by ste nejaky kompromis alebo pochopenie....komunikuj,komunikuj...

autor
24. júl 2024

@oli18 stále mu to hovorím a nepomáha to..alebo to pomôže na pár hodín
@sorciera24 deti máme podobne ako ty..a áno jednu stačí málo a ja chcem viac...ďakujem za pekný komentár..že to v podstate má ešte zmysel

sorciera24
24. júl 2024

ano, chlapom stačí malo, to su chlapi...to mi trvalo, kym som to pochopila, my furt riesime, oni nepotrebuju nic, žiaden problem.....keby bolo na mojom, tak jeho rpedstava dovolenky je 2 tyzdne byt len tak doma (je inak introvert oproti mne), no kedze ja rada cestujem, tak zorganizujem, vybavim a potom sa uz prisposobi a k tomu moru ide:D ....ale nemozem čakať od neho, že to vybavi on z jeho iniciativy, elbo taky nie je;))...to ale neznamena, že ma nema rad alebo ja jeho.....už som to pochopila a treab robit kompromisy, nik z nas nie je rovnaky, tobož chlapi, kt. nepotrebuju absolutne tolko toho ako my;))

oli18
24. júl 2024

Tak su aj muzi, ktori lasku prejavit nevedia. Rovnako zeny. Zvycajne sa v manzelstvach stretnu protichodni parteri. My s mm taki sme. Da sa na to zvyknut a nevyzadovat to. Alebo to obmedzit len na najintimnejsie chvile.

autor
24. júl 2024

@sorciera24 aj mužovi by stačila dovolenka len doma alebo len s jeho aktivitami..ale áno ide aj s nami...síce veľmi málo ale ide..
Jemu nič nevadí to je pravda...ale ja sa cítim strašne nešťastná už som mu to aj povedala ale ako píšem vyššie vydrží mu to tak Max deň a potom zase si ma nevšíma..teda mne to tak príde

sorciera24
24. júl 2024

jasne, aj moj tak, ale kedze viem, ze nie je vyletovy typ, ale vidim, ze premože sa, tak to beriem ako super,a le netaham ho kazdy vikend na vylet (hoci som typ, kt. by siel)....to je ten kompromis....mohol by kazdy fungovat po svojom, ale to uz by sme asi neboli spolu.....su veci spolocne, su veci kompromisove, su veci, kt. potrebujeme kazdy robiť osve.....skuste najst nejaky balans (teraz ked uz su deti vacsie)....mate kazdy svoje konicky? resp. co robite spolu, co kazdy sam?

autor
24. júl 2024

@sorciera24 spolu nič..Teda má jeden koníček a keď tam ide ideme za ním..a on ma dost koníčkov (asi 5-6)..ja idem sem tam s kamoškami na kávu..baví ma aj upratovanie alebo nič nerobenie keď som sama...vadí mi ale že napr ide 3-4x do týždňa večer preč...príde neskoro a ja ráno vstávam...povedala som mu to a nič....chcem s ním byť ale už ma to nebavi stále riešiť..stále mu niečo hovoriť čo od neho chcem

lauriik
24. júl 2024

My sme spolu 12 rokov. Ked deti spia tak si pustime spolu serial a tulime sa, alebo sadneme na terasu a dame vinko, zahrame si deskovku. Ak sa podari a niekto nam ich povaruje tak kino, vecera, bicykel, prechadzka v lese. Tento rok mame naplanovanu aj kratku dovolenku pri mori sami dvaja 😍

sorciera24
24. júl 2024

a to on ako nepracuje? on nevstava? ked je stale večer preč?.....treba vypadnuť niekde sami, spolu....ked ma tolko konickov, tak nejaky cas by ste si mohli najst spolu....a najdi si aj niečo pravidelne pre seba, kava sa nerata...nejaky kurz alebo cvičenie

autor
24. júl 2024

@sorciera24 nerobí každý deň...keď môžeme byť chvíľu sami je na mobile alebo pozerá telku

akvi
24. júl 2024

My máme každý aj svoje aktivity, neviem si predstaviť, že by sme ich nemali. A spoločne chodíme skoro denne na prechádzku, kde sa väčšinou dobre porozprávame. Cez víkendy ideme občas na celodennú túru alebo výlet alebo sa okúpať. My príliš neholdujeme "mestským" aktivitám, že na kávu, do kina a pod , čiže väčšinou príroda. Doma často robíme niečo spolu okolo domu. Ale večer si každý robí svoje, čítame knihy, pozeráme niečo na nete a pod. Čo sa týka prejavov lásky, tak my si to nechávame do spálne, nikdy sme nemali potrebu sa bozkávať na verejnosti alebo príliš obchytkávať a dávať si pusy, obaja sme v tomto našťastie rovnakí. A teda spolu sme 30 rokov a decko už dospelé. A teda ešte k tým aktivitám každého - ja si neviem predstaviť obmedzovať muža v čomkoľvek a ani ja by som to nezniesla. Obaja dobre vieme, že aké máme priority a asi aj preto sme tak dlho spolu, lebo to dokážeme vnímať aj u toho partnera, takže sa neobmedzujeme a zároveň dokážeme odhadnúť tú mieru, lebo teda neviem si predstaviť ani to, že by tie individuálne aktivity nejako obmedzovali tie spoločné, to by asi nefungovalo. Čo som si všimla práve u niektorých nefungujucich párov, že tam bola nerovnováha práve v tomto. Väčšinou ale preto, lebo jeden z partnerov nemal svoje aktivity a vynucoval si partnerov čas.

ivana.natasha
24. júl 2024

My s mužom sme spolu o chvíľu 17 rokov, z toho 15 rokov manželia a boli aj lepšie a aj horšie časy. Nič vážne, ale nejaké výkyvy sú normálne. Ak sme sami doma, čo sa už konečne aj niekedy podarí, tak si napríklad objednáme jedlo, spolu sa prejdeme, nezriedka sú na pláne aj nežnosti. Ale teda u nás nieje problém sa pritúliť aj pri pozeraní telky, prejavujete si city bežne,ale teda v rámci slušnosti- držanie za ruku, obyč pusa. Stále si rozumieme, veľmi pomáha,že máme radi rovnaký humor.

dankabetka
24. júl 2024

Ahoj, s mojim muzom som 19 rokov, deti su este male 5 a 8 rokov, ak sa nam podari ostat sami..tak ideme na bicykel, na zahradu, vecer divadlo, kino, koncert, vecera..
Teraz idu na 2 tyzdne k babke na prazdniny a ja uz mam plny diar aktivit co robime vecer po praci 😂 mam velku radost z prazdnin naozaj. Dvakrat do roka sa nam podari vypadnut na predlzeny vikend bez deti...
Obcas ide muz a obcas ja von vecer , ale gro vecerov sme spolu doma, dobiehame domace prace, pozerame telku, debatujeme ( aj o praci - kedze mame takmer rovnaku ), milujeme sa... Vikend travime spolu ako rodina, vynimocne ak je jeden syn chory a druhy ok...tak jeden z nas berie zdrave dieta prec.

mantilka
26. júl 2024

Neviem, či to nie je tak že uz pri malých intimnostiach má chuť na sex a keďže sa hneď nedá, tak sa nechce zbytočne provokovať.
My sme spolu 14 rokov a pri príchode/odchode domov si zvykneme vždy dať letnú pusu na ústa aj sa objať hocikedy, ale viac nie. Keď hovoríš, že sa chces furt oblizovať, tak to mu môže vadiť, že bez pokračovania..

autor
26. júl 2024

@mantilka práveže on sa nechce..ja chcem pusu sem tam nie každý chvíľu a on povie či som pubertiacka že sa chcem oblizovat....

Som s ním 15 rokov a vidím terwz že za posledný mesiac sa zmenil nerobí veci ako predtým a chýba mi..cítim sa nenaplnená, úplne sama a prázdna...
Keď som mu to povedala tak mu trvalo presne desať minút večer normálne správanie od ďalšieho dňa zase je to bieda...