Skríning 1:2 NTD - skúsenosti

stastna_mamicka
29. júl 2021

Ženy skúsenosti? Pri prvom bábätku som mala skríning 1:30 na NTD ( raztepy) , aktuálne ma 2 roky a je zdravý ako repa. Opäť ma yo však vyplasilo. V utorok idem na genetiku. V 1.trimestri som bola u Grochala, nic tomu nenasvedčovalo.

miankass
29. júl 2021

@stastna_mamicka ved keď je zdravý ako repa čoho sa bojíš? Nechápem trochu.

asia83
29. júl 2021

@miankass Toto je už druhé tehotenstvo.

miankass
29. júl 2021

@asia83 aha, prepac, nepochopila som. vieš co mne vyšlo na DS, tiež sa bojím mam prvé tehotenstvo ale ja si myslím a verím ze bude všetko v poriadku, ja pri ďalšom tehotenstve ani na tie Skríningy už nepôjdem. Tak verím a dúfam ze bude všetko dobre nemysli na zle 💜

miankass
29. júl 2021

@stastna_mamicka aha, prepac, nepochopila som. vieš co mne vyšlo na DS, tiež sa bojím mam prvé tehotenstvo ale ja si myslím a verím ze bude všetko v poriadku, ja pri ďalšom tehotenstve ani na tie Skríningy už nepôjdem. Tak verím a dúfam ze bude všetko dobre nemysli na zle 💜

ruzasipova
29. júl 2021

@stastna_mamicka Ja som mala 1:3 na DS a na to mi lekar povedal, ze pri tak vysokom pomere sa to aj potvrdi.

miankass
29. júl 2021

@ruzasipova a potvrdilo sa?

ruzasipova
29. júl 2021

@miankass Ano.

any_soj
29. júl 2021

@stastna_mamicka ak by sa potvrdilo, odporúčam kontaktovať Mareka Draba v BA. Pomôže vybaviť operáciu vo Švajčiarsku už v maternici. Má to skvelé prognózy. Teda pokiaľ by šlo o vážny razstep chrbtice. Razstepy podnebia či pier sa riešia po narodení. Aj neter mala, teraz je úplne ok.

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tehula2016
30. júl 2021

@ruzasipova ja som mala 1:6 na DS a mam zdraveho syna..

ruzasipova
30. júl 2021

@tehula2016 A co si mi tym akoze chcela povedat? Ze ty si mala stastie a ja nie?

tehula2016
30. júl 2021

@ruzasipova nie reagovala som nato,ze pri tak vysokom pomere sa to potvrdi ako ti tvrdil lekar co vobec nieje pravda..

ruzasipova
30. júl 2021

@tehula2016 Tvrdil to lekar a sla som na amnio. Vysledky cierne na bielom nevyvratis. Ty si hlavne mala vyssi pomer ako ja, takze stale si mala vyssiu sancu, ze sa ti narodi zdrave dieta.

tehula2016
30. júl 2021

@ruzasipova mala si aj vysoke NT?

sarka010
30. júl 2021

@tehula2016 ja som mala 1:45 DS, ktorý bol potvrdený....

denden77
30. júl 2021

DS 1:50, tiez potvrdeny

ruzasipova
30. júl 2021

@tehula2016 Praveze vobec, nt sono dopadlo dobre, vobec nie hranicne. Az tripple testy ukazali pomer 1:3 a amniocenteza downov potvrdila.

tehula2016
30. júl 2021

@ruzasipova no ja som mala aj sono zle,vysoke NT,srdcova vada a nakoniec ten pomer 1:6..no pravdu povediac,velmi nadejne to nevyzeralo..amnio vsak nic nepotvrdila a tripple mi vysiel 1:86000!Nasledny morfo usg bol uplne ok..chcem tym len povedat,ze aj pri hrozivych cislach a odchylkam na usg moze byt babo zdrave..ale aj naopak,napriek dobrym vysledkom moze mat babo postihnutie..

sarka010
1. aug 2021

@tehula2016 prosím tak, koľko si mala to NT?

stastna_mamicka
autor
3. aug 2021

@stastna_mamicka 🙏 drobec je zdravý ako repa. Mame 270g , 18+4 .... Cele tieto skríningy by som zakázala. Och. Vraj som pravdepodobne jedna z tých čo v tele vylučuje vela biochémie a preto mam tie výsledky zlé.🤰👶💙🫂🤍 Spadol mi vsak kamen zo srdca

any_soj
5. aug 2021

@zazvorka87 lebo razstep chrbtice poškodí aj miechu, keď sa vyvíja nie uzavretá v tele, preto intervencia už v maternici minimalizuje následky razstepu.

henrieta2022
4. sep 2021

@stastna_mamicka ako si dopadla u genetika? Mne vcera prisli vysledky 1:5 na Downov alebo razstep nervovej trubice. V utorok mam ist ku genetikovi a taktiez by mali byt vysledky na Trisomy test complete. Je to moje prve tehotenstvo, zacala som 17tt, mam 28 rokov a velmi sa bojim🥺

stastna_mamicka
autor
4. sep 2021

@henrieta2022 u nás je všetko v poriadku, nič sa nepotvrdilo, po opakovanom odbere výsledky klesli. Spôsobené to bolo najväčšou pravdepodobnosťou krvácaním v prvom trimestri. Ja som mala len raztep. Na trimosy sme nesli.

henrieta2022
5. sep 2021

@stastna_mamicka velmi pekne dakujem za odpoved, tesim sa, ze je vsetko v poriadku☺️ Snad to dopadne dobre aj nam..

sofia1979
5. sep 2021

@henrieta2022 držím moc prsty verím,, že bude babetko zdravé

henrieta2022
5. sep 2021

@sofia1979 velmi pekne ti dakujem, napisem ako som dopadla, tiez verim, ze bude vsetko v poriadku☺️len to cakanie😓

stastna_mamicka
autor
5. sep 2021

@henrieta2022 určite bude, tieto skríningy by som zakázala. Kravinu ktorú, vyhodnocujeme počítač a narobí viac starosti ako osohu 🤦

nikuska625
5. sep 2021

Ja som mala pri druhej dcérke DS 1:9. Narodila sa nám zdravá dcérka.

henrieta2022
6. sep 2021

@stastna_mamicka tiez si to myslim 😓 Prave teraz, ked by sme mali byt v klude prezivame najvacsi stres🥺

henrieta2022
6. sep 2021

@nikuska625 gratulujem k dcerke, tesim sa, ze vam vsetko dobre dopadlo ☺️ verim, ze to bude aj nas pripad. Zajtra mam mat vysledky z trisomy, tak uvidime. Museli ste byt tiez v riadnom strese😓

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre