Xonvea - skúsenosti

valerie1618
28. okt 2023

Ahojte, má tu niekto skúsenosti s liekom Xonvea?

eliskazara
31. okt 2023

@valerie1618 mne to dnes predpísala dr, takže som zvedavá. Večer mam prvú tabletku.

valerie1618
autor
31. okt 2023

@eliskazara Ja som ho začala užívať pred pár dňami - mne po dvoch dňoch začal účinkovať, pomáha 🙂

eliskazara
1. nov 2023

@valerie1618 to som velmi rada, dufam, ze to bude zachrana aj u mna, lebo uz som bola zufala.

valerie1618
autor
4. nov 2023

@eliskazara ahoj, tak ako? pomohlo Ti?

mitilushka
4. nov 2023

Ahojte mne ich dr predpísala na moju žiadosť, mala som info od kamošky, že jej super zabrali. Včera večer som si dala prvú tabletku a zatiaľ mi je úžasne. Ak to takto vydrží až do večera (poobede a večer mi bývalo najhoršie), tak budem fakt najšťastnejšia a tieto lieky budú pre mna úplný zázrak.

sunshine92
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sunshine92
4. nov 2023

Mne tiez bolo zle dva tyzdne som len lezala, schudla som, nic mi nechutilo. Vcera som zavolala doktorovi predpisal mi tento liek a dnes po dvoch tyzdnoch som sa schuti najedla a dokonca som dokazala normalne fungovat. Verim ze to tak vydrzi

beatka22ww
21. nov 2023

Ahojte, ja som to zacala brat v 8 tt a po par dnoch sa mi zdalo ze to zabralo ale potom sa mi nevolnosti vratili. Ma este niekto podobnu skusenost? Skusala som pridat aj rannu tabletku ale citila som sa cely den ako zombie a aj tak som sa v ten den pozvracala. Momentalne 12 tt a nevolnosti nepolavuju.

valerie1618
autor
22. nov 2023

@beatka22ww Ahoj, ja beriem aj rano aj večer (áno prvý deň som len prespala, bola to nedeľa) ale odvtedy je to ok. Stále vraciam 1x denne, ale oproti tomu čo to bolo predtým, je to obrovské zlepšenie.

mitilushka
22. nov 2023

@beatka22ww ja úplne detto. Končím 11tt, už som minula prvú krabičku a ďalšiu ani nechcem 🙄 na začiatku úplne super účinok, no postupným zvyšovaním hormónov to už bolo asi slabé, nepomáhala ani dávka ráno a večer, len som bola ospalá. Už tých par týždňov nejak vydržíme, mne nevoľnosti doteraz trvali najviac do konca 13tt, toto je moje štvrte tehotenstvo.

viki210
24. nov 2023

Užívam Xonveu približne 3 týždne, skúsila som ju aj vynechať, že či sa už nevoľnosti zlepšili ale bohužiaľ keď si liek nedám neudržím v sebe žiadne jedlo. Takže mne to na nevoľnosť pomohlo nie je to 100%, ale vďaka liekom sa dokážem najesť. Mínusy lieku u mňa sú závrate naozaj silné až pocity na omdletie a spánok nedokážem sa vykopať ráno z postele. Som v 16 týždni nevoľnosti mali samozrejme aj podľa lekára už ustúpiť ale nestalo sa. Je mi rovnako zle ako na začiatku. Takže u mňa sú dve možnosti nebrať lieky a skončiť na infúziách ako hovoril lekár (schudla som 8kg), alebo užívať lieky normálne jesť, ale byť celé dni neschopná kvôli závraťom.

maszkalovas
27. nov 2023

@valerie1618 ahojte dievčatá .. prosím vás a aké balenie vám dr. predpísal 10mg alebo 20mg ?? A ak 10 tak koľko ste doplácali??..mne predpísal 10 ale nemali v lekárni iba 20 tak si dávam pol tabletky ..a doplatok bol 34 €
@viki210
@mitilushka
@beatka22ww
@sunshine92

simonatnv
27. nov 2023

ja idem dnes uzit prvu, s odstupom casu vam pomohli alebo nie ? nevolnosti mam dost silne prave som prisla z nemocnice koli vracaniu a davali mi degan a torecan kym som ich mala v sebe dobre a teraz znovu zacinaju nevolnosti dufam ze po xonvei to znovu prejde

sunshine92
27. nov 2023

@maszkalovas ahoj mne 20 a ano tiez cca34€

sunshine92
27. nov 2023

@simonatnv mne pomohli hned na druhy den tiez som mala rovnaky problem krvacanie a po preusteni z nemocnice nehorazne nevolnosti tyzden som len vracala tak mi to doktor predpisal a odvtedy dokazem fungovat je to vsak spojene so zavratmi takze bolest hlavy je sucastou dna ale chvalabohu mozem normalne jest a existovat. Beriem uz druhe balenie bojim sa to vysadit

simonatnv
27. nov 2023

@sunshine92 bolest hlavy mi bude vadit asi menej ako toto vracanie nenavidim ten pocit a cely den len lezim neurobim nic tak dufam ze ked sa rano zobudim bude lepsie lebo uz neviem ako dalej

simonatnv
27. nov 2023

@sunshine92 a davas si len vecer ci aj rano ? mne doktor vravel ze 1x vecer

sunshine92
27. nov 2023

@simonatnv mne lekar dal len vecer jednu tabletku hodinu pred vecerou. Ale niektore dievcata viem ze pisali aj to je v letaku ze ak nepomoze tak aj rano aj vecer

simonatnv
28. nov 2023

@sunshine92 ja som skusala vcera prvu a vyzera ze dnes rano v pohode nieje to na 100% ale je to neporovnatelne s tym co to byvalo tak dufam ze to uz takto ostane

sunshine92
28. nov 2023

@simonatnv super to som rada drzim palce

xtimkax
6. dec 2023

Dievčatá do kedy sa môžu brat lieky xonvea?

xtimkax
6. dec 2023

@sunshine92 do kedy ich môžeš brat? Aký si týždeň?

sunshine92
6. dec 2023

@xtimkax beriem druhu krabicku a v polke mi doktor povedal ze mam vyskusat ich vysadit este mi zostava na 5 dni tak skusim vysadit a uvidimnak stale zle tak ze doktor mi predpise dalsiu krabicku nepovedal dokedy

xtimkax
6. dec 2023

@sunshine92 a ktorý týždeň si?

danielak95
6. dec 2023

Ahoj, ja zacinam 14.tt a tiez uz beriem druhu krabicku. Skusila som aj vysadit, ale vydrzala som max 2 dni, potom sa mi nevolnosti vratili, cize uzivam dalej 🙂

xtimkax
6. dec 2023

@danielak95 lebo jedna známa mi povedala dnes, že dr jej povedal, že to sa môže len do 12tt.. a ja som v 16tt a beriem to
Nikde som sa nedocitala

danielak95
6. dec 2023

@xtimkax aha, no o tom ani neviem… ja som bola minuly tyzden u dr a nevravela nic, zeby som to uz mala prestat brat ani som o tom nikde necitala

sunshine92
6. dec 2023

@xtimkax ja som 13tt

xtimkax
6. dec 2023

@danielak95 a odkiaľ si?

danielak95
6. dec 2023

@xtimkax Košice 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre