Prišla vám kontrola počas tehotenskej PN?

18. jún 2024

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať či keď ste boli PN v tehotenstve tak či vám došla kontrola ? Či tehotným nehodia? Pýtam sa lebo mi vychádza ísť na PN akurát teraz v lete a to chceme ísť aj niekam s deťmi na pár dní atď .. takže nie že by som šla robiť na čierno alebo čo ale nechceme s deťmi sedieť cez leto doma zato že mám PN.. ďakujem za skusenosti

deti95060810
18. jún 2024

nikdy neprišla... tiež som bola na dovolenke 😉

tinkavvv
18. jún 2024

A teda na pnke budes kvoli comu??? Ano, susede kontrola prisla.

darkswan
18. jún 2024

Jasne, ze chodia a asi tu pn mas z nejakeho dovodu, ci len tak?

luliu
18. jún 2024

Kontroly chodia normálne aj pocas PN tehotnej, kontrola nechodí podľa diagnóz. Takže ti môže prísť kedykoľvek, aj 2x do tyzdna
A o tom je PN, že máš sedieť doma a nie chodiť po dovolenkách a vyletoch

muchotrafka298
18. jún 2024

PN mas z nejakeho dovodu, nie len tak predpokladam, ze sa Ti nechce chodit do prace. Ked nemozes ist do prace, tak logicky nemozes ist ani na dovolenku alebo na kupalisko alebo vylet na cely den. Ked vies ist na dovolenku, nemusis byt PN. Kontrola Ti moze prist aj kazdy den, od rana do vecera. Nemaju stanoveny presny cas.

judit47
18. jún 2024

Na urade zapnu PC- daju vybrat 10 ludi system sa zatoci ako v bingo a nahodne vypluje 10 ludi-system nieje nastaveny ci si doma 1 den alebo 50 dni ani ci mas chripku alebo si tehotna….jedine co moze si ak bude v tvojom okoli pozriet ci nieje niekto blizko na PN a jednym supom pozriet aj teba😁takze je to len o nahode,alebo nahlaseni ☺️

melanta
18. jún 2024

Áno, kontroly chodia aj tehotným, aj cez víkendy. Popozeraj si podobné diskusie, písala tu niekedy pred časom jedna mamička, ktorej počas tehotenstva prišli 3 krát a tuším zakaždým cez víkend na obed aj večer.

danusskaaa
18. jún 2024

V prvom tehotenstve (kedy som mala neobmedzené vychádzky) mi kontrola prišla 3krat počas 1 mesiaca. V druhom tehotenstve (s obmedzeným vychadzakmi) mi prišli za polroka len raz - akurát som ležala v nemocnici (už po pôrode). Takže nemyslím, že majú nejaký harmonogram. Proste je to kontrola a nezaujíma ich aká PN to je.

tamitamitami
18. jún 2024

Jasne že chodia kontroly. Ich nezaujíma prečo si PN proste systém vyberie tvoje meno a prídu ťa skontrolovať.

autor
18. jún 2024

Tak potrebujem pár mesiacov na PN z finančných dôvodov tj. nemôžem robiť lebo v mojej pracuje to fyzicky náročné a nemôžem dvíhať ťažké váhy.. potrebujem len vykriť pár mesiacov aby som mala normálnu materskú.. inak na výlet môžem ísť s deťmi a to je to že chodíme cez víkend na celodenné atd..

koteska83
18. jún 2024

Ja som mala kovid počas tehotenstva išla som s dcérou na OČR že však isto mi bude už lepšie po týždni ale jasne že mne nebolo a dcére áno tak som prešla na PN a asi za týždeň som mala kontrolu . Pri dcére som bola cele tehotenstvo na PN ( pred 12 rokmi ) a kontrola mi ani raz neprišla .

marcela199
18. jún 2024

Mne prišli ked mi prišla prva vyplatena PNka😃 aj to prišli počas vychadzok a snažili sa ma presvedčiť že mam vychadzky od 8-10 ale podla dr mam vychadzky od 10-12 takže tak sa držim a oni prišli 11:45😅 ale tak bola som doma takže som to neriešila.
Ale pani ktora bola mi povedala že už viac nepridu😃 my sme na PN viacere na ulici takže asi si nas spojili dokopy lebo boli každej.

sisa_s
18. jún 2024

Nech ta zamestnavatel preradi na vhodnu poziciu, ak taku nenajde, si doma s beznym platom a bez obmedzenia vychadzok...na PN si povinna dodrziavat rezim a nikoho zo SP nebude zaujimat, ze vladzes chodit po vyletoch

lienka9898
18. jún 2024

Ja som bola minule leto PN a prisli hned po par dnoch 😂 15 min po skonceni vychadzok. Potom som uz radsej neriskovala a sedela doma

matullienka
18. jún 2024

https://www.akmv.sk/tehotna-zamestnankyna-a-jej...

Prečo to chceš riešiť PN ? Veď požiadaj zamestnávateľa o preradenie na prácu vhodnú pre tehotné.

candii
18. jún 2024

Ak je ochotný ti dr dať PN, musí tam byť diagnóza, to znamená že musíš dodržiavať liečebný plán. Kontroly chodia. Aj tehotným. Generuje im to systém náhodne.

luliu
18. jún 2024

Keď ti príde kontrola a nebudeš doma, vezmú ti PN a skončila si. Pochop, že nemôžeš chodiť nikam, je úplne jedno z akého dôvodu máš PN

svokrinjazykmonika
18. jún 2024

Áno mne prišla

milanemila
18. jún 2024

Ale tvoj problem nie je na PNku, ale na prekazku v praci zo strany zamestnavatela alebo preradenie na inu poziciu 🤷🏼‍♀️ ved ty nemas ziadnu diagnozu.
Ja by som zacala posielat kontroly nie len na ludi, ale aj na tych doktorov, kt tieto neopravnene pnky vypisuju. V tejto krajine pomaly co tehotna to na PNke 🤦🏼‍♀️

e1i
18. jún 2024

3x z toho 2x v priebehu 5 dni. Vzdy v iny cas

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimuska328
18. jún 2024

@milanemila netreba hneď urážať všetky tehotne. Ja som tiež na PN už 3x behom roka tretie tehotenstvo a predtým 2 potraty. Mam náročnú robotu preto aj keby ma preradia(nezostala by som doma s platom zial) som nakoniec celý 1. Trimester prelezala kvôli hroziacemu potratu. Nemôžeš vedieť ze niektoré ženy ci nemajú zdravotné problémy a není sú na PN len pre srandu králikov

martinkachrustikova
18. jún 2024

áno, u mňa boli počas PN v tehotenstve toľkokrát, že na tú moju papierovú časť PN sa už nemali ani kam podpísať... striedali sa viaceré pracovníčky, rôzne časy, rôzne dni. Netuším doteraz prečo, či len mali cestu na sídlisko alebo čo 🙈 musela som ležať, čiže som bola aj tak stále doma

andaluzia12
18. jún 2024

diagnóza? dámy prosím vás... prvá veta Dr. po potvrdení tehotenstva bola, či chcem ísť na PN, že ma ochotne vypíše ... samozrejme nechcem sedieť 7 mesiacov doma a následne dalšie roky s dieťaťom, chodím normálne do práce, len niektoré činnosti nevykonávam....

januska12323
18. jún 2024

No to by ma zaujímalo na akú diagnózu ťa lekár vypísal keď si chceš chodiť po výletoch a nič ti nie je.

evinqua
18. jún 2024

Ja som bola pn máj jún júl august potom som šla na matersku a nemala som ani jednu kontrolu, nikdy som ale neporušil ani vychadzky, mala som dôvod na pn a šla som mimo domu v rámci vychádzok tak raz za tri dni ak som mohla...kamoska bola pn asi iba mesiac pred materskou a mala 3 kontroly za ten krátky čas.

dada0902
18. jún 2024

Ono je to o rysku môže prísť kontrola aj nemusí na to sa bohužiaľ nemôžeš spoliehať ja osobne by som si ten výlet neužila lebo by som na to myslela co ak prídu😏

babulkomale
18. jún 2024

Neprišla ani raz, ani počas inej PN.

elzus
18. jún 2024

Mne prisla

matkahelka
18. jún 2024

bola som na PN pocas 2 tehotenstiev, nemala som ziadnu kontrolu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre