Neochota na pohotovosti vyšetriť tehotnú ženu

20. okt 2021

Dievcata, kazda v diskusiach radime a piseme, aby zena sla rychlo na pohotovost ked krvaca v tehotnosti. Prezila som 2 dni hrozy, ked ma o pol 1 rano ziala menzesova krv. Som 7+3 a myslela som si, ze uz som potratila. Na pohotovosti ma vysetrili, nic nepovedali, dali injekciu a dufaston a poslali domov stym, ze babo je ok. Rano som letela k svojmu lekarovi a povedal mi, ze ked sa to zopakuje hned na pohotovost. A bohuzial vecer znova silne krvacanie s hrudkami a tak sme leteli. A tam sestricka na co som prisla, mala som pockat na svojho gynekologa do rana, ze oni mi nepomozu a potom, ze preco mi gyn vobec povedal aby som sla na pohotovost... Chvalabohu prisla doktorka a ludsky mi povedala, ze najblizsie mam prist az ked budem mat 2 plne vlozky zakrvavene. Babo bolo ok vyrastlo, ale nemozem si pomoct, pocitu ze uz mi viac nepomozu na pohotovosti a ze som ich vcera otravovala len... Sorka anonymne, nechcem aby ate vedeli z ktoreho mesta som a kde to bolo.. Aby vas to nevystrasilo

fleur1111
20. okt 2021

Neotravovala si ich určite. Ale v danom obdobi sa nič viac nedá spraviť. Prešla som si presne týmto istým, tiež ma krv vydesila, ale okrem duphastonu aktuálne v tvojom tyzdni nič viac nezmozu.

evkamotka
20. okt 2021

Ja som seriozne krcacala cele prve 3 mesiace. A babatku nic nebolo. Nechapem. No gyn mi tiez ppvedal, ze prvy trimester je o prirode. Bud sa ujme alebo nie, vela nezmoze

brrrrrciatko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
20. okt 2021

Nejde o to aby pomohli ako to chapem, ze priroda o jedno babo som prisla ale nechapem neochotu a totalne zdeptanie.. Na druhej strane som bola presvecena ze zacina potrat, ale zliala som len jednu vlozku co bolo malo aby sa pani sestricka hovala ku mne aspon troska milsie

fleur1111
20. okt 2021

Oni to možno ani tak nemyslia v zlom, len je pravda, že počas prvého trimestra sa môže stať hocičo, tak ta možno chceli pripraviť aj na horšiu variantu. Podstatne je, aby si bola viac menej v klude a verila, že všetko dobre dopadne.

simona92101
20. okt 2021

Zazila som podobnu skusenost,3x som bola na pohotovosti s krcami a krvacanim,zakazdym otrasny pristup s hlupymi recami ako ich otravujem a ci si myslim ze je to dostatocny dovod na to aby som vyhladala pohotovost..nakoniec som isla ku svojmu gynekologovi uz s velkymi bolestami,a ten zial v 10tt zistil ze babatko uz dlhsie nezije,a bol zhrozeny ze na pohotovosti si na ultrazvuku nik nic nevsimol,kedze som mohla dostat otravu krvi..
Napriek tejto skusenosti radim ist aj 10x zbytocne na pohotovost,ako si potom vycitat..

marticka85po
20. okt 2021

Ja ked som krvacala v 7.tyzdni tak mi na pohotovosti hned navrhli hospitalizaciu. 2 tyzdne ma nechceli pustit domov aby som bola pod dozorom. Dali mi lieky,infuzie a slubili ze urobia co sa da. Nechapem preco niekde krvacajucu zenu lekari len tak odpinkaju a este povedia ze oni s tym nic. Davaju ruky prec. 🙄

evkamotka
20. okt 2021

Myslim ze nabuduce chod na pohotovost do druheho mesta, ked ich obtazujes. Neskutocne.

bloger
20. okt 2021

Môžeš sa sťažovať ak ti nebola poskytnutá adekvátna zdravotná starostlivosť mrzí ma že máš zlú skúsenosť

kiara3
20. okt 2021

No to je asi realita bežná ja som takto letela na pohotovosť strašne bolesti v krížoch a do rana som mala mokré pod sebou.... Bolo to na Vianoce takže samozrejme som totálna lekára obťažovala že som prišla išla som odtiaľ s plačom... Nakoniec sa sestrička zľutovala a upokojovala ma.... Takže je to tak...A bola som v 4mesiaci tehu....

petamich
20. okt 2021

to nemyslite vazne, ti co pisete, ze "aj tak nic nezmozu" atd. - oni neskladali hippokratovu prisahu? a keby aj nic nezmozu, tak kde sa stratila ludskost a empatia? to akoze seriozne ich ideme ospravedlnovat?

fleur1111
20. okt 2021

@petamich mne to takto povedal môj doktor a aj na pohotovosti, buď sa udrží alebo nie.

petamich
20. okt 2021

@fleur1111 to nech hovoria vsetkym tym zenam, ktorym pomohol progesteron alebo ine veci, ktore podat mozu - infuzie a pod. 🤷‍♀️ kazdopadne keby aj, tak to im predsa nedava mandat spravat sa ako necitlive hovada (pardon za vyraz) k vystrasenej zene, ktora ma strach, ze potraca

floren
20. okt 2021

mňa sestrička vysmiala, že tehotenstvo si namyslam, bohužiaľ to skončilo zle

fleur1111
20. okt 2021

@petamich ja ti rozumiem, písala som vyššie, že vedia dať lieky ako duphaston atd, ale to je max čo sa da robiť podľa ich slov… a to správanie, tiež mi to prislo bezcitne, ale co už 🤷🏽‍♀️ Možno to tak ani nemyslia, ktovie… každopádne @autorka, drzim palce nech všetko dobre dopadne 🍀

borka168
20. okt 2021

Zažila som to isté po 2 potratoch. Otehotnela som tretíkrát. A objavilo sa špinenie. Samozrejme že v hlave som už mala najhoršie scenáre. Otrasny necitlivy prístup. A nie neospravedlnim to, ani neodpustim. Prišiel ku mne doktor, že co vlastne od neho chcem kým mi netečie krv po nohách nemam tu co robiť. Som zvedavá či by to títo všetci spomenuti povedali vlastnej žene, ktorá by čakala ich dieťa. Fuj, je mi na zvracanie vždy keď si naňho spomeniem.

autor
20. okt 2021

Boze dievcata co ste si museli vytrpiet.. Mna sundala len sestricka ale doktorka ma aspon vysetrila a poradila.. Chceme tak vela, ze chceme pocit verdikt aj ked to bude krute, ze chceme byt vysetrene poriadne a ne odbite. Viete ako mi pomohlo to, ked doktorka povedala, ze babo bojuje stale...ano vsetko vysvetlila, vsetky scenare, ktore mozu nastat.. Ale naco bolo dobre niekoho totalne zdeprimovat a urobit blbca a este vysmiat jej gynekologa..

jana_eyre_2
20. okt 2021

Zažila som blbý prístup na pohotovosti aj vo vyššom štádiu, našťastie som vtedy bola taká v strese že mi ani netrklo.. všetko dobre dopadlo a teraz má 9rokov..

neboj, oni nakoniec vždy pomôžu , len sa nenechaj odbiť a asertivne žiadaj vyšetrenie, snáď ale už nebudeš musieť a už bude všetko vporiadku.. viem že to je nepríjemne, viem že to trápi a neviem čo by som povedala na obranu, lebo často mám pocit že zľahčujú všetko co sa netýka ich osobne.. už je to asi akási otrlost voči ľuďom, keď ich denne zažijú toľkých vseliakych.. a musím povedať že viac krát som zažila super ľudský a profesionálny prístup.. ide len o to na koho človek narazí..

hlavne je, že bábo je ok, držím palce..

andreatytler
21. okt 2021

Otrasne! Je mi to velmi luto. Zdravotnici si dovoluju taketo spravanie, lebo to ludia toleruju. Vsak to vidis aj v tejto diskussi... este to aj obhajuju. Urcite sa stazovat...

darujemti
21. okt 2021

Mňa tiež nechali krvácajúcu tehotnú čakať 2h na pohotovosti, nakoniec som sa postavila a odišla som na súkromnú gynekologickú pohotovosť, že mi to skôr nenapadlo. Ok, brala som to najskôr, že asi berú vaznejsie prípady, ale keď Dr zobral dnu svoju známu, ktorá si len pre niečo prišla, tak to mi došlo, že nebude všetko s kostolným poriadkom

kvetinka75
21. okt 2021

miesto pohotovosti skúste ísť rovno na urgent alebo gynekologiu v nemocnici.

simona92101
21. okt 2021

@kvetinka75 ja som bola vzdy na gyn.pohotovosti,raz som musela dokonca na doktorku nakricat aby ma vobec vysetrila,lebo to nepovazovala za potrebne,nechala ma stat krvacajucu v ordinacii s nohavickami dole a dohadovala sa somnou ze to urcite nic nieje,chovala sa kumne ako k odpadu,a pritom babatko uz nezilo...

marlent
21. okt 2021

Zial velmi bezne...mala dom uplne to iste co ty...a povedali mi presne to iste co tebe...az na to ze prvy x ma hospitalizovali no nic so mnou nerobili.
Ked som sa o 2 dni pytala na sono (aby som pomohla svojej psychike a aby som mohla mysliet pozitivne lebo ved pohyby necitis tak nevies ci zije nezije) odbili ma s tym ze sonom sa nic nevyriesi a je to zbytocne...no vydupala som si ho..
Dokonca ma tento prvy x nechali cakat hodinu aj ked nikoho ineho tam nemali a sestricka to okomentovala slovami :"a ved tak co prinjhorsom si urobite druhe"
Nasledne ma teda pustili no o tyzden zas to iste zas vecer..prisla som pichli a ze domov...to bolo normalne krvacanie akoze krv bez zrazenin to mohol byt cca 16-18tt uz si nepamatam...prisla som domov lahla som si spat.v noci mi trebalo na wc tak som sla a zacali zo mna vyoadavat hrudy a to neprehanam velkosti palca to uz som bola mimo ze isto potrat. Tak som sla zas nazad a oni ze ved co sme mohli sme urobili naco ste zas prisli?? Sialene uplne ked si na to spomeniem.
Vtedy som sa zaprisahala ze proste uz sa stresovat nebudem musim mysliet pozitivne a nebudem si potrat ani len pripustat.
Toto sa opakovalo v tyzdennych -2 tyzdn.intervaloch az do 29tt takze do 29 tt hroziaci potrat po 29tt hroziaci predcasny porod...
Nakoniec sa maly narodil o 3 tyzdne skor je zdravy,stastny uzasny nezbednik...drzim palce 🙂

kiki68
21. okt 2021

Pozri mne vo Viedni na pohotovosti po 7 hod doniesli revers, ze gyn je pri porode a nema cas. Ze ked rano idem ku svojmu o 9:00 tak co tam budem do 5:00 marne cakat. Iba mi dali lajstro do ruky z labaku, kde bolo 40tis hcg v krvi. Najlepsie ze v miestnosti vedla bolo komplet vybavenie, mala som chut si to sono zapnut sama. Tak bud rada, ze Ta vobec riesili 🤷‍♀️

vierka14
21. okt 2021

S takýmto prístupom som sa stretla v "najlepšej" nemocnici v Košickom kraji. Lekár mi 3x zdôraznil, že ho obťažujem a že každú službu má minimálne jednu takúto pacientku. Bolo to vytúžené tehotenstvo, až po nasadení Duphastonu (2x1) sa mi podarilo otehotnieť. Pýtala som sa lekára, či netreba zvýšiť dávku progesterónu, odpovedal, že progesterón sa nezvyšuje. Potratila som... Toho lekára a ani nemocnicu už nechcem vidieť

luci_ba
23. okt 2021

je to asi cele o tom, na koho na tej pohotovosti človek natrafi. Ja som tiež bola na pohotovosti s tým, že špinim. V jednej ambulancii bol zároveň mlady doktor ktorý ma vyšetril, veľmi jemne naznačil, že čo sa asi stane (mala som nízke hcg a na sone prazdnota). Na to prišiel k nám druhy doktor, a s ironiou v hlase: že to ste prišla len preto, že spinite??
Ale súhlasím s nazorom vyššie, je to ich práca, povinnosť ta vyšetrit a vysvetliť ti čo sa deje. No a keďže toto nieje zlomený prst, tak aj trosku citu človek čaká že doktori prejavia.
Mrzi ma tvoja skúsenost a držím palce nech už máš všetko ok 🍀

luci_ba
23. okt 2021

@simona92101 to nemyslíš vážne 😔

mabenn
23. okt 2021

To je vzdy o tom, na akych ludi narazis...pre teba je to otazka zivota dietata, pre nich otravovanie precitlivelej zeny...bohuzial, v zdravotnictve robi vela neempatickych ludi a je lepsie byt asertivny a ratat s tym...

simona92101
23. okt 2021

@luci_ba bohuzial,aj taketo necitlive hovada robia lekarov...

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre