Tehotné, idete na testovanie Covid-19?

anonym12
25. okt 2020

Som tehotná a začiatkom novembra mám poradňu u gynekológa. Na celoplošné testovanie,ale neplánujem ísť. Pozerala som výnimky,že aj bez testu môžem ísť k lekárovi.Myslíte si,že by ma lekár mohol odmietnuť? Som na pn,nikam nechodím,preto mi ani zákaz vychádzania neprekáža. Uvažujem iba kvôli lekárovi.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gelifil
25. okt 2020

baby, k lekarovi mozete ist!!!!a nesmie vas odmietnut!!!

noami12
25. okt 2020

@anonym12 ja idem, nikdy nevieš či v nejakej nečakanej situácii test nebudeš potrebovať v tomto období. Idem, nezabije ma to a ako hovorí @evamarek77 aby sa potom nestalo že nevyplatia PN.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
noami12
25. okt 2020

@evamarek77 https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=409... myslím ze po tomto asi ano
Zatiaľ to tak nebolo, ale už to asi teraz tak bude.

javiemneviem
25. okt 2020

@anonym12 ja idem. Ja som síce doma, ale manžel chodí do prace. Nechcem, aby ostal v karanténe len kvôli mne. Kdesi som čítala, že v niektorých mestách teraz cez víkend mali tehotné prednosť. Treba sa pýtať.

queen_mary
25. okt 2020

@anonym12 ak sa bojis, tak si zaplat testovanie zvlast.

jankacasper
25. okt 2020

Ja som tehotna,a bola som na testoch.nic strasne to neni,za pol.hodiny som bola vybavena.

luci550
25. okt 2020

@javiemneviem to bolo v spravach, ze ked sa manzelka alebo zena v jednej domacnosti neotestuje tak muz aj ked ma test nemoze ist do roboty?

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beatka25
25. okt 2020

Ja pojdem na test ako tehotna

luci550
25. okt 2020

A to ako budu kontrolovat ci je cela rodina otestovana...respektive ako to bude zamestnavatel vediet

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sasesoe
25. okt 2020

@luci550 zamestnavatel to asi nema ako vediet, pokial sa zamestnane neprizna. Ale tipujem, ze stat ma nejaku spolocnu databazu, kt vie skontrolovat napr na zaklade trvaleho pobytu (mozno doplnenu o adresu zamestnavatela na zaklade kt vie "tipnut" moznost dochadzania) a urobit nejake namatkove kontroly, ak by chceli. Dalsi zdroj informacii mozu byt udania, nie len susedov, ale i "priatelov" z fb/mk a pod, kde sa ludia radi zveria s tymito skutocnostamu... Nevravim, ze sa to bude dial, ale urcite maju nejake moznosti ako by mohli.
Vzhladom na aktualne cisla, myslim, ze tato akcia je dobry napad, i ked v niektorych detailoch nedotiahnuty. Ocenujem snahu vladu, hoci obmedzuje i mna.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luci550
25. okt 2020

No len viacero ludi nezije na trvalom bydlisku a ani niektori nie su zobrati...tak ma len napadlo ako zistia ze prave ten clovek zije s tym v jednej domacnosti...len zo zaujimavosti ma to napadlo

l29j38
25. okt 2020

Som tehotná a včera som sa bola testovať, nevidim v tom problem 🙂 len som si potvrdila ze som negativna ✌

javiemneviem
25. okt 2020

@luci550 práveže som som sa o tom nikde nedočítala. Nechcem šíriť zle informácie. Preto radšej idem, lebo nikde to nebolo špecifikované...

frederika2011
25. okt 2020

@sandra151 Ja som na teste nebola a nejdem som 40 tyzden zajitra idem do nemocky do poradne tak uvidim co ako

marianeta
25. okt 2020

Ja síce tehotná nie som , ale tak ako dali výnimku seniorom, imobilním , mohli dať aj tehotným ženám. Poprípade vyhradiť čas na testovanie iba pre ne, alebo zriadiť oddelené odberné miesto..

anonym12
autor
25. okt 2020

@marianeta tiež si myslím ako keby na tehotné skoro zabudli

cervenaruza123
25. okt 2020

@anonym12 Ja planujem ist na testovanie, uz len z toho dovodu ze chodim do poradni, kde su tehotne mamicky, ktore maju aj zdravotne problemy, ci male deti doma, niektore musia chodit s aj novorodencami za lekarom na kontroly po porode. Lekar ich osetruje, so sestrickou su v kontakte tiez, takze budem kludnejsia, ked ma otestuju. Ja sice som pomerne zdrava a bez problemov, takze ani pripadna korona by mi dufajme extra neuskodila, ale ina mamicka na tom moze byt horsie a nechcem ziadnu nakazit. Samozrejme, pojdem na take odberne miesto, ktore sa mi bude zdat najbezpecnejsie a ked bude privela ludi, pridem v inu hodinu ci v iny den. Izolovana doma nie som, manzel chodi do prace ci do obchodov, lebo inak sa neda, takze tak ci tak riziko nakazy mam, neda sa tomu vyhnut. Nemyslim, ze na testovani bude to riziko ovela vacsie, skor naopak.

anickaaa6aaa
25. okt 2020

@evamarek77 to je blbosť. Kolega sa pytal v praci, ze ked zena nejde na test a on áno ci moze do práce. Bolo povedane ze áno. Samozrejme test negativny musí byt. Som z Oravy. Takze testy mame za sebou.

ivka21
25. okt 2020

Ja som bola hoci sa bojím o babo no ale mi vravela doktorka ze by ma nemuseli ošetriť. Tak som radšej šla aj keď som zásadne proti testovaniu koli možnosti nákazy šla som z donútenia

mina17
25. okt 2020

@anonym12 ako na tehotné tak zabudli aj na mamičky z bábätkami.... bola som na testoch viac ako 3hodiny môj 4mesačny syn bol doma z mojou sestrou na chvíľu lebo vraj testy sú rychle jasné dali si 30min prestavku sestra mhsela ísť do práce a ja cez telefón musela volať k malému krstného otca 😒 fakt super vymeslene

nikpa
25. okt 2020

@anonym12 som tehotná a ani ma nenapadlo, že kvôli tomu by som sa nemala ísť dať otestovať, práve naopak. Ale čo ma zaujalo, že tehotne by mali mať prednosť, to by som brala 😁

frederika2011
25. okt 2020

@ivka21 ahoj podobne sa aj ja bojim.mam hlavu v smutku na test by som.sla ale nemenovana dr mi povedala ze nemam isť že zbytocne sa zamotam tak ja vlastne neviem čo mam robit kedze zajitra idem do nemocky na vysetrenie

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre