Pozitívny tripple test 1:200

katka2505
12. feb 2018

Ahojte dievcata,dnes mi volal lekar,ze mi vysiel pozitivny tripple test 1:200 na DS. V stredu ma objednali na genetiku do Martina na kontrolne testy,mam sa objednat v Martine aj na 3D sono.Mate niektora skusenost?Bolo vase dietatko nakoniec v poriadku?Strasne sa bojim.

linda03
12. feb 2018

@katka2505 ahoj, ja som mala v novembri pozitivny tripple test 1:170 na DS, bola som na genetike, tam mi spravili trisomy a vysiel negativne, este som bola u mudr. Grochalu na morfologickom sone, kde bolo vsetko ok tiez. Momentalne som v 29 tt a verim, ze bude ok babo. Co sa tyka tripple, poznam momentalne asi 4 baby co mali pozitivny test a dalej sa to nepotvrdilo.. takze asi nemaju velmi velku vypovednu hodnotu.. su tu aj mamicky, ktorym vysiel negativny a dietatko sa narodilo s DS... hlavu hore, bude to dobre..

basska_b
12. feb 2018

Je tu taká skupina na túto tému
https://www.modrykonik.sk/group/8237/detail/
Nič sa neboj, ja som mala 1:140 a Trisomy geneticky test ani sono nič nepotvrdili. Bábätko síce bude na svete až za pár dní, ale určite je v poriadku. Tie testy sa dosť mýlia a zbytočne sa mnohé mamičky stresujú. Mňa tiež ukľudnili príspevky tu na fórach, že bábätká boli v poriadku. Naopak, mamičky ktorým celý čas hovorili, že všetko OK, tak mali potom problém. Tie mamičky mali na ultrazvuku škvrny na mozgu a vysoké NT vyše 3 (sijove prejasnenie, meria sa v 12.-14.tt). Ja som mala NT 1.4. Doktor tiež hovoril, že nie je dôvod na paniku,ale postup je, že sa to musí riešiť.

tata1401
12. feb 2018

...vôbec sa neobávaj.....ja som mala 1:100 na DS...tiež nasledovala genetika, kde mi odporučili amnio, čo som odmietla...hned som sa objednala na genetické sono do KE k dr.Dankovčíkovi, tam úplne vyvrátili podozrenie na DS, nemala dcérka ani jeden znak, ktorý by tomu nasvedčoval...dneska má 16mes. a je úplne v poriadku 😍

katka2505
autor
12. feb 2018

@linda03 presne k tymto doktorom do Martina iden aj ja.Teraz to geneticke centrum a po ceste sa objednam u dr. Grochalu ba 3D

linda03
12. feb 2018

@katka2505 mudr. Grochala je velmi mily a snazi sa premerat vsetko. Poslal ma 2x sa poprechadzat lebo babatko sa nechcelo ukazat.. spokojna som isla domov 😊

santeema
12. feb 2018

@katka2505 Ja som mala este vyssiu pravdepodobnost na ds, na genetike aj tak nic nezistili a dala som si robit prenascan test a bola u grochala, ten to nepotvrdil a ani ten prenascan nevysiel pozitivne. maly sa narodil uplne zdravy.

rebeka25
12. feb 2018

Aj som mala este vyssi pomer na DS a vsetko bolo OK. Uz jet tomu skoro 8r. Potom led som sa rozpravala s inými babami tak skoro kazdej tretej vychadzal tento test zle...

gabikas82
12. feb 2018

Ja som mala 1:50 na DS. Na sone našli malému cysty na mozgu a nepriechodné črevá. Podstúpila som odber plodovej vody 2 dní pred Vianocami. O výsledky som si mala volať na druhý deň. Tie stresy neprajem nikomu. Našťastie nič sa nepotvrdilo a doma mi pobehuje takmer 2 ročný úplne zdravý chlapček. Povedala som si že ak by som bola ešte raz tehotná odmietnem všetky tieto nezmyselné testy, ktoré sa už v zahraničí vôbec nerobia a zbytočne len stresujú mamičky. Nakoľko nič nestanovujú a všetko je pri vyhodnocovaní určované len ako pravdepodobnosť.

tata1401
12. feb 2018

@gabikas82 presne aj ja som na tom rovnako😉už by som si iba zaplatila podrobné genetické sono a tieto testy by som odmietla...mne to tiež narobilo kopec stresu😲

katka2505
autor
12. feb 2018

@tata1401
@gabikas82
@rebeka25
@santeema
@linda03
@tata1401
@basska_b
Dakujem baby.Dufam,ze aj u mna to bude OK.Dnes ma to uplne polozilo.Tak som sa strasne zlakla.

gabikas82
12. feb 2018

@katka2505 Tak držím palce, aby všetko dobre dopadlo. Snaž sa byť v pohode a myslieť pozitívne. Viem že je to ťažké a chrobák v hlave bude vŕtať, ale treba veriť.

dasaa
12. feb 2018

Ahojte babenky prepáčte za blbú otázku. Aké vyšetrenie sa robí na genetike

tata1401
12. feb 2018

@dasaa ...ked som bola ja tak sa ma iba pýtali akú prácu som vykonávala pred tehu a samozrejme chceli vedieť dosť podrobne choroby v mojej aj manželovej rodine...až niekoľko generácii😲čo som samozrejme nemala ani potuchy😎

katka2505
autor
12. feb 2018

@dasaa
Mne povedala odber krvi a sono

sandrasofia
12. feb 2018

Ja mám 1:50 . 2.marca idem na morfo sono,ale vôbec nestresujem, tie testy to sú čistý blud.

galixx
12. feb 2018

Tie testy su velmi nepresne, mala som 1:170,trisomy negativne aj 3D uzv ok, krpec je zdravy. Nestresuj sa zbytocne

silviad
12. feb 2018

Ja som mala dokonca 1:20a dcéra je viac než v poriadku 😍. Amnio som odmietla ale bola som na krvných testoch. Triple test nie je test ale je to matematicka pravdepodobnosť.... Jednoducho len prepočet rôznych parametrov...

dasaa
12. feb 2018

@katka2505 ďakujem

lucynecka
12. feb 2018

Netreba sa stresovat. Ja som mala 1:35 na DS. Preplakala som tyzden, uplne v zachvatoch paniky a nervov, kym som nesla na meranie NT. Tam bolo vsetko v poriadku, ale tie myslienky "co ak" zostali az do porodu. V decembri sa mi narodil zdravy Dominik 🙂

jana005
12. feb 2018

@katka2505 ahoj, ja som mala riziko na downa 1:20, amnio som odmietla,musela som to lekarke podpisat do karty. Isla som len na 3D ultrazvuk,kde bolo vsetko v poriadku. A doma uz mame stvormesacneho zdraveho drobca

katka2505
autor
13. feb 2018

@jana005
Tiez nechcem ist na odber plodovej vody.Aj moj doktor povedal,ze je to na mne,ale on to neodporuca lebo to ma tiez rizika.

basska_b
13. feb 2018

@katka2505 Určite nechod na amnio. To má zmysel, len ak by si uvažovala o potrate a je tam riziko 1:100, že sa tam dostane infekcia, počula som aj o prípade, že lekár pichol ihlou do bábätka a narodilo sa s nepohyblivými nožickami. Ja som musela tiež podpísať odmietnutie, ale nevedela som si predstaviť potrat, keď už cítiš, že sa v tebe hýbe a veľmi pravdepodobne je to falošný poplach... ten trisomy test stál kopec peňazí, ale mala som potom istotu (99,9% spoľahlivý a normálne uznávaný lekármi).

janka7177
13. feb 2018

Ja som mala triplee test 1:190,vyslo mi to 2x rovnako.Doky povedal ze to je len kvoli veku,nech sa nenervoznujem.Na ultrazvuku bolo vsetko ok.Ale dala som si robit aj trisomy test a bola som aj na ultrazvuku v BA u Dr. Holana. Testy boli negativne,ultrazkazal,ze babo je uplne zdrave.Dcerka ma 16 mesiacov je zdrava

miriambbb
13. feb 2018

Pozri si v tehotenskej knizke, v prvych tyzdnoch sa meria tusim krk a pritomnost nosovej kosticky (znaky vyvracajuce ds). Ak tie udaje tam mas, o dovod menej sa prestat bat. Btw tiez som mala 1:170 a dievcatko je zdrave. Velku rolu tam hra presne stanoveny datum otehotnenia a ci si nekrvacala v prvych tyzdnoch, to skresluje..

miriambbb
13. feb 2018

Konkretne NT ma byt 1-2,5 a pri NB +

miriambbb
13. feb 2018

V niektorych krajinach je norma 1:200 vraj uz povazovana za normal, u nas tusim od 1:250 uz neriesia

katka2505
autor
13. feb 2018

@miriambbb
Takze mimi Slovenska by som bola v norme

katka2505
autor
13. feb 2018

@miriambbb
Ziadne take skratky som v knizke nenasla

miriambbb
13. feb 2018

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre