Som v 13. týždni a veľmi vraciam

kvetka123456
31. okt 2016

Dobry vecer strasne sur e potrebujem poradit som v 13tyzdni tehotenstva strasne vriaciam vsetko co jem vyvratim uz som bola aj v nemocnici na infuziach berie. Torecan a nic nezaberam porate mi prosim

misscelaneous
31. okt 2016

mne ked byvalo najhorsie, na zaludok mi zaberali teple kuracie vyvary, hovadzi vyvar, po troskach som ho chlipala aj hodinu ... pripadne jeden dva glgy zazvoroveho caju, nie sackoveho ale normalne nakrajany zaliaty horucou vodou. No nie viac, vraj sa v teho zazvor vela nesmie a plus mne to zrovna az tak nechuti. ale zaludok mi to na chvilu ukludnilo vzdy. No ak ti ani v nemocnici nepomohli, neviem... skus jest veci lahke na zaludok, po troskach, pomaly ... ono aj ked napriklad vyvar alebo inu polievku udrzis v sebe aspon 5 minut, nieco sa stihne vstrebat...

angela5
31. okt 2016

mozno poviem kravinu, ale na traviace tazkosti vraj pomaha Cola.. vraj po nej viac chuti a ukludnuje zaludok..

adalea
31. okt 2016

Mne tiez pomahala len cola, ale ja som nevracala, len mi bolo v kuse zle, aj v noci, stale. Ale ked stale vracias a nic v sebe neudrzis, chod radsej zas do nemocnice, aby si nebola dehydrovana.

ivanka12311
31. okt 2016

Suhlasim s angelou 🙂 cola je top ja som pila sice original kofolu mne pomahala i od zahy, a cuduj sa svetu mala je zdrava ako na baterky ;)

tarja2
31. okt 2016

Mna pri zivote drzali Torecan cipky.Tiez som nic neudrzala, vracala som od 6tt...pepsi, cola ani podobne mi nezaberali. Odlezala som si 2tyzdne v nemocnici a do 14tt som bola na Torecane.

miley33
31. okt 2016

Mne nepomohlo nic heh akurat som pila denne aj jeden a pol flase drobceka dojcenskej vody a to mi zmiernilo nevolnost..ale zas nonstop na zachod som utekala heheh nebooj to prejde v piatom mesiaci akoby si ozila 🙂

katche
31. okt 2016

Mne nepomahalo nic...len viera v to, ze to raz prejde...

timea7
31. okt 2016

@kvetka123456 je mi ľúto, ale mne nepomohlo vôbec nič, ale skús sa ráno najesť ešte na posteli, aspoň keks, kúsok banána, jesť v malých dávkach veľa krát denne, jesť čokolvek, na čo máš chuť, ale to si už zrejme vyskúšala. Ale čím viac budú pribúdať týždne tvojho tehotenstva, bude ti lepšie a lepšie.

lalia87
31. okt 2016

Mne tiez nic nepomahalo,ani torecan,tiez som bola v nemocke. A potom som sa musela naucit pravidelne jest.rano som vstala,dala glg vody,pockala na odgrgnutie,po chvilke opat to iste.do hodiny od zobudenia som si davala s nechutou ranajky stylom,hryz rohlika odgrgnut a tak dokola,po kazdom hryze,po kazdom glgu vody som cakala.na zaciatku som polku rozka jedla aj hodinu.v telefone som mala budiky nastavene. na kazde 3hod.aby som sa najedla. Toto trvalo mesiac,kym som sa naucila jest a nastartoval sa mi zaludok. Zle byva vraj z toho ze mas prazdny zaludok a ten zmycha naprazdno. Ja viem,je ti zle a mas sa najest? No musis to prekonat,aj ked len po hryze budes jest. Vela stastia,presne viem ako to bolo u mna a nic horsie som este nezazila.

kvetka123456
autor
1. nov 2016

Este dake rady nemate prosim

barborazilina
1. nov 2016

@kvetka123456 Mozno blbost ale mne pomahali piskoty a oblatky (tortove alebo vianocne a trochu caju s cukrom ... zila som na tom asi tri tyzdne a potom uz bolo dobre ... ale jedina rada ktora pomaha je jest malicko hryz maximalne dva a ked uz to pojde nenechat sa vyhladovat ... Inak mne bolo zle aj z vyvaru ...

kvetka123456
autor
1. nov 2016

Dakujem za vase rady ak sa este dama najde budem rada

henikav
1. nov 2016

@kvetka123456 skor nez rano vstanes z postele si daj nejaky suchy keks, piskotu, alebo styl marina ci maslove. To maj vzdy pri sebe aj pri posteli, mne to vzdy ukludnilo zaludok

sonicka223
1. nov 2016

ja od kedy som zistila že som 6tt som takto vracala vkuse do 20 tt, mohla osm robiť čo som chcela - že prechádzka prospeje- tak obsah žalúdka ostal v kríkoch, na nákup som chodila so sáčkom, stála som vždy pred kosotlom ak som tam vobec dosla a nikdy osm nevydrzala dlhsie ako 20 min...do 12tt som schudla 16 kg...normalne by som bola stastna kedze som pre stitnu zlazu dost pribrala ...ale v tehotenstve to nebolo nic moc...nic nezabralo...
sem tam mi pomohlo nieco sladke este rano v posteli a chvilu cakat...ale vacsinou to slo vsetko aj tak von...aj cola sem tam zabrala aspon na chvilu nieco udrzat v bruchu...ale nic moc...po tom 20tt som zvracala uz len tak 4-5x...je to vtipne ale vtedy som bola stastna...lebo som spavala doslova na WC...
zistovali mi ci to nie su dvojicky, ze pri nich sa to stava....a kedze sa to nepotvrdilo tak potom dr povedal ze podla vsetkeho to bude baba...lebo ze pri dievcati sa este zvysuje ten hormon zensky co ma za nasledok toto vsetko...a bola to baba...riadna baba...56cm 4340g...
ale teraz ma napadla dojcenska voda lucka ta mi celkom pomohla ale len cista ta ruzova s ruzovym vrchnakom nie s modrym ...lebo voda z vodovodu to bola katastrofa...
tak ti drzim palce....

dasenka26
1. nov 2016

@kvetka123456 ja som pila v tomto období vineu bielu a banány, to boli 2veci co som mohla a nebolo mi zle, ked colu tak radšej slovensku kofolu, cocacola aj pepsi obsahuju kyselinu fosforecnu a ta nie he moc v tehotenstve vhodná

majulino
1. nov 2016

@kvetka123456 ahoj mne pomahali tablety rennie, sice su na palenie zahy a eutralizovanie zaludocnych kyselin ale bolo to jedine co mi ako tak pomahalo plus stale so si hovorila ze bude uz len lepsie, inak ja som aj 4-5x denne zvracala az do porodu ale prve 4 mesiace to bola katastrofa aj 13x denne
drzim palce nech sa to cim skor upravi aby si si mohla uzivat tehotenstvo

katkakovac
1. nov 2016

Mam za sebou dve prevracane tehotenstva. Pomohli mi az lieky. Ak si slaba, malatna a nevies do seba nic dostat, netreba sa hrat na hrdinku a pocuvat reci typu "to je normalne". Pri prvom som strasne trpela az do 5.mesiaca, potom som si dala predpisat lieky. Pri druhom som to vydrzala do 3. mesiaca a uz som tlacila na lekara, aby s tym nieco robil. Celkovo ma nevolnosti trapili cele tehotenstvo, ale z liekmi to bolo znesitelene. Uzivala som ich cca3 tyzdne a potom som to zacala obmedzovat. Predpisal mi Degan. Najlepsie bude, hned zajtra skocit lekarovi a ak je treba, trosku mu to prikraslit, aby ta neodpinkal. Tazka podvyziva a dehydratacia v tehotenstve neprospieva ani tebe ani dietatu. A ak je ozaj zle, chod na pohotovost, nech ta prijmu a dostanes infuzie. Zbytocne budes cakat, ze sa to zlepsi. Lebo lahko moze byt, ze to prejde az po porode....

katkakovac
1. nov 2016
kvetka123456
autor
1. nov 2016

@katkakovac
@katkakovac degan beriem uz aj na infuziach som bola a nic

aduskatt
1. nov 2016

@kvetka123456 len prežiť..........mne to skončilo až pôrodom..............

timea7
1. nov 2016

@aduskatt bože, to fakt? Ja som si aspoň druhú polovicu tehotenstva užívala, v tej prvej sa mi niekedy nechcelo žiť, tešiť sa na vymodlené bábätko pomedzi objímania WC misy nebolo kedy 😒

sonicka223
1. nov 2016

mne tiež nič nezaberalo ani v prvom ani druhom tehotenstve (torecan, infuzie)...

aduskatt
1. nov 2016

@timea7 jj, mne bolo zle ešte aj na sále, proste som si to užila dokonale...............celé, na celom mojom tehotenstve bol najlepší pôrod.........ak teda pominiem fakt, že začal v 25 týždni a teda som do 35 ležala v nemocke............ale ak teda rátam čisto pobyt na sále, tak hodina a 15 minút

timea7
1. nov 2016

@aduskatt no to si si teda užila....chúďa.

katkakovac
1. nov 2016

@kvetka123456 to neprejde hned, chvilu to trva. Snaz sa pit a aspon nieco zjest. Aspon suchy rozok. A vela spi. Sucitim z tebou. Tiez ma to este dlho trapilo, ale po case sa to zacalo zlepsovat. Nesmela som byt hladna. Nech ti niekto nosi obedy a snaz sa aspon nieco zjest. Pravidelne, aspon lyzicku-dve. Ja som si nechavala vozit obedy a potom som chodila do restiky na menicko. Niekedy som sa celkom najedla a niekedy som to zabalila po 2 lyzickach. Skusaj, pojde to😉

aduskatt
1. nov 2016

@timea7 dík, užila, ale je to už dávno a našťastie všetko v pohode, i keď sa narodil o dosť skôr, tak úplne v pohode🙂)))

kvetka123456
autor
1. nov 2016

Dakujem vam za rady

dobromila1111
1. nov 2016

@kvetka123456 ste mi pripomenuli moje prvé tehu. Tiež som mala torecan, najprv čipky potom tbl, no pomohlo kúsok, už som nevykryvala robotu, tak ma dr nechal doma, to som len spala, ani len riad som nevládala umyť. Zistila som, že rožok s maslom a paradajkou môžem, tak som len to jedla. Pomáhal mi zazvorovy čaj. Nič sa s tým žiaľ spraviť nedá. Pokiaľ môžte,doprajte si oddych, nech máte viac síl..

kvetka123456
autor
1. nov 2016

Este mi niekto porady dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre