Ťažké obdobie, alkohol a zistenie tehotenstva

26. aug 2024

Ahojte, mala som ťažké obdobie a pila som alkohol - veľmi veľa. Dajme tomu že týždeň vkuse.
S priateľom sme mali pohlavný styk asi raz za mesiac.

Posledné dni citim niejake divne pohyby v bruchu, kúpila som si test a vyšiel pozitívny. Mozno to nie sú pohyby, ale niečo citim že tam je. Plus vidím že brucho je väčšie.

Absolútne nemám poňatia v ktorom týždni môžem byt, do lekára som objednaná až o 3 dni.

Moj najväčší strach je, že som pila alkohol… niekde som citala, že na začiatku tehotenstva este dieta nie je prepojené s krvným obehom matky, alebo niečo take. Do ktorého týždňa to je ?

Nechápem ako sa to stalo, nemám ani menštruáciu už pol roka a zrazu toto - proste sok.

Bojím sa, že dieťaťu niečo bude kvôli tomu alkoholu, že bude postihnuté. Sú niejake testy aby som to zistila ?
Rozmýšľam aj nad potratom, lebo nechcem mať choré dieta.
Plus užívam saxendu, a ta je v tehotenstve zakázaná.

Asi zosaliem alebo sa zbláznim, strašne sa bojím a neviem čo mám robiť. Poznáte niekoho kto bol v podobnej situácii a ma zdravé babatko ?

Alebo čo mám robiť ? Čo by ste robili v mojej situácii vy ?

veronikaszabova
26. aug 2024

Hmmm.... 6m nemas menzes.. tak to som zvedava v kolkom TT budes. Ak vyse 12tt, na potrat z vlastnej vole zabudni.
Kup digitalny test, budes vediet aspon orientacne.

katarinaba
26. aug 2024

Prestan stresovat a uz vydrz tie tri dni - vsetko povedz lekarovi, urobi vysetrenie, ultrazvuk, odhadne kedy mohlo prist k otehotneniu. Povie ti mozne postupy, ake testy odporuca. Minulost nezmenis. Hlavne si premysli, ci to dieta chces a ked nie, aj to povedz doktorovi. Ked nevies, kedy si otehotnela, mozno bezdovodny potrat uz nebude mozny.

abbey1
26. aug 2024

Menzes nemáš už pol roka, doktora si neriešila?
Aké ťažké obdobie môže donútiť človeka chlastať týždeň vkuse?
Či už budeš tehotná, či nie. Urob si poriadok v živote a začni sa k svojmu telu i duši chovať zodpovedne.

dharmasanata
26. aug 2024

Pol roka nemáš menzes, cítiš pohyby a si v šoku? 🤦

sashka22
26. aug 2024

Ak už cítiš pohyby, tak nad potratom darmo premyslas. To by si termín naň už dávno zmeškala.

januska12323
26. aug 2024

1. Prestaň chlastať.
2. Počkaj na lekára a informuj sa tam o možnostiach.
3. Ak si vo vyššom štádiu, čo už zrejme budeš, lebo pohyby sa dajú cítiť možno v polovici tehotenstva, už potrat nebude možný.

ysseba
26. aug 2024

A dovtedy si mávala menzes pravidelne? Čiarky na teste si mala rovnako silné?

autor
26. aug 2024

@ysseba 6 mesiacov určite tehotná nie som, menstruacia mi prestala po užívaní Saxendy. Pred 2-3m som si robila test a bol negatívny … dovtedy bol pravidelný. Čiarky sú obe rovnako silne. Robila som 3 testy a všetky pozitívne a čiarky silne

monikam1989
26. aug 2024

Čo môže človeka donútiť piť každý deň alkohol .Pol roka nemáš menzes a tebe to nebolo divne? A píla si ďalej? Niežeby si vyhľadala lekára (gynekológa). Ach jaj celé zle

autor
26. aug 2024

@januska12323 v polovici nemôžem byt. 2-3m dozadu som si robila test a bol negatívny. Nechlastam už, keby som tušila že som tehotná tak to ani nerobím. Zastavenie menštruácie pripisujem užívaniu Saxendy

autor
26. aug 2024

@veronikaszabova pred 2-3m som si robila test a bol negatívny. Menštruáciu som stratila pravdepodobne kvôli saxende. Idem kupit

autor
26. aug 2024

@monikam1989 nemala som menzes asi kvôli Saxende … robila som test cca 2-3m dozadu a nič. Do lekára som plánovala ist, ale chcela som počkať nech douzivam saxendu a mozno sa mi vráti

sisa_s
26. aug 2024

Saxendu si brala pod dohladom diabetologa? Alebo si to pofiderne kupila na internete?

milanemila
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anjelicek26
26. aug 2024

Držím palce,nech si pod 8.tyzdnom a nemá to následky. Teraz je už kazde poucovanie zbytočne.

monikam1989
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronikaszabova
26. aug 2024

@monikam1989 ved autorka ta iba oznacila v odpovedi. Nikde nikto nepise, ze si autorka preboha 🤦😂

monikam1989
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monikam1989
26. aug 2024

@veronikaszabova sme sa nepochopili😀

autor
26. aug 2024

@sisa_s pod dohľadom normálne. Schudla som 15kg

autor
26. aug 2024

@anjelicek26 pod 8 týždňom prečo ? Ďakujem ti ❤️

kris_tin257
26. aug 2024

Od 8meho týždňa sa čiastočne dieťa napája na krvný obeh matky tak predpokladám že kvôli tomu 👍

ysseba
26. aug 2024

Tak do toho cca 8tyzdna nie je plod napojeny na krvny obeh matky. A preco si mala tazke obdobie, ktore ta nutilo pit kazdy den? Uz pominulo? A daju sa spravit rozne testy na zistenie poskodenia plodu. Vsetko povedz svojmu gynekologovi a on ti daco odporuci.

anjelicek26
26. aug 2024

V 8. Tyzdni začína preberať funkciu placenta a Embryo sa začína napajat na tvoj krvny obeh. Tento proces je ukonceny cca v 12.tyzdni,kedy je dieťatko komplet napojene a placenta funkcna. Do toho 8.tyzdna je babo samostatne jednotka a funguje vo vlastnom mikrosvete.. preto sa aj hovorí,že ma žena dve meskajuce menstruacie čas zistili,že je tehotna a zmeniť svoje správanie co sa tyka jedením,fajcenia,pitia...preto sa rodia zdravé deti napriek tomu,že ich mamičky pri plodeni chodili na party,stanovacky a Boh vie co ešte. Príroda to malé chrani. Neodporúčam ani hlt alkoholu v tehotenstve,žiadne lieky, ale pokiaľ by bolo ešte takto skoro,môžete mať šťastie a malé bude zdrave. Lebo FAS nie je bohužiaľ sranda.

autor
26. aug 2024

@anjelicek26 rozumiem, niekde som to citala ale myslela som že je to v 4-6t.
Zase na druhej strane, nemôže poškodiť ten alkohol úplne začiatočný vývin plodu ? Keď je plod uplne na začiatku ?
A teraz takto “ poškodený “ bude dozrievať ? Ďakujem za vysvetlenie.

Nepijem vôbec … a strašne mi to je ľúto, lebo keby som to aspoň tušila, tak s tým nezačnem vôbec

sisa_s
26. aug 2024

Autorka, prvy trimester je bud, alebo...aj keby si vsetko urobila vzorne, nemas istotu, ze babo bude ok...tak sa tym nestresuj teraz, objednaj sa ku gynekologicke s tym, ze nevies tyzden tehotenstva a uvidis

bublinka1426
26. aug 2024

smer lekar. a vela zien prvy mesiac pije ( akoze nie kazdy den) a ani nevie ze je teho.alebo fajci.
no samozrejme potom hned prestane.
a deti zdrave,
do nejakeho tt cerpa dieta ziviny zo zltkoveho vaku, tak nestresuj.
a objednaj sa lekarovi urcite mu vysvetli situaciu a on ti sam vysvetli ako to funguje.

lauriik
26. aug 2024

Inak niektore zeny tu pisu bludy. Z dovodu genetickej vady plodu mozes ist na potrat az do 24tt. Takze klud.

beronsche
26. aug 2024

@lauriik len je otázne, či je vôbec možné diagnostikovať fetalny alkoholový syndróm, ktorého sa autorka obáva, počas tehotenstva.
Toto nie je genetická vada..
Je to teda zrejmé otázka na odborníka, či je vôbec také poškodenie mozgu viditeľné v prenatalnom štádiu.

autor
26. aug 2024

@beronsche čo čítam na internete, tak sa vraj nedá diagnostikovať.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre