Odtekanie plodovej vody a krvácanie v 26. týždni

8. máj 2022

Ahojte som 26tt a začala mi odtekat voda +krvácanie od stredy stretli ste sa niektorá s tým? Dr mi hovoria že len vydržať inak malú mi nezachránia prosím vás tie čo ste to zažili alebo niečo viete da sa to vydržať takto aspoň 3 týždne ?

nitka1157
8. máj 2022

Nestretla ale ako nezachrania?!!

nitka1157
8. máj 2022

Nasla som na rychlo tu na konovi

kristinaon

2. nov 2019
Ahoj mne sa stalo to isté, v 20 TT mi začala voda odtekat, tiež mi povedali ze potratim a chceli vyvolať pôrod ale ja som to odmietla, podpísala som reverz a odišla som do Ružinova do nemocnice, je tam lekár co robí zákrok zalepenie plodovych obalov vola sa to amniopatch... Podstúpila som tento zákrok... Síce voda aj po zákroku stále odtekala ale menej a stále nejaká bola.. Lekár vravel ze predčasne pôrodom a môže mať babo rôzne komplikácie ja som však verila... A dnes mma pri sebe už babetko... Porodila som v 31 TT, malička bola síce v kritickom stave ale dostala sa z toho, ja som sa proste nechcela vzdať... Co ti povedali je babo v poriadku zatiaľ v brušku?

e1i
8. máj 2022

Od 24+0 musia zachrániť, aspon sa pokusit, urobit max pre to. To sa berie ako hranica prezitia

autor
8. máj 2022

@nitka1157 povedali mi že ja mala šanca keď sa narodi takto skoro že to prezije

autor
8. máj 2022

@nitka1157 už sa vraj nerobí lepenie informovala som sa o tom 😕

e1i
8. máj 2022

@nitka1157 ten zakrok uz nerobia. Ale je hlúposť ze autorke povedali ze nema vobec sancu. Aj takto skoro sa deticky narodili a prezili

autor
8. máj 2022

@e1i áno len mi povedali že je veľmi malá šanca že to prežijú

autor
8. máj 2022

@e1i vážne mi to povedali že je veľmi malička šanca qj dnes tu bol dr a povedal že zo 100% je šanca 5% len plačem q bojím sa čo bude

e1i
8. máj 2022

Na fb je skupina o predcasne narodenych detoch a su tam aj take. Ja som napr rodila 29+0

e1i
8. máj 2022

Hlavne treba sa snazit byt v klude, viem ze je to tazke. Voda sa dotvara ak tam nejaku stale ma, je sanca to ešte potiahnuť.

nitka1157
8. máj 2022

@e1i preco to uz nerobia??? Nevies

e1i
8. máj 2022

@nitka1157 niekto tu v inych diskusiach pisal ze to bol len vyskum vtedy a nemal extra vysledky. Ale to len tu baby co pisali, ked to chceli podstupit. Tento rok co pisali skúsenosti

nitka1157
8. máj 2022

Myslim ze ti povedali to najhorsie co sa moze ale nemusi stat.neter sa narodila s vahou 620g alebo 650g a je zdrava. Ver ze tvoje babo to dokaze.voda sa ti dotvori a bude dobre.kde lezis v kt nemocke

barbora0308
8. máj 2022

Odporucam skupinu na FB - Predcasniatka a rizikove babatka. Je tam mnoho mamiciek, ktore porodili dokonca v 24, ci 25 tt a maju zdrave deticky. Mnoho z nich malo rovnaky/podobny problem ako ty a niektore s odtekajucou vodou potiahli este tyzdne, kedze sa im pekne dotvarala. Urcite si pozri danu skupinu, uvidis skusenosti tych mamiciek ti dodaju energiu bojovat a verit drobcovi. Ja lezim aktualne v nemocnici od 22tt (dnes sme uz 32+2tt). Mne tiez 2 tyzdne tvrdili, ze potratim a napriek tomu ze som otvorena na 5 cm s prolapsom vaku blan sme este stale 2v1 😊 V nemocnici lezim uz viac ako 2 mesiace, ale ani na den som neprestala verit svojmu drobcovi, ze to dotiahneme do uspesneho konca! Drzim velmi palce 🍀 hlavne sa nevzdavaj.

autor
8. máj 2022

@barbora0308 ďakujem krásne idem to kuknúť. Prajem veľa šťastia nech to ešte potiahnete čo najdlhšie

barbora0308
8. máj 2022

Napodobne 🤞! Dufam, ze lezis uz v nemocnici, kde maju specialnu neonatologiu pre extremne nezrele babatka a uz ti aplikuju aj kortikoidy na dozretie pluc babatka? Tieto dva faktory su pri predcasnom porode velmi dolezite.

natalinka25
8. máj 2022

To je čo za Dr? Jasne že môžu zachrániť. Ja som druhu dcérku mala na neonatologii a veľa takýchto bábätiek tam malí a pomohli im. Ležíš už v nemocnici? Korkoidy ti už pichali?

natalinka25
8. máj 2022
pininka1
8. máj 2022

Jedna nasa mamicka v skolke takto v 26tt skocila, ale jej uplne voda odtiekla a chlapcek bez problemov prezil a je to zdrave dietatko.

dijka143
8. máj 2022

ahoj v BB v nemocnici zachranuju taketo deticky

benit
8. máj 2022

Ked som cakala dceru pred 20 rokmi tak mi povedali tiez tak surovo, ze od 29.tt je to porod dovtedy potrat. Zachranuju deti az od 29. O 5 rokov porodila kamoska v 26.tt a dieta zachranili. Ide to dopredu, dnes uz zachranuju aj mensie babencw. drz sa, treba vydrzat co najdlhsie. Drzim palce❤🍀

barus26
8. máj 2022

kamoska rodila v 26tt, maly mal 560g keď sa narodil a prežil a je zdravý. Áno začiatky neboli ľahké, ale žije a je tu🙂

greta2017
8. máj 2022

Ahoj. Kamaratke tak odtekala voda hadam od 15tt chodila s tym na pohotovost ale akosi sa to stale zastavilo. No nakoniec v 26tt masivne zacala krvacat tak jej robili sekciu. Syncek ltt 900g a velkostne do dlane. Bol na dlho najvyssej moznej plucnej podpore ale nakoniec je z neho jeden zdravy krasny chlapcek.
Tak ako pisu vyssie od 24tt musia sa pokusit zachranit. Ale velmi ti drzim palce aby si to este potiahla no pri odtekani plodovej vody musis byt pod dohladom lekarov. Voda sa sama stale "doraba" ale aj tak by som sla mozno do nemocky lezat...drz sa💕

autor
8. máj 2022

@barbora0308 áno ležím v BB je tu špeciálne zariadenie a koryikoidy som už dostala

benit
8. máj 2022

Kortikoidy davali aj mne, pri druhom uz preventivne. Moja nakoniec vydrzala po 3 zastavenych predcasnych do zaciatku 36tt, ale to mi nonstop isla infuzka. Syn bol nahle 35tt. Tam som nelezala v nemocnici, len na tie injekcie na pluca.

kiki68
8. máj 2022

Len neplakat, to bol nejaky debil ten doktor, takto da to nehovori tej mamicke. Sance ake ma to babo vie len Pan Boh a deju sa aj rozne zazraky. Neboj este to mozes potiahnut nejaky cas, hlavne mysli pozitivne. Aj deti v 23tt narodene uz sa podarilo vypiplat. Na toto mame modernu medicinu.

lucinika
8. máj 2022

Keď som bola so synom na rehabilitacii bol tam s nami chlapec, ktorý bol na kontrole. Zdravý, krásny, šikovný. Dali sme sa do reči s jeho mamou a ta mi povedala ze sa narodil v 25tt s váhou niečo cez 500g.

lienka.7
8. máj 2022

Neviem... neporadím ale moc moc ti držím palce✊✊✊
Nemáš iného lekára ze by si sa poradila? Pomohol ti? Najma žiadny stres, aj keď viem ze mne sa to ľahko píše...😔

sella38
8. máj 2022

mne pred deviatimi rokmi povedali, ze keby som aspon do 26tt vydrzala.

marrria1
8. máj 2022

Bábätko vedia zachrániť odv24tt. 26tt su uz pomerne veľké šance aby to zvládlo bez trvalých následkov. Dôležité je aby sa narodilo v nemocnici kde je neonatologicke oddelenie a dostalo co najlepšiu starostlivosť hneď po narodení. Mne začala odtekat voda v 23tt, dcérka sa narodila v 25tt, o pár dní bude oslavovať 2 roky a je zdravá 🙏❤️. Držím palce aby všetko dobre dopadlo, verím ze ešte dlho vydržíte 2v1.ak máš nejaké otázky kľudne napíš ss. Veľa síl prajem, dôležité je nepripúšťat si negatívne myslienky. 🙏

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre