Nežiadúce účinky tehotenstva

ewka0012
8. aug 2011

ahojte baby,chcem pokecat s vami,tehulkami,co ma pochopite a napisete ako ste na tom.som prave v16tt.pribrala som uz asi 7kg.co je myslim dost.vsade citam ze pribrali ste asi 2,5kg a vase dieta ma asi 11cm.moje malo v 15tt uz 13cm🙂asi bude valibuk.asi dva tyzdne mqm vaginalnu mykozu.najprv som mala len slaby vytok,potom zacalo aj svrbenie.lekar mi dal krem Dalacin,co som si tyzden zavadzalo do vaginy.vobec nepomohol,praveze svrbelo viac.potom mi dal Candibene aj krem aj cipky.vcera som dala poslednu,je to trochu lepsie ale neni to ok.skusali sme sex a stale to boli a pali.v sobotu sa vydavam a chceme ist na svadobnu cestu do talianska.neviem ci ma lekar vobec pusti.vo stvrtok idem na poradnu,budu vysledky z odberov krvi a vyteru z posvy.neviem uz co robit.s buducim muzom mame radi sex a robievame to casto.uz dva tyzdne nemozeme,co budeme mat aku svadobnu noc?tak ma to stve...a bojim sa aby sa malemu nieco nestalo.v moci mi nasli streptokoka.casto mavam zapchu,bolesti hlavy aj dvojdnove migreny,vyhadzany chrbat,este mi zacali nohy aj prsty na rukach opuchat.asi ma slak trafi.uz mi chybaju len krcove zily a mam vsetky neziaduce ucinky tehotenstva.zavidim tym,co maju bezproblemove.jedine co je plus ze som nezvracala,ale byvalo mi nevolno a na odpadnutie.mesiac som doma lezala kvoli krvacaniu.len dufam ze to male donosim.uz pracujem normalne.napiste niekto aspon budem vediet ze nie som sama.

zairaz
8. aug 2011

Ahojte 🙂 ja som tehu v 17 t. No u mna to ruzove tiez nie je od 5 t mi byvalo zle, kazdy den a hlavne vecer to bolo uz na nevydrzanie tak som o 19 tej chodila spat 🙂 teraz uz je to lepsie ale sem tam my byva este zle, aj dnes mi je. Od zaciatku tehotenstva ma pali zaha,,,a iba malo dni bolo takych co som to necitila, no na to mi nezabera nic. A stale mam cudnu pachut v ustach a mam na nic travenie, teraz som v obdobi ze ked daco zjem tak hned mam pocit plnosti zaludka. No a miesto zapchy ma trapila dva tyzdne hnacka, kvoli nafuknutemu bruchu (tak sem tam Espumisan 🙂 V noci som aj 4 krat hore, musim na wc 🙂 ..., okrem toho mi vypadavaju viac vlasy 😒 , co sa tyka sexiku, ani my nemame problem len frekvencia sa dost znizila a ani neviem preco, najprv preto ze mi bolo zle 😵...no a co sa tyka priberania,, tak mam pribrala som zatial asi max dve kila,, aj ked mne sa zda ze je by to malo byt viac lebo sa mi vidi ze boky sa mi nejak zvacsila, brusko uz tiez vykuka,,tak si pribadam ze mam uz o dost viac 🙂 ale vaha hadam neklame, je nova 😵. No ale aj ked su vsetky tieto ,,neziaduce prejavy" tak vsetko tie negativa prekryju pozitiva ...vsak tehulkovanie je krasne a pocit ze rastie babatko a mame ten dar vsetko prekona 😵 😵

ewka0012
autor
8. aug 2011

to mas pravdu je to dar a tesim sa z toho.na to palenie zahy som zabudla,mala som ho tiez ale len do 3mesiaca.potom preslo.kup si na to nieco z lekarne.ja som mala take cmulacie cukriky co sa davali pred jedlom,vecer som sa snazila po siedmej nejest,a hlavne nie nakopu ovocie jogurt a tak,vtedy ma palila a liezlo mi vsetko naspat hore krkom.takto ti zavidim ze si len dve kila pribrala,ja si pripadam ako veleryba uz teraz 😝

zairaz
8. aug 2011

dakujem za radu 🙂 a mozno to mas len z toho ze si citlivejsia na zadrziavanie vody 😉 nie moze byt aj to, ale vsak neboj co naberieme zhodime potom, a mozno u teba sa to zastavi a u mna to vybehne nejak naraz 😠 ja to ocakavam tak, 😀

zairaz
8. aug 2011

@zairaz jaj a este som zabudla tak aj ty svadbicka aj ja o necely mesiac, 😀 tak aj to k tomu vsetkemu pridava 😵 stresy,

bosoriak
8. aug 2011

@ewka0012 Nie si sama, ja som na konci 12 tt mala 9 kil navyse. Teraz mam navyse 19 kil. Zistili mi tehotensku cukrovku, takze si nemozem dat ani nic sladkeho. Nohy a ruky mi opuchaju tak, ze sa nevtrepem do svojich tenisiek. Moja dcera sa ma ale nepyta, ci vladzem, proste chodime von (v kazdom pocasi). Manzel od pondelka do stredy v zahranici, takze pomoc ziadna. Uz tri dni prenasam a dieta sa ani netvari, ze by sa chystalo von 🙂
Mykozu mam v podstate cele tehotenstvo, raz slabsiu, raz silnejsiu. Dalacin je inak podla mna dost zla volba, je to antibiotikum, to na mykozu vobec nepomoze. Skor to Candibene, ale to je dost slabe. Vypytaj si skor gynazol, ten je velmi ucinny.
V 8tt som krvacala. Po tom ako som predchadzajuce tehotenstvo zazila potrat, takze uz som bola v tom, ze sa to deje opat. Akurat ziadne lezanie sa nekonalo, doma mala dcera, o ktoru sa treba postarat a nie sme milionari aby manzel mohol ostat doma s nami.
Napriek tomu sa tesim, mam doma skvelu dceru a neviem sa dockat, ze k nej pribudne dalsia.
Viem, ze teraz ti to pripada ako koniec sveta, ale ked sa ti narodi dietatko, pochopis, ze nejaka svadba alebo sex su ovela menej dolezite ako ten maly cloviecik. Hlavne si prestan robit starosti s priberanim (neovplyvnis to). Svadba sa podari, ved sa beriete z lasky a ostatne je nedolezite. Mykoza mozno prejde, mozno neprejde, tiez s tym casto nemas co urobit. Opuchy sa este zhorsia, ak ta mozem potesit 😀
Takze klud a nohy v teple. Kolko je buducich mamiciek v nemocniciach s obavami o svoje babo.. stale si na tom skvele.
Drzim palce, aby ti znovu zacalo svietit slnko 🙂

ewka0012
autor
9. aug 2011

@zairaz jeej super ja mam svadbu uz tuto sobotu,ale konecne je vsetko zariadene tak uz sa len tesim,ty mas kedy?

ewka0012
autor
9. aug 2011

@bosoriak dakujem ti,moc ma to potesilo co pises,mas pravdu,kolko je takych co deti mat nemozu alebo su na rizikovom,este som na tom dobre,mne priatel dost pomaha,stale je pri mne,natiera brucho,chysta mi jedlo a tak.von ani moc nechodi,vzdy povie ze aj on je tehotny a bude so mnou radsej,po tych candibene liekoch to uz nesvrbi ale este to nepreslo.vo stvrtok idem ku gynekologovi uvidim co povie.len ma mrzi ta svadobna noc.aj tebe zelam vela stastia a daj vediet kedy sa ti narodilo babo.

zairaz
9. aug 2011

@ewka0012 Ja mam 3. septembra, taku malicku iba blizka rodinka, ale v kostoliku, tak aj tak treba par veci vybavit...a ty mas velku, malu? my sme poovodne planovali raz velku, len sme sa rozhodli takto teraz 🙂

alenka600
9. aug 2011

Ahojte, chcela by som vas vsetky povzbudit, ja som teraz na prelome 20 a 21. tyzdna a ked sa obzriem spät, doteraz to bolo fakt psycho a vlastne sa o tom nepise, resp. teda ja som sa s tymito informaciami nestretla, resp. som tomu nerozumela a musela som sa v tom poriadne vymachat sama - myslim tym taky ten pocit mierneho zufalstva, nie najlepsich nalad, nevolnosti, divna chut v ustach, unava, takze prsia, priberanie, rozmyslanie nad tym co a ako a ci bude dobre......ja som sice nepribrala zatial vela, asi tak 3-4 kila, mala som nevolnosti, bola som znicena unavou, dni sa vliekli, stale sa mi zdalo, ze sa to len zhorrsuje a ze mi len pribudaju "priznaky". Tiez som mala svadbu (18tt). Pochopenie zo strany okolia? Nula bodov, vsade odpoved "bud rada, ze si v poriadku, ine ani otehotniet nemozu". Ano, cenim si to, ze som tehotna, ale....no ved asi vsetky ako ste tu, tak poznate ten pocit ".....ale je toho uz naozaj na mna vela".Fuha ale teraz mam pocit, ako ked sa na jar nadychnete cisteho vzduchu - som menej unavena, aj ked uz citim, ze sa mi tazsie zohyna a pod. Sice mi okrem chleba a sladkosti nic nechuti, ale aspon uz nemam nevolnosti 🙂 Konecne spim dobre, viem si najst nejaku polohu, nebudim sa skoro rano ako pred tym. Aj ked to znie banalne - som na seba normalne hrda, ze som to "temne" obdobie prezila uspesne. Baby, garantovat to nemozem, ale verim tomu, ze aj vam prejdu tieto problemy, o ktorych sa bavime, ved vsade sa pise, ze druhy trimester ma byt fajn, ale clovek si to zlepsenie uvedomi az ked pride, takze skuste mysliet na to, ze ono sa to coskoro zlepsi a bude vam lepsie. Viem o com hovorim. Drzim palce! (a nevydarena svadobna noc???? ach co tam po tom, ved manzelstvo nie je o tom a teda moja svadobna noc tiez nepatrila k tym najlepsim, co sa da cakat po iks hodinach zabavy a jedenia a usmievania sa na hosti atd 🙂

wewe22
9. aug 2011

ahojte tak sa pridavam som v 30tt od 5tt som mala kazdy den nevolnosti od obeda az kym som sa o 20h nezavesila nad zachod takto to slo az do nejakeho15tt
potom bol tyzden pokoj az kym som neskoncila v nemocnici so silnymi bolestami maternice po 10tich dnoch som sla ku svokre lezat
ked som konecne povedala ze pojdem 20tt domov ze sa citim dobre zacalo mi tvrdnut brucho a zostali sme dalsich par tyznov
mykoza ma sprevadzala skoro cely cas nakoniec pomohli az anionove intimky (drahe ale odporucam)
ked som sa konecne dostala domov zacali sa problemi zo zapchou nepomahalo nic dokonca ani sirup od lekara ani glycerinove cipky a ani kombinacia oboch co uz aj lekara dost zarazilo nakoniec som si musela kupit klystir zrovna neska som skusila novu radu lanove semienka a cuduj sa svete ono to funguje 🙂
sice sa uz takmer nedokazem hybat lebo brucho mam take velke ze si vsetci myslia ze rodit mam za tyzden ale uz dufam ze sa to setko dobre skonci a ze uz bude vsetko len dobre moja mala sa na babatko velmi tesi tak dufam ze uz to bude OK

madamebutterfly
9. aug 2011

Aj sa sa tu vtriem 😀 som teraz v 25.tyzdni a uz som si zazila co to, to vam poviem. Presne ako odbilo 8.tyzdnov, na den, mi zacali nevolnosti,co je pomerne aj dost neskoro. Vracala som vsetko,vcetne vody. Schudla som asi 9 kil. To trvalo tak do stvrteho mesiaca. Potom sa mi hroooozne neprijemne zacalo odgrgovat ale takze si to neviete predstavit, az ma z toho napinalo. Fakt hroza az som sa hanbila vyjst medzi ludi ci mi neujde 😀 😀 Doktor mi na to len povedal, pokojne si zagrgajte. Lepsie ked to ide von zhora nez zdola 😀 teraz je to uz lepsie. Potom hned na to sa mi vytlacili take hemeroidy ze take snad ani po porode nemaju zeny. Mesiac som s tym chodila ku gynde,mastickovala sa, vysedavala v dubovke, cipkovala, nic. Nakoniec som sla na pohotovost ked to uz fakt ze strasne zacalo krvacat, kde ma vyhresili lebo ze s tym sa ma ist za chirurgom nie za gynekologom. Ze liecit pre gyndosa hemoroidy je ako pre chirurga liecit neplodnost zeny. Tam mi povedali ze to mam zapalene a plne opuchnute a tak mi dali mast s kortikoidmi a nejakym liecivom,anestetikom. Ze sa to nema brat viac ako dva tyzdne,lebo to moze skodit. Ale ze zapal siriaci sa telom by skodil viac,tak radsej ho preliecit. Chvalabohu, po tyzdni som si mohla sadnut,ist na wecko, otocit sa na posteli,bez placu z bolesti, fakt vam hovorim ci som sa sprchovala ci chodila, vkuse slzy v ociach,zo zufalstva. A potom som mala nejaky zapal vaginalny ktory mi liecili antibiotikami,nato sa mi vyhodila faaaajna mykoza dvojtyzdnova a preslo to az niekedy teraz. Momentalne ma trapi rychle busenie srdca po vacsej namahe,jakeby mi chcelo vyskocit z hrude. Tak vam poviem ze nie je to hold prechadzka ruzovym sadom,pekne si to my zeny vsetko odtrpime 🙂 ale stoji to za to

madamebutterfly
9. aug 2011

Hej babenky a to si predstavte ze mala som tie hemaky bolestive a to ma tahalo chodit aj tri styri krat za den na zachod..vsade pocuvam o zapchach a ja som sa vtedy modlila aby som aspon den nesla lebo uz fakt sa to nedalo vydrzat po tom stom raze na wecku... 😅

maca_p
9. aug 2011

@ewka0012 cez mykozu sex??? ved to mozes preniest lahko aj na partaka. musis preliecit aj jeho. opytaj sa na to gyndaka. je to velmi lahko prenosne a nezbavis sa toho. pocas teho je ovela vyssi vyskyt mykoz ako v neteho.

a este mozes byt rada, ze nemas syndrom karpalneho tunela. 😀 . ja som grcavala stale, este aj v den porodu 😲

vefi89
9. aug 2011

@ewka0012 ahoj..teda máš to pestré..
k tej zápche ti môžem poradiť, kúp si v lekárni Psyllium- prach stojí to do 3 eur..je to prírodná vláknina, žiadne umeliny. ráno a večer si za 1PL zarob do vody, alebo jogurtu..ja som to jedávala, keď sa mi už malý narodil a on mal problémy so zapekaním a týmto som mu to upravila..
a k váhe 🙂 ťa poteším, ja som do konca tehu pribrala 25 kg, pričom brucho mi vyskočilo dva týždne pred pôrodom (a ďalšie 2 som prenášla) 😀 ale tá váha je pohoda, každá priberá individi.. ja som bola pred tehu strašne chudučká, ale to mám nejak geneticky dané, takže tie kilá naozaj potrebovalo dieťatko..po pôrode, ešte v ten deň, som mala 12 kg dole, pričom malý mal 3450g..
s tými mykózamy a zápalmy ti žiaľ neviem poradiť...jediné čo by ma napadlo, aj to možno kravina?? repíkový kúpel sedavý..

silvid
10. aug 2011

ahojte, tak ja som pribrala pri prvom babatku cez 33 kg, a to som sa teda neprezierala, proste to islo same - posledne 2 tyzdne som sa uz normalne odmietla postavit u doktora na vahu (moj osobny rekord bol za 2 tyzdne 4 kg-hotova katastrofa, nemohla som sa na to pozerat, ale zasa je pravda je meriam 184 cm, a je rozdiel ci priberie tolko niekto kto ma napr. 165cm ....Cely ten cas doktor riesil, kvoli comu to tak bolo, na nic sa neprislo, najpravdepodobnejsie bolo zadrziavanie vody (ale opuchy som nemala...) Na tu zahu mi zaberali jedine mandle, ale vo velmi velkom mnozstve. Zapcha ma samozrejme tiez postihla, ale mne zaberali susene slivky a maximum ovocia a zeleniny. Teraz cakame druhe babatko a trosku trpnem, kolko priberiem, pri prvom som zacala priberat az po 3. mesiaci, ale bola som dost chuda (pracovali sme manualne v zahranici) tak mozno preto to bol taky sok pre telo, ze som zrazu nebola tak v pohybe + od 5. mesiaca som bola doma na rizikovom a musela som sa setrit-kvoli placente....Dufam ze toto tehotenstvo bude lepsie, co sa tyka kil, zahu ani zapchu zatial nemam, pribrala som zatial asi 1-1,5 kg.... Podobne ako vefi89, aj ja som nechala hned v nemocnici priblizne 12kg, ale zvysok spociatku nechcel ist dole, az po par mesiacoch vylucneho kojenia kila zacali ist dole, ale samozrejme som sa nestihla dostat na povodnu vahu (manzel ani nechcel aby som az tak schudla), je pravda ze ziadnu dietu som nedrzala, jedla som ako bolo treba (lebo kojim doteraz a telo si pyta)...Maly mal 3850, ale mala som odhad na vyse 4 kg babo, nastastie sa to nenaplnilo.....

monika15
10. aug 2011

@ewka0012

to ze ako priberas tak to neries, hlavne ze dietatko sa vyvija dobre..........
hlavne ze nekto len 2 kila za cele..... to je jedno 🙂
ja som bola jak balon, pribrala som 16 kil ale jedno... hlavne ze mame krasne zdrave dieta....
opuchnuta som bola tiez, tak mi sledovali tlak....

asi tak 🙂

ewka0012
autor
10. aug 2011

@zairaz my mame velku,zacali sme ju planovat v juni ked na mne este nebolo nic vidiet,nevedela som ze to pojde tak rychlo.uz mi zacina 5ty mesiac,dnes som sa postavila na vahu,zistila ze som pribrala 9kil uz.ale co uz.hlavne ze male je zdrave.saty svadobne som musela zmenit,povodne ma tlacili,tak budem mat jednoduchsie ale krasne.mame so vsetkym vsudy 90hosti.keby to viem kolko je to stresu,asi spravime mensiu.kvoli vybavovackam si neuzivam tehotenstvo,a kvoli tehotenstvu svadbu.nech uz je po nej.

ewka0012
autor
10. aug 2011

@madamebutterfly veru dost si toho zazila,aj hemoroidy poznam,mavala som ich aj pred tehotenstvom,aj liecila sa u chrirurga.teraz cez tehotenstvo som myslela ze nemam,ale asi mam nejaky vnutorne,lebo niekedy po stolici krvacam.zajtra idem k lekarovi a poviem mu to.dost ma to potom stipe a boli.doktor mi povedal ze mam jest vela ovocia,jogurtov,kompotov,aby som mala redsiu stolicu,to vsetko robim aj tak ju mam tvrdu jak kamen a trpim na zachode

ewka0012
autor
10. aug 2011

@vefi89 psylium doma mam ,uzivala som ho predtym aj veru pomahalo.len ked som zistila ze som v tom,som vsetko brat prestala,aby to neskodilo,ale ked hovoris ze mozem,tak ho zacnem znovu brat,ale nemala som ho v prasku ale v tabletkach

vefi89
10. aug 2011

@ewka0012 pozor na tabletky!! tam je pridaný kopec iných látok,aby to držalo po kope, ktoré plodu moc "nepomôžu"... ja som to brala keď som porodila ako som písala a malinkému to neskutočne pomohlo..avšak na škatulke sa o tehotenstve a dojčení nič nepíše! ale je to prírodná vláknina, bez pridaných "dobrôtok" tak usudzujem, že by sa to mohlo..
ak sa však bojíš, tak kompóty- broskyne, marhule, slivky 😉

lucy56
10. aug 2011

ahoj tak pridam aj ja svoje skusenosti s tehotenstvo, drobca sme velmi chceli a sme neskutocne radi ze sa podaril prirodzene ale nebola som asi pripravena na vsetky utrapi okolo toho, nevolnosti som mala asi od zc 9tt, nevracala som len mi proste bolo zle od zaludka nie rano ale od poobedia do vecera, zaha ma palila zo vsetkeho, a modlila som sa nech je vecer 20.00hod a ja budem spat, bola som neskutocne unavena a to som chodila do prace, potom som zacala asi okolo 10tt spinit, co som riesila s gynekologom a ten povedal ze prejav zacinajuceho potratu, nemala som od neho tehotenstvo ani potvrdene lebo mam opacne otocenu maternicu a on nekvalitny utz a nic nevidel ,tak sup do nemocnice, tak chvalabohu srdiecko bilo ,bol to hematom, do 12tt sa vstrebal, potom ma zacalo pobolievat podbrusko, kedze v praci som soferovala vela km,tak som citila kazdu jamu na ceste, tvrdlo mi brusko ,co bolo strasne skoro, od 4 mesiaca som na PN, v 20tt skracovanie krcka maternice, takze kludovy rezim, nepohnut sa z postele aby sa maly udrzal, ked sa to zastavilo tak zas na glukozovom teste zistena cukrovka tehotenska s tym ze mi hrozilo pichanie inzulinu, takze som na prisnej diete, nejem fakt skoro nic normalne, ale hodnoty si drzim zatial bez inzulinu, dalsia poradna, zacal mi neumerne vyskakovat tlak,ale len v ambulancii u doktorov, uz som na hranici vysokeho tlaku tak ma sleduju a chcu nasadit lieky, doma mam tlak ukazkovy,ale to lekari neuznavaju a to som v 32tt este len, kazdy den sa modlim za dalsi prezity den relativne v klude a za to ze to dotiahnem do konca uspesneho. ten kto povedal ze je to najkrajsie obdobie zeny tak mal asi bezproblemove tehu, ale ja to nie som. A priberania do konca 3 mes som mala 5 kg navyse, pocas druheho trimestra uz 10 a teraz s tou cukrovkovou dietou si drzim vahu zatial, ja len dufam ze ked sa narodi malicky moje telo sa nejako zas naspat vrati so starych kolaji a bude fungovat, a sex mame zakazany od doktora pocas celeho tehu skoro.Drzim palce aj ostatnym spolutrpitelkam, a rada si precitam aj takuto temu,lebo asi nas je viac co namame na ruziach ustlane....

ewka0012
autor
10. aug 2011

@lucy56 jaj ty si tym teda presla, ovela horsie ako ja,tak dufam ze sa ti to podari a vsetko dopadne ok.je to pravda,ze to nie je ruzove,ze najkrajsie obdobie zivota,aj ja som nad tym rozmyslala a snazila sa to pochopit,niekto si mysli ze len brusko nosis,no prd,tak zavidim zenam co maju bezproblemove len porodia a hotovo

lucy56
10. aug 2011

@ewka0012 ja tiez zavidim zenam co ani nevedia co je to mat nejaky problem, ja ked porodim a drobec bude zdravy normalne budem stastna ako blcha, lebo s takymito problemami je zazrak ze porodit zdrave mimi,a nikto mi nikdy nepovedal ze to bude taketo, vlastne v okoli nemam rovnako stare tehotne kamosky, ani v rodine tak som asi bola naivna ked som si myslela ze sa da robit vsetko ako pred otehotnenim, a hlanvne predtym som bola aktivna, ucestovana , sportovy typ a teraz nic z toho bud nemozem alebo nie som schopna,ale uz len dva mesiace

rora
10. aug 2011

Ja som na zaciatku tehotenstva bojovala so strasnou unavou. ale tym myslim naozaj velkou, v praci ktora si vyzadovala moje 100% nasadenie som doslova zaspavala postojacky a uz som to nezvladala a od 12tt isla na pnku a prespala nasledne asi 3 tyzdne vkuse 😅 od rana do vecera, jest mi moc nechutilo, nemala som nevolnosti, len nechutenstvo.Nemala a nemam sice problemy ako su palenie zahy, teh.cukrovka, zapchy, hnacky ,zvracanie, opuchanie.... ale za to som mavala akesi divne nalady kedy sa u mna striedal neustaly plac s bezradnostou,obavami a depresiou.. Neviem asi to bol naval nejakych hormonov alebo co.

eeffka
10. aug 2011

Neverim ze niekto ma tehotenstvo bez problemov, to su skor zeny tak stastne, ze cakaju ze zvysok nevnimaju, ja som v 14t, pribrala som 2kg zatial, ja negrcam, len mi bolo stale zle, tocaky, nizky tlak, ale uz sa to normalizuje. Poucena 1. tehotenstvom pijem Fatru ( zasadita mineralka) dobra na palenie zahy. Z kavy a koly je mi na grc 🙂 ( mne kavovemu a kolovemu zavislakovi). mam pidibrucho ale uz teraz neviem lezat na chrbte( ma nieco dnu tlaci), tak len zboku. zapchy / hnacky neriesim, prehanadlo mam v kabelke 😖, ja stale hovorim ked sa ma bezdetne kamosky pytaju juuuj ty si urcite taka stastna ako sa citis? Na ho...o, ale vydrzim 🙂 Detne ma chapu 🙂

Este mykozy, nastastie este nemam, 1x som schytala, ale preventivne si ibcas supnem take "bacilove" tabletky. A sex... no sa mi nechce zacat 🙂, som jak tulen leniva, ale zasa sa premozem este kym sa da 🙂

andreas76
12. aug 2011

@wewe22 mam taky pocit, ze cistam strucny opis mojho tehotenstva 🙂, teda okrem tej mykozy ... ale ved este som len v polovici, takze aj to sa moze skoro dostavit 😀. Prosim Ta, pises, ze Ti zabrali lanove semienka a tak sa chcem spytat, ci si ich melies, ale papas cele. Pre mna je tiez kombinacia sirup+cipky takmer nefunkca. Rano si dam nieco na ranajky a potom mam po zvysok dna brucho tvrde jak skala. Zo zaciatku som si myslela, ze mi zacala iba klasicky tvrdnut, ale teraz som presvedcena o tom, ze to mam z toho nanic travenia a zo zapchy. Prajem Ti pekny dnik 🙂

wewe22
12. aug 2011

@andreas76 rano na lacno si dam lyzicu semienok trocha ich pozujem a zapijem poharom teplej vody za hodinku sa potom naranajkujem ci je potrebne cakat s ranajkami neviem ale pre istotu to tak robim
aj tebe pekny dnik

jk77
12. aug 2011

@ewka0012 ahoj.precitla som si nahodou tvoj prispevok a mozem ti poradit moju skusenost. Ja ked som bola tehotna, mavala som hrozne zapchy, niekedy som si aj poplakala, ked som si nevedela dat rady... Skusala som kompoty, teplu vodu, zvyseny prijem probiotik, lanove semienka, strukoviny.....a este neviem co, asi vsetko, co sa len dalo...Nepomohlo mi nic!!! ☹ Ale....dostala som dobru radu...OLIVOVY OLEJ. Kazde rano na lacno, asi pol hod. pred ranajkami, dat si 1-2 kavove lyzicky oleja a zapit len minimalnym mnozstvom vody. U mna to malo a ma super ucinok.Problemy som mavala aj pred otehotnenim, pocas tehotenstva, ale teraz to uz nepoznam.Radila som sa aj s lekarmi, kazdy mi to schvalil. Rodila som sekciou, bolelo ma snad vsetko, len zapchu som uz nemala, co bola moja vyhra, ked som videla ine mamicky, ako vychadzali z Wc vyplakane od bolesti....Tolko moja rada, je to len moja skusenost....Prajem pekny den tebe, aj vsetkym tehulkam 🙂

ewka0012
autor
16. aug 2011

@eeffka vies coja poznam take co nemali ziadne problemy,konkretne dve kamosky,ani jedna extra nepribrala,ziadne krvacanie ci mykozy....a obe maju zdrave deticky, ta jedna dokonca 3tyzdne po porode vyzerala chudsia ako pred nim

ewka0012
autor
16. aug 2011

@lucy56 veru pravdu mas,ja to iste,rada som cestovala,aj z prace do zahranicia na slozobky,sportovala,chodila sa bavit a tancovat,nic z toho teraz nehrozi,ale to je normalne ked otehotnies,ale neznasam ked mi niekto povie: ,,boze ved si tehotna nie chora" alebo ked chlap chce sex a nevie pochopit ze nevladzem,ze som rada ze sa vpracem do svojej koze a vobec sa nejako ulozim v posteli,a ze ma uz pri sexe tlaci ked je na mne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre