Pichanie injekcií počas tehotenstva. Kedy ste začali?

monikanika
5. máj 2012

Chcem sa Vas opytat. Strasi ma to lebo az o tyzden idem k lekarke na hematologiu lebo pravdepodobne si budem pichat injekcie ,ale obavam sa toho ci to uz nebude neskoro ☹ ☹ ☹ pokial pridu vsetke vysledky aby som neprisla o babo. som v 8 tyzdni. Ked som chcela ist skor tak lekarka mi povedala ze staci ak otehotniem a potom ma posle na hematol. Beriem iba kyselinu listovu staci to? dakujem babenky

lucinocka
5. máj 2012

@monikanika to je rozne, u mna bolo v 9 tt uz neskoro..teraz picham od 3 tt a vsetko je ok.. cudujem sa ze ti ich nedali hned od prveho pozitivneho testu pichat, ked si uz potratila..

monikanika
autor
5. máj 2012

@lucinocka chcela som ist skor na tie testa no lekarka ze mam cas ked otehotniem. tak sa len modlim .ako dlho si cakala za vysledkami? mam si kupit vytaminy .

lucinocka
5. máj 2012

@monikanika ake testy myslis? tie na mutacie mi nerobili odkedy mi postavili diagnozu...a teraz kazdy mesiac chodim na odbery krvi - Leukociti
Eritrociti
Hemoglobin
Hematokrit
MCV
MCH
MCHC
Trombociti
Neutrofilni gr.
Limfociti
Monociti+eo.gr
A koagulogram- d-dimer, protrombinovy caj, trombinovy cas atd.
a vysledky mam na druhy den, na Slovensku som chodila rano na odber a za hodinu boli vysledky..
/Sorry za i/y skopirovala som len z mojej tabulky, nechce sa mi prepisovat a v chorvatsku nemaju Y/

monikanika
autor
5. máj 2012

idem v piatok na hematologiu tak preto sa pytam ako dlho budem cakat za vysledkami. co sa ma stat sa stane. ja to neovplivnim . pracujes ci si na pn.

janagy
5. máj 2012

Ja som chodila na hematológiu v Košiciach a výsledky som mala najneskôr do 2 hodín.

katuska1974
5. máj 2012

ja od 5tt,nakolko som predtym 2x potratila,tak mi kazal dr.prist hned ako zistim,ze som tehotna a napisal mi injekcie a chvalabohu to pomohlo 🙂 vysledok je nas Kubko 😉

monikanika
autor
17. máj 2012

@lucinocka ahoj.tak aj ja si uz zacinam pichat prva bude dnes alebo zajtra. lekarka chcela az od 5 mesiaca ale ja nie. ktore injekcie si pichas? boli to? ked nahodu si zabudnem pichnut?

lucinocka
17. máj 2012

@monikanika neboli, zvyknes si 🙂 A zabudnut nezabudnes, to je akoby si zabudla nakrmit dieta, robis to prenho nie pre seba 🙂

nana776
17. máj 2012

@monikanika ahoj.ja si picham flaxiparin 0,6ml uz 3roky samozrejme ze nie stale.Pred rokom a pol som tiez potratila,pritom som si pichala.Ale nie od zaciatku tehotenstva.Teraz cakame picham si asi od 3mes mozno aj neskor.Vsetko je tak ako ma byt,az nato ze sa mi horsie picha koli tvrdemu brusku.Drzim palce.

oriesokm
17. máj 2012

Aj ja si picham od minuleho tyzdna. zatial si len zvykam... nie je to prijemne, ale ked to ma pomoct miminku, tak to robim s radostou :D
Dnes som bola u gyn na kontrole. Je sice este skoro na fazulku, ale gulicka tam uz bola 🙂 o 10 dni na kontrolu a dufam, ze bude uz aj srdiecko.
Drzim palceky vsetkym

cikyta
17. máj 2012

@monikanika Od 10tt (Aj ked...mala som si už pred otehotnením, no výsledky z genetiky prišli až v 10tt)

leria
17. máj 2012

Ahojte baby....ja som vo februari bola na missed cca v 10tt,od zaciatku nebola akcia srdiecka. Bolo to moje prve vytuzene tehotenstvo.Vysledky z histologie boli o.k a v juni mam ist na hematologiu,kedze som mala zvysene trombocyty-425.Kolko sa caka na vysledky?bolo tu spominane 2hodky a ja som pocula,ze mesiac...tak teraz neviem.Idem k doktorke Hulikovej-ke.Radi by sme sa snazilkovali,len nechcem nieco zanedbat ak by som mala brat nejake injekcie...

monikanika
autor
17. máj 2012

@oriesokm ja si mam pichat Clexane. uz by som chcela dnes no neviem ako si to mam pichnut.vzduchova bublina sa ma vytlacit alebo nie zo striekacky?pise mi na navode ze nie ale manzel vravi ze ano tak sa chcem poradit.dakujem . ja idem o tyzden na meranie babetka tak sa velmi tesiiim.len dnes ma zacala boliet krcova zila .

monikanika
autor
17. máj 2012

@leria je mi to velmi luto ten pocit poznam dva krat,ale neboj sa raz to vyjde a dr Hulikova je vynikajuca lekarka. ja to beriem ako prirodu nic sa neda robit.drzim palceky. 🙂

bis
17. máj 2012

@monikanika ja si pichám clexane už tretí týžden,žiadnu bublinu nevytláčam,mne to ukázala sestrička na hematologii,občas to štípe,večšinou nie,už to robím rutinne🙂nič sa neboj

monikanika
autor
17. máj 2012

@bis otvorim striekacku a trosku dalej od pipika si mam pichnut?pomalicky? dakujem.

adulikh
17. máj 2012

@leria pri prvej návšteve, odber asi 13 skúmaviek a výsledky 4-5 týždňov, moja skúsenosť....

oriesokm
17. máj 2012

@monikanika ja si picham fraxiparine, ale to je jedno, co siu pichame, ze 🙂 len nech to pomaha. Bublinka sa nevytlaca. chytis si sadielko medzi prsty a pichnes. Moze to stipnut trosku, ale nevadi. zvyknes si urcite. Uz si pomaly zvykam.
Prajem ti aby ti tehu dopadlo na jednotku 🙂

bis
18. máj 2012

@monikanika ja si pichám do stehien,raz jedno raz druhé,modrinky nemám,otvoríš inj a pichneš pomaly celú do meska a stlačíš a ked je inj prázdna sama sa ti vyberie von ,je to jednoduché🙂neboj nič,zvládneš a do konca tehu budeš profík..

monikanika
autor
18. máj 2012

@oriesokm ahoj.dakujem .no vcera som si uz pichla neolo to nic hrozne len potom trosku scipalo ,ale da sa to.verim ze vsetko bude v poriadku a konecne sa dockam vytuzeneho babetka.

oriesokm
19. máj 2012

@monikanika urcite to musi vinst a drzim palce s injekciami. Je to trochu nepohodlne, no nic strasne. Co by sme neurobili koli zdravym fazulkam, ze 🙂 prajem vela stastia s tehulkovanim. a cakam na same pozitivne spravicky.

monikanika
autor
22. máj 2012

@oriesokm ahoj.chcem sa Ta opytat .bola si na ultrazvuku v prvom trimestri co sa tika raztepu babetka ?dakujem .

oriesokm
23. máj 2012

@monikanika ahojkaj, ja som este nebola na takom niecom, mna to este len caka. este som len v 7 tyzdni. Dufam, ze sa tento krat k tomu dopracujem. Ale moja svagrina na tom bola v nejakom 11 tyzdni. Kedy mas ist ty?

lussi2
23. máj 2012

@monikanika ahoj ja som na vysledky z hematologie cakala mesiac:(.drz sa 🙂

monikanika
autor
23. máj 2012

@oriesokm zajtra idem volat lekarke tak som zvedava ale dva tyzdne budem odcestovana tak dufam ze to nezameskam.

oriesokm
23. máj 2012

@monikanika neboj nezmeskas, urcite sa dohodnete na termine kedy to bude tebe vyhovovat. Budem drzat palceky, potom referujj vysledky 🙂 a este predtym datum kedy ti mam drzat palce 😉

evicka575
24. máj 2012

Ahojte babenky aj ja si picham Fraxiparin 0,4 od 5tt.Momentalne som v 27tt a chvalabohu vsetko je v poriadku.Mam za sebou 2 potraty.Nebojte sa vsetko bude ok len nezabudajte na injekcie.Ja si picham do stehien nakolko mam uz dost velke brusko.drzkam palceky

monikanika
autor
24. máj 2012

@oriesokm ahoj.tak v pondelok idem na odbery a pravdepodobne 11.6 na ultrazvuk. ale ako si pametam tak davnejsie take daco nebolo .

oriesokm
24. máj 2012

@monikanika tak ti velmi budem drzat palce nech odbery a vsetko dopadne dobre. A pondelok bude teda nas den, lebo ja idem tiez na kontrolu, to by malo byt uz vidno aj plod a pri troche stastia aj srdiecko. Straaasne sa bojim, ale dufam, ze bude vsetko dobre.
POtom mi daj vediet ako to vsetko prebiehalo a co to vlastne presne robia. Viem, ze v minulosti taketo nieco nerobili, lebo ked sa pytam kamosiek, co maju uz deticky, tak mi nevedia povedat
Kazdopadne si drzime palceky navzajom.

eva76
24. máj 2012

Ja som si pichala Fraxiparín od začiatku až do 3 dňa po pôrode, vysledky som mala vždy do 2 hodín. Na hematologiu som chodila na Antolskú v BA.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre