Ako beriete mladšie mamičky?

15. nov 2021

Ahojte, momentálne som tehotná, budem 20 ročná mamina. Ako beriete takéto mladšie mamičky ? Ja sa stále nejak bojím odsudzovania, že tie staršie mamičky sa nebudú chcieť so mnou baviť. V podstate v mojom veku žiadnu tehotnú ani nepoznám. Bojím sa že si nenájdem žiadnu kamošku. Iné to bolo pred 30-40 rokmi, ako teraz…

anjelicek26
15. nov 2021

Tak bude vas pomenej, ale ono je to prakticky jedno...temy mate uplne rovnake, lebo deti su v urcitych vyvojovych stupnoch proste rovnake, budete sa mat o com bavit, s toho si nerob vobec starosti...ja som mala prvu dcerku v 22 rokoch a posledne sa narodi buduci rok, to budem mat 38...jedine, co sa zmenilo je to, ze omnoho viac nad vsetkym rozmyslam a stresujem.

amelie2017
15. nov 2021

Normalne, ako kazdu inu. Uz som tu nedavno pisala. V meste byvame rok a viac menej sa bavim len s jednou 24 rocnou mamickou. Ta ma dokonca uz 3. dieta. Takze viac skusenosti ako ja, co mam 33.

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nique
15. nov 2021

Moja svagrina (bratova zena) otehotnela v 18tke. Ja som bola najstastnejsia teta na svete. Baby sme si uzili, nestresovali. Ucili sme sa za pochodu. Bol to krasny cas. Teraz su ich baby takmer dospele a male deti mam ja. Ony mi to vracaju, ale ja viac stresujem, nevladzem tolko, ako pred 20r. Takze byt mlada mamicka ma velku vyhodu. Jedinou nevyhodou je, ze asi este riesi byvanie, peniaze atd. To som ja v 37r uz neriesila.

sense
15. nov 2021

A preco sa bojis ossudzovania? Moze ti byt jedno kto si co mysli, rozhodbutie mat dieta bolo len na tebe s muzom, vychovavat budete tiez ty a muz. Okrem toho deti maju rovnaku fazu vyvinu ci sa narodia 20r zene alebo 40rocnej zene.

zuzanka.zuzu
15. nov 2021

nikdy som neriesila vek inych mamiciek... ale vsimla som si, ze ked niekto riesi SVOJ vek tak s tym nie je stotozneny 😉 napr. taka "nevinna" otazka Nevadi ze som mladsia mamicka? je akoze na co dobra okrem toho aby si na to upozornila 🙊 este len vtedy ta zacnu riesit...

petka1402
15. nov 2021

Odsudzovali by kebyže máš 15-16, poznám co mala v 14(a z veľmi slušnej rodiny) teraz si to hlavne užívaj a teš sa na to malé klbko 😊

diusqa761
15. nov 2021

Ahoj tiež som bola v 21 rokoch mamička a teda z môjho okolia to nieje nič výnimočné 🤷 máme tu veľa mladých maminiek a skoro všetky moje spolužiačky zo strednej (cháp 18 báb) majú každá aspoň 1 dieťa , kopu má už 2 aj 3. A nemyslím že ťa bude ktokoľvek rozumný odcudzovať. Sama mám kamarátky druhé mamičky aj v mojom veku aj o 10 dokonca 20 rokov staršie a nieje to vôbec žiadny problém.

lenka2710
15. nov 2021

Ja som mala prvé v 23 a normálne som sa dokázala baviť aj so staršími mamičkami, chodievali sme do montessori dielniciek, na ihriska, veľa tém sme postupne našli spoločných, naše deti chodili spolu do škôlky, momentálne sú už všetci prváci - druhaci! Teraz mam 31,dalsie dieťa a rovnako sa viem porozprávať ako s mladšími 20,tak staršími 40 ročnými maminami! Je pravda ze s niektorými sa nedá nadviazať rozhovor 😂 tak tie filtrujem, ale myslím si ze sme zas skvelá parta a deti budú kamaráti, aj spolužiaci v školke, škole! Len treba nadviazať rozhovor ci už na ihrisku, alebo len tak na prechádzke a nájdeš veľa kamosiek 😉

twins2007
15. nov 2021

Ahoj ja som prveho porodila v 18tich, bolo mi naozaj jedno ci sa bude so mnou niekto bavit, ani som nad nerozmyslala 😊 tesila som sa na vytuzeneho synceka ❤ tiez nebola ziadna z mojich kamaratiek tak skoro mamickou, vobec mi to nevadilo, ani som sa s tym nezatazovala,mala som co som chcela 🍀

katpox
15. nov 2021

Aj 30 rocne su v pohode💃no ja by som v 20tke nechcela mat dieta, mala som ine priority vtedy,chodila som na vs, ale keby sa pritrafilo, tak vychovame, budeme ho lubit, no a sak deti sa rodia aj cez vojnu. Moja babka rodila v 19tke. Vzdy lepsie ako 16tka. A aspon v 40 uz budes odrastenu dceru, mozno budes uz aj babka, stihnes toho tiez vela... Budes tak inak stihat za dietatom, ako starsia zena....

thoughtfulweirdo
15. nov 2021

Ja som mala prvé v 20 a ani raz som sa nestretla s ničím nepríjemným 🤷🏻‍♀️ a to teda vyzerám tak na 15 😂 ale či na ihrisku, v detskom kútiku, u lekárov,... Všade sa so mnou bavia všetci normálne. Či si potom o mne rozprávajú a hádajú, či už som dospelá, to už mňa nezaujíma 😄 so mnou kvôli nízkemu veku nikto nemal žiaden problém. Až teraz, keď ju vodím do škôlky, sa smejem, že som ako staršia sestra, lebo väčšina rodičov je od pohľadu minimálne o 10 rokov starších 😂

marzuz89
15. nov 2021

Ja zacnem od konca. Bojis sa, ze si nenajdes ziadnu "kocikovaciu a ihriskovu" kamaratku. Uprimne? Ja som si za 3 roky materstva ziadnu nenasla. Lebo som nehladala. Vobec nerozumiem, preco by som povinne mala 🤫 tak to tak nevnimaj ani ty, ved to nie je tvoja povinnost. Radsej sa zameraj na udrziavanie tych kamaratskych vztahov, ktore uz mas. Ano, tvoje aktualne kamaratky budu viest iny zivot, zamestnali sa po skole, mozno zacali studovat na VŠ a budu na intraku. Ale ak mas uprimnu kamaratku, tak sa zameraj na tu, tie. Ja mam takychto blizkych kamaratiek par, niektore s detmi, 2 bez. Na tych 2 sa krasne ukazal rozdiel. Jedna, je bez dietatka doteraz, zatial riesi karieru, ale sme stale v kontakte. Nas vztah sa nijako nezmenil, aj ked mame "ine zivoty". Druha ma v podstate mala na kavicky a diskoteky, tak tu uz viac nezaujimam, lebo mam dieta. Poviem ti, fajn filter, spokojna som. Lebo zostanu len tie/ti ozaj uprimni. A tie s detickami, s tymi sme zostali kamaratky rovnake ako pred detmi, tak po nich.

Ja rada prehodim par slov, aj na ihrisku, aj s kurierom 😅 a dnes 20min s o 50rokov starsou susedou. Ale ze by som mala pocit, ze si musim silou mocou hladat a nast kamosku na ihrisku, ten som nikdy nemala a tak mu ani nerozumiem.

Navyse pre mna bol relax tlacit kocik, prechadzat sa, sem tam miesto tenisiek korcule. A ked uz je syn vacsi, lubim s nim len tak ist von, rozpravat sa, objavovat.. Som tam pre neho a navyse chodime casto von aj s manzelom, nic a nikto mi vonku ani nechyba. Samozrejme obcas sme vonku s kamaratkami a ich detmi, to je jasne.

Tak netlac na pilu a nezanedbavaj existujuce kamaratky na ukor nejakych novonajdenych 🤗

jazula
15. nov 2021

Ja mám 40, prvé bábo 6m. V materskom centre som stretla jednu kočku, 20ročnú s 2ročným chlapčekom. Tak sme si dobre sadli, že sme už boli pár krát spolu aj kočíkovať, aj na obed…veľmi dobre sa mi s ňou kecalo 🙂. Takže podľa mňa vek je úplne jedno 🙂. Ja by som jej 20 netipla, veľmi rozumná dospelá zlatá kočka. Ona vraj mne 40 tiež nie 😁. V priemere máme 30, za mňa môže byť 😁

lobic
15. nov 2021

vies v principe moze byt kazdemu ukradnute, kedy ma kto dieta a hlavne ak ide o cudzieho cloveka 🙂 casto sa stretavam aj s mladymi mamickami, ktore sa tak rozhodli, a nie len preto ze aby si to vsetko odbili v mladosti ale preto, ze to tak citili, ze uz su pripravene 🙂

modrinkaa
15. nov 2021

Ja sama som sa stala mamou v 17, no a aký mali na mňa pohľad? Že som si posrala celý život .. môže ti byť úplne jedno kto si čo myslí.

asia83
15. nov 2021

Vymyslené…nenamáhajte sa.

elizabet173
15. nov 2021

a potrebuješ, aby sa s tebou staršie mamičky bavili? Ja som bola síce o nejaký ten rok staršia, ale nemala som potrebu vonku rozoberať s inými mamičkami príkrmy, kojenie, kakanie a pod. A nikdy som matky neposudzovala podľa veku

andulka1988
15. nov 2021

Ahoj, mám kamarátku ktorá tiež bola maminou 20 ročná. Ja 31 ... Osobne si myslím že je jedno koľko máš rokov, budeš milovať svoje dieťa rovnako 🙂 a taktiež si myslím že budeš mať viac energie. Prajem veľa zdravíčka

danieladeley
15. nov 2021

ja mam na mladsie maminy asi taky nazor, ze ako im bude super ked budu mat 40 a budu mat dospele deti :D inak mi je to uplne suma fuk, ktora ma kolko rokov a kedy rodila 🙂

autor
15. nov 2021

@marzus89 práveže s terajšími kamarátkami sa mi dost rozdelili cesty, tak asi aj za to mám obavu či vôbec budem mať aspoň občas s kym prehodiť reč, občas sa cítim tak osamelo, a necítim sa tak sebavedome medzi “staršími” ženami…

@asia83 prečo by to malo byť podľa teba vymyslene ?

@elizabet173 tak zrazu som sa ocitla v takom štádiu že pre bežne 20tky nie som moc zaujímavá, nakoľko bežne baby riešia vysoké školy, alebo chodia do prace, majú čas na zábavu, víkendové pitie alkoholu atd. A mamičky v mojom veku nepoznám, tým pádom ostávajú uz len tie staršie, rada by som mala s kym preberať podobne témy, nemusia to byť hneď nutne plienky 😁

elizabet173
15. nov 2021

ale veď žiadna so sebou nenosí rodný list, často žena vyzerá o pár rokov mladšie alebo staršie ako v skutočnosti je. Veď nemáš 16, čo sa bojíš, že ak sa niektorej prihovoríš a ona bude o päť, šesť rokov staršia, že ti odvrkne, že si príliš mladá? Veď priateľstvo nie je o veku.

amelie2017
15. nov 2021

@danieladeley vacsina z tych, o ktorych som si to aj ja vravela, si v 40 urobili benjaminka 😀

kamatopo
15. nov 2021

😂😂😂😂keď som ja rodila prvé v 21 tak sa tam 30 ročne hanbili že už sú staré. 😂 A keď som rodila v 33 druhé tak som sa bála že už mám kopu rokov a zas som tam bola medzi najmladšimi😂

stary_ujco
15. nov 2021

Budem ťa brať ako 38 ročnú mamicku dospeleho dieťaťa. Za mna fajn deal v tomto veku riešiť, kde pojdem na dovolenku namiesto kde pojdem do reprodukcneho centra...
A v 60ke budes aspoň riešiť, co si obliecť vnucke na svadbu a nie riešit, kde sa zase ten moj pubertak flaka a neuci sa na maturitu.

kate_cs
15. nov 2021

Vôbec nejde o vek. Ak mame spoločné názory, témy, spôsob výchovy, je mi úplne jedno, či má žena 20 rokov alebo 50 rokov. Ja som zatiaľ natrafila na veľa žien, s ktorými sme na jednej vlne, asi to bude tým, že navštevujeme rovnaké miesta. Neodcudzujem nikoho, len sú ľudia, s ktorými si mám čo povedať a s ktorými nie. Nie je to len o veku.

tulipanicek
15. nov 2021

Beriem to tak, že je to jej vec. Btw radšej v 20 ako nikdy (ak žena deti chce).
Gratulujem a netráp sa okolím.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
oblecenie99
15. nov 2021

@marzuz89 Veď to, ja som bola rada, že mám kľud a nevedela som si predstaviť, ako sa zladiť s inou 😁 keď deti mali rôzny režim a keď je teraz už väčší, tak mne osobne bohate stačí krik môjho na ihrisku, mňa chytá panika už aj vtedy, keď za nami na pieskovisku prídu iné deti a chcú sa so mnou silou mocou rozprávať a hrať sa. JA ale vo všeobecnosti nie som nejaký mamickivsky typ, samozrejme sa usmejem a na deti som milá, ale naozaj som rada, keď môžem byť sama a trosku vypnúť hlavu a nepočúvat inú ženu, s dokonalým mužom, s dokonalým dieťaťom, s dokonalým tíme managementom 😅 so susedou sme si dokonale sadli, ona robí navyše v tej istej oblasti ako ja, deti boli skoro rovesnici a sadli si, tak sme si sem tam spolu sadli na kávu, či u nich alebo u nás.

katpox
16. nov 2021

@beata_k ale mlada🙂) ironia, ze babka mojho syna ma 37. Syn ma 2 roky🙂 ale jak stiha za prckom