Odlúčenie bábätka v 1. trimestri

mess123
15. aug 2020

Dobrý deň, chcela by som sa len spýtať, či mala niektorá z Vás odlúčenie bábätka (nechcem to nazvať ešte placentou keďže zatiaľ je to gestacny vak) v 1 trimestri tehotenstva. Ak áno ako to dopadlo? Za každú skúsenosť vopred ďakujem. Som 11+2.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mess123
autor
15. aug 2020

@bambulienka25 a kedy to je bábätko podľa vás? Až keď sa narodí? Nehnevajte sa nepoznáme sa ale vy úradujete asi pod každým príspevkom na MK!! Vašu prezývku vidím skoro pod každým príspevkom a väčšinou som vás poznamenala kde iba rypete do ľudí kvôli maličkostiam!! Tí ľudia čo sem píšu chcú radu alebo povzbudzovanie nie rypanie ale chytanie za slovíčka. Ak nemáte k daným témam čo povedať tak tíško sedte a sledujte. Dúfam Vás to neurazilo ale takto to je. Mali by ste sa nad sebou zamyslieť.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mess123
autor
15. aug 2020

@bambulienka25 ty asi deti nemáš. Koľko máš rokov? 10?

h_petra
15. aug 2020

@bambulienka25 daj si facku 😉

h_petra
15. aug 2020

@mess123 v 12.tyzdni uz je vytvorena placenta... skusenost nemam, drzim velmi palce

mess123
autor
15. aug 2020

@h_petra ďakujem krásne 🤗❤️

piozuzana
15. aug 2020

@bambulienka25 radšej ste nemali ani komentovať každý to bere inak. Aj podľa mňa je to už bábätko.Opravujte si niekde inde.

najk
15. aug 2020

@bambulienka25 ak chces opravovat, tak aspon opravuj spravne. Plod je to pocas celeho trvania tehotenstva nie iba prvy trimester

@mess123 k odluceniu placenty dochadza az v poslednom trimestri tehotenstva a je to zivot ohrozujuci stav. To Ti ale zatial urcite nehrozi. V kazdom pripade ale v 12tt uz to nie je len gestacny vak, ale plod a mala by tam byt akcia srdca. Ak sa Ti nieco nezda, tak chod na pohotovost.. ak by tam doslo k odluceniu, neberie sa to ako odlucenie placenty, ale ako potrat. Drzim palce, nech je to ok

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mess123
autor
15. aug 2020

Som 11+2.. Toto bolo cca pred dvoma týždňami fotene.. Ja len tak pre túto pani.. Ci sa jej to nepodobá stále na bábätko ale na plod.. Keďže na sone mi ukazuje už aj pohyby lekár 🙂 bijúce srdiečko..

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
len_nig
15. aug 2020

@mess123 nevšímaj si ju 😊 samozrejme že je to bábätko. Držím palce 🍀🥰

mess123
autor
15. aug 2020

@len_nig ďakujem pekne, si zlata 🤗❤️.. no aby sa kvôli takýmto osobám sem ľudia báli niečo pridať a opýtať sa.

via88
15. aug 2020

@bambulienka25 ale @najk - e co opravila zas teba a tvoje bludy, tak tej nic neodpises 😀 blbka, od druheho trimestra uz babatko xDD
@mess123 jasne, ze je to babatko 🙂

mess123
autor
15. aug 2020

@via88 ďakujem aj za normálne komentáre 🙏🙏

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
najk
15. aug 2020

@mess123 inak ja stale nechapem zmysel otazky. Chcela si nieco vediet o odluceni babatka a strasne Ti zalezi na tom, ci to niekto nazve plod, alebo babatko. Nehnevaj sa, ale lekari to budu nazyvat plod az do porodu. Ak chces radu, napis, co sa deje, ked sa bojis a nie dotahovat sa s niekym o slovicka. Pretoze inak to vyznieva, ze vlastne ziaden problem nemas

mess123
autor
15. aug 2020

@najk ja som svoj problém myslím že zreteľne napísala vyššie.. Do zátvorky som napísala aj odlúčenie gestacneho vaku zrazenina krvy spôsobila odlúčenie to je môj problém., a lekári to už nenazyvaju plod tiež. No všade inak.

smejko25
15. aug 2020

@mess123 ak ste si nevsimla toto je VEREJNE forum kde ma kazdy pravo vyjadrit svoj nazor hoc aj taky co sa vam nepaci 🙂

mess123
autor
15. aug 2020

@smejko25 ja proti tomu nemám nič. Ale ak si všímam ze niekto to robí akoby zámerne, s ničím žiadne skúsenosti ale všade odpovedá a len chytá za slovíčka, opravuje, alebo rype a podobne... Tak hádam sa ozvem. Sama ste napísala ze to je verejne fórum tak prečo vám vadí moja reakcia na ňu? Véd každý má právo sa vyjadriť hoc aj to co sa vám nepáči, 🙂

najk
15. aug 2020

@mess123 prosim Ta, nevymyslaj si, ze lekari to nenazyvaju plod. Mozno pred Tebou o tom hovoria ako o babatku, ale nehovor mi, ze v lekarskych spravach to nie je plod. Mrkni definiciu porodu na wiki: Pôrod (lat. partus; gr. tokos) je biologický proces u cicavcov, ktorým je plod spolu s placentou a plodovými obalmi vytlačený z tela matky.
Matka nevytlaci babatko, ale plod a az potom je to babatko, resp. novorodenec.. ale zasa len slovicka

O zrazenine si predtym nic nepisala. Ak tam bol hematom, hrozilo odlucenie gestacneho vaku a v tom pripade by si potratila. Ak tehotenstvo trva dalej, tak sa asi hematom vstrebal. Ak tam stale hematom je, tak riziko potratu moze byt vyssie, ale to Ti musi zodpovedat lekar.. Ak by to hrozilo, bola by si v nemocnici, alebo na rizikovom tehotenstve

mariska1989
15. aug 2020

Kľudne si môžeš nazvať že už to je bábo ..ja keď som zistila pri každom tehu hneď to bolo pre mňa bábo ☺️

piozuzana
15. aug 2020

@bambulienka25 😂😂😂😂😂😂😂príďťe mi vy

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
piozuzana
15. aug 2020

@bambulienka25 👌😂😂😂

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
olivia1425
16. aug 2020

@mess123 co znamena odlucenie babatka? Nepochopila som 🤷‍♀️🤔

mess123
autor
16. aug 2020

@olivia1425 no väčšinou sa stáva že sa odlučuje placenta už.. Len že keďže som ešte v 11tt+3 tak to ešte placenta nie je ale tuším gestačný vak.. No a bábätko nie je úplne na stene maternici ale je odlúčené kus.. Skrz tej zrazeniny krvy ktorá sa ešte nevstrebala alebo nevytiekla.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre