Pozitívny Triple test na rázštep chrbtice u bábätka

alexxiyy
26. apr 2022

Ahojte, chcem sa spýtať, vyšiel tiež niekomu pozitívne test v 16tt na rázštep chrbtice u bábätka. Nám vyšiel 1:5 pozitívne :( ani neviete čo prežívam, ako veľmi sa bojím. Hneď v deň, ako mi volala pani doktorka s výsledkami, ma zavolala na ultrazvuk a ubezpečila ma, že rázštep by bol vidieť na utz. V ten istý deň ma ešte urgentne zobral aj pán doktor Čunderlík v BA, taktiež nič nevidel. Iba si všimol, že placenta mi odstupuje od bránky, ale to by sa vraj malo ešte časom upraviť. teraz som v takmer 18tt. Ešte čakáme na vyjadrenie genetika. Veľmi sa bojíme. Čo mohlo tie testy prípadne takto skresliť ? Máte tiež s týmto skúsenosti ?
Ďakujem krásne za každú odpoveď

derdia
26. apr 2022

@alexxiyy to znamena, ze z tvojich 5 deti by jedno malo rastep a 4 dni.
Ja by som sa skor spolahla na odbornika, ktory to ma v oku. Skus esteMartin dr. GROCHAL. TEN JE SKVELY. Hlavne klud. Babatko moze byt uuuuplne super zdravucke a zbytocne stresujes.

katka1989ba
26. apr 2022

@alexxiyy ja som mala 1:17 a malý sa narodil v poriadku 🙂❤️ tieto testy veľakrát vyjdu zle, v zahraničí ich už preto ani nerobia. Stačí ak lekár zadá niečo zlé do papierov (napr. deň tehotenstva) alebo máš špinenie na začiatku tehotenstva a všetko sa skreslí. Ja som tiež potom bola na utz v Ružinove a ešte u Dr. Cunderlika a všetko v poriadku bolo, aj keď ani jeden to nepovedal na 100%. Na genetike som ani nebola. Viem, ale čo zažívas. Ja som až do pôrodu bola nervózna, ci bude v poriadku alebo nie. 🤐🤐🤐 Gynekológ mi potom robil utz každú poradňu a žiadny rázštep na chrptici ani pusinke nikdy nevidel. Tak ak na sone nič nevidia hlavne viacerí dr, malo by byť dieťatko zdravé 👍

dori2
26. apr 2022

@alexxiyy mohlo to kludne skreslit to, ze sa to nerobilo v termine akom malo. napr mne pri prvom synovi doktorka zle vyratala termin, odbery robila skor, a tym padom mi vsetko vysôlo zle /aspon tak mi to potom vysvetlil iny dr/. nas maly je zdravy ako repa. drzim paste

antonka
26. apr 2022

Ja som mala tiež síce 1:70, a potvrdené na sone kde som doma plakala nad fotkou ako mu chýba 5 stavčekov a namiesto kostí tam má akurát tak dieru... A hádaj čo, dnes chodí do prvej triedy a nie je mu absolútne nič 👍 zdraví ako repa, ale na potrat má hnalo kvantum doktorov, lebo som mala 20a vraj budem mať ešte kopec zdravých detí. 🤦 Magori doteraz mám na to ťažké srdce... Takéto veci dokážu vidieť cez sono a vymyslené testy ale že som mala od 6 mesiaca zapálené slepé črevo ktoré takmer prasklo,že sme obaja skoro umreli nevidel nikto. Toľko týmto ich vyšetrovacím metódam a iným odborným zákrokom( a to som zdravotná sestra) pri druhom som nechce vedieť výsledok žiadneho genetického testu a bolo mi lepšie na duši.

kiki68
26. apr 2022

@alexxiyy ak to odbornici na sone vyvratili, tak neni o com. Spokojne dalej tehulkuj. Tie tripple testy sa tu v zahranici ani nerobia, pretoze by nebola kapacita poslat tolko zien s podozrenim a vacsinou falosnym kdesi k trom odbornikom. Ked tu na morfo bookujeme v 12tt a na porod sa hlasime do 10tt. Kvalitne organove sono by razstep zachytilo. Hlavne oni vedia co maju a kde hladat. Problem je, ze tie testy skresluje vek mamicky.

asia83
26. apr 2022

@antonka Klobúk dole. 👏🏻

evkars
26. apr 2022

Ja som mala na downov syndrom vysledok 1:9, moj dr mi povedal ze platnost tohto vysleddku je len 11%, bola som na nifty test a ten to vyvratil a aj sono nepotvrdilo podozrenie

antonka
26. apr 2022

@asia83 neviem síce za čo ale ďakujem 😊ten klobúčik dole odovzdavam synovi ktorý (hoci podľa odporúčania lekárov to nemal prežiť) nám obom zachránil život keď sa vypýtal na svet v 35. Týždni a teda až vtedy zistili že moje slepé črevo prechádza posledným štádiom... Sme tu vďaka nemu ❤️

asia83
26. apr 2022

@antonka Že ste si ho nechali, za vašu silu. Vy ste zachránili život jemu a on vám. Všetko sa vracia, vždy…

antonka
26. apr 2022

@asia83 dať ho preč nebolo ani na stole ako možnosť, manžel je veriaci a ja som síce v Tom čase len začínala objavovať vieru ako takú, v momente ako som vedela že mám len jednu
možnosť, tu najjednoduchšiu, proste vychovať dieťa ktoré mi rastie pod srdcom, bolo všetko jasné a každá obava z akejkoľvek choroby bola vtedy mimo našu myseľ... Ono to znie takto jednoducho a v tom čase si pamätám ako mi to aj prišlo jednoduché, proste si ho necháme, je naše aj keby mal tri nohy a dve hlavy 🤷 mal sa dožiť 5 rokov...

lienka875
26. apr 2022

Uplne ta chápem čo prežívaš, prešla som si tým aj ja, u nás bola pravdepodobnosť rázštepu este vyššia… cele Vianoce som preplakala, kým som čakala na morfologicky utz… ( lekár ma zobral na Silvestra ) Popravde neviem ako som tie dni zvládla… utz nič neukázal, ani neskoršie utz… drobec by mal prísť na svet čochvíľa takže este neviem na 100% ci mali pravdu lekári alebo testy…
Chápem že prežívaš hrozne chvíle, ale neostáva ti nič len veriť že Váš drobček bude zdravý 😉
Tie testy sú často falošne pozitívne. Skresliť ich môže strašne veľa veci…
Verím, že vsetko dopadne ok, držím palce. 🙂

asia83
26. apr 2022

@antonka Môj názor. Škoda, že takto neuvažuje každá žena. 👍🏻

dudos
26. apr 2022

@alexxiyy neviem ti poradiť, nakoľko som sa s týmto ja osobne nestretla ani moje okolie. No mám viacero priateliek, ktoré MUDr. Čunderlika považujú za veľkého odborníka.
Už to tu niekto písal, ešte by som skúsila MUDr. Grochala. Toho sme mali aj my ,,v zálohe,,. Mne vyšli zle testy na DS. Podstúpila som Nifty testy, tie vyšli dobre. No ak by vyšli aj tie zle, išli by sme k MUDr. Grochalovi.

tamara321
26. apr 2022

Ahoj. Ja som mala 1-16 na razstepy. Tiez som bola z toho hotova. Bola som u cunderlika a povedal mi ze mala je ok. Ze nic nenasiel. Isla som este raz k nemu tusim po 20 tt pre pokoj duse. A mam doma zdravu 7 rocnu slecnu.cunderlik je odbornik razstep by urcite zbadal. Drzim silno palce urcite bude vsetko v poriadku!!!!

zuzanka.zuzu
26. apr 2022

@asia83 furt vykáš v každej téme? nestačí že ťa na to viacerí upozorňujú, že porušuješ pravidlá? 🙄

kimina21
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kimina21
26. apr 2022

@alexxiyy moze ti to skreslovat,ak si nahodou v zaciatkoch tehu krvacala. Nerobili ti opakovane krvne testy?

anastazia93
24. nov 2023

@alexxiyy ako to dopadlo prosím ťa?

makodob
24. nov 2023

@alexxiyy aj mňa by to zaujímalo. Dnes mi volala gyn. s rovnakým výsledkom.

kimina21
24. nov 2023

@makodob a nekrvacala si v zaciatkoch tehu?

makodob
24. nov 2023

@kimina21 nie vobec, nemám žiadny problém. Mám pocit, že to skresľuje asi vek, budem mať 35 o chvíľu.

makodob
24. nov 2023

@lienka875 ahoj, ako to dopadlo? Verím, že je všetko ok a máš zdravé dieťatko 😊

kimina21
24. nov 2023

@makodob a aka ti vysla pravdepodobnost?

makodob
24. nov 2023

@kimina21 tiež rovnako ako pani 1:5

kimina21
24. nov 2023

@makodob a na morfologickom sone si nebola?drzim palce,aby ti to dobre dopadlo,aby bolo dietatko zdrave.

makodob
24. nov 2023

@kimina21 ďakujem ❤️ na morfologický idem 3.1, teraz začínam 17tt.

anastazia93
24. nov 2023

@makodob a prosím ťa to Triple testy ti vyšli zle?

makodob
25. nov 2023

@anastazia93 áno triple mi vyšli zle.

anastazia93
25. nov 2023

@makodob aj mne. A prosím ťa v ktorom týždni ti robili Triple? Lebo mne v 17,9 a to mi príde dosť neskoro. Pri synovi m urobili v 16,2. Vraj najlepsie je keď sa robí presne v 16 tt.

makodob
25. nov 2023

@anastazia93 no oficiálne podľa MS som bola 15+6. Ale osobne si myslím, nakoľko ja mám termín posunutý podľa usg o týždeň neskor, lebo ja mám nepravidelný cyklus a ovuláciu okolo 35 dňa, tak to urobili skoro, plus aj moj vek. Takže aj tu mohla nastať chyba. Každopádne verím, že na morfologickom usg sa to všetko vyvráti a bábatko je zdravé. Prvotrimestrálny screening bol podľa usg úplne v poriadku a už keď mi brali krv, tak štatisticky som mala hneď vyšsie riziko, lebo vek. A ten triple test je na nič, nie je vobec spoľahlivý.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre