Ako sa zmieriť s tým, že už nebudem mať tretie dieťa?

11. jún 2023

Baby dlhé roky sa nám nedarilo mať deti, potom to prišlo a narodili sa nám dvojičky, jedno je náročné od začiatku, ale veľmi ich ľúbim obe.

A teraz k merítku veci- vždy som túžila po troch deťoch, vždy. Ešte by sme aj stihli možno splodiť mám 37 rokov, ale náš vzťah s mužom je od narodenia detí veľmi zlý a pôjdeme čoskoro od seba keď nastúpim do práce. Cítim že rodina je akoby neúplná a nemôžem si pomôcť, chýba mi to tretie dieťatko. Potom tu čítam, ako niektorá nemá rada svoje dieťa a cítim zlosť na život a strašnú nespravodlivosť. Samozrejme, som vďačná za dve zdravé detičky, ale ten pocit je čoraz silnejší. Ten vek je taký, že buď teraz, alebo už nie… a viem, že už nemám s kým, pretože muž ma veľmi sklamal ako človek, partner, otec detí…Ide tu o taký výlev, možno mi poradíte ako sa cez všetko toto preniesť.

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dee01
11. jún 2023

ja nvm, máš dve deti, o čo by to bolo iné, kebyže máš tri. toto vôbec nechápem.

autor
11. jún 2023

@jj298 samozrejme narážam na to, že nebude tretie , lebo s takým mužom nechcem a iného nemám.

autor
11. jún 2023

Asi tak celkovo, že už nikdy nebudem mať takú rodinu akú som si vysnívala ale po bábätku túžim veľmi a čoraz viac.

aeruginosa
11. jún 2023

„náš vzťah s mužom je od narodenia detí veľmi zlý a pôjdeme čoskoro od seba keď nastúpim do práce”

Hormóny bokom, pozeraj na to radšej racionálne.

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
11. jún 2023

@aeruginosa jedna strana mňa je racionálna a druhá hovorí- kvôli jeho rodine že zasahovala do vzťahu a kôli nemu samotnému ja nebudem mať “komplet rodinu”. Sere ma to, lebo pre nich sú to DECKÁ a pre mňa sú to moje milované deti. Toľko rokov som s ním stratila kým sa dal dokopy a splodili sme deti, stála som pri ňom celý čas a takto sa vyfarbil/bili ;(. Cítim sa zle.

janetinka27
11. jún 2023

Ahoj, pytas sa, ako sa s tym zmierit. My s muzom mat deti nebudeme, nemame ziadne. My sme nasu tuzbu odovzdali Bohu a to nas uspokojilo.

autor
11. jún 2023

@janetinka27 ja som ani neverila že budeme mať, ale vedela som, že ak sa odmietne liečiť robiť niečo pre plodnosť odídem od neho, takú obetu by som nedokázala dať. Aj tak som stratila mnoho rokov…

Mrzí ma že detičky nemáte, váš vzťah musí byť silný keď idete ďalej spolu.

lelelienka
11. jún 2023

Prepac, ale v tomto pripade by som bola vdacna, prestastna za tie dve. Citis nespravodlivost? Ved mas vymodlene deticky, co viac este mozes chciet? 🤷‍♀️

zuza265
11. jún 2023

Nechadz flintu do zita a zaroven bud vdacna (co si) za to co mas♥️ nikdy nevies koho a kedy stretnes. Keby mas tretie aj v 40 je to ok. Zaroven si buduj teda novy zivot s 2 detickami a snazte sa byt co najstastnejsi🤗 zivot niekedy prekvapi a mozno najdes naplnenie v tom co uz mas ked uz budete konecne spokojni spolu samy

heleninamama
11. jún 2023

Máš rozum totálne zastretý hormónmi. Uvažuješ úplne hlúpo a ešte aj súdiš iných. Nastúp do práce a realita ťa preplieska. Stačí, ak zostaneš s deťmi sama, budeš musieť riešiť financie, čas, výchovu, domácnosť, škôlku, školu a deti ti do toho všetkého začnú vzdorovať, papuľovať, nerešpektovať Ťa, budú sa biť navzájom, robiť si zle - a toto určite príde - do toho sa navyše zamieša ich otec s iným názorom (a tieto problémy čakaj určite) a aj pre Teba budú zrazu dve deti viac ako dosť a budú to tiež decká. Napokon budeš rada, že ako-tak zvládaš dve. Pri deťoch totiž záleží na kvalite, nielen na kvantite - a to pri samotnom procese výchovy a aj pri výsledku.

zmrzlinka2021
11. jún 2023

Ries svoje manželstvo, nie dieťa. Ľuboš svojho muža, či to je dobrý len na plodenie a živenie?

januska12323
11. jún 2023

Daj si na poriadok vzťah a potom rozmýšľaj nad ďalšími deťmi. Ktovie, možno sa rozvediete a nájdeš kamaráta s tromi deťmi.

beky223
11. jún 2023

Vyrovnať sa s nenaplnenou túžbou a predstavou o živote je vždy ťažké, poznáme to asi každá. U niekoho je to mať vôbec muža, jedno zdravé dieťa alebo u teba sú to tri... Zázračne to asi nikdy nezmizne, ale časom sa tieto túžby zvyknú otupiť, keď sa zmenia okolnosti, naše problémy a sústredíme sa na to, čo máme a za čo môžeme byť vďační...

kandelabra
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
panelacikova
11. jún 2023

bohvie, prečo ťa tvoj muž už nechce....? nepíliš mu tretím deckom už niekoľko rokov uši? to by odradilo aj koňa.
a k veci: úplne to vystihla
@heleninamama čím sa k jej názoru prikláňam.

a ešte k tebe konkrétne autorka, ty už nikdy nebudeš mať tú svoju vysnívanú rodinu, ak pôjdete s mužom od seba. lebo vysnívaná rodina obsahovala aj partnera, otca, manžela, nielen teba a 3 deti. možno si si manželstvo pokafrala tým, že si si niečo vysnívala a celý život tomu podriaďuješ. život treba žiť, nie o ňom snívať. prídu nielen vysnívané chvíle, ale aj ťažké a zlé. a vtedy si muž váži ženu, keď vidí, že ona zmýšľa triezvo, prakticky, nefňuká, ale sa postará. a áno, aj finančne v čase, kedy už deti odrastú (čiže najneskôr po ich 3.roku). že sa zapojí do napĺňania rozpočtu tým, že pôjde do práce. že bude manželovi pomáhať a manžel bude pomáhať jej. manželstvo a život nie je o tom, že si vysnívam tri deti a potom sa na túto myšlienku tak upnem, že mi z toho začne šibať.

mamkalentedkova
11. jún 2023

Píšeš ,že túžiš po bábätku..ale bábätko je bábätkom naozaj iba krátku chvíľku a to strašne rýchlo ubehne ..dieťatko vyrastie ,už to nebude bábätko..ale dieťa ..možno náročné ,trucovite ,tvrdohlavé ..možno nie ..
Chápem ,že túžiš po malom,vonavom klbku ..moNo aj preto ,že tie dve už odrastli a že to tiež tak rýchlo zbehlo a ešte aj obe naraz .Že moNonpri dvoch nebolo toľko času užívať si tie chvíle s drobatkom v náručí ..
Sama vieš ,že by si tomu ďalšiemu dieťatku podľa tvojich slov teraz nedokázala dať milujúcu kompletnú rodinu .Musí zvíťaziť rozum.Mas dve úžasné ,zdravé deti ,buď vďačná za tie ..a nikdy nevieš ..čo ťa ešte kde čaká

mikadooo
11. jún 2023

Divné... Za mňa si sa upla na nejakú ideu/fikciu úplnej rodiny či ako to nazvať, kedysi dávno, teraz vidíš, že nebude realizovateľná, tak sa nad tým trápiš a vsugerovala si si, že tvoj život nie je úplný. Nuž - podľa mňa, jediná pomoc bude, vsugerovať si, že tvoj život je úplný práve tak ako je. A pravdepodobne to nebude záležitosť jedného dňa. "Nebudem plakať nad tým, čo nemôžem mať, ale teším sa z toho, čo mám" - postav sa pred zrkadlo a 100x si to zopakuj sama sebe. A keď keď prestaneš riešiť, to čo nie je, možno sa pritrafí človek s veľkým Č a ešte sa aj to tretie podarí.

anita6666
11. jún 2023

Načo sú ti 3 deti? Dokážeš všetkym deťom zabezpečiť bývanie v dospelosti a zafinancovať štúdium na úrovni? Asi ťažko. Potom sú ti veľa aj dve deti. Radšej jedno a nech ma všetko, ako 10 a šedý priemer,ktorý nemá poriadne nic,len majú hrdlacit ako dospelí a potacat sa svetom s úvermi a inými kravinami.

rorino
11. jún 2023

@lelelienka úplne súhlasím,iná by plakala,že nemôže mať jedno,a nieto plakať nad dieťatkom,ktoré by možno neprišlo ak by aj vzťah bol v poriadku,treba si vážiť to čo mame

autor
11. jún 2023

@kandelabra ďakujem❤️
@mamkalentedkova ❤️

autor
11. jún 2023

@zmrzlinka2021
@januska12323 náš vzťah je už pasé žiaľ a môže si za to sám svojim hnusným správaním. Ale toto nie je otázka, ďakujem.

autor
11. jún 2023

@heleninamama plne súhlasím okrem tých deciek. Presne pre to s ním už žiadne ďalšie nechcem mať.

rebrambora
11. jún 2023

Aha. Takze to, ze s muzom je vas vztah je o nicom ti neprekaza. To nerobi rodinu neuplnou, hej?
Dieta je takisto iba clovek s vlastnym charakterom, kt mas len usmernit a nie sa na neho upnut a byt na nom zavisla a brat ho ako zmysel zivota. Ale ak teda mas taku tuzbu tak hop do prace, popros svojho este manzela alebo hocikoho nech ti urobi dalsie a daj mu teda vsetko sama.

marianarem
11. jún 2023

Ja neviem, preco ta tu zeny tak vozia, kazdy ma pravo na svoje pocity. Tuzba po tretom dietati je legitimny pocit, to neznamena, ze nie si vdacna za to, co uz mas. Ja by som povedala, ze ked ti to je luto, tak proste bud smutna. Tak ako ked ti nevyjde hocico ine. Casom sa ten smutok oslabi.
Na druhej strane - nikdy nevies, ci sa s muzom nerozchadzate prave preto, aby si este mala sancu mat to tretie s niekym lepsim.

euka210
11. jún 2023

Chod na to logikou, casom tie pocity ustupia.

prosimopomoc
11. jún 2023

Nic proti, sme preludneni. Tri deti je vela..

prosimopomoc
11. jún 2023

@anita6666 perfektne, kiezby takto rozmyslali viacere individua. Podla mna je 1 dieta akurat, viac isto nie

tianna
11. jún 2023

Máš 37, píšeš že pôjdete od seba. Nevidím dôvod hádzať flintu do žita.. mám toľko rokov ako ty, detičky 3, z toho ale jedno je ZTP, chceme ešte 4. bábätko ak sa zadarí no až o 5 rokov (skôr to nie je možné z milión dôvodov). Ak po bábätku naozaj túžiš a stretneš toho pravého (čo vôbec nie je vylúčené) kľudne môžeš mať to 3. vytúžené s ním, aj keď neskôr ako si si vysnívala. A inak s tou túžbou ti absolútne rozumiem, to si skrátka zo srdca nevytrhnes.. u nás je milión dôvodov prečo už do toho neísť, ale túžba je aj tak silnejšia ako tých milión dôvodov. No u teba najprv treba samozrejme dobrého partnera. Držím ti palce 🍀🙂