Tlak na konečník počas tehotenstva

10. okt 2022

Zdravím, chcem sa spýtať, mali ste niektorá tlak na konečník počas tehotenstva? Som v 23.tyzdni a už 2. Deň cítim dosť tlak, dnes som bola u lekára, ten mi nič extra nepovedal, len že môžem a nemusím porodiť predčasne, povedal, že kľudne aj do rana. Inak mám krcok uzavretý, tuhý, klenby volne. Pýtala som sa ho niekoľkokrát, či len môže byť bábo zle uložené že tlačí, no nevyjadril sa. Máte niektorá podobnu skúsenosť?

dominika0126
10. okt 2022

Ahoj. Mne tak tlačil veľmi, keď som išla už rodiť. Dúfam, že to ešte nebude tvoj prípad! Je to na nevydržanie?

ivangeline
10. okt 2022

Tak nie je to dobre. Vravi sa...ze pred porodom. Nie je to skor hemeroid?? Vnutorny alebo vonkajsi?

autor
10. okt 2022

@dominika0126 veď aj mne, je to moje 3. Tehotenstvo, toto sa mi nestalo nikdy. Je to asi také rovnaké ako včera, dnes vravel, že na pôrod to nevyzera,ale že netusi. Na nete som sa nič nedocitala

autor
10. okt 2022

@ivangeline netusim, viem že to nie je dobre

dominika0126
10. okt 2022

Mne takto veľmi tlačil na panvu asi v tomto týždni, neskutočná bolesť v podbrušku. Bola som aj na pohotovosti. Konecnik až pri porode.

autor
10. okt 2022

Ja viem čo sa hovorí, všade čítam, len že je to predčasný porod. Preto by som chcela vedieť reálne skúsenosti zien, či zažili niečo podobné a ako to dopadlo

autor
10. okt 2022

@dominika0126 ja sa s tým stretávam prvykrat, je to tlak čisto ako na wc, ja som taký mala už pri najhorších kontrakciach, keď som šla už tlacit pri porode. Inak mi netvrdne brucho, ani žiadne bolesti nemám

dominika0126
10. okt 2022

Viem o čom vravíš. Držím ti palce. Ak sa ti to nebude zdať, ja by som išla do nemocnici na príjem. Ide o bábätko hlavne

autor
10. okt 2022

@dominika0126 bola som tam v nedeľu, dnes zasa u Dr., Zakaždým ma poslali domov s magnezkom a utrogestanom, vraj nič iné oni pre mňa nespravia,mám čakať

autor
10. okt 2022

@dominika0126 prísť len keby praskla voda,alebo začali kontrakcie

dominika0126
10. okt 2022

Toto nemyslíš vážne! Akože, keď nevidia kontrakcie, tak akože si vymyslas teraz? Toto je bananová republika. Vážne. Akože, si žena už dvoch deti a hádam vieš zhodnotiť vážnosť situácie a nie, že ťa takto odbijú. Je mi to ľúto

autor
10. okt 2022

@dominika0126 tak ono rovnako ako by som ležala tam, môžem ležať aj doma. Tým že krcok je zavretý, bábo vraj netlaci, netušia čo to môže spôsobovať, môže to byť znak pôrodu a nemusi. Čiže asi fakt zbytočne, aby som tam bola

terezia323
10. okt 2022

Pri druhom tehotenstve sa mi urobili hemeroidy a to bol taký nepríjemný tlak na konečnik

lilly2303
10. okt 2022

Ahoj ja som síce nemala tento pocit ani počas jedného tehu, ale po druhom tehotenstve sa mi urobil hemoroid ktorého som sa ešte stále nezbavila a ten mi spôsobuje takéto nepríjemné tlaky na konečník.

autor
10. okt 2022

@terezia323 no ja mám dosť problém s trávením v poslednej dobe,ale zápchu nemám. Aj má dosť stipe konecnik keď idem na wc,ale či mám hemoroidy netuším. Mám skôr problém s trhlinou na konecniku,ale či to môže byť ono 🤷 som už úplne a nervy lebo len ležím s sledujem sa, čakám čo bude

autor
10. okt 2022

@lilly2303 inak sa sa nejako doma zistiť že mám hemoroid? Alebo začína? Ono mne zas to bábo nejako tlačilo na slabiny, strašne ma bolela ľavá slabina, nemohla som stupit na ľavú nohu. To prešlo a chvíľku na to začal tento tlak, tak neviem či sa mohlo nejako posunut a tlačiť takto🤷 to čakanie je nekonecne

lilly2303
10. okt 2022

No mne je ho vidieť, ale tiež som nevedela že ho mám až kým mi doktor pri prehliadke nepivedal že mám hemoroid a že z toho sú aj tie tlaky

svokrinjazykmonika
10. okt 2022

Mňa to raz jeden deň tak bolelo asi v pólke tehotenstva. Pichanie okolo pupka a ten tlak na konečník, no to bola bolesť. Ani sedieť som nemohla. Ale prešlo to a už sa to nikdy nestalo znova.

anavixy
10. okt 2022

Tlak na konecnik je subjektivny pocit. Deje sa to pri porode, ked realne dieta na ten konecnik tlaci, ale vtedy su tam objektivne priciny-nalez. Ak ty nemas nalez, neodteka ti voda, neskracuje sa krcok, nemas cinnost-kontrakcie, tak mozes citat hocico, bez toho neporodis. Skor by som hladala vonkajsiu pricinu, hemoroidy podla mna najpravdepodobnejsie. Daju sa citit dotykom, vidiet pohladom, ak su vonkajsie, alebo len sposobuju neprijemne pocity, bolest, palenie, svrbenie a mozu aj krvacat. Skus nejake maste/cipky na liecbu hemoroidov, a uvidis, ci sa to nezlepsi 🙂

24mirka
10. okt 2022

Tak ja Ti asi moc neporadím, ale mala som to podobne pri oboch deťoch. Nakoniec z toho boli hemeroidy, pri pôrode som cítila iný tlak na konečník ako počas tehotenstva.. Keďže si 3 rodička, tak možno by bolo fajn, skúsiť si spomenúť ci je to taky tlak ako pri pôrode. 🤷‍♀️.. V každom prípade, držím Ti palce, nech všetko dobre dopadne.. 🙏. Mne aj dosť pomáhalo viazať si bruško do nosicskej šatky.. Už si presne nepamätám, aký to bol uväz, ale pomohol mi aby ten tlak nebol taký a vydržala až do konca.. Mala som strašne veľké brucho, také moc vypukle, v 4 mesiaci som vyzerala ako v 7 🤷‍♀️. Mala som to tak v oboch prípadoch, takže porovnať to neviem. Určite to nepodceňuj ani v jednom prípade... Tieto nejasné odpovede tvojho gynekológa sú fakt super pomoc.. Vyzut sa zo zodpovednosti však nech sa udeje co chce, ved on sa nijako konkrétne nevyjadril, keby niečo.. 🥴🥴 Na hlavu toto..

autor
10. okt 2022

@24mirka vďaka, mam pás na brucho, vyskusam. No ono je to vyslovene tlak, ako keď mi treba na wc. Aj som dnes skúšala potraviny na prečistenie, tak chodím celý deň na wc, ale tlak sa mi zda rovnaky. Taký som mala aj pri porode. Ale už ozaj tesne pred tlačením. Mám aj trochu problémy s trávením, zo začiatku som myslela,že sú to creva. Ale teraz už ozaj neviem.
No na tie jeho vyjadrenia mám aj ja trochu nervy, lebo stále len tvrdí že nevie,že asi porod a treba čakať. Mám doma 2male deti (3,5roka a 1,5roka), ležím čo to da, takmer celý den. Ale to ležanie a cakanie 🤦 potešila som sa, keď povedal,že všetko drzi, že.to nevyzerá na porod, ale vzápätí dodal, že sa.to môže veľmi rýchlo zmeniť. Tá psychika tomu vôbec nepomáha

trgypadl
10. okt 2022

Ahoj, nemala si po 2 porode pokles panvoveho dna /maternice?

autor
10. okt 2022

@trgypadl neviem, akurát mám nedoriešenu diastazu, aj oslabené panvové dno, ale pokles maternice netuším

anavixy
10. okt 2022

Tak oslabene panvove dno moze byt tiez pricinou tychto pocitov…
No nechapem ako ti moze gynekolog v 23.tt s kludom povedat ze nevie ze asi sa ti spusta porod 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ Alebo ze mozno porodis do rana 🙈

trgypadl
10. okt 2022

Všetko so vsetkym suvisi... Ja som na pokles prisla az po druhom porode, po prvom si nepamatam, ci bol nejaky výrazny, jedine co si pamätám bol unik mocu stresovy... pocas druheho tehu bolo všetko ok, a po 20 t.t sa to zlomilo, ja som mala neustale tvrdnutie, a bolesť v podbrusku... A neskutocny pocit ako ked uz mas babo zostupene dolu, pocit tlaku vpredu aj vzadu, a po 30 t.t. Som myslela, ze hlavicku mam snad v porodnych cestach, take tlaky... Prvy tyzden po porode ok, a potom uplne zle, pokles maternice, a neustále tlak a tahanie na konecnik, celé zle.
So zapchou problém nemas?

autor
10. okt 2022

@anavixy no veď to, na pohotovosti to iste, len medzi dverami som povedala s čím som tam a doktorka "no to asi rodite" . Akoze snažím sa myslieť pozitivne, že veď krcok je zavretý, ale tá negativita zo strany doktorov mi teda vôbec nepomáhali

autor
10. okt 2022

@trgypadl ja som to mala pri druhej,aj mi začal povolovat krcok od 34. Týždňa, nakoniec som prenasala. Zápchu nemam, ale problémy s trávením mám dlhodobejsie ( nafukovanie,krce, a zhoršené travenie) riešim to už dlhodobejsie

autor
10. okt 2022

@trgypadl inak ja som pri druhej tie tlaky mala take, že som mala pocit že nedokážem ani kráčať, som myslela že keď pôjdem na wc mi vypadne von. To bolo neskutočneee

trgypadl
10. okt 2022

Jj presne som mala to iste, ja by som pocitovo tam dole bola nastupena na porod kazdy den 🙈
Kazdopadne ak Ti dali liecbu, tak uzivaj co Ti dali....co najviac kludoveho rezimu, a ak by sa Ti cokolvek nezdalo pojdes znovu k svojmu, alebo na pohotovost, drzim palce, verim, ze to dotiahnete do uspesneho konca💞

lucinka1988
10. okt 2022

tlak na konecnik som mala v obidvoch tehotenstvách, myslím, ze to bolo v oboch prípadoch od cca 20. týždňa..Žiadny predčasný pôrod, ani nehrozil, ukážkové tehu, oboch som porodila presne na termín na konci 40tt. Ale bolo to dosť nepríjemné, vzdy, keď som stála mi to bolo dosť nepríjemné, ale teda, u mňa to neznamenalo nič

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre